آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است؟

آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است؟ یادگیری زبان اسپانیایی چقدر سخت است؟ یادگیری اسپانیایی چقدر به شما بستگی دارد؟ برای پاسخ به این سولات این مقاله را مطالعه کنید.

ورزشکاران المپیک کارهای خارق العاده ای انجام می دهند. ترکیبی از استعداد ذاتی ، هزاران ساعت تمرین و سطح قابل توجهی از فداکاری برای برتری در مهارت های خود  باعث می شود این کار ساده به نظر برسد. اما این بدان معنی نیست که در واقع آسان است.

یادگیری یک زبان جدید مانند دو ماراتن یا غواصی در استخر المپیک کار ساده ای نیست. یادگیری زبان جدید نیز کمی استعداد ، تمرین زیاد و فداکاری زیادی لازم دارد. همه ما می دانیم که این آسان نخواهد بود. اما ما هنوز باید در بعضی مواقع از خود بپرسیم: “آیا یادگیری اسپانیایی سخت است؟”

و این یک سوال اساسی است. شما می خواهید بدانید که باید وقت و انرژی خود را در چه مواردی قرار دهید که ممکن است به درد شما بخورد.

در این پست ، برخی از عواملی را که باعث می شود زبان اسپانیایی سخت شود – و بعضی از مواردی که این کار را بسیار آسان می کنند – تجزیه و تحلیل می کنیم. شما می توانید پس از خواندن این دلایل تصمیم بگیرید که یادگیری زبان اسپانیایی برای شما چقدر دشوار است.

یادگیری اسپانیایی چقدر به شما بستگی دارد؟

قبل از اینکه حتی به زبان اسپانیایی نیز نگاه کنیم ، چندین فاکتور اساسی وجود دارد که بر سهولت در جذب زبان تأثیر می گذارد.

اگر از قبل زبان دوم را بلد باشید ، یکی از بهترین شاخص های چگونگی سریع و آسان تسلط به زبان اسپانیایی است. دانستن یک زبان دوم یادگیری یک زبان سوم (و چهارم و پنجم …) را آسان تر می کند.

این امر به ویژه در صورتی که قبلاً به یک زبان عاشقانه دیگری تسلط داشته باشید صادق است ، زیرا بخش بزرگی از ساخت و ساز و بسیاری از کلمات در این گروه از زبان ها مشابه هستند.

یادگیری زبان اسپانیایی پس از یادگیری زبان انگلیسی

اگر شما انگلیسی بلد نیستید ، ممکن است ابتدا کار برای شما کمی دشوار باشد.

همچنین اگر به جامعه ای از افراد اسپانیایی زبان اسپانیایی دسترسی دارید ، می توانید یادگیری زبان اسپانیایی نیز زمان آسان تری داشته باشید. تمرین با فرد به صورت حضوری بخش مهمی از فرایند یادگیری است و داشتن گویندگان اسپانیایی در نزدیکی شما فرصت های بیشتری را برای استفاده واقعی از مهارت های اسپانیایی به شما می دهد.

اگر در سن جوانی شروع به کار کنید ، یادگیری زبان اسپانیایی نیز می تواند آسان تر باشد. بچه ها یادگیری زبان های جدید را آسان تر می کنند زیرا این کار را به صورت ارگانیک انجام می دهند ، اطلاعات را جمع می کنند و درست مانند یادگیری زبان مادری خود ، آن را درونی می کنند.

یادگیری یک زبان جدید همیشه رضایت بخش است ، حتی بیشتر از این ، اگر شانس هایی را در برابر خود داشته باشید.

مطمئناً ممکن است آسان نباشد. اما اگر کمی چالش مردم را از تلاش برای کارها باز داشت ، تماشای آن بسیار خسته کننده خواهد بود.

هر چند که یک احتیاط است: اگر به اسپانیایی به عنوان یک کار اجباری نزدیک شوید ، خیلی دور نخواهید شد. دلیلی پیدا کنید که شما را به مطالعه القا کند. چه چیزی باعث یادگیری زبان اسپانیایی شما می شود؟

وقتی مشکلات سخت می شود از آن به عنوان منبع قدرت استفاده کنید.

قبل از شروع کار بر روی آن ، شما همچنین باید تصمیم بگیرید که به چه میزان تسلط می خواهید برسید. اگر فقط می خواهید مقدماتی را برای یک سفر آینده بیاموزید ، آنگاه سفر یادگیری شما بسیار آسان تر از آن خواهد بود که اگر می خواهید به زبان کاملاً مسلط شوید.

آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است؟

اسپانیایی یک زبان پیچیده است. برخی از جنبه های زبان ، یادگیری را سخت تر می کند ، در حالی که برخی دیگر امور را آسان تر می کنند ، به خصوص که انگلیسی را از قبل می دانید.

یادگیری زبان اسپانیایی سخت نیست.
یادگیری زبان اسپانیایی سخت نیست.

بیایید برخی از چالش هایی را که ممکن است در طول مسیر با آن ها روبرو شوید ، مرور کنیم.

۳ دلیل اینکه یادگیری زبان اسپانیایی سخت نیست.

شما قبلاً کلمات بسیاری را به لطف شناخت کلمات انگلیسی می شناسید.

انگلیسی و اسپانیایی کلمات زیادی را به اشتراک می گذارند که شبیه به هم هستند و تعاریف یکسانی دارند. از آنجایی که می توانید بگویید که با یک شناخت دقیق با نگاه کردن به آن ، می توانید فرایند یادگیری را با یک مجموعه واژگان خود شروع کنید.

با این حال ، مهم است که درک کنیم که شناخت های کاذب نیز وجود دارد. اینها کلماتی هستند که به نظر می رسد مشابه هستند اما دارای معانی مختلفی هستند مانند sopa که در واقع به معنای سوپ (نه صابون) است.

به راحتی می توانید برای این دام گیر بیفتید ، بنابراین برای جلوگیری از سر در گمی حتماً شناخت های کاذب را مطالعه کنید.

در صورتی که قصد دارید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید آموزش زبان اسپانیایی نصرت نسخه صادراتی را تهیه کنید.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش زبان اسپانیایی نصرت در ۹۰ روز

استفاده بدون محدودیت سنی

قابل استفاده در کامپیوتر  و دیگر دستگاه های پخش

ساختار جمله مشابه انگلیسی است.

اسپانیایی و انگلیسی ساختار جملات بسیار مشابهی دارند که این نیمی از نبرد یادگیری است. به جز چند تفاوت ، اسپانیایی و انگلیسی هر دو از ساختار جمله “فاعل فعل مفعول” (SVO) استفاده می کنند.

زبان هایی وجود دارند که از کلمات کاملاً متفاوت استفاده می کنند ، بنابراین شباهت ها در اینجا به معنی یک چیز کمتر برای یادگیری است.

اسپانیایی قوانین و الگوهای بسیاری را دنبال می کند.

مانند انگلیسی ، اسپانیایی قوانین بسیاری دارد که دارای لیست های طولانی از استثنائات است. اما الگوهای و قوانین زیادی وجود دارد که واقعاً کار را انجام می دهند ، و هرچه بیشتر آن ها را بشناسید ، به زبانی که شما تسلط خواهید یافت ، بیشتر است. در یادگیری خود به دنبال این الگوها باشید تا یادگیری زبان اسپانیایی ساده تر باشد.

به عنوان مثال ، ساختن یک فعل یا ساختن یک جمله در هر دو زبان نسبتاً یکنواخت است و شما را ملزم به یادگیری قوانین می کند.

الگوهای در همه جا هستند. به عنوان مثال ، شما به سرعت متوجه خواهید شد که اسم های منتهی به -o غالباً مذکر هستند در حالی که اسامی که به -a ختم می شوند اغلب مونث هستند. حتی استثنائات آن نیز دارای الگوهای هستند: اسامی که با -ema به پایان می رسند تقریباً همیشه مذکر هستند ، مانند el poema (شعر) و el tema (موضوع).

برای آسان تر کردن یادگیری زبان ، مراقب الگوهای بیشتر باشید.

۳ دلیل که یادگیری زبان اسپانیایی سخت است.

اسپانیایی افعال نامنظم بسیاری دارد.

افعال نامنظم سفر یادگیری اسپانیایی شما را سخت تر می کند.

بسیاری از افعال معمول نامنظم هستند ، بنابراین به احتمال زیاد از آن ها در مکالمات روزمره استفاده خواهید کرد. این امر تسلط بر معمول ترین افعال نامنظم را بسیار مهم می کند.

اگر چه ممکن است در ابتدا بسیار زیاد به نظر برسد ، فقط باید وقت بگذارید و این افعال چالش برانگیز را یاد بگیرید. در هنگام مطالعه ، متوجه برخی از الگوهایی که قبلاً به آن ها اشاره کردیم خواهد شد که یادگیری شما را آسان تر می کند.

به یاد داشته باشید که این یکی از دشوارترین قسمت های زبان است ، بنابراین اگر برای شما کمی زمان می برد تا یاد بگیرید تسلیم نشوید.

اسامی در زبان اسپانیایی جنسیتی است.

بر خلاف انگلیسی ، اسامی اسپانیایی جنس ها را اختصاص داده اند. در ابتدا ، ممکن است به این مورد عادت نکنید.

جنس ها غالباً بدون قافیه هستند: در بسیاری از موارد ، از شما انتظار می رود که یک کلمه مذکر یا مونث باشد یا نه.

و جنس مهم است: جنسیت یک اسم بر کلمات اطراف آن مانند صفت ها و مفعول تأثیر می گذارد. در ابتدا می تواند ناامید کننده باشد ، اما اگر اسم های جدیدی را با جنسیت آن ها پیوست کرده اید مطالعه می کنید ، آن ها را به یاد داشته باشید که بعداً آن ها را بهم پیوند دهید.

و اگر چه آن ها غالباً تصادفی به نظر می رسند ، برخی از قوانین پیرامون جنسیت نیز وجود دارد.

اگر مطمئن نیستید که چگونه این جنبه زبان را مطالعه کنید ، با یادگیری قوانین شروع کنید.

تسلط تلفظ می تواند سخت باشد.

بیشتر حروف به زبان اسپانیایی با حروف الفبای انگلیسی یکسان هستند. با این حال ، تلفظ اسپانیایی با انگلیسی تفاوت زیادی دارد ، حتی اگر حروف استفاده شده از آن ها یکسان باشد.

شما باید به خصوص در حروف صدادار ، که از تلفظ های مختلف از معادل انگلیسی آن ها استفاده می کنند ، احتیاط کنید.

به نوعی ، مصوت های اسپانیایی به زبان اسپانیایی آسان تر یاد می گیرند: برخلاف مصوت های انگلیسی ، که تعدادی تلفظ متفاوت دارند ، مصوت های اسپانیایی معمولاً بدون توجه به چیز خاصی تلفظ می شوند. به عنوان مثال ، حرف e با صدای “eh” تلفظ می شود ، مانند “met”.

برخی از تمرینات به طول خواهد انجامید ، اما در نهایت آن را خواهید فهمید.

چگونه فرآیند یادگیری اسپانیایی ساده تر شود؟

مهم نیست که شما چقدر راه یادگیری زبان را پیدا کنید ، روش هایی برای آسان تر کردن روند یادگیری اسپانیایی وجود دارد.

در اینجا چند نکته آورده شده است.

سبک یادگیری خود را پیدا کنید.

هر کسی سبک یادگیری متفاوتی دارد. قبل از شروع کار برای تقویت یادگیری ، موارد مورد علاقه خود را پیدا کنید.

به عنوان مثال ، اگر شما یک یادگیرنده بصری هستید ، ممکن است پادکست های اسپانیایی بهترین راه برای یادگیری نباشند.

نکته اصلی مطالعه دقیق ، نه سخت تر است.

برای یادگیری وقت بگذارید.

یادگیری یک زبان جدید به زمان نیاز دارد. شما هرگز به تحصیلات خود به جایی نخواهید رسید مگر اینکه زمان یادگیری را کنار بگذارید. برای رسیدن به اهداف اسپانیایی خود ، برنامه ریزی کنید تا به طور مرتب و حتی اگر فقط ۱۵ دقیقه در روز انجام شود به طور منظم در راستای هدف خود حرکت کنید.

بخشی از کارهای روزمره خود را مطالعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که در واقع از آن پیروی می کنید.

انتخاب کنید که هر روز از زبان اسپانیایی استفاده کنید.

علاوه بر کنار گذاشتن زمان ، باید سعی کنید از اسپانیایی در زندگی روزمره خود استفاده کنید.

شما می توانید این کار را با روایت کردن کارهایی که به زبان اسپانیایی انجام می دهید ، برچسب زدن به وسایل خانگی ، پخش موسیقی اسپانیایی ، خواندن اخبار به زبان اسپانیایی یا هر روش دیگری که فکر می کنید روزانه به طور فعال از اسپانیایی استفاده کنید ، انجام دهید.

بهترین راه برای یادگیری از طریق تمرین است.

از منابعی که در دسترس دارید استفاده کنید.

با وجود اینترنت ، منابع در دسترس شما برای تحصیل در زبان اسپانیایی تقریبا بی حد و اندازه است.

می توانید یک معلم را استخدام کنید ، از منابع آنلاین رایگان استفاده کنید یا برای شروع کار یک کتاب درسی عالی بخرید.

غوطه ور کردن خود به زبان اسپانیایی به روشی که بومیان واقعاً از آن استفاده می کنند ، در حالی که به طور فعال واژگان خود را می سازند کار بسیار مفیدی است.

اگر این برای شما کافی نباشد ، YouTube به معنای واقعی کلمه میلیون ها فیلم را برای لذت یادگیری شما دارد.

دنیای یادگیری اسپانیایی در نوک انگشتان شماست. فقط روش های یادگیری و منابعی را که برای شما مناسب است به دست آورید.

 یادگیری را ادامه دهید.

بهترین راه برای آسان تر کردن یادگیری زبان اسپانیایی این است که باور کنید که می توانید این کار را انجام دهید. فقط در راستای اهداف تسلط خود تلاش کنید و به دنبال هدف باشید.

فرهنگ لغت هوشيار
برگشت به بالا
0