۶ راه ساده برای به دست آوردن انگیزه برای یادگیری زبان اسپانیایی

در این مطلب ۶ راه ساده برای به دست آوردن انگیزه برای یادگیری زبان اسپانیایی مورد بررسی قرار می گیرد امید است که مفید واقع شود.

دلایل شما برای یادگیری زبان اسپانیایی هر چه باشد – خواه شما اسپانیایی را برای کار یاد می گیرید یا می خواهید برای تحصیل یاد بگیرید – این دلایل می تواند به انگیزه شما کمک کند. این به نوبه خود بر یادگیری شما تأثیر می گذارد.

اما گاهی اوقات ، پیدا کردن تمام انگیزه های لازم برای یادگیری زبان اسپانیایی می تواند چالش برانگیز باشد.

هنگامی که به یک محدودیت برخوردید ، مانند لغات به چالش کشیدن یا قوانین دستور زبان ، ممکن است تسلیم شوید.

اگر زندگی شما شلوغ می شود و پیدا کردن زمان مطالعه سخت می شود ، ممکن است احساس کنید که دیگر یادگیری زبان اسپانیایی را دوست ندارید. ما شش ایده برای کمک به شما برای رسیدن به یادگیری داریم.

انگیزه یادگیری زبان اسپانیایی

قبل از هر چیز باید بدانید که انگیزه مستقیم بر یادگیری تأثیر می گذارد.

در حقیقت ، یک مطالعه نشان داد که انگیزه یکی از اصلی ترین عواملی است که بر یادگیری زبان تأثیر می گذارد. از این گذشته ، انگیزه شما می تواند تاثیری بر میزان تعامل متکلمان بومی ، نحوه استفاده از راهبردهای یادگیری و موارد دیگر داشته باشد.

انگیزه مناسب همچنین می تواند باعث لذت بخش تر شدن یادگیری شود. اگر واقعاً علاقه مند به یادگیری زبان اسپانیایی هستید ، به نظر می رسد تحصیل مانند کار نیست. در عوض ، آن را مانند یک گام مهم به سمت هدف خود احساس خواهید کرد.

 انگیزه کلید تسلط نیز است. تسلط به زبان اسپانیایی می تواند یک روند طولانی باشد. شرکت در غوطه وری اسپانیایی در خارج از کشور یا در آمریکای لاتین می تواند شما را به سمت تسلط سوق دهد ، اما تسلط کامل ممکن است فقط به این تجربه ها طول بکشد.

از آنجایی که شما یک شبه اسپانیایی نخواهید آموخت ، رسیدن به تسلط به انگیزه زیادی نیاز دارد تا وقتی احساس می کنید کنار می روید ، به حرکت خود ادامه دهید.

  شش روش برای افزایش انگیزه یادگیری زبان اسپانیایی

آیا انگیزه یادگیری زبان اسپانیایی را از دست داده اید؟ در اینجا ۶ راه قدرتمند برای بازگرداندن آن وجود دارد.

۱-  لیستی از تمام دلایلی که زبان اسپانیایی را یاد می گیرید تهیه کنید و آن را نزدیک نگه دارید.

لیستی از تمام دلایل یادگیری زبان اسپانیایی تهیه کنید.
لیستی از تمام دلایل یادگیری زبان اسپانیایی تهیه کنید.

وقتی شروع به یادگیری زبان اسپانیایی می کنید ، دلایل شما برای خودتان آشکار به نظر می رسد. ممکن است بخواهید مسافرت کنید ، امیدوار باشید که گزینه های شغلی بهتری داشته باشید ، مایل به تجربه فرهنگ های منحصر به فرد یا حتی مایل به پیوند با میراث خود باشید.

با این حال ، هنگامی که شما می خواهید یادگیری را متوقف کنید ، به هیچ یک از این دلایل فکر نمی کنید.

به همین دلیل باید لیستی از تمام دلایل یادگیری زبان اسپانیایی تهیه کنید. آن را در مکانی مفید ، در نزدیکی محل تحصیل یا مواد مطالعه خود ، نگه دارید.

هر زمان که به مشکلاتی برخوردید که برای غلبه بر آن بسیار چالش برانگیز است یا احساس می کنید از مطالعه معمول خود صرف نظر کرده اید ، به لیست خود مراجعه کنید.

یادآوری این مسئله که چرا در وهله اول شروع به یادگیری زبان اسپانیایی کرده اید می تواند به شما در حفظ تمرکز و حل و فصل آن کمک کند.

۲-  در  یادگیری با رسانه های معتبر کوشا باشید.

مجموعه های تلویزیونی می تواند به شما در ایجاد انگیزه در بهبود مهارت های اسپانیایی کمک کند.
رسانه ها به شما در ایجاد انگیزه در بهبود مهارت های اسپانیایی کمک می کنند.

تماشای رسانه های معتبر به زبان اسپانیایی می تواند بسیار انگیزشی باشد. وقتی چیزی تماشا می کنید ، احساس می کنید واقعاً درگیر آن هستید.

خاصیت اعتیاد آور مجموعه های تلویزیونی می تواند به شما در ایجاد انگیزه در بهبود مهارت های اسپانیایی کمک کند. اگر مطالب مورد علاقه شما به زبان اسپانیایی است ، نه تنها تماشای آن به شما تمرین ارزشمند می دهد ، بلکه انگیزه لازم برای بهبود مهارت های خود را به شما می دهد تا نیازی به پیدا کردن زیرنویس های  ناآشنا نداشته باشید.

Netflix مجموعه های بزرگی از رسانه های معتبر و پرتحرک اسپانیایی مانند “El Barco” و “Narcos” را ارائه می دهد (در دسترس بودن نمایش بستگی به منطقه شما دارد.

بعد از تماشای ساعت ها تلویزیون جذاب ، این احتمال قوی وجود دارد که بتوانید نسبت به بهبود مهارت های اسپانیایی خود بسیار پرشور و شوق باشید. حداقل ، شما مطمئناً برخی واژگان را برای خود انتخاب خواهید کرد.

در صورتی که قصد دارید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید پیشنهاد می کنیم نرم افزار آموزش رزتا استون ۴ زبانه به همراه نسخه اندروید را تهیه کنید.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش ۴ زبان روسی، اسپانیایی ،ایتالیایی و سوئدی

آموزش در ۵ سطح مقدماتی تا پیشرفته

قابل استفاده در کامپیوتر و اندروید

۳-  به خود پاداش دهید.

برای تکمیل اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود به خود پاداش دهید
برای رسیدن به اهداف خود به خود پاداش دهید.

یادگیری زبان اسپانیایی بسیار چالش برانگیز است ، بنابراین شما مستحق پاداش هستید.

در این راه با دادن پاداش به شما کمک می کند تا آنچه را که انجام داده اید بشناسید و روحیه خود را برای آینده تقویت کنید. این تئوری شرط بندی عمل نامیده می شود ، که به سادگی بیان می کند در صورت دریافت نتیجه ای دلپذیر از آن ، احتمالاً رفتارهای خود را ادامه خواهید داد.

می توانید برای تکمیل اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود به خود پاداش دهید تا انگیزه خود را بالا ببرید.

این نه تنها به شما انگیزه یادگیری روزانه را می دهد ، بلکه حتی به یادآوری مطالعه هنگام یادآوری کمک می کند.

پاداش برای اهداف بلند مدت نیز می تواند ارزشمند باشد.

این نه تنها به شما انگیزه یادگیری روزانه را می دهد ، بلکه حتی به یادآوری مطالعه کمک می کند.

به عنوان مثال ، اگر شما از طریق یک دوره یا کتاب درسی کار می کنید ، می توانید پس از اتمام سطح بعدی ، پاداش تعیین کنید.

۴- جنبه های فرهنگی را اتخاذ کنید.

اتخاذ جنبه های فرهنگی مرتبط
اتخاذ جنبه های فرهنگی مرتبط به ایجاد انگیزه کمک می کند.

تحقیقات نشان می دهد که اتخاذ جنبه های فرهنگی مرتبط با یک زبان دوم می تواند یادگیری را بهبود بخشد. ناگفته پیداست که این امر ممکن است انگیزه یادگیری زبان را نیز افزایش دهد.

اگر علاقه مند به فرهنگ مرتبط با یک زبان هستید ، به احتمال زیاد علاقه مند به یادگیری آن زبان هستید.

یک راه آسان برای ارتباط با یک فرهنگ از طریق غذا است ، بنابراین سعی کنید در هر زمان که نیاز به یک انگیزه سریع داشته باشید از غذاهای آمریکای لاتین یا اسپانیا درست کنید. البته بسیاری از روش های دیگر برای وارد کردن فرهنگ به زندگی شما وجود دارد. می توانید تعطیلات را جشن بگیرید و سنت های اسپانیایی را اتخاذ کنید.

اگر عاشق فرهنگ منطقه ای هستید که به زبان اسپانیایی صحبت می شود ، به احتمال زیاد احساس ارتباط بیشتری با آن خواهید داشت که به نوبه خود می تواند عشق شما را به این زبان برگرداند.

۵- با مردم اسپانیایی در تعامل باشید.

هرچه بیشتر با اسپانیایی صحبت کنید ، اطمینان بیشتری پیدا خواهید کرد.
هرچه بیشتر با اسپانیایی صحبت کنید ، اطمینان بیشتری پیدا خواهید کرد.

استفاده از مهارت های خود انگیزه ای بزرگ برای ادامه پیشرفت است. این تأیید می کند که شما پیشرفت کرده اید ، که می تواند انگیزه ای بی نظیری به شما بخشد.

هر زمان ممکن به زبان اسپانیایی تعامل کنید. اگر در اطراف شما افراد اسپانیایی وجود دارد ، سعی کنید آن ها را در مکالمه درگیر کنید. اگر صحبت کردن با اسپانیایی زبانان شما را مرعوب کرده است ، فقط به یاد داشته باشید: حتی اگر آن ها به شما بخندند به زبان اسپانیایی پاسخ می دهند.

تصور کنید که چگونه با کسی که فارسی یاد می گیرد برخورد کرده اید: احتمالاً می خواهید به آن ها کمک کرده و آن ها را ترغیب کنید. احساس متقابل است.

در ابتدا احساس عجیب و دشوار خواهد بود ، اما هرچه بیشتر با اسپانیایی صحبت کنید ، اطمینان بیشتری پیدا خواهید کرد.

و احساس فوق العاده ای که شما از تعامل های کمی به دست می آورید ، انگیزه شما برای یادگیری زبان را دوباره زنده می کند.

همچنین وقتی می شنوید که به زبان اسپانیایی صحبت کنید ، فقط می توانید مکالمه را گوش کنید.

تا حد ممکن لطیف باشید و اگر مباحث شخصی به آن ها پرداخته شود ، مودب باشید. با این وجود ، گوش دادن با موفقیت به یک خانواده در حال بحث و گفتگو در مورد اینکه چه نوع پیتزا برای خرید خوب است می تواند احساس کند که شما یک قدرت خاص دارید ، که می تواند باعث شود شما احساس انگیزه بیشتری داشته باشید تا توانایی مخفی خود را جلب کنید.

۶- سفر به یک کشور اسپانیایی زبان را برنامه ریزی کنید ، حتی اگر هرگز نتوانید آن را انجام دهید.

به یک کشور اسپانیایی زبان برنامه ریزی
به یک کشور اسپانیایی زبان سفر کنید.

برنامه ریزی سفر حتی اگر کاملاً نظری باشد ، می تواند بسیار انگیزشی باشد. این به این دلیل است که هرچه درباره یک مکان بیشتر بخوانید ، بیشتر می خواهید به آنجا بروید.

و اگر قصد سفر به یک کشور اسپانیایی زبان را دارید ، احساس انگیزه خود را برای بهبود مهارت های خود احساس می کنید تا سفر یک زندگی باشد (حتی اگر هرگز از مرحله برنامه ریزی پیشرفت نکند).

هنگامی که به یک مطالعه اختصاصی نیاز دارید ، فقط تعطیلات رویایی خود را برنامه ریزی کنید. در نظر بگیرید که در کجا اقامت دارید ، از چه سایت هایی بازدید خواهید کرد ، چه غذایی را می خورید و وقتی در آنجا هستید چه کاری انجام خواهید داد. حتی ممکن است تصاویر دلخواه خود را چاپ کنید تا هر زمان که بخواهید به یک انگیزه اضافی اضافی نگاه کنید.

چرا باید دستور زبان عربی را یاد بگیریم؟
برگشت به بالا
0