راهنمایی برای یادگیری زبان اسپانیایی از مرحله مبتدی مطلق تا مرحله پیشرفته

در این مطلب راهنمایی برای یادگیری زبان اسپانیایی از مرحله مبتدی مطلق تا مرحله پیشرفته آورده شده است پس با دقت آن را مطالعه کنید.

۵۷۲ میلیون گوینده اسپانیایی در سراسر جهان وجود دارند. پیش بینی می شود این تعداد تا سال ۲۰۶۰ به بیش از ۷۵۰ میلیون نفر برسد. ۲۱ کشور در سراسر جهان وجود دارد که اسپانیایی زبان رسمی (یا یکی از آن ها) است. آنچه ما در اینجا می خواهیم بگوییم این است که اسپانیایی بسیار مهم است. اگر در مورد یادگیری زبان اسپانیایی مردد بوده اید یا تازه از آن شروع کرده اید ، بدانید که به یک زبان بسیار تأثیر گذار وارد شده اید.

هر چند برای یک مبتدی کامل ، ایده یادگیری این زبان سنگین ممکن است دلهره آور باشد. شاید نمی دانید از کجا شروع کنید. شاید شما قبلاً شروع کرده باشید اما به نظر نمی رسد به جایی رسیده باشید. آنچه شما نیاز دارید طرحی است که بتواند شما را از همان ابتدای یادگیری زبان اسپانیایی – حتی اگر کاملاً تجربه قبلی با آن نداشته باشید – به هدف نهایی تسلط برساند. شما به جای درستی رسیده اید: این دقیقاً همان چیزی است که این پست ارائه می دهد.

اگر این مطلب را می خوانید ، به این معنی است که شما حداقل فکر یادگیری زبان اسپانیایی را به عنوان زبان دوم (یا سوم یا دهم …) در نظر می گیرید. احتمالاً قبلاً دلایل خاص خود را برای این کار دارید. فقط در صورت نیاز به فشار بیشتر ، در اینجا دلایل بسیار خوبی برای یادگیری زبان اسپانیایی آورده شده است.

دلایل مهم یادگیری زبان اسپانیایی

برای کار

آیا شما از کار کردن در یک کار  کسل کننده خسته شده اید و هیچ چشم اندازی از آینده ندارید و هیچ شانس پیشرفتی ندارید؟ آیا خواب دیدن درختان نخل از پنجره دفتر خود را دارید؟ آیا تصور می کنید که خود از نردبان بالا بروید و از زندگی بهتر لذت ببرید؟

دانستن زبان اسپانیایی دنیایی از امکانات را برای حرفه ی شما باز خواهد کرد.

برای تفریح

شاید شما هم اکنون کار بزرگی داشته باشید و تنها آنچه می خواهید این است که تعطیلات خود را در برخی از بهترین کشورهای جهان بگذرانید. شما تمایل به حضور در کنار سواحل و ماسه دارید یا شاید به تاریخ آمریکای لاتین علاقه مند باشید.

برنامه ریزی کنید و زبان و آداب و رسوم محلی را بیاموزید.

دلیل شما هرچه باشد ، اکنون که تصمیم به یادگیری این زبان زیبا گرفتید ، سفر شما از همین حالا آغاز شده است. پس به کجا می روید؟

نحوه یادگیری زبان اسپانیایی

مهم نیست که چه دلایلی شما را به سمت این پست سوق می دهد ، همان طور که زبان آموزان زیادی وجود دارد روش های مختلفی برای یادگیری نیز وجود دارد. همه ما روش های مطالعه خودمان را داریم یا ممکن است شما یکی از روش های دیگر را ترجیح دهید.

با این حال ، بسیاری از افراد در همان ابتدا احساس گم شدن می کنند و تصوری ندارند چگونه روند یادگیری خود را شروع کنند ، چه ابزاری در دسترس دارند و کدام روش برای آن ها بهترین است.

بهترین راه برای تصمیم گیری آگاهانه این است که با همه منابع مختلف موجود آشنا شوید. لیست زیر جامع نیست ، اما حداقل به اندازه کافی خوب است که به شما کمک کند تصمیم بگیرید از کجا شروع کنید.

برای مبتدی ها

    دوره های آنلاین و دروس گرامر.

دوره های آنلاین و دروس گرامر
دوره های آنلاین و دروس گرامر برای یادگیری اسپانیایی بسیار مناسب است.

 شما می توانید از طیف گسترده ای از دوره های رایگان و مناسب بودجه را به صورت آنلاین انتخاب کنید که در هر زمان شما را از سطح صفر به مقصد نهایی شما برساند.

    برنامه های مبتدی گرا.

چند برنامه اندروید را بارگیری کرده و ضمن یادگیری ، سرگرم شوید. برنامه های بسیاری برای زبان آموزان اسپانیایی در دسترس است که برای استفاده از همه آن ها به پنج دوره نیاز دارید.

    وب سایت های گرامر.

آیا مطمئن نیستید که از کجا شروع به یادگیری گرامر کنید؟ به معنای واقعی کلمه هزاران وب سایت وجود دارند که به این موضوع اختصاص داده شده اند.

برای زبان آموزان متوسط

    یک دوره گروهی سنتی.

اگر در مسیر یادگیری زبان به دوره ای نیاز دارید ، ممکن است این گزینه همان گزینه ای باشد که برای ادامه ماجراجویی خود نیاز دارید.

    منابع آنلاین.

 تعداد کافی از منابع نامحدود برای شما وجود دارد که بتوانید اسپانیایی خود را به صورت آنلاین و فقط با یک کلیک انجام دهید.

    پادکست ها و کتاب های صوتی.

پادکست ها و کتاب های صوتی ابزاری مناسب برای زبان آموزان متوسط باشند
پادکست ها  ابزاری مناسب برای زبان آموزان متوسط می باشند.

شما می توانید گوش خود را برای درک دانش جدید آموزش دهید ، این امر باعث می شود ابزارهای یادگیری مبتنی بر صدا مانند پادکست ها و کتاب های صوتی ابزاری مناسب برای زبان آموزان متوسط باشند.

    دروس ویدیو YouTube وقتی که از آموزش ویدیوهای اسپانیایی صحبت می کند ، یک معدن طلا است. هرچه نیاز دارید ، احتمالاً یک درس YouTube در مورد آن وجود دارد.

برای زبان آموزان پیشرفته

    معلم خصوصی.

معلم-خصوصی آموزان پیشرفته می باشند.
معلم خصوصی گزینه ای مناسب برای زبان آموزان پیشرفته می باشد.

 اگر در مراحل پیشرفته یادگیری خود قرار داشته باشید یا نیاز به آمادگی برای امتحان داشته باشید ، بهترین گزینه آموزش یک به یک است.

    تبادل زبان.

 شاید شما نیازی به یادگیری صحیح زبان نداشته باشید اما هنوز هم می خواهید مهارت های نوشتاری اسپانیایی خود را بهبود ببخشید. شما می توانید با پیدا کردن یک شریک تبادل زبان (یا چند نفر) که به شما اسپانیایی را می آموزد در عوض آموزش زبان مادری خود این کار را انجام دهید.

    تحصیل خارج از کشور.

ابزار نهایی برای یادگیری زبان اسپانیایی واقعی این است که با مطالعه یا کار در خارج از کشور حداقل برای چند ماه خود را در این زبان غوطه ور کنید.

اگر تازه شروع به یادگیری زبان اسپانیایی کرده اید و همه چیز برای شما مهیا است ، بقیه این پست قدم به قدم شما را راهنمایی می کند تا گم نشوید. این به شما کمک می کند تا از هیچ چیز به بهترین گوینده  اسپانیایی که می توانید بروید تبدیل شوید.

راهنمای کامل برای یادگیری زبان اسپانیایی

قسمت اول: از ابتدا شروع می شود.

راهنمای زیر به ترتیب پیشنهادی که باید برای انجام هر کار مقابله کنید ذکر شده است. مطمئناً می توانید تصمیم بگیرید که بخش ها را به ترتیب دیگری انجام دهید. با این حال ، به یاد داشته باشید که این لیست برای حداکثر کارایی به دقت برنامه ریزی شده است تا شما سریع تر پیشرفت کنید.

هیچ بازه زمانی مشخصی برای تمام کردن این مراحل وجود ندارد اما انتظار نداشته باشید همه آن ها را در یک جلسه انجام دهید. این روند مدتی طول خواهد کشید. اینکه چه مدت طول خواهد کشید به عوامل زیادی بستگی دارد ، مانند اینکه  شما چه میزان قادر به اختصاص دادن مطالعه روزانه هستید ، چه میزان اسپانیایی را هنگام شروع کار می دانید ، سرعت یادگیری شخصی شما چقدر است و خیلی موارد دیگر.

۱- الفبای زبان اسپانیایی

اما اولین کاری که باید هنگام یادگیری یک زبان جدید انجام دهید مطالعه الفبای آن است.

شما می توانید از این مرحله اول به عنوان نقطه شروع برای یادگیری تلفظ صحیح کلمات استفاده کنید ، که مطمئناً بعدا در سفر به شما کمک می کند.

آهنگ الفبای را به زبان اسپانیایی گوش دهید. به تلفظ آن توجه داشته باشید. هر کلمه ای را که بررسی کنید مطمئن شوید که حروف و کلمات را درست می خوانید.

۲- مقالات اسپانیایی ، قوانین جنسیتی و مواردی از این دست

انگلیسی سه حرف تعریف (“a” ، “an” ، “the”) دارد ، اما اسپانیایی دارای هشت حرف تعریف است.

هر اسم جدیدی که مطالعه می کنید باید حرف تعریف مربوطه داشته باشد. این بهترین روش برای یادگیری هر دو اسم و حرف تعریف به طور هم زمان است. به عنوان مثال ، el coche  (ماشین) را بنویسید ، نه فقط Coche.

حروف تعریف اسپانیایی با جنس و شماره (چه مفرد باشد یا جمع) ، دو تا از ساده ترین اما مهم ترین موضوعاتی است که باید در حین یادگیری پوشش دهید.

با یادگیری این دو مفهوم ، خواهید فهمید که هر اسم و صفت اسپانیایی جنس و عدد خاصی دارد و شما شروع به درک این می کنید که اینها در ساخت جملات چقدر مهم هستند.

لیستی از صفت های مذکر تهیه کنید و آن ها را به موارد مونث تبدیل کنید. به عنوان مثال: rojo → roja (قرمز)

۳-  قوانین لهجه و علائم لهجه

اگر تا به حال نوشتاری اسپانیایی را دیده اید ، احتمالاً متوجه شده اید که بعضی از حرف ها “خط هایی” بالای آن ها وجود دارد. این ها نشان های لهجه ای هستند و اگر می خواهید کلمات اسپانیایی را به درستی بخوانید ، بسیار مهم هستند.

با یادگیری چند قانون تأکید ، شما می دانید که چگونه کلمات اسپانیایی را به درستی بخوانید و هجی کنید.

۴- واژه های هم ریشه بهترین دوست شما هستند.

واژه هم ریشه کلمه ای است که هم در زبان انگلیسی و هم در زبان اسپانیایی به معنای یکسان است.

و بسیاری از این موارد بین اسپانیایی و انگلیسی وجود دارد. بگذارید فقط بگوییم ، شما واژگان اسپانیایی بسیار بیشتری را از آنچه که تاکنون تصور می کردید می دانید.

۵- واژگان مبتدی

شما نمی توانید جملات را بدون کلمات تشکیل دهید. یادگیری کلماتی که بومیان اسپانیایی از آن ها بیشترین استفاده را می کنند به شما ابزارهایی را می دهند که برای شروع برقراری ارتباط لازم دارید. این که آیا شما از یک برنامه برای یادگیری کلمات جدید روزانه استفاده می کنید یا آن ها را در تکه ها یاد می گیرید ، یادگیری کلمات جدید با مضامین ایده خوبی است.

با رایج ترین واژگان شروع کنید تا بتوانید مستقیماً با استفاده از کلمات جدید خود پیشرفت کنید. در اینجا چند لیست واژگان برای شروع کار آورده شده است:

    سلام و احوالپرسی

    کارهای روزانه

    آب و هوا

    صفت

    رنگ ها

    حیوانات

    تعداد ، تاریخ و گفتن زمان

    سفر و حمل و نقل

هر زبان آموز باید یک مرحله آغاز را طی کند و در آنجا مباحث زیادی وجود دارد که باید آموخته شوند تا بتوانند اولین گام های خود را توسط خودشان شروع کنند. دانستن چیزهای اساسی ممکن است کمی کسل کننده به نظر برسد ، اما این یک گام ضروری در راه رسیدن به کمال است.

۶- یادگیری افعال کلیدی اسپانیایی

اکنون می توانید شروع به یادگیری مهم ترین افعال اسپانیایی کنید. این همان نقطه ای است که شما در حال یادگیری کلمات جداگانه نیستید – با کمک چند فعل ، می توانید جملات را شروع کنید.

Ser ، Estar و Haber (به معنی “بودن” )بهترین راه برای شروع هستند. با یادگیری این سه کلمه کلیدی گرامری ، شما قادر خواهید بود در مورد خود و آنچه شما را احاطه کرده است صحبت کنید.

در این مرحله ، شما همچنین می توانید نگاهی به نحوه چگونگی ترکیب فعل های منظم در مقادیر اول (-ar) ، دوم (-er) و سوم (-ir) بیندازید.

در صورتی که قصد دارید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید آموزش زبان اسپانیایی نصرت نسخه صادراتی را تهیه کنید.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش زبان اسپانیایی نصرت در ۹۰ روز

استفاده بدون محدودیت سنی

قابل استفاده در کامپیوتر  و دیگر دستگاه های پخش

۷- ضمایر شخصی

اگر نمی خواهید مثل یک کودک نو پا یاد بگیرید که صحبت کنید (“ماشین قرمز است. ماشین سریع است. ماشین را دوست دارم.”) ، لازم است که در مورد ضمایر اسپانیایی و چند صفت مفید بیاموزید.

ضمایر شخصی (“من” ، “شما” ، “او” ، و غیره) موارد خوبی برای شروع هستند ، اما آن ها تنها نیستند.

شما اگر می خواهید به زبان اسپانیایی صحبت کنید ، و می خواهید در مورد “این” یا “آن” یا “ماشین” شما “صحبت کنید ، چه می کنید؟ صفت های نمایشی و تسخیری را وارد کنید. این کلمات کوچک یک گنج واقعی به هر زبانی است و به شما امکان می دهد تا درباره هر چیزی که می خواهید با جزئیات بیشتری صحبت کنید یا بنویسید.

گذشته از این ، ضمیرهای مستقیم و غیرمستقیم اشیاء نیز اگر بخواهید مانند یک گوینده  واقعی بومی شروع کنید ، مفید واقع می شوند. به علاوه ، ضمایر همیشه برای آن موارد مناسب است که وقتی شما نمی توانید اسم را بخاطر بسپارید.

اگر از این چهار گروه از کلمات عاقلانه استفاده نکنید  اسپانیایی شما در هیچ زمان شکوفا نخواهد شد.

۸ – حال ساده و آینده ساده را ارائه دهید.

اولین دوره هایی که بیشتر دانش آموزان اسپانیایی می آموزند ، زمان های ساده و حال و آینده است ، به این ترتیب احتمالاً  برای تسلط بر پایان دادن به شرایط فعلی  شما زمان می برد ، اما به محض انجام این کار ، آینده ساده مانند یک مومیایی برای روح شما احساس می شود.

با نوشتن جملات بسیار ساده با اسم ها و فعل هایی که قبلاً می شناسید ، زمان های حال و آینده را تمرین کنید. در اینجا چند نمونه از آنچه ممکن است به نظر برسد آورده شده است:

Yo como (من می خورم.)

Ella bebe (او می نوشد.)

Nosotros viajaremos. (ما سفر خواهیم کرد.)

Ellos se ducharán. (آنها دوش می گیرند.)

۹- زمان فعل سوم: حال پیوسته را یاد بگیرید.

واژه مورد علاقه جدید شما gerundio (اسم مصدر) خواهد بود. هنگامی که شما یاد بگیرید که چگونه آن را به زبان اسپانیایی شکل دهید و آن را با یکی از افعالی که از قبل می شناسید (استار) جفت کنید ، آماده خواهید بود تا در مورد کارهایی که در حال حاضر انجام می دهید صحبت کنید.

۱۰- پرسیدن سؤال و ایجاد ارتباط را در برنامه یادگیری خود قرار دهید.

شما قبلاً مراحل شخص ساده را به سمت گفتگوهای واقعی اسپانیایی برداشته اید و اکنون می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بستگان و آشنایان دو گروه  هستند که به ما کمک می کنند فقط با اضافه کردن چند مورد در اینجا و آنجا جملات طولانی تر و خاص تری داشته باشیم. شما هنوز نمی دانید چگونه جملات پیچیده بسازید ، اما خیلی زود یاد خواهید گرفت.

۱۱- هنر گفتن “نه” را بیاموزید.

یادگیری چگونگی گفتن “نه” و چگونگی نفی افعال از مفیدترین مواردی است که می توانید با یک زبان جدید یاد بگیرید. تک تک جملات حاوی یک فعل را می توان به منفی تبدیل کرد. فقط با اضافه کردن چند کلمه می توانید تعداد جملات گفته شده را دو برابر کنید.

به جملاتی که قبلاً نوشتید برگردید و برخی از آن ها را به موارد منفی تبدیل کنید. برای مثال:

Yo como. (من می خورم) → Yo no como. (من نمی خورم.)

Ella está bebiendo. (او در حال نوشیدن است) → Ella no está bebiendo (او در حال نوشیدن نیست)

۱۲- زمان برای زمان حال اختصاص دهید.

 قبل از در نظر گرفتن بخش مبتدی انجام شده ، یک مبحث گرامر دیگر اضافه خواهیم کرد: زمان حال ، که برای صحبت در مورد کارهایی که انجام داده اید استفاده می شود.

در حال حاضر شما باید بدانید که چگونه:

    جملات ساده را در حالات ، آینده ، حالات مداوم و حال حاضر بسازید.

    سؤال کنید و شروع به تشکیل جملات پیچیده کنید.

    از منفی ، ضمایر  و تملک استفاده کنید.

    گفتگوی بسیار اساسی را در مورد مباحث مختلف مبتدی داشته باشید.

اکنون زمان خوبی است که کمی بیشتر در مورد فرهنگ زبانی که می خوانید یاد بگیرید.

اگر می خواهید فقط به منظور ادویه اسپانیایی خود در مورد لهجه ها ، موسیقی یا موضوعات جالب دیگر اطلاعات بیشتری کسب کنید ، مباحث مورد علاقه خود را جستجو کنید.

قسمت دوم : زبان آموزان متوسط

اگر شما بخش اول را سپری کردید ، به این معنی که شما آماده هستید که یک یادگیرنده متوسط شوید.

قسمت دوم تمام موضوعات واسطه ای را که شما را تا مرحله پیشرفته می برد ، پوشش می دهد.

درک بهتری از مباحث مبتدی کسب کنید.

۱۳- بازخوانی ضمایر و اضافه کردن “جمع” را بیاموزید.

ضمایر در همه جا هستند. به معنای واقعی کلمه حتی اعداد هم می توانند ضمیر باشند.

دانستن انواع ضمایر و نحوه عملکرد آن ها برای بهبود مهارت های اسپانیایی شما ضروری است.

وقت آن است که درباره ضمایر نسبی  و ضمایر نمایشی بیاموزیم.

چند جمله بنویسید ، سپس با استفاده از ضمایر مختلفی که یاد گرفته اید ، آن ها را اصلاح و تغییر دهید. مثلا:

Quiero el libro. (من کتاب را می خواهم.) → Lo quiero. (من آن را می خواهم.)

Este libro es muy interesante. Este es muy interesante también. (این کتاب بسیار جالب است. این کتاب نیز بسیار جالب است.)

۱۴- فعل های نامنظم را بیاموزید.

فعل gustar (به دوست داشتن) کمی خاص است. با آن و خواهر و برادرهایش (افعال مشابه) آشنا شوید و ابعاد جدیدی از زبان اسپانیایی را کشف کنید.

اما گوستار تنها فعلی نیست که می تواند به گونه ای عجیب رفتار کند. اسپانیایی دارای چندین فعل نامنظم است که می تواند هر کسی را دیوانه کند.

۱۵- حروف اضافه را بیاموزید.

بسیاری از مردم از حروف اضافه می ترسند اما یاد می گیرند که هنگام یادگیری آن ها را دوست داشته باشند.

دشوارترین بخش یادگیری اصطلاحات اسپانیایی احتمالاً por vs. para Battle است. آن ها ممکن است مشکل باشند ، اما برای تسلط آن ها مهم هستند – آن ها حتی عبارات بسیاری را که هر روز از آن ها استفاده می کنیم تشکیل می دهند.

عبارات آن قدر مهم است که ما افعالی داریم که همیشه موارد خاص را دنبال می کنند و بعضی مواقع فعل هایی نیز وجود دارد که بسته به پیشگفتار پیروی از آن ها ، معنی آن ها را نیز تغییر می دهد.

۱۶- معانی کلمات را درک کنید.

پیوندها با هم به افکار و عقاید می پیوندند و آن ها یکی از اصلی ترین ابزارهایی هستند که ما برای سازماندهی گفتار و نوشتار خود از آن استفاده می کنیم. یادگیری استفاده از آن ها به شما کمک می کند جملات طولانی تر و پیچیده تری شکل دهید.

۱۷- کلمات و صفت های بیشتری را بیاموزید.

صفات به ما اجازه می دهد تا به سؤالاتی از قبیل “کجا” ، “چطور” و “چگونه” پاسخ دهیم و آن ها بسیاری از کاربردهای مهم دیگر را دارند. آن ها قطعاً واژگان شما را غنی می کنند و به شما امکان می دهند جملات حتی پیچیده تری بسازید.

مهم تر از همه ، شما می توانید صفت هایی را که قبلاً آموخته اید به لطف یک ترفند ساده تبدیل به ضمائم کنید.

در مورد صفت ها ، شما در بخش واژگان مبتدی با بسیاری از آن ها آشنا شدید. اما موارد بسیاری دیگر وجود دارد. می توانید برای توصیف مردم از صفت ها استفاده کنید ، در مورد بهترین و بدترین چیزها و خیلی موارد دیگر صحبت کنید.

۱۸- بیان  خود را بهتر کنید.

اکنون که شما یک یادگیرنده متوسط ​​هستید ، ممکن است تعجب کنید که این دقیقاً چه معنی دارد.

در حال حاضر شما باید بتوانید در بسیاری از مباحث مختلف ، مکالمه ای بیش از اساسی داشته باشید و واژگان شما مطمئناً در دو مرحله آخر از سطح اولیه عبور کرده اند.

مباحثی وجود دارد که هنگام افزودن به مکالمات یا نوشتن ، اسپانیایی خود را روشن تر می کنید. ذکر همه آن ها غیرممکن خواهد بود ، اما در اینجا لیستی برای شروع کار ذکر شده است:

    پیشوندها و پسوندها. اینها به شما کمک می کنند تا در طی چند دقیقه تعداد کلماتی را که می شناسید به طرز چشمگیری افزایش دهید.

    تمرین درک مطلب. هرچه بیشتر بخوانید ، بیشتر می دانید. بنابراین شروع به خواندن کنید.

    تمرین گوش دادن. مهارت های اسپانیایی خود را با بهبود چگونگی درک زبان گفتاری بهبود دهید.

    فکر کردن به زبان اسپانیایی. هر جمله با یک فکر شروع می شود.

    تست های سطحی. این ممکن است روشی مناسب برای بهبود نحوه بیان خود به زبان اسپانیایی نباشد ، اما انجام یک تست سطحی مطمئناً به شما خواهد گفت که باید یک چیز مهم را مرور کنید.

۱۹- واژگان بیشتری را بیاموزید.

 شما هرگز نباید یادگیری کلمات جدید را متوقف کنید. همیشه چیزی وجود دارد که شما نمی دانید.

حتی وقتی مرحله میانه را تمام کردید و وارد مرحله پیشرفته شوید ، یادگیری کلمات جدید را ادامه دهید. در اینجا چند موضوع دیگر وجود دارد که شما هرگز در آن کامل نمی شوید:

    غذا خوردن: کلمات غذایی ، سفارش در رستوران ، آشپزی

    اوقات فراغت شما: سرگرمی ، ورزش ، خرید

    فصل: زمستان ، بهار ، تابستان ، پاییز

جمع بندی مرحله متوسط

در این مرحله از یادگیری خود ، باید بتوانید:

    مکالمه پیچیده تری داشته باشید

    بدانید که چگونه از زمان های پیشرفته تر مانند ناقص  شرطی ، ضروری و مداوم استفاده کنید.

    از افعال نامنظم رایج با سهولت استفاده کنید.

    از ضمایر ، اصطلاحات ، ضرب المثل ها ، صفت های پیچیده و پیوستگی ها استفاده کنید.

    مکالمات خود را به درستی بیان کنید و در صورت لزوم اشتباهات خود را اصلاح کنید.

    تقریباً در هر موقعیتی واژگان متناسب داشته باشید.

شما قسمت دوم را تمام کردید. با نگاهی به این مباحث غیر اجباری ، به خودتان تبریک بگویید و از اوقات فراغت لذت ببرید.

قسمت سوم در راه تسلط: پیشرفته اسپانیایی

این قسمت پایان راه است. چند هفته یا چند ماه پیش شما حتی نمی توانستید که به زبان اسپانیایی hola بگویید ، و اکنون سطح پیشرفته را شروع می کنید.

حالا بیایید مرحله نهایی را طی کنیم و برای تسلط کافی آماده شویم.

۲۰- مدت زمان پیشرفته

 هنوز زمان های بیشتری برای آموختن وجود دارد ، و آنها نمی توانند ساده باشند.

بیایید با pluscuamperfecto شروع کنیم. این نام ممکن است به اندازه یک کبرا خطرناک به نظر برسد ، اما در واقع همان گذشته کامل در انگلیسی است. این تنشی است که ما برای توصیف اتفاقات گذشته که قبل از سایر چیزهای گذشته اتفاق افتاده است ، استفاده می کنیم.

چند جمله را در pluscuamperfecto tense بنویسید. شما می توانید با اضافه کردن مقدمه به جملات به خودتان کمک کنید. مثلا:

Cuando María llegó ، cuando Ya se había ido. (وقتی ماریا رسید ، خواندو قبلاً آنجا را ترک کرده بود.)

تعهد موضوعی چیزی است که فقط طی چند روز نمی توانید یاد بگیرید. زمان و تمرین زیادی لازم است. کتاب “Tiempo … Para prakticar el Indicativo y el Subjuntivo” را به شما توصیه می کنم. این برنامه به شما همه چیز را که باید در مورد آن بدانید آموزش می دهد و صدها تمرین دارد.

۲۱- صدای منفعل را بیاموزید.

صدای منفعل سوژه های جملات را از کانون توجه قرار می دهد و در عوض ، بر کنش و هدف جمله تأکید می کند. با صدای منفعل ، می توانید یک لایه دیگر ادب را به مکالمات خود اضافه کنید. این می تواند برای موارد بسیار بیشتری مورد استفاده قرار گیرد ، بنابراین تمام تلاش خود را برای تسلط بر آن اعمال کنید.

اکنون که توانستید جملات پیچیده ای بسازید ، چند مورد بنویسید و آن ها را به صدای منفعل تبدیل کنید. مثلا:

Mi hermano le ha enviado una carta a مانوئل. (برادر من نامه ای به مانوئل ارسال کرده است.) → Una carta le ha sido enviada a Manuel por mi hermano. (نامه ای توسط برادر من به مانوئل ارسال شده است.)

اکنون کلمات زیادی می دانید ، اما هنوز می خواهید به هدف نهایی تسلط برسید ، درست است؟

وقت آن است که یک دور آخر موضوعات واژگان را مرور کنید.

    افعال عامیانه

    عبارات پیشرفته

    عبارات پیشرفته تر

    واژگان پیشرفته

    صفت های پیشرفته

    افعال پیشرفته

 به یاد داشته باشید که اگر مباحث دیگری که می خواهید و یا باید درباره آن ها بدانید وجود دارد ، همیشه می توانید لیست های واژگان پیشرفته اسپانیایی خود را تهیه کنید.

این تقریباً پایان سفر شما است و در این مرحله دوست دارم که شما بتوانید:

    تقریباً در مورد هر موضوعی بدون مشکل (یا تقریباً بدون آن) مکالمه ای پیچیده داشته باشید.

    می دانید که چگونه از  pluscuamperfecto استفاده کنید.

    در صورت لزوم از صدای منفعل استفاده کنید.

    بتوانید از تمام واژگانی که به دست آورده اید کاملاً استفاده کنید.

سخن پایانی

مباحث مهم بسیار کمی وجود دارد که در این پست به آن پرداخته نشده است. با این حال ، هر یک از ما علایق مختلفی داریم. لیست زیر برخی از منابع پیشرفته را جمع آوری کرده است که حتما باید هنگام مرور وقت آزاد به آنها نگاه کنید:

    اصطلاحات اسپانیایی

    تمرین دستور زبان پیشرفته

    کتاب های دستور زبان پیشرفته

    منابع صوتی پیشرفته

    کتاب های درسی پیشرفته

    خواندن پیشرفته

    دوره های آنلاین رایگان پیشرفته

اگر این پست را به صورت مرحله به مرحله دنبال کرده اید ، پس کاملاً آماده هستید تا به جهان بروید و مهارت های زبان اسپانیایی خود را به صورت عملی تمرین کنید (اگر قبلاً این کار را نکردید).

یادگیری توسط خودتان اغلب می تواند ناامید کننده باشد. اما ما در عصر اینترنت زندگی می کنیم. ما با دنیای ۲۴/۷ در ارتباط هستیم و اگر بدانیم به دنبال کمک می خواهیم هرگز تنها نیستیم. امیدواریم که از این سفر لذت برده باشید.

به یاد داشته باشید که کنجکاو باشید. یادگیری زبان اسپانیایی مبارک.

نحوه گرفتن نمره ۷ در آیلتس
برگشت به بالا
0