نکاتی مهم برای یادگیری زبان اسپانیایی در سه ماه

آیا می خواهید سریع زبان اسپانیایی را یاد بگیرید؟ آیا شما می خواهید این کار را در سه ماه انجام دهید؟ در این مقاله نکاتی مهم برای یادگیری زبان اسپانیایی در سه ماه را برای شما آورده ایم.

ما نمی گوییم که نمی توان این کار را انجام داد. اما به زمان ، تلاش ، تعهد و کار زیادی نیاز است. این یک هدف والا است ، که همه ما بعضی اوقات به آن ها احتیاج داریم.

علاوه بر این ، شما احتمالاً دلیلی برای تمایل به یادگیری زبان اسپانیایی در سه ماه دارید ، درست است؟ از آنجا که ایجاد انگیزه برای یادگیری یک زبان راهی مطمئن برای پیگیری سریع یادگیری شما است ما نکاتی برای کمک به شما در تحقق این امر داریم. به مسیر سریع یادگیری زبان اسپانیایی خوش آمدید.

سناریوی یادگیری زبان به صورت معمولی

چهار مهارت اصلی در یادگیری زبان وجود دارد: گوش دادن ، صحبت کردن ، خواندن و نوشتن – و آن ها برای هر زبان ، از جمله زبان مادری شما یکسان هستند.

این مهارت ها یک شبه – یا حتی در سه ماه – آموخته نمی شوند ، بنابراین واقع بینانه نیست که انتظار داشته باشیم در بازه زمانی دوازده هفته ای در هر چهار مهارت کاملاً مسلط یا کاملاً شایسته  باشید. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید به سطحی از صلاحیت برسید که متناسب با نیازهای شما باشد.

نظرات مختلفی در مورد “مدت زمان” برای یادگیری یک زبان وجود دارد ، اما این کاملا ذهنی است.

نگران نباشید – ما اینجا هستیم تا در این زمینه به شما کمک کنیم. در ابتدا ، ما به پنج قدم مشخص که شما برای انجام این کار احتیاج دارید ، خواهیم پرداخت.

سپس به شما یک “نقشه راهبردی” می دهیم تا در سازماندهی مباحث و زمینه های مورد نیاز برای مطالعه و زمانی که باید آن ها را مطالعه کنید و همچنین به مواردی که لازم نیست نگران باشید ، اشاره می کنیم.

نحوه یادگیری زبان اسپانیایی در ۳ ماه

خوب ، وقت آن است که به پنج نکته برتر برای یادگیری زبان اسپانیایی سر بزنید. اگر این موارد را از نزدیک دنبال کنید و در زمان و تلاش خود قرار دهید به اهداف خود نزدیک می شوید.

۱-مجموعه ای از اهداف هوشمندانه را در نظر بگیرید.

 شما باید تصمیم بگیرید که دقیقاً برای چه کاری تلاش می کنید.
شما باید تصمیم بگیرید که دقیقاً برای چه کاری تلاش می کنید.

 

تدوین طرحی با استفاده از اهداف هوشمندانه روشی تقریباً اثبات نشده برای یادگیری هر چیزی است.

اهداف هوشمندانه چیست؟ هدف هوشمندانه خاص ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، مرتبط و به موقع است.

بیایید آن را تجزیه کنیم و آن را برای این چالش اعمال کنیم. نمونه ای از هریک از این جنبه های اهداف هوشمندانه را برای شما بیان می کنم.

در این جنبه از برنامه تعیین هدف هیچ منطقه خاکستری وجود ندارد. خوشبختانه ، این کار در حال حاضر نیمه کاره برای شما انجام شده است.

 “من می خواهم در سه ماه اسپانیایی صحبت کنم و بفهمم. من باید بتوانم به اندازه کافی صحبت کنم تا … “

 شما باید تصمیم بگیرید که دقیقاً برای چه کاری تلاش می کنید.

برنامه عمل شما قابل اندازه گیری است. چگونه می خواهید به هدف برسید؟ این نقشه شما برای موفقیت است. آسان است بدانید که آیا اهداف خود را برآورده کرده اید یا خیر.

“من فقط سه ماه فرصت یادگیری اسپانیایی دارم ، بنابراین حداقل شش ساعت در روز به مطالعه اختصاص می دهم.”

آیا این هدف قابل دستیابی است؟ از لحاظ تئوریکی ، بله

اما این نیز تا حدی یک مسئله شخصی است و به یادگیرنده بستگی دارد. ممکن است بسیاری از افراد چیزی را بخواهند ، اما همه آن ها حاضر نیستند برای دستیابی به آن تلاش کنند. بنابراین امیدواریم که هدف شما چنین باشد:

“یادگیری زبان اسپانیایی در سه ماه قابل دستیابی است زیرا من آن را می خواهم و مایل هستم برای انجام این کار هر کاری که لازم باشد را انجام دهم.”

“من می خواهم اسپانیایی را در یک دوره زمانی کوتاه یاد بگیرم زیرا …”

به موقع بخشی از تنظیم هدف هوشمندانه است که نشانگر بازه زمانی رسیدن به یک هدف است.

۲-  موادی را جمع کنید که راهی را که یاد می گیرید تسهیل می کند.

تعیین کنید که چگونه بهتر یاد می گیرید
تعیین کنید که چگونه بهتر یاد می گیرید.

همه افراد متفاوت یاد می گیرند. برخی از افراد به رویکرد دست نیاز دارند و برخی دیگر در یادگیری کتاب برتری دارند.

ما برای یادگیری کار می کنیم برخی سخت تر از دیگران کار می کنند ، اما ما هر کدام از سبکی برخورداریم که به بهترین وجه مناسب به شخصیت یادگیری ما باشد.

شما می دانید چه چیزی برای شما بهتر است. بنابراین برای این مرحله اول ، تعیین کنید که چگونه بهتر یاد می گیرید ، سپس هر نوع مواد لازم را برای کمک به خود در یادگیری به روش بی نظیر خود جمع کنید.

دوست ندارید مجبور شوید یک برنامه را اجباری انجام دهید؟ پس یک دوره زبان اسپانیایی بخرید و آن را یاد بگیرید. به این ترتیب ، بهترین زمان خود را برای مطالعه تعیین می کنید – و مواد شما در دسترس هستند.

برخی از مواد دیگر برای در نظر گرفتن:

فرهنگ لغت ضروری است. خوشبختانه ، تعداد زیادی رایگان در اینترنت و یا به صورت برنامه در دسترس هستند.

برای کلمات و عبارات جدید یک ژورنال تهیه کنید. می توانید ضبط واژگان را شروع کنید اما سرانجام (شاید بعد از سه ماه اول ، وقتی امیدوار هستید که برای یادگیری ملزومات تحت فشار کمتری قرار بگیرید) ، حتی ممکن است خواندن روزنامه را به زبان اسپانیایی در نظر بگیرید. این یک روش فوق العاده برای تمرین و یادگیری زبان است. خواندن روزنامه تفکر را به یک زبان هدف ترغیب می کند و گامی بزرگ در مسیر یادگیری زبان است.

۳- تا جایی که می توانید تمرین کنید.

هر فرصتی که پیدا می کنید تمرین کنید.
هر فرصتی که پیدا می کنید تمرین کنید.

تمرین کنید ، تمرین کنید ، تمرین کنید – هر فرصتی که پیدا می کنید تمرین کنید.

به نظر می رسد بسیار ساده است اگر تمرین نکنید ، پیشرفت نخواهید کرد ، بنابراین نمی توان اهمیت این مرحله را به اندازه کافی تأکید کرد.

مواردی را که می بینید  نامگذاری کنید. بدون فرهنگ لغت از واژگان تازه به دست آمده خود استفاده کنید.

اگر کسی در را برای شما در بازار باز کرد ، به زبان اسپانیایی از آن ها تشکر کنید.

در مورد تمرین خجالتی نباشید.

اشتباه کردن خوب است – همه اشتباه می کنند. همان طور که می آموزید ، تلفظ شما بهبود می یابد. کلماتی که در ابتدا تلفظ آن ها دشوار به نظر می رسید ، شما را از زبان دورتر می کنند.

همچنین به یاد داشته باشید که اشتباهات فرصتی برای یادگیری است. یادتان می آید دفعه قبل اشتباه کردید و دفعه بعد که از این عبارت استفاده می کنید ، آن درس را گنجانید.

برای یادگیری اصولی  زبان اسپانیایی رزتا استون زبان اسپانیایی ROSETTA STONE SPANISH را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

موفق ترین نرم افزار آموزش زبان در سال ۲۰۱۵

آموزش زبان اسپانیایی از مبتدی تا پیشرفته

آموزش زبان به صورت زبان مادری

آموزش در قالب مکالمات کاربردی

اموزش زبان از طریق تصاویر واقعی

قابل استفاده روی کامپیوتر

قابل استفاده برای همه سنین

۴- اگر نمی توانید به یک کشور اسپانیایی زبان بروید ، افراد اسپانیایی زبان را به محل زندگی خود بیاورید.

منظور ما این نیست که شما باید به نوعی محله خود را مانند اسپانیا یا کلمبیا تزئین کنید – اگر چه این واقعاً بسیار جالب است.

در عوض ،  در مورد غوطه وری فرهنگی صحبت می کنیم ، که به عنوان یکی از بهترین راه های یادگیری هر زبانی شناخته می شود.

اگر واقعاً قادر به رفتن به یک کشور اسپانیایی زبان نیستید ، خود را در محیطی مستقر کنید که تا حد  ممکن به آنجا نزدیک باشد. این  از آنچه فکر می کنید آسان تر است.

جنبه های فرهنگی یک کشور می تواند در بسیاری از مواقع وارد خانه شما شود.

موسیقی احتمالاً ساده ترین راه برای این امر است. این واقعیت که اسپانیایی توسط بسیاری از افراد ساکن در بسیاری از کشورها صحبت می شود ، بدین معنی است که مجموعه عظیمی از موسیقی عالی اسپانیایی زبان وجود دارد.

یادگیری زبان اسپانیایی از طریق فیلم به شما امکان می دهد تا با کمترین تلاش زبان را وارد زندگی خود کنید. لازم نیست چیزی بخرید ، اجاره کنید ، قرض بگیرید یا بارگیری کنید – اگر چه اگر می خواهید این کار را انجام دهید ، خوب است. اما واقعیت این است که اکثر دستگاه های پخش گزینه هایی برای مشاهده فیلم به چند زبان مختلف دارند. می توانید برخی از گزینه های عالی را به زبان اسپانیایی چک کنید یا اگر می خواهید ، فقط تنظیمات خود را تغییر داده و فیلم های مورد علاقه خود را به زبان اسپانیایی مشاهده کنید.

افرادی که در کشورهای اسپانیایی زبان زندگی می کنند ، تلویزیون را نیز تماشا می کنند ، بنابراین چرا یک سریال تلویزیونی اسپانیایی را امتحان نمی کنید؟

غوطه وری فرهنگی در محیط خانه به این معنی نیست که مجبور باشید در خانه بمانید. ممکن است بسیاری از رویدادهای فرهنگی در منطقه شما برگزار شود که به زبان اسپانیایی در نظر گرفته شده است.

به دنبال باشگاه یا سازمان هایی باشید که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند. در صورت امکان ، به یکی بپیوندید.

چرا مهارت های اسپانیایی خود را در la cocina (آشپزخانه) امتحان نمی کنید؟ شام تهیه کنید و فقط با شریک زبان خود به زبان اسپانیایی صحبت کنید. به اشتراک گذاشتن داستان و خنده در طول یک وعده غذایی عالی می تواند احساس حضور در مادرید را به شما بدهد ، بدون اینکه بلیط هواپیما گران تهیه کرده باشید.

۵- فن آوری را متناسب با نیاز خود منعطف کنید.

از آن سایت ها استفاده نمی کنید تا شما را به هدف خود نزدیک تر کند؟
از سایت ها استفاده کنید تا شما را به هدفتان نزدیک تر کند.

فناوری که هر روز از آن استفاده می کنیم ، امکانات جالب بسیاری برای یادگیری زبان اسپانیایی به ما می دهد. جهان در نوک انگشتان ما است ، بنابراین آن انگشتان را بگذارید تا به سمت یادگیری تلاش کنند.

بیشتر ما هرگز بدون تلفن خود از خانه خارج نمی شویم. برخی از برنامه های خارق العاده وجود دارد که اسپانیایی ها را در تلفن های همراه ما به ارمغان می آورد ، این بدان معنی است که ما در هر کجا و هر زمان دیگری تمرین و یادگیری خوبی داریم.

اگر نمی توانید یک دوست زبانی در منطقه خود پیدا کنید ، به دنبال یک شریک Skype باشید. فناوری می تواند باعث شود کسی در آن طرف کره زمین به اندازه اتاق نشیمن شما نزدیک باشد ، بنابراین صحبت کنید و یاد بگیرید.

SMLL یا همان یادگیری زبان رسانه های اجتماعی روش دیگری برای آوردن اسپانیایی به نوک انگشتان شماست. هر روز چندین بار ، اکثر ما به سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند توییتر ، فیس بوک ، اسنپ چت نگاه می کنیم . ما سایت های رسانه های اجتماعی را بسیار بررسی می کنیم. چرا به آن ها سر نمی زنید و از آن سایت ها استفاده نمی کنید تا شما را به هدف خود نزدیک تر کند؟

تهیه یک نقشه راهبردی

بنابراین اکنون می دانید چه کاری انجام دهید. شما اهداف ، نکات و همه “چیزهای لازم” را دارید.

احتمالاً تعجب می کنید که چگونه می توان این اهداف را کوچک تر و قابل کنترل تر به دوازده هفته تقسیم کرد.

و حتی ممکن است بخواهید بدانید که طی هفته ها چقدر پیشرفت می کنید.

در مرحله بعد ، ما یک نقشه راهبردی را تدوین می کنیم و کل کارهایی که باید انجام شود ، چه انتظاری را برای هدف های کوچک تر داریم.

ابتدا باید این کارها را انجام دهید:

ابتدا حروف الفبا را یاد بگیرید و لیستی از کلمات واژگان مشترک را شروع کنید.

اندازه فهرست به شما بستگی دارد اما به یاد داشته باشید: شما دوازده هفته فرصت دارید. در این مرحله ، کلمات را بیاموزید اما هنوز نگران تنش ها یا دستور زبان های دیگر نباشید. شما احساس غرق شدن خواهید کرد اما امیدوارم هنوز هم هیجان زده باشید و خود را در آغاز یک ماجراجویی جدید بالا بکشید.

هر روز ، کلمات جدیدی را به لیست کلمات خود اضافه کنید.

فقط کلمات را ننویسید. کلمات را بگویید برای نشان دادن نحوه تلفظ چیزها از فناوری استفاده کنید. انتظار داشته باشید که اشتباه کنید اما اجازه ندهید آن ها شما را تعیین کنند.

اعداد را یاد بگیرید.

هم اکنون زمان یادگیری اعداد است. اگر برنامه شما برای رفتن به یک کشور اسپانیایی زبان است ، باید بدانید که چگونه می توانید یک وعده غذایی را در رستوران سفارش دهید. حتی اگر این طور نیست ، شما هنوز هم باید برای انواع مختلف تعامل مشترک متفاوتی حساب کنید و بگویید.

با افزایش واژگان ، اعتماد به نفس شما نیز افزایش می یابد. شما می توانید این کار را انجام دهید فقط تقلید ، ترجمه و انجام کار را ادامه دهید. لحظات سختی وجود خواهد داشت اما به آن ادامه دهید.

افزایش زمان تمرین

در حدود شش هفته ، باید یادگیری این زبان جدید را معطوف کنید. اکنون زمان تشدید برنامه شما است. در مورد آن درس های گرامر که از آن ها اجتناب کرده اید چطور؟ اکنون با آن ها روبرو شوید. زمان مناسبی است که توجه بیشتری به صرف فعل ها و حرکات مختلف به خصوص در مورد افعال معمول و نامنظم کنید.

هر هفته به برنامه خود بیفزایید. این یک برنامه دقیق است ، بنابراین باید لیست واژگان ، تمرین خواندن و جلسات صحبت کردن را افزایش دهید.

مهارت در هر کاری با اعتماد به نفس ، دانش و زمان همراه است. زمان کار از قبل تعیین شده است ، اما اگر هدف های کوچک خود را هدف قرار داده و با پشتکار به سمت آن ها می روید ، مطمئن باشید که پیشرفت خواهید کرد.

آیا یادگیری اسپانیایی در سه ماه امکان پذیر است؟

یادگیری صحبت کردن به زبان اسپانیایی در سه ماه امکان پذیر است.

با این حال ، همان طور که قبلاً توافق کردیم ، کار آسانی نخواهد بود ، و شما در پایان کامل نخواهید بود.

اما اگر با طرز فکر درست به این چالش نزدیک شوید ، وقت زیادی را اختصاص دهید و اهداف خود را در معرض دید خود قرار دهید ، می توانید در حال خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن  و درک کردن باشید. یادگیری اسپانیایی ظرف دوازده هفته با استفاده از این پنج نکته ، مطمئناً می تواند به واقعیت شما تبدیل شود.

شما هدف را تعیین کرده اید. اکنون ، شروع به رسیدن به آن کنید.

موفق باشید. (Buena suerte)

راهنمای مطالعه تافل برای کمک به نقشه راه پیش رو
برگشت به بالا
0