چرا یادگیری زبان اسپانیایی مهم است؟

اگر می خواهید بدانید که چرا یادگیری زبان اسپانیایی مهم است این مطلب را بخوانید. در این مقاله ۱۳ مورد از مزایای یادگیری زبان اسپانیایی که زندگی شما را بهبود می بخشد مورد بحث قرار می گیرد.

اسپانیایی یکی از زبان های شگفت انگیز در دنیا است. این زبان یک زبان رسمی یا ملی در بیش از ۲۰ کشور است و تعداد گویندگان بومی اسپانیا در سراسر جهان ۴۷۵ میلیون نفر است.

در سال ۲۰۱۵ ، تقریبا ۴۱ میلیون فقط در ایالات متحده به زبان مادری اسپانیایی صحبت می کردند.

اما این تنها دلیل مفید بودن یادگیری اسپانیایی نیست. زبان اسپانیایی تاریخ و فرهنگ غنی دارد و دانستن این زبان می تواند به شما در انجام کارهای خوب در زندگی کمک کند. این زبان می تواند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد و به طور کلی شما را خوشحال کند.

اگر از یادگیری زبان اسپانیایی مطمئن نیستید ، این پست به شما مزایای مثبت انجام این کار را نشان می دهد. بنابراین بنشینید ، استراحت کنید و بگذارید شما را متقاعد کنیم که یادگیری زبان اسپانیایی بسیار مهم است.

چرا یادگیری زبان اسپانیایی مهم است؟

هر فردی که یک زبان را مطالعه می کند ، رویکرد ، استراتژی ها و اهداف خاص خود را دارد ، اما بدون دلیل یادگیری ، ما محکومیم که دیر یا زود انگیزه خود را از دست بدهیم.

شاید سعی کنید تصمیم بگیرید که باید اسپانیایی ، فرانسوی یا شاید چینی را یاد بگیرید. شاید شما قبلاً یادگیری زبان اسپانیایی را شروع کرده باشید. در هر صورت ، این لیست ۱۳ دلیل قانع کننده دارد که اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی در دنیای امروز را بیان می کند.

امیدواریم این پست به شما کمک کند تا ذهنتان را بسازید و تصمیم درستی برای خود بگیرید.

۱- به دلیل تعداد زیاد گویندگان

اسپانیایی در سرتاسر جهان وجود دارد.
تعداد زیادی اسپانیایی در سرتاسر جهان وجود دارد.

همان طور که قبلاً در مقدمه این پست اشاره کردیم ، بیش از ۴۷۵ میلیون زبان مادری اسپانیایی در سرتاسر جهان وجود دارد.

اگر تعداد افرادی را که از اسپانیایی به عنوان زبان دوم استفاده می کنند اضافه کنید یا در حال مطالعه آن هستند ، تعداد افرادی که به آن صحبت می کنند تقریباً به ۵۷۲ میلیون نفر می رسد ، و اسپانیایی را به عنوان دومین زبان پربازدید جهان بعد از چینی ماندارین تبدیل می کند.

فقط در ایالات متحده آمریکا ، تعداد گویندگان بومی اسپانیایی بالغ بر ۴۱ میلیون نفر است ، عددی که آنقدر سریع در حال رشد است که تخمین زده می شود طی چند سال ، ایالات متحده آمریکا کشوری خواهد بود که بومی ترین کشور زبان اسپانیایی ها در کل جهان خواهد شد.

تصور کنید که دومین زبان مجهز به زبان دنیا را یاد می گیرید ، این امکان وجود دارد که بتوانید با مردم از همه قاره ها ارتباط برقرار کنید (بله ، حداقل  در هر قاره یک کشور پرجمعیت دارای یک زبان رسمی اسپانیایی است) یا اینکه می توانید مکالمه گاه و بیگاه با خود داشته باشید.

تصور کنید که بتوانید یک نفر بومی اسپانیایی را برای تمرین مهارتهای مکالمه یا نوشتن خود پیدا کنید. پولی که می توانید پس انداز کنید باورنکردنی است.

۲-  از آنجا که می تواند شغل بهتری برای شما به ارمغان آورد.

اسپانیایی نیز یک دارایی عالی است که می تواند به شما در پیشرفت در محل کار فعلی خود کمک کند.
زبان اسپانیایی  می تواند در پیشرفت کار فعلی شما کمک کند.

اگر قصد پیدا کردن شغل در خارج از کشور را دارید واقعیت این است که با افزایش تعداد افراد اسپانیایی زبان ، دیر یا زود باید به جایی مراجعه می کنید که فقط اسپانیایی صحبت می کند یا به شما کمک می کند.

اگر مترجم باشید ، تسلط به زبان اسپانیایی می تواند دنیای کاملاً جدیدی از اسناد را که باید ترجمه شود باز کند و افرادی که شما را استخدام می کنند در هنگام جلسه یا مصاحبه ، گفتگوها را برای آن ها تفسیر می کنید.

یادگیری زبان اسپانیایی ، وزنه سنگینی را به رزومه کاری شما اضافه خواهد کرد که باعث می شود در میان بقیه نامزدهایی که متقاضی دریافت شغلی هستند سرتر باشید ، بنابراین می توانید شغل را به دست آورید.

اما اگر نمی خواهید شغل خود را تغییر دهید یا شغل خود را ترک کنید ، اسپانیایی نیز یک دارایی عالی است که می تواند به شما در پیشرفت در محل کار فعلیتان کمک کند.

شاید روسای شما بخواهند که مدیرانشان سه زبان روان صحبت کنند. شاید این شرکت در حال باز کردن شعبه جدیدی در ونزوئلا باشد و آن ها به دنبال یک فرد با اسپانیایی زبان روان هستند تا مدیر بین المللی آن ها باشد. یا شاید کارفرمایان شما مانند بسیاری دیگر باشند که برای مهارت های زبان خارجی در کارمندان خود ارزش قائل هستند.

به طور خلاصه  راه های زیادی برای بالا رفتن از قله های پیشرفت فقط با یادگیری زبان اسپانیایی وجود دارد.

۳- به دلیل تجارت

فرصت مناسبی برای شروع کار رویایی خود و کسب سود است
یادگیری اسپانیایی فرصت مناسبی برای کسب سود است.

پول و اقتصاد است که دنیا را می چرخاند. همیشه هست و همیشه خواهد بود. کشورهای اسپانیایی به خصوص ونزوئلا زبان ارتباطی نزدیک با ایران دارند.

یادگیری زبان اسپانیایی کلید اصلی شما برای افتتاح مشاغل در اسپانیا یا حتی در یک کشور آمریکای لاتین است. اگر بتوانید با شرکت های اسپانیایی هر سال بیشتر کار کنید ، فرصت مناسبی برای شروع کار رویایی خود و کسب سود است در حالی که به دیگران کمک می کنید تا آنچه را که لازم دارند ، بدست آورند.

۴- از آنجا که می خواهید به عنوان یک فرد رشد کنید.

به شما امکان می دهد که به عنوان یک فرد رشد کنید و باعث افتخار خود شوید.
یادگیری اسپانیایی به شما امکان می دهد که به عنوان یک فرد رشد کنید .

صدها هزار نفر در ایران وجود دارند که حتی یادگیری زبان دوم را امتحان نمی کنند. بسیاری بر این باورند که نیازی به این کار نیست.

اما این فقط بهانه ای برای یادگیری نیست. اگر تصمیم دارید شروع به یادگیری دستور زبان اسپانیایی و یادگیری واژگان کنید ، مهارتی کسب خواهید کرد که شما را از تک زبانه ها جدا می کند.

یادگیری یک زبان دوم (یا سوم) نه تنها باعث می شود که اطرافیان شما را در حیرت و تحسین به شما نگاه کنند ، بلکه به شما امکان می دهد که به عنوان یک فرد رشد کنید و باعث افتخار خود شوید.

و منظور ما کل “رشد به عنوان یک شخص” به معنای واقعی کلمه است: نشان داده شده است که افرادی که زبان دیگری را مطالعه می کنند برخی از خصوصیات شخصیتی مربوط به آن زبان و زبان مادری آن را کسب می کنند.

به عنوان مثال ، اسپانیایی یک زبان بسیار محبت آمیز است ، بنابراین وقتی یک فرد در زندگی روزمره خود شروع به استفاده از اسپانیایی می کند ، تمایل دارند احساسات خود را بیشتر بیان کنند و نسبت به ابراز عشق به دیگران بازتر باشند.

و این فقط یک راه ممکن است که شما را تغییر دهد. ممکن است از طریق یادگیری زبان اسپانیایی رشد خود را به روش های دیگر ببینید. این یک ماجراجویی جالب خواهد بود.

۵- زبان اسپانیایی دری را به روی سایر زبان ها باز می کند.

اگر عاشق زبانی هستید ، تا خود را در آن غوطه ور کنید. زبان اسپانیایی ، پرمخاطب ترین زبان عاشقانه در جهان را انتخاب کنید ، اطلاعات ارزشمندی را یاد خواهید گرفت که می تواند به شما در مطالعه سایر زبان های عاشقانه مانند ایتالیایی ، پرتغالی و حتی فرانسوی کمک کند.

زبانهای عاشقانه ویژگی های کاملاً زیادی مانند واژگان اصلی را دارند که به صورت یکسان یا بسیار مشابه نوشته شده است. علاوه بر این ، دستور زبان و جمله آن ها از نظر ساختاری شبیه به هم هستند و تنش ها و حالات مختلف فعل گرایش به ماندن کم و بیش یکسان در بین همه آن ها دارد.

تصور کنید یک زبانی را یاد بگیرید که زمان لازم برای یادگیری زبان های خواهر و برادرش را به شدت کاهش دهد.

۶-  از آنجا که این یک زبان آسان است.

 بسیاری از مردم می گویند که سیستم تنش و به ویژه روحیه ذهنی به زبان اسپانیایی ، یادگیری آن را به یک زبان بسیار دشوار تبدیل می کند.

اما یادگیری زبان اسپانیایی در واقع آسان است.

برای مبتدیان ، اسپانیایی هزاران شناسه (کلماتی را که به معنی یکسان هستند) با انگلیسی به اشتراک می گذارد. اگر شما زبان انگلیسی را بلد باشید ، در حال حاضر اسپانیایی را بیشتر از یک بومی پنج ساله می دانید ، حتی اگر هرگز یک کتاب دستور زبان یا لغات اسپانیایی را لمس نکرده باشید.

ثانیا ، دستور زبان اسپانیایی خوب و آسان است. اگر یک موضوع گرامر را یاد بگیرید ، می توانید بلافاصله آن را اعمال کنید و به شما در یادگیری مباحث دیگر کمک می کند.

و در آخر ، اسپانیایی دقیقاً همان طور که نوشته می شود تلفظ می شود. به جز حرف h که هیچ صدایی ندارد.

در صورتی که قصد دارید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید پیشنهاد می کنیم نرم افزار آموزش رزتا استون ۴ زبانه به همراه نسخه اندروید را تهیه کنید.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش ۴ زبان روسی، اسپانیایی ،ایتالیایی و سوئدی

آموزش در ۵ سطح مقدماتی تا پیشرفته

قابل استفاده در کامپیوتر و اندروید

۷- زیرا باعث بهبود زبان انگلیسی شما می شود.

ما زبان مادری خود را با روش آزمایش و خطا یاد می گیریم: اگر ما به عنوان نوزادان در حین تلاش برای گفتن چیزی اشتباه کردیم ، توسط والدین یا معلمان خود تصحیح شدیم و به آرامی اما به طور پیوسته مغز ما کل الگوی را در ذهن ما ایجاد کرد ، اجازه می دهد ما به زبان مادری خود مسلط شویم.

ممکن است شما یک گرامر کوچک را در مدرسه آموخته باشید اما یادگیری یک زبان خارجی است که واقعاً چشم شما را به چگونگی عملکرد دستور زبان و زبان ها باز می کند. و هنگامی که آن را به زبان دیگری دیدید ، اطلاعات را به زبان مادری خود پیوند خواهید داد.

این باعث می شود شما نسبت به گرامر خود آگاه تر شوید و به شما امکاناتی را تحقق بخشید که هرگز به آن ها توجه نکرده اید یا همیشه به صورت عادی از آن ها استفاده نکرده اید.

۸- زیرا به شما امکان می دهد از کتاب ، موسیقی و فیلم به زبان اصلی خود لذت ببرید.

یادگیری زبان دیگر دنیایی از فرصت ها را می گشاید
یادگیری زبان دیگر دنیایی از فرصت ها را می گشاید.

تصور کنید می خواهید سریال مورد علاقه خود را تماشا کنید ، که اتفاقاً مکزیکی است ، اما آن ها آن را به فارسی دوبله نمی کنند و هیچ زیرنویسی نیز در دسترس نیست.

تصور کنید که در مورد کتابی شنیده اید که می تواند زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد اما فقط به زبان اسپانیایی است و هیچ برنامه ای برای ترجمه به زبان مادری شما وجود ندارد.

سرانجام ، تصور کنید که می خواهید “Despacito” را  بخوانید و درک کنید یا می خواهید بدانید که ریکی مارتین چه می خواند.

راه حل این و سایر مشکلات مشابه بسیار آسان است: یادگیری اسپانیایی.

نیازی نیست که به یک شخص اسپانیایی زبان وابسته باشید تا به شما در درک این اشعار کمک کند. نیازی نیست که به زیرنویس ها ، دوبله ها ، نسخه های ترجمه شده کتاب وابسته باشید.

با یادگیری زبان اسپانیایی ، شما می توانید از کتاب ، فیلم ، آهنگ و نمایش تلویزیونی اسپانیایی مانند یک شخص بومی واقعی به زبان اسپانیایی لذت ببرید.

یادگیری زبان دیگر دنیایی از فرصت ها را می گشاید که عملاً پایان ندارد.

۹- زیرا تعطیلات شما را لذت بخش تر می کند.

همه ما از تهیه سفر بعدی خود و رفتن به تعطیلات به مقصد های زیبا لذت می بریم ، اما بسیاری از ما با انتخاب هایی خود را محدود می کنیم.

اگر اکنون یادگیری زبان اسپانیایی را شروع کنید ، می توانید ۲۰+ کشور دیگر را انتخاب کنید.

شما تمام استرس و اضطراب را در مورد عدم اطلاع از چگونگی دریافت از یک مکان به مکان دیگر ، نحوه سفارش غذا در رستوران یا نحوه بازدید از مکان های مخفی پشت سر بگذارید ، تنها کسانی که زبان محلی را می دانند می توانند پیدا کنند.

اگر به زبان اسپانیایی صحبت می کنید ، می توانید با افراد محلی که بازدید می کنید ارتباط برقرار کنید ، راهنمایی هایی را بدون نیاز به حمل فرهنگ لغت ، بخواهید. به علاوه ، سفر شما می تواند راه مناسبی برای واقعاً در زبان و فرهنگ کشور غوطه ور شوید.

یادگیری زبان اسپانیایی را شروع کنید تا تعطیلات شما بسیار جذاب باشد.

۱۰- یادگیری زبان اسپانیایی به شما کمک می کند تا دوستان جدیدی پیدا کنید.

دوستان جدیدی پیدا می کنید.
با یادگیری زبان اسپانیایی دوستان جدیدی پیدا می کنید.

شما می توانید در هنگام تعطیلات با هم دوست شوید ، اما این تنها راه برای پیدا کردن دوستان اسپانیایی نیست.

ما در عصر اینترنت هستیم. همه چیز به معنای واقعی کلمه می تواند به صورت آنلاین انجام شود. چرا از این مزیت استفاده نمی کنیم؟

دوست داشتن از کشورهای دیگر به شما کمک می کند که اسپانیایی خود را تمرین کنید و فورا بازخورد بگیرید. مهارت نوشتن شما به سرعت افزایش می یابد ، و اگر تصمیم به برقراری تماس تلفنی یا استفاده از چت تصویری آنلاین دارید ، مکالمه خود را به صورت رایگان تمرین خواهید کرد.

علاوه بر این ، شما می توانید علایق و سرگرمی های خود را با آن ها به اشتراک بگذارید یا حتی اگر در همان منطقه زندگی می کنید و بیرون بروید حتی با آن ها ملاقات کنید.

۱۱- از آنجا که می تواند شما را از مشکل نجات دهد.

باید هنگام بازدید از مکان جدید بسیار مراقب باشیم. اگر نمی دانیم از چه مناطقی بازدید کنیم ، خطر سرقت یا حمله وجود دارد.

اگر به یک کشور اسپانیایی زبان سفر می کنید و زبان آن را نمی دانید ، کاری نیست که انجام دهید جز این که مراقب باشید. مردم با شما صحبت خواهند کرد و شما نمی دانید که آیا از شما وقت می خواهند یا کیف پول شما را می خواهند.

اما اگر با دانستن زبان اسپانیایی به همان مکان بروید ، فقط با توجه به آنچه که اطرافیان می گویند می توانید از موقعیت های خاص جلوگیری کنید.

به عنوان مثال ، اگر مردی در پشت خود می شنوید که به همسرش گفته است که قصد دارند کیف پول شما را بدزدند ، می توانید به موقع واکنش نشان داده و آن را بگیرید یا شاید فرار کنید و کمک بخواهید. یا ممکن است مکالمه ای را بشنوید که دلالت کند شخص دیگری در معرض خطر است و به آن ها هشدار دهید.

خیلی اوقات ، مردم فرض می کنند خارجی ها به زبان خود صحبت نمی کنند و حتی ممکن است چیزهای بدی را در مورد شما به زبان اسپانیایی به شما بگویند. دانستن آنچه مردم می گویند وقتی فکر می کنند شما نمی توانید درک کنید یک مهارت بسیار مفید است.

۱۲- به دلیل غذای شگفت انگیز ، مردم و فرهنگ کشورهای اسپانیایی زبان

علایق و سرگرمی های خود را با آن ها به اشتراک بگذارید
می توانید غذاهای محلی و بومی اسپانیایی ها را میل کنید.

بیش از ۲۰ کشور وجود دارد که اسپانیایی زبان رسمی یا ملی آن ها است. یعنی بیش از ۲۰ نوع غذای سنتی ، آداب و رسوم و فرهنگ سنتی وجود دارد.

یکی از بهترین چیزها در مورد مسافرت به خارج از کشور این است که می توانید غذاهای محلی و بومی آن ها را میل کنید. هنگامی که شما می دانید چگونه به زبان اسپانیایی صحبت کنید و تصمیم گرفتید به مقصد بعدی خود بروید ، می توانید به یک کافه یا رستوران محلی بروید و از پیشخدمت بخواهید برخی از پیشنهادات غذایی را ارائه دهد. یا می توانید از یک مکان غذایی قومی در کشور خود بازدید کنید.

انواع مختلفی از مواد غذایی ، حتی در داخل همان کشور وجود دارد ، که می توانید همه آن ها را امتحان کنید.

در مورد مردم محلی و فرهنگ آن ها نیز همین اتفاق می افتد. هر یک از کشورهایی که به زبان اسپانیایی صحبت می شود ، تاریخ ، سنت ها و روش زندگی خود را دارند. به عنوان مثال ، مردم نیکاراگوئه با مردم اسپانیایی کاملاً متفاوت هستند. حتی در این کشورها می توان انواع مختلفی از آداب و رسوم ، فولکلور و گویش را در آن مشاهده کرد.

با شروع یادگیری زبان اسپانیایی ، دریچه ای به تاریخ ، سنت ها و افراد آن باز خواهد شد و می توانید تفاوت ها و شباهت های ما را کاملاً درک کنید.

۱۳- از آنجا که می توانید با یک مغز قدرتمند پیر شوید.

یادگیری یک زبان جدید نه تنها مغز شما را تقویت می کند
یادگیری یک زبان جدید مغز شما را تقویت می کند.

مغز یک ماهیچه است و به همین ترتیب ، هر چه بیشتر با آن ورزش کنید ، قوی تر می شود.

یادگیری یک زبان جدید مستلزم به خاطر سپردن قوانین دستور زبان ، تنش ها ، لغات واژگان ، اصطلاحات و موارد دیگر است. اگر شروع به یادگیری زبان اسپانیایی کرده و مثلاً روزانه ۲۰ دقیقه تمرین و مطالعه کنید ، روزانه ورزش می کنید.

اما یادگیری یک زبان جدید نه تنها مغز شما را تقویت می کند: بلکه روند پیری آن را کند می کند.

مطالعات متعددی وجود دارد که نشان می دهد یادگیری یک زبان جدید می تواند ظهور زوال عقل را به تاخیر اندازد. این به دلیل اصلی این واقعیت است که وقتی شما بیش از یک زبان صحبت می کنید ، باید بین آن ها جابجا شوید ، محاسبات مغز شما را سخت تر کرده و در نتیجه قدرتمندتر می شود.

یادگیری یک زبان جدید چندین مزایا دارد. پس شروع به یادگیری زبان اسپانیایی کنید و ببینید زندگی شما بهتر می شود.

آموزش زبان نصرت گرامر انگلیسی تصویری اندروید
برگشت به بالا
0