راهنمای مفید برای شروع یادگیری زبان اسپانیایی برای مبتدیان

در این مبحث راهنمای مفید برای شروع یادگیری زبان اسپانیایی برای مبتدیان آورده شده است برای اینکه بتوانید از آن نهایت استفاده را بکنید آن را با دقت بخوانید.

شروع به یادگیری یک زبان مانند ایستادن در پایه کوه به نظر می رسد. اگر شما مبتدی و بدون دانش قبلی در مورد زبان اسپانیایی هستید ، ممکن است فکر کنید با یک کار غیرممکن روبرو هستید. با استفاده از این مقاله ، چگونگی مقابله با زبان اسپانیایی را به عنوان یک مبتدی به صورت کامل یاد خواهید گرفت.

هر فردی دلایل مختلفی برای شروع یادگیری زبان دارد. اگر می خواهید شغل جدیدی بدست آورید ، زبان اسپانیایی می تواند یک سرمایه با ارزش باشد. با افزایش تعداد افراد اسپانیایی زبان در هر روز ، دانستن زبان اسپانیایی می تواند به شما کمک کند تا به عنوان مترجم ، معلم زبان یا حتی یک مددکار اجتماعی مهاجرت ، از این راه درآمدی برای خود بدست آورید.

در هنگام رفتن به تعطیلات ، شما می توانید که با افراد محلی حرف بزنید ، بدانید که چگونه غذای خود را سفارش دهید و از مکان هایی بازدید کنید که فقط یک شخص اسپانیایی زبان قادر به دستیابی به آن باشد. این که آیا قصد دارید به مدت یک هفته به مکزیک بروید ، یک ماه در یک روستای کوچک در بارسلونا بمانید یا یک سال تمام را برای بازدید از قاره آمریکا بگذرانید ، داشتن دانش اسپانیایی یک ضرورت است.

دلایل یادگیری زبان اسپانیایی

دلایل یادگیری زبان اسپانیایی برای شما ممکن است کاملاً آکادمیک باشد یا شاید دلایل و انگیزه شما از روی علاقه باشد.

هرچه شما را به سمت آن سوق دهد ، اگر شما زبان اسپانیایی را  یاد بگیرید ، برای شما سودمند است.

همه ی ما در زندگی یک مبتدی بوده ایم ، هیچ کس در زمان بدو تولد همه چیز را درمورد همه چیز نمی داند. هر کسی باید از یک جایی شروع کند.

مشکل ثبت نام در یک دوره اسپانیایی یا تلاش برای غوطه وری در این زبان این است که بسیاری از روش های یادگیری یا خیلی سریع پیش می روند یا واقعاً از صفر شروع نمی شوند و اگر به دنبال راه های ممکن در مورد چگونگی شروع کار خود هستید ، به مکان مناسبی رسیده اید.

این راهنما به ۹ مرحله تقسیم شده است ، اولین کارهایی را که باید برای شروع یادگیری زبان اسپانیایی انجام دهید را شامل می شود و شما را برای ورود به یک دنیای کاملاً جدید که در آن هستید ، آماده می کند که شما تصمیم بگیرید در آینده چه کار کنید.

شما از چگونگی انتخاب کتاب مناسب برای خود تا اولین مراحل یادگیری واقعی زبان ، همه چیز را در این مقاله خواهید فهمید. این مقاله به شما توصیه های گران بهایی را در مورد چگونگی شروع کار بر روی مهارت های دستور زبان ، تلفظ و گوش دادن را به شما می دهد  و همچنین شما را به برخی منابع ارزشمند پیوند می زند. این ۹ قدم را عملی کنید و ببینید که اسپانیایی شما هر دقیقه جذابتر می شود.

۹ مرحله آسان برای شروع یادگیری زبان اسپانیایی برای مبتدیان

این مقاله به هیچ وجه  یک دوره جامع در اسپانیایی برای مبتدیان در نظر گرفته نمی شود . درعوض ، این پست راهنمایی برای افرادی است که می خواهند شروع به کار کنند اما نمی دانند چگونه شروع کنند.

قبل از شروع به یادگیری ، از آن  اطمینان حاصل کنید که همه چیز مورد نیاز خود را دارید. سپس مراحل لازم را برای ادامه حرکت و پیشبرد مقدمات لازم دنبال کنید.

انتظار نداشته باشید که این مقاله کوچک همه موارد لازم را برای تسلط داشتن بر روی زبان اسپانیایی را شامل شود. بلکه راهنمایی برای مبتدیان واقعی است که می خواهند اولین بار در اولین فرصت استفاده از زبان اسپانیایی را شروع کنند و می خواهند این کار را به روشی ساختاری و آسان دنبال کنند.

بنابراین یک مداد و یک تکه کاغذ را تهیه کنید ، مراحل را به ترتیب طی کنید ، هر نکته لازم را یادداشت کنید  و در آخر شروع به یادگیری زبان اسپانیایی کنید.

۱-  یک کتاب دستور زبان خوب تهیه کنید.

کتاب های دستور زبان
کتاب های دستور زبان تهیه کنید.

شاید شنیده باشید که تمام کارهایی که باید هنگام یادگیری یک زبان جدید انجام دهید این است که یک فهرست از کلمات و عبارات را به خاطر بسپارید و هر زمان که فرصت داشتید از آن ها استفاده کنید. این توصیه زمانی کاربردی است که اگر بخواهید فقط اصول اولیه ای را برای قرار گرفتن در معرض زبان اسپانیایی ، مانند سفرکردن ، بدانید. اما اگر می خواهید اسپانیایی یاد بگیرید ،  باید دستور زبان آن را یاد بگیرید.

شما ممکن است بخواهید که پادشاه دستور زبان نباشید ، و ما مطمئناً قصد نداریم شما را متقاعد کنیم که یک فرد ماهر در این زمینه شوید ، اما حقیقت این است که اگر واقعاً می خواهید یک زبان جدید را یاد بگیرید ، دستور زبان واقعاً مهم و ضروری است.

همیشه گرامر اسکلت یک زبان است . پس از اسکلت ، می توانید عضلات (واژگان) ، رگ ها و شریان ها (مهارت خواندن) و حتی یک مغز (گوش دادن و صحبت کردن) را اضافه کنید. اگر همه چیز را دارید اما ا برای شروع اسکلت خوبی پیدا نکردید ، تمام چیزهایی که در پایان خواهید یافت این است که تکه هایی از قسمت ها و قطعات کوچک را درک خواهید کرد.

بنابراین با نگاهی به تعدادی از کتاب های دستور زبان موجود شروع کنید و کتابی را که احساس می کنید راحت است ، را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که شما مدیر کل این شرکت هستید ، بنابراین کتاب هایی را انتخاب کنید که سبک و نوع محتوایی را که از آن لذت می برید ، داشته باشد. پس از یافتن یک کتاب گرامر خوب ، می توانید به مرحله بعدی بروید.

۲- خود را با FluentU غرق کنید.

FluentU  بهترین برنامه یادگیری زبان برای افرادی است که به دنبال دروس شخصی زبان اسپانیایی هستند.

با FluentU ، شما دسترسی نامحدودی به انواع فیلم ها ، آزمون ها و زیرنویس های تعاملی دارید . این لیست ادامه دارد و ادامه می یابد. شما می توانید در فیلم هایی مانند تریلر فیلم ، اخبار ، گفتگوهای الهام بخش و موارد دیگر ، به سخنان افراد بومی گوش دهید ، همه این ها در حالی است که به طور طبیعی مهارت های گوش دادن ، واژگان و دستور زبان شما را بهبود می بخشند.

فیلم ها و دروس توسط سطح دشواری سازماندهی می شوند ، بنابراین حتی افراد تازه کار و حتی افراد با تجربه می توانند از مطالب بهره مند شوند. با استفاده از سیستم ردیابی پیشرفت برنامه ، بر اساس سابقه یادگیری خود سؤالات و پیشنهاداتی دریافت خواهید کرد.

اگر می خواهید بدون اینکه خانه خود را ترک کنید احساس غوطه وری را حس کنید ، FluentU تمام چیزی است که شما نیاز دارید. با آزمون رایگان FluentU و کشف یک بعد جدید از یادگیری زبان آن را امتحان کنید.

۳- واژگان اساسی را بیاموزید.

اکنون که یک کتاب گرامر خوب و برنامه یا دوره FluentU دارید ، زمان آن رسیده است که یادگیری برخی واژگان اساسی را شروع کنید.

با ساختن واژگان قبل از شروع مطالعه تنش ها و دیگر مفاهیم گرامر ، اطمینان می دهید که در هنگام آماده سازی ساخت جملات ، به اندازه کافی کلمات برای کار با آن ها خواهید داشت. علاوه بر این ، یادگیری واژگان اساسی همیشه مفید است زیرا به شما امکان می دهد عبارات پیچیده تر را هنگام ساخت آن درک کنید.

نیازی به یادگیری کلماتی مانند قطعات خودرو نیست (مگر اینکه البته هدف شما تبدیل شدن به مکانیک خودروی اسپانیایی زبان باشد). آن را ساده نگه دارید ، ابتدا به کلمات متداول متمرکز شوید و راه خود را به سمت مباحث پیچیده تر برسانید.

می توانید با یادگیری اعداد به زبان اسپانیایی ، روزهای هفته و ماه های سال شروع کنید. یاد بگیرید که چگونه زمان را بگویید ، اصطلاحات مناسب برای رنگ ها و کلمات حیوانات را یاد بگیرید. هر واژگانی را که فکر می کنید در مکالمه روزمره و هر چیز دیگری که برایتان مرتبط باشد استفاده کنید.

هنگامی که اعداد و چند کلمه معمولی را در ذهن خود داشته باشید ، می توانید به واژگان پیچیده تری مانند صفت ها بروید (این کلمات وقتی می خواهید افراد و چیزها را توصیف کنید مفید است) و برخی از افعال اساسی را یاد بگیرید. این مبحث آخر بسیار مفید خواهد بود و نباید از آن صرف نظر کرد ، زیرا برای انجام مرحله بعدی از این افعال استفاده خواهید کرد.

در صورتی که قصد دارید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید آموزش زبان اسپانیایی نصرت نسخه صادراتی را تهیه کنید.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش زبان اسپانیایی نصرت در ۹۰ روز

استفاده بدون محدودیت سنی

قابل استفاده در کامپیوتر  و دیگر دستگاه های پخش

۴- تسلط بر دورهای اصلی را در برنامه یادگیری خود قرار دهید.

پس از یادگیری فعل های اصلی ، باید شروع به یادگیری اصول اصلی کنید. مفهوم “تنش اصلی” مفهوم بسیار گسترده ای است که به معنای متفاوت بودن از معلم تا معلم است. با این حال ، همه ما می توانیم موافقت کنیم موارد زیر برای شروع برقراری ارتباط با زبان اسپانیایی ضروری است:

حال ساده : شما به این مورد نیاز دارید تا در مورد کارهای روزمره خود ، در وهله اول صحبت کند. اسپانیایی همچنین عاشق استفاده از این تنش برای اهداف مختلف (از جمله آینده) است ، بنابراین ایده خوبی است که با آن شروع کنید.

آینده ساده: یکی از ساده ترین زمان فعلی در زبان اسپانیایی است ، به شما کمک می کند تا تمام فکر خود را در مورد آینده بیان کنید.

 آینده نزدیک:  اگرچه این مبحث گرامر ممکن است برای شما سخت باشد و تسلط بر آن کمی وقت ببرد ، اما پس از انجام این کار ، بقیه زمان های فعلی  به آسانی آب خوردن خواهند بود.

حال استمراری : این زمان فعلی  شبیه به زبان فارسی است.

۵- از YouTube استفاده کنید.

YouTube یکی از بهترین منابع موجود برای یادگیری زبان است
YouTube یکی از بهترین منابع موجود برای یادگیری زبان است.

زمانی که شما در حال یادگیری واژگان اصلی و اصول اصلی آن هستید ، توصیه می کنیم از YouTube استفاده کنید. 

آیا می دانید که YouTube یکی از بهترین منابع موجود برای یادگیری زبان است؟

در یوتیوب صدها کانال اختصاصی برای آموزش واژگان و توضیح مفاهیم گرامر وجود دارد. همچنین می توانید فیلم هایی پیدا کنید که به شما در بهبود تلفظ  کمک کند ، آهنگ هایی با زیرنویس اسپانیایی تماشا کنید که در بهبود تلفظ و وسعت دادن به دامنه واژگان به شما کمک می کند. به معنای واقعی کلمه صدها کانال برای هر نوع یادگیرنده وجود دارد.

همچنین نوع خاصی از فیلم وجود دارد که روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند: فیلم “یادگیری زبان در حالی که  خوابیده اید”

بعد از گوش دادن به همان فیلم در مدت زمان نسبتا کمی ، می توانید بیش از ۹۰٪ کلمات موجود در این فیلم را به خاطر بسپارید. تلاش برای انجام این کار برای شما هیچ ضرری ندارد.

۶- از  Forvo استفاده کنید.

به عنوان یک فرهنگ لغت تک و چند زبانه مورد استفاده قرار گیرد
Forvo به عنوان یک فرهنگ لغت مورد استفاده قرار می گیرد.

مکانی را تصور کنید که بتوانید کلمات و اصطلاحات را به هر زبانی وارد کنید و یک زبان مادری زبان بلافاصله آن را برای شما می خواند. نیازی به تعجب نیست که گوینده آن را به صورت صحیح تلفظ کند زیرا این زبان مادری آن ها است ، اما تلفظ های مختلفی نیز وجود دارد که برای هر کلمه وجود دارد و کلمات دارای یک سیستم نقطه ای هستند که در ابتدا تلفظ های صحیح را مشاهده می کنید.

Forvo  ابزاری است که احتمالاً از روز اول تا زمانی که تسلط پیدا کنید از آن استفاده خواهید کرد. همچنین می تواند به عنوان یک فرهنگ لغت تک و چند زبانه مورد استفاده قرار گیرد ، و کل سایت به صورت پیوند لینک شده باشد ، بنابراین می توانید به راحتی از یک مکان به جای دیگر بروید.

هر زمان که در حال یادگیری زبان اسپانیایی هستید و می خواهید بدانید که چگونه یک کلمه تلفظ می شود یا چگونه یک جمله کامل توسط یک  فرد دارای زبان مادری بیان می شود ، به Forvo بروید.

 

۷- شروع به خواندن کنید.

مهارت های خواندن خود را بدون نیاز تلاش سخت تمرین کنید.
مهارت های خواندن خود را بدون نیاز تلاش سخت تمرین کنید.

خواندن از روز اول ممکن است کاری غیرممکن به نظر برسد ، اما نمی توانید تصور کنید که چقدر می تواند به شما کمک کند.

من می دانم که ایده خواندن یک کتاب ۶۰۰ صفحه به زبان خارجی وقتی که شما یک کلمه ای از آن نمی دانید ، کاری بسیار سخت است. اما بسیاری از روش های دیگر وجود دارد که می تواند به شما کمک کند مهارت های خواندن خود را بدون نیاز تلاش سخت تمرین کنید.

با خواندن کتاب های کودکان شروع کنید و خوانندگان را در پایین ترین حد ممکن درجه بندی کنید. برای بهره مندی از این کتاب ها نیازی نیست سن کمی داشته باشید حتی اگر ۸۵ سال سن داشته باشید ، به شما کمک می کند. همه ما یک کودک درون داریم ، پس چرا آن را با برخی از افسانه ها و داستان های اقتباسی به زبان اسپانیایی تغذیه نمی کنیم.

همچنین می توانید کتاب های دو زبانه را امتحان کنید ، آن ها عالی هستند. مهم تر از همه ، مباحث و ژانرهای زیادی برای انتخاب وجود دارد و دوم اینکه ، لازم نیست بین کتاب و فرهنگ لغت به عقب و جلو بروید زیرا ترجمه از قبل در همان جا درست خواهد بود. جدای از این ، شما می توانید مقالات و وبلاگ های مربوط به موضوعاتی را که دوست دارید (مانند آشپزی یا مسافرت) بخوانید.

۸- به بهترین پادکست ها گوش دهید.

گوش دادن به پادکست ها
گوش دادن به پادکست ها را در برنامه خود قرار دهید.

شما قبلاً در زمینه  واژگان ، گرامرها ، تلفظ ها و مهارت های خواندن خود تجربه کسب کرده اید ،  اما مهارت گوش دادن شما ممکن است کافی نباشد.

گوش دادن به پادکست ها بهترین راه برای شروع غوطه ور شدن در یک زبان جدید است.

پادکست های ساخته شده به زبان اسپانیایی را از زبان مادری خود انتخاب کنید تا مطمئن شوید که به درستی یاد می گیرید. در آغاز ، همه چیز می تواند کمی احساس غرق شدن کند. آشکارا است که  پادکست های به زبان اسپانیایی مانند زبان مادری شما نیستند ، بنابراین انتظار نداشته باشید همه چیز را فوراً درک کنید. ابتدا شما شروع به شناخت کلمات ، سپس عبارات و متن ها کنید ، سپس ایده های اصلی و سرانجام یک روز خواهید آمد که تقریباً همه چیز را می توانید درک کنید.

برای هر موضوع ممکن در هر سطح قابل تصور یک دنیا پادکست عالی خواهد داشت . به همین دلیل ، شاید بخواهید با پادکست شروع کنید که به سخنرانان اسپانیایی آموزش می دهد. این نوع پادکست بسیار قابل دسترسی خواهد بود و گوش شما را به زبان جدید عادت می دهد.

پس از آن پادکست هایی را انتخاب کنید که کاملاً (یا تقریباً) به زبان اسپانیایی هستند و موضوعات ساده مانند حمل و نقل ، غذا ، لباس ، روال روزمره یا سرگرمی را پوشش می دهند. بعد از گوش دادن به مجموعه پادکست هایی مانند این ، می توانید به سطح بعدی بروید و به هر پادکست محلی گوش دهید که توجه شما را جلب کند یا با مباحثی که به آن ها علاقه مند هستید ، گوش فرا دهید.

۹- مهارت مکالمه و مهارت نوشتن را تمرین کنید.

تمرین مهارت های مکالمه و نوشتار
تمرین مهارت های نوشتاری را در برنامه خود قرار دهید.

آخرین مرحله برای شروع یادگیری زبان اسپانیایی ، تمرین مهارت های مکالمه و نوشتار است.

اکنون که مباحثی در مورد  واژگان و گرامر یاد گفته اید ، می دانید چگونه کلمات را تلفظ کنید و به اندازه کافی متن اسپانیایی خوانده و گوش کرده اید ، زمان آن است که به زندگی واقعی بپردازید و از آنچه تاکنون آموخته اید استفاده کنید.

با مراحل ابتدایی شروع کنید. سعی کنید برخی از کلمات و عبارات را به خانواده و دوستان خود آموزش دهید. لازم نیست طولانی و پیچیده باشد. یک Buenos días ساده (صبح بخیر) می تواند یک راه عالی برای شروع باشد.

هنگامی که در مکالمه اسپانیایی با نزدیک ترین دوستان و اعضای خانواده خود احساس راحتی می کنید ، دسترسی خود را در خارج از منطقه راحتی خود گسترش دهید. یک گروه پیدا کنید یا به یک گروه چت اسپانیایی بپیوندید و سعی کنید خود را معرفی کنید. ممکن است افرادی را پیدا کنید که می خواهند با شما گپ بزنند. سعی کنید همیشه به زبان اسپانیایی جواب دهید.

آخرین مرحله در سفر یادگیری شما مکالمه واقعی با یک گوینده بومی خواهد بود. اگر به اندازه کافی احساس راحتی ندارید و یا امکان پیدا کردن یک گروه تبادل زبان را ندارید ، سعی کنید با گروه چت خود تماس بگیرید یا با هر شرکت اسپانیایی زبان تماس بگیرید و یا به اسپانیا بروید و یکی از محصولات آن ها را به زبان اسپانیایی بپرسید.

در ابتدا احساس خجالت یا عصبی بودن خواهید کرد ، اما هرچه بیشتر تمرین کنید ، اطمینان بیشتری پیدا خواهید کرد.

سخن آخر

یادگیری یک زبان جدید هم می تواند هیجان انگیز و هم دلپذیر باشد اما شما تنها نیستید. میلیون ها دانش آموز دیگر در سراسر دنیا وجود دارند که درست و همزمان با شما تصمیم گرفته اند که می خواهند این زبان زیبا را مطالعه کنند.

در این ماجراجویی جدیدی که تازه شروع کرده اید ، برای شما آرزوی بهترین ها را داریم.

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل در رشته های پزشکی و پرستاری
برگشت به بالا
0