چگونه زبان اسپانیایی را سریع یاد بگیریم؟

با خواندن این مقاله می توانیم یاد بگیریم که چگونه زبان اسپانیایی را سریع یاد بگیریم؟ پس تا انتها این مقاله را مطالعه کنید.

اسپانیایی یک زبان محبوب است که در سراسر جهان استفاده می شود. تا آنجا که در میان زبان های خارجی دیگر ،  زبان اسپانیایی برای یادگیری نسبتا آسان تر است. علی رغم ماهیت نسبتا سر راست اسپانیایی ، هیچ وقت برای یادگیری این زبان دیر نیست. اگر می خواهید زبان اسپانیایی را سریع تر یاد بگیرید ، آموزش خود را به شیوهای که به بهترین نحو یاد می دهند ، تطبیق دهید. انواع تکنیک های یادگیری را انتخاب کنید و در راه خود به hablar español خواهید رسید. برای یادگیری نحوه استفاده از برنامه ها در تلفن و رایانه خود برای یادگیری سریع زبان اسپانیایی ، مقاله زیر را بخوانید.

روش اول یادگیری سریع زبان اسپانیایی :یادگیری از طریق غوطه ور شدن در زبان

۱-چند عبارت اساسی اسپانیایی را بیاموزید.

از تبریکات اسپانیایی به جای زبان مادری خود استفاده کنید.
از تبریکات اسپانیایی به جای زبان مادری خود استفاده کنید.

اگر شما بدانید که چگونه در زبان اسپانیایی  سلام و خداحافظی کنید و همچنین بعضی از سوالات اساسی را بپرسید ، می توانید یک گفتگوی کوتاه با کسی که اسپانیایی است داشته باشید.

به عنوان مثال ، با یادگیری “¡Hola! ¿Cómo estás؟” (OH-lah COH-mo ess-TAHS)، که به معنی “سلام! حال شما چطور است؟” می توانید احوالپرسی کنید.

وقتی با  دوستان و همسایگانتان احوال پرسی می کنید ، تلفظ خود را تمرین کنید و از تبریکات اسپانیایی به جای زبان مادری خود استفاده کنید.

اگر دوست و آشنایی دارید که اسپانیایی صحبت می کنند ، از آن ها بخواهید که با شما فقط با اسپانیایی صحبت کنند. سعی کنید پاسخ آن ها را به زبان اسپانیایی دهید و پاسخ های مناسب آن ها را دریافت کنید.

۲- به موسیقی اسپانیایی گوش دهید.

آهنگ ها به شما کمک می کند سریع تر کلمات را یاد بگیرید.
موسیقی به شما کمک می کند سریع تر کلمات را یاد بگیرید.

 گوش دادن به موسیقی با اشعار اسپانیایی راه خوبی برای استفاده از صداهای اسپانیایی است و ماهیت تکراری آهنگ ها به شما کمک می کند سریع تر کلمات را یاد بگیرید. موسیقی کندتری را انتخاب کنید تا بتوانید کلمات را به راحتی درک کنید.

اگر شما تمام کلمات موجود در اشعار را متوجه نمی شوید ، نگران نباشید . فقط گوش دادن و غرق شدن  در صداهای زبان اسپانیایی می تواند در تسریع یادگیری این زبان به شما کمک کند. همان طور که  دامنه واژگان خود را گسترش می دهید ، بیشتر و بیشتر خواهید فهمید.

۳- فیلم و شبکه های تلویزیون اسپانیایی را تماشا کنید.

فیلم اسپانیایی می تواند راه خوبی برای یادگیری نسبتا سریع زبان باشد.
فیلم اسپانیایی  راه خوبی برای یادگیری سریع زبان می باشد.

تلویزیون اسپانیا و فیلم اسپانیایی می تواند راه خوبی برای یادگیری نسبتا سریع زبان باشد. شما می توانید برنامه های اسپانیایی را به صورت رایگان پیدا کنید.

نمایش هایی از کشورهایی که کندتر اسپانیایی صحبت می کنند ، مانند کلمبیا را نگاه کنید.

هنگام تماشای فیلم ، زیرنویس زبان اسپانیایی را روشن کنید ، نه زبان مادری خود. زیرا شما نمی خواهید یاد بگیرید که چگونه اسپانیایی را به زبان مادری ترجمه کنید ، شما می خواهید یاد بگیرید چگونه به زبان اسپانیایی صحبت کنید. زیرنویس های اسپانیایی در برنامه های اسپانیایی به شما کمک می کند که کلمه نوشته شده با صدا را مرتبط کنید.

۴- زبان برنامه ها و دستگاه های خود را به تنظیمات زبان اسپانیایی تغییر دهید.

تغییر تنظیمات دستگاه
تغییر تنظیمات دستگاه به شما کمک می کند زبان اسپانیایی را بهتر یاد بگیرید.

 برای یادگیری سریع زبان اسپانیایی ، شما باید آن را تا جایی که ممکن است به عنوان بخشی از زندگی خود قرار دهید. تغییر زبان در دستگاه های شما کمک خواهد کرد که زبان برای شما طبیعی تر شود.

تغییر تنظیمات دستگاه لزوما شما را به تعداد قابل توجهی از کلمات و عبارات جدید نشان نمی دهد ، اما این به شما کمک خواهد کرد تا بیشتر به زبان اسپانیایی به جای زبان مادری خود فکر کنید.

شما می توانید این اصل اساسی را به مناطق دیگر زندگی خود نیز گسترش دهید. به عنوان مثال ، اگر هر هفته به کلاس زبان خارجه بروید ، می توانید آن را  به یک کلاس که در آن زبان  اسپانیایی ترجیح داده شده است تغییر دهید .

۵- کتاب هایی با زبان اسپانیایی بخوانید.

کتاب هایی با زبان اسپانیایی بخوانید.
برای یادگیری زبان کتاب هایی با زبان اسپانیایی بخوانید.

با کتاب های کودکان که با استفاده از زبان ساده تر نوشته شده اند ، شروع به خواندن  کنید تا زبان کودکان را یاد بگیرید. اگر کتاب هایی را که قبلا در زبان مادری خوانده اید بخوانید ، به شما کمک می کند سریع تر زبان را به کار ببرید .

اکثر کتاب های کلاسیک و پرفروش به اسپانیایی ترجمه شده اند. بسیاری از این کتاب ها به صورت رایگان در قالب کتاب الکترونیکی در دسترس هستند. شما همچنین ممکن است قادر به پیدا کردن نسخه های ارزان در کتاب فروشی مورد استفاده شهر یا محله خود باشید.

سعی کنید با صدای بلند بخوانید و نه فقط به صورت صوتی گوش دهید. این به شما کمک خواهد کرد زبان  اسپانیایی را گوش کنید و حرف های نوشته شده را با صدای کلمات مرتبط کنید.

شما همچنین ممکن است کتاب های صوتی را به زبان اسپانیایی امتحان کنید. با ضبط دیجیتال ، می توانید سرعت را کم کنید تا بتوانید صدا را بهتر درک کنید.

۶- برچسب هایی را بر روی اشیاء ایجاد کنید.

فلش کارت ها می تواند به تقویت کلمات و مفاهیم واژگان شما کمک کند.
فلش کارت ها  به تقویت کلمات و مفاهیم واژگان شما کمک می کند.

 به ویژه اگر شما یادگیرنده ویژوال یا عمومی هستید ، برچسب و علائم می تواند به شما کمک کند شروع به مرتبط کردن چیزهایی در اطراف خود با کلمات اسپانیایی کنید. تهیه هر روز فلش کارت ها می تواند به تقویت کلمات و مفاهیم واژگان شما کمک کند.

از طریق جستجو آنلاین ، شما ممکن است قادر به پیدا کردن فلش کارت رایگان باشید که شما می توانید آن ها را دانلود و چاپ کنید.

اشیای خانه خود را با کلمات اسپانیایی برای آن شی برچسب گذاری کنید. هر بار که به این اشیاء نگاه می کنید ، مهارت های اسپانیایی زبان شما تقویت می شود. با گذشت زمان ، شما می خواهید این شیء را با کلمه اسپانیایی به جای کلمه زبان مادری خود مرتبط کنید.

۷- در صورت امکان به یک کشور اسپانیایی زبان سفر کنید.

سفر به یک کشور اسپانیایی زبان
سفر به یک کشور اسپانیایی زبان را در برنامه خود قرار دهید.

 اگر این امکان را دارید ، سفر به یک کشور اسپانیایی زبان می تواند همراه با تجربیات عالی باشد. وقتی همه کسانی که در اطراف شما هستند اسپانیایی صحبت می کنند ، به راحتی شروع به فکر کردن به اسپانیایی به جای زبان مادری خود می کنید .

اگر دانشجو هستید ، از دفتر تحصیل در خارج دانشگاه خود بپرسید تا در مورد فرصت های مطالعاتی یک ترم در یک کشور اسپانیایی صحبت کنید. نه تنها اعتبار دوره را دریافت خواهید کرد ، بلکه همچنین فرصت های فراوانی برای یادگیری زبان و فرهنگ اسپانیایی خواهید داشت.

در حالی که در کشور اسپانیایی هستید ، سعی می کنید فقط به زبان اسپانیایی صحبت کنید. به این صورت شما سریع تر یاد می گیرید .

در صورتی که قصد دارید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید آموزش زبان اسپانیایی نصرت نسخه صادراتی را تهیه کنید.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش زبان اسپانیایی نصرت در ۹۰ روز

استفاده بدون محدودیت سنی

قابل استفاده در کامپیوتر  و دیگر دستگاه های پخش

روش دوم یادگیری سریع زبان اسپانیایی: استفاده از رایانه یا برنامه های موبایل

۱- دوره های آنلاین را جستجو کنید.

برنامه های نرم افزاری
برنامه های نرم افزاری برای یادگیری زبان اسپانیایی مفید است.

 تعدادی از دوره های آنلاین وجود دارد که می تواند به شما در یادگیری زبان اسپانیایی و همچنین زبان های دیگر کمک کند. بسیاری از آن ها رایگان هستند ، در حالی که  برای بعضی از آن ها باید هزینه اشتراک ماهانه را پرداخت کنید.

بسیاری از وب سایت ها مانند Memrise و Duolingo دارای برنامه های تلفن همراه هستند که به شما اجازه می دهد به هر کجا که می خواهید بروید. این می تواند هر روز در برخی از تمرینات اسپانیایی ساده تر شود.

برنامه های نرم افزاری ، مانند Rosetta Stone، می توانند به سرعت  زبان اسپانیایی  را به شما تدریس کنند.  Rosetta Stone توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده برای استفاده از دیپلمات های جدید زبان مورد استفاده قرار گرفته است.

۲-  با برنامه های رایگان برای یادگیری واژگان ثبت نام کنید.

کلمات را با استفاده از برنامه های آنلاین و یا برنامه های تلفن همراه یاد بگیرید
کلمات را با استفاده از برنامه های آنلاین یاد بگیرید.

 اگر بخواهید زبان اسپانیایی را سریع یاد بگیرید ، واژگان می تواند به شما کمک کند سریع تر از تلاش برای حفظ دستورالعمل های دستور زبان انتزاعی و یا صرف وقت فعل کمک کنید.

به عنوان مثال ، Memrise دارای یک دوره خاص است که به نام “پنج هزار کلمه در اسپانیایی” است. با استفاده از این دوره می توانید واژگان خود را به طرز چشمگیری گسترش دهید و به شما کلمات بیشتری بدهد تا از کارهایتان لذت ببرید.

این برنامه ها تنها به اندازه تلاش شما در یادگیری آن ها بستگی دارد. در حالی که شما می توانید بسیاری از کلمات را با استفاده از برنامه های آنلاین و یا برنامه های تلفن همراه یاد بگیرید ، شما هنوز هم نیاز به مکمل آن ها با مکالمه و سایر تکنیک های غوطه وری دارید. در غیر این صورت شما فقط یک دسته از کلمات اسپانیایی را می دانید اما توانایی  ادغام آن ها را با یکدیگر ندارید.

۳- هر روز یک درس اسپانیایی را مطالعه کنید.

چند دقیقه در روز به زبان اسپانیایی مطالعه کنید.
چند دقیقه در روز به زبان اسپانیایی مطالعه کنید.

 اگر سعی در یادگیری زبان جدید به صورت خودآموز داشته باشید ، باید سخت در تلاش باشید. ذهن شما با تمرین هر روز کلمات و عبارات اسپانیایی را که تازه یاد می گیرید ، حفظ خواهد کرد.

همه شما نیاز دارید چند دقیقه در روز به زبان اسپانیایی مطالعه کنید. به طور معمول ، سریعت ر یاد خواهید گرفت اگر هر روز ۲۰ تا ۳۰  وقت دقیقه دارید که می توانید به یادگیری زبان اختصاص دهید. نیمی از وقت خود را  به بررسی و تقویت آنچه قبلا آموخته اید، بپردازید. سپس سعی کنید چیز جدیدی را انتخاب کنید.

۴- به وبلاگ ها و انجمن های اسپانیایی مراجعه کنید.

انجمن های اسپانیایی
به وبلاگ های اسپانیایی زبان سر بزنید.

 اگر وب سایتی که استفاده می کنید دارای انجمن هایی برای اعضا باشد ، این می تواند راه خوبی برای تمرین اسپانیایی شما باشد و همچنین سوالات را بپرسید و راهنمایی هایی را از کاربران دیگر که سعی در یادگیری زبان اسپانیایی دارند ، دریافت کنید.

۵ -صحبت کردن را تمرین کنید.

مهارت های مکالمه خود را تمرین کنید.
مهارت های مکالمه خود را تمرین کنید.

برخی از برنامه های آنلاین و برنامه های تلفن همراه راه هایی برای اتصال شما با دیگر کاربران دارند تا بتوانید مهارت های مکالمه خود را تمرین کنید. در غیر این صورت ، با دوستان و همسایگان صحبت کنید. همچنین کسی را پیدا کنید که مایل است به شما کمک کند.

برخی از برنامه ها ممکن است دارای نرم افزار تشخیص صدا باشند که شما را قادر به صحبت کردن می کند ، اما هنوز هم برای مکالمه واقعی مطابقت ندارد.

اگر شما کسی را نمی شناسید که بتوانید با او اسپانیایی صحبت کنید ، با خودتان صحبت کنید. این کمک خواهد کرد که با تلفظ و یادآوری کلمه زبان اسپانیایی شما بهتر شود.

روش سوم یادگیری سریع زبان اسپانیایی: گرفتن کمک از دیگران

۱-برای حضور در آموزشگاه های محلی جستجو کنید.

در کلاس های گروهی
در کلاس های گروهی شرکت کنید.

 اگر از طریق تعامل بهتر یاد می گیرید ، یک کلاس ممکن است بهترین گزینه برای یادگیری زبان اسپانیایی باشد. کلاس ها می توانند راهی برای یادگیری یک زبان گران قیمت باشند ، بنابراین بودجه خود را با دقت بررسی کنید.

آموزشگاه های محلی اغلب دارای کلاس های زبان نسبتا ارزان هستند که برای عموم آزاد هستند.

علاوه بر شرکت در کلاس های گروهی ، شما همچنین می توانید از استخدام یک معلم خصوصی استفاده کنید. با این حال ، معلمان خصوصی می توانند گران باشند.

۲-یک فرهنگ لغت زبان اسپانیایی را خریداری کنید.

اگر شما یک کلاس زبان دارید ، یک فرهنگ لغت اساسی مورد نیاز است. در حالی که این کتاب می تواند به شما کمک کند به سرعت کلمه یا عبارت مورد نیاز برای یک وضعیت خاص را پیدا کنید ، اگر بخواهید با زبان اسپانیایی صحبت کنید ، سعی نکنید به آن وابسته شوید.

اگر شما از کلاس زبان استفاده می کنید ، معمولا یک کتاب درسی نیز وجود دارد که انتظار می رود خریداری شود. شما می توانید این کتاب های درسی را در کتاب فروشی های مورد استفاده پیدا کنید و حتی اگر در یک کلاس ثبت نام نکردید ، آن ها را بخرید.

زمانی که تازه شروع به کار کرده اید یک کتاب ابتدایی می تواند به شما کمک کند که قواعد گرامر پایه ای که می خواهید یاد بگیرید. اما اگر بخواهید اسپانیایی را سریع یاد بگیرید ، باید به صحبت کردن با زبان توجه بیشتری داشته باشید. در حفظ دستورالعمل های دستور زبان و انجام تمرینات کتبی درگیر نشوید.

۳- به یک گروه مکالمه اسپانیایی ملحق شوید.

مهارت های زبان خود را تمرین کنید
مهارت های زبان خود را تمرین کنید.

 اکثر شهرها گروه ها و جوامع اسپانیایی را تشکیل می دهند که به صورت منظم با هم ملاقات می کنند. پیوستن به یکی از این گروه ها به شما امکان می دهد تا مهارت های زبان خود را تمرین کنید و بازخورد زنده بگیرید.

سعی کنید گروهی پیدا کنید که دارای ترکیبی از افراد با زبان مادری اسپانیایی و افرادی مانند شما باشد که در حال تلاش برای یادگیری هستند. اگر این گروه به طور کامل از زبان آموزان تشکیل شده باشد ، شما به طور تصادفی می توانید برخی از عادت های بد را انتخاب کنید و فراموش کنید.

۴- یک شریک زبان پیدا کنید.

یک سخنران اسپانیایی
یک سخنران اسپانیایی پیدا کنید.

 استفاده از رسانه های اجتماعی یا یک آگهی شخصی برای پیدا کردن یک سخنران اسپانیایی که در نزدیکی شما زندگی می کند و دوست دارد در محل زندگی شما  کار کند گزینه ی مناسبی است. شما می توانید درس های تجاری را به طوری که آن ها به شما کمک کنند با زبان اسپانیایی به خوبی یاد بگیرید.

اگر شما نمی توانید در کلاس های رسمی شرکت کنید ، این می تواند یک راه قابل دسترس تر برای یادگیری زبان اسپانیایی باشد. با این حال ، فقط به این دلیل که کسی می داند چگونه اسپانیایی صحبت کند ، لزوما به این معنی نیست که بهترین معلم است.

اگر شما کسی را در نزدیکی خود پیدا نکردید ، به صورت آنلاین جستجو کنید تا یک شریک زبان داشته باشید که مایل به برقراری ارتباط با شما با استفاده از یک سرویس گپ ویدیویی است.

خلاصه مقاله

برای یادگیری سریع زبان اسپانیایی ، تماشای فیلم های اسپانیایی و تلویزیونی و گوش دادن به موسیقی اسپانیایی ، به شما کمک می کند تا سریعا کلمات و عبارات مختلف را انتخاب کنید. همچنین ، سعی کنید تنظیمات زبان در گوشی و رایانه خود را به زبان اسپانیایی تغییر دهید تا هر روز در معرض زبان قرار بگیرید. شما حتی می توانید از یادداشت ها و برچسب ها استفاده کنید و همه اقلام موجود در خانه را با کلمات اسپانیایی برچسب گذاری کنید تا به شما در حفظ آن ها کمک کند.

آموزش زبان نصرت اسپانیایی جامع
برگشت به بالا
0