چگونه می توانید زبان اسپانیایی را در ۵ مرحله ساده درک کنید؟

اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید زبان اسپانیایی را در ۵ مرحله ساده درک کنید این مقاله را با دقت تا پایان مطالعه کنید.

آیا قبل از مکالمه های اسپانیایی “آن ها چه می گویند” در ذهن شما نقش بسته است؟

چرا نمی توانیم اسپانیایی را درک کنیم؟

پیدا کردن کسی که واقعاً با زبان اسپانیایی صحبت کند ، دشوار است ، به خصوص اگر در کشوری اسپانیایی زبان زندگی نمی کنید. در حالی که خواندن کتاب های درسی به زبان اسپانیایی ، چیزهای زیادی در مورد این زبان به ما می آموزد ، گوش دادن به زبان اسپانیایی کمی سخت است زیرا در گفتار معمولی و روزمره کار می کند.

شاید تعجب کنید که بشنوید منابع رایگان ، درس ها و راهکارهای مفیدی  که به منظور بهبود درک شما از زبان اسپانیایی که به طور طبیعی صحبت می کنند وجود دارد ، و می توانید چیزی را پیدا کنید که با نیازهای خاص شما ارتباط برقرار کند تا شما را به جایی برساند که می خواهید.

بنابراین ، هرگز در توانایی های درک خود امید خود را از دست ندهید. فقط در مورد نکات بعدی که به شما کمک می کنند تا آن ها را به سطح بعدی برسانید ، در ارتباط باشید.

معنای واقعی درک اسپانیایی چیست؟

اول از همه ، باید روشن کنیم که درک واقعی اسپانیایی به چه معنی است؟

برخی ممکن است بگویند شما باید مقدار X کلمه را بدانید ، دوره های A ، B و C را گذرانده باشید یا این یا آن امتحان را گذرانده باشید ، اما در پایان این مهم است که درک شما و اهداف شخصی شما به معنای واقعی درک است.

اگر می خواهید با مردم در رستوران ها ، کافه ها و هتل ها مکالمه کنید ، نیازی نیست در یک کنفرانس علمی از عدم درک خود ابراز تاسف کنید. اگر قصد دارید در میان جامعه علمی اسپانیایی زبان مشغول به کار شوید ، ممکن است معنای واقعی درک برای شما در طول آن کنفرانس تعریف شود.

اهداف شخصی شما به معنای واقعی درک است
اهداف شخصی شما به معنای واقعی درک است

در اصل ، معنای درک کاملاً به شما بستگی دارد.

قبل از تعیین اهداف خود برای درک زبان اسپانیایی ، از خودتان چند سوال بپرسید ، مانند:

قصد استفاده از اسپانیایی را برای چه برنامه دارید؟

با چه کسی ارتباط برقرار خواهید کرد؟

چقدر وقت و تلاش می خواهید برای یادگیری اختصاص دهید؟

هنگامی که ایده ای راجع به آنچه هدف شما است ، زمان آن رسیده که طرح خود را به حرکت درآورید.

چگونه می توان با ۵ قدم ساده گفتگوی اسپانیایی بهتر از همیشه را درک کرد؟

۱- استفاده از فرهنگ اسپانیایی را در برنامه خود قرار دهید.

ادگیری در مورد فرهنگ منطقه مطمئناً به مهارت درک مطلب زبان
یادگیری در مورد فرهنگ منطقه اسپانیا به مهارت درک مطلب زبان شما کمک می کند.

 

بسیاری از کلمات ، حتی اگر تعاریف آن ها را می دانید ، استفاده از آن ها هنوز هم می تواند گیج کننده باشد.

در حالی که فرهنگ لغت ها و لیست واژگان بسیاری از عبارت های اسپانیایی واقعی را آموزش می دهند ، نگه داشتن همه تأثیرات بیرونی بر روی آن ها تقریباً غیرممکن است که قطعاً می تواند بر نحوه استفاده و درک آن ها تأثیر بگذارد.

گفته می شود ، اسپانیایی زبان رسمی در بالاترین تعداد کشورهای جهان (با بیش از ۵۰۰ میلیون نفر) است بنابراین این مرحله به ویژه هنگام یادگیری درک آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به عنوان مثال ، در اسپانیا ، برخی از حروف را متفاوت از بسیاری از کشورهای اسپانیایی زبان مانند c یا z ، تلفظ می کنند. که ممکن است فکر کنید شبیه به lisp است.

نکته دیگر که باید در نظر بگیرید این است که منابع فرهنگی چقدر به کار می روند. به این فکر کنید که فرهنگ کشور شما در گفتگوهای روزمره شما ، از تاریخ آن گرفته تا غذاهای آن گرفته تا سنت های آن ، چقدر به کار می رود.

شما می توانید طعم چگونگی تغییر زبان اسپانیایی و فرهنگ های مرتبط با آن را به صورت منطقه ای به دست آورید. این که آیا شما به اکوادور ، پرو ، کوبا یا اسپانیا سفر می کنید ، یادگیری در مورد فرهنگ منطقه مطمئناً به مهارت درک مطلب زبان محلی و نحوه استفاده از آن در مکالمات روزمره کمک خواهد کرد.

تحقیق در مورد غذاها ، تاریخ و سنت ها و همچنین یادگیری زبان عامیانه و گوش دادن به لهجه ها ، درک شما را بسیار گسترش خواهد داد.

چند منبع برای کمک به این بخش عبارتند از:

پادکست ها و صداهای دیگر از کشور مقصد خود گوش فرا دهید.
به پادکست ها و صداهای دیگر از زبان اسپانیایی گوش فرا دهید.

 وب سایت های یادگیری شبیه فرهنگ لغت است که عبارات عامیانه ، اصطلاحات مدرن و سایر بخش های مکالمه را که فراتر از فرهنگ لغت های استاندارد ما است تعریف می کند.

YouTube ، جایی که احتمالاً فیلم های بی شماری را با تمرکز روی این نوع موارد پیدا خواهید کرد.

به منابع صوتی و ایستگاه های رادیویی ، پادکست ها و صداهای دیگر از کشور مقصد خود گوش فرا دهید.

دوستان ، سعی کنید دوستانی را که بخشی از فرهنگ اسپانیایی زبان است که می خواهید دنبال کنید ، بسازید.

می توانید با مربیان خوب ،  پس از تعامل زیاد ، به خصوص هنگامی که روی مکالمه متمرکز می شوید ، دوست شوید. شما کمی در مورد زندگی ، فرهنگ ها و سنت های خود صحبت خواهید کرد و در روند آموزش و یادگیری با یکدیگر آشنا می شوید.

۲- تلفظ را درست انتخاب کنید.

آشنایی با لهجه یا گویش محلی هر مکان می تواند بر درک شما تأثیر بگذارد.
آشنایی با لهجه یا گویش محلی هر مکان بر درک شما تأثیر می گذارد.

بسیاری از افراد می توانند اسپانیایی بخوانند ، اما وقتی نوبت به گوش دادن به آن می رسد ، متوجه می شوند که درک سختی از چیزی دارند که به راحتی می توانند روی کاغذ بخوانند ، یا برعکس ، آن را سخت درک می کنند.

برای درک کامل زبان ، مهارت های مختلفی لازم است و باید هر یک از آن ها تمرین شود. گاهی اوقات ، فقدان مهارت خاصی ناشی از استفاده بیش از حد از چشم ما برای یادگیری است نه از دهان و گوش ما.

بنابراین ، برای بهبود درک خود در مورد اسپانیایی ، از مطالعه کتاب ها دست بردارید و به درس های صوتی و ارتباطی بیشتر اعتبار ببخشید تا سعی کنید گوش هایتان را با لهجه ها و گویش های محلی عادت دهید. لهجه یا گویشی را انتخاب کنید که برای شما مفیدترین باشد.

شما تعجب می کنید که چگونه عدم آشنایی با لهجه یا گویش محلی هر مکان می تواند بر درک شما تأثیر بگذارد. در صورتی که قبلاً نشنیده اید که یک بومی دومینیکن صحبت کرده باشد ، ممکن است معنی اکثر جملات در جمهوری دومینیکن را از دست بدهید.

در اینجا چند نکته و منابع برای کمک به این موارد آورده شده است:

منابع YouTube که می توانید بررسی کنید
منابع YouTube را برای پیدا کردن منابع بررسی کنید.

تلویزیون را به زبان اسپانیایی با زیرنویس فارسی تماشا کنید. تعداد زیادی برنامه در اسپانیایی وجود دارد ، از جمله telenovelas ، کارتون و اخبار. حتی ممکن است دوبله هایی از فیلم های مورد علاقه خودتان را پیدا کنید.

مطالب زیادی برای این نوع چیزها در YouTube موجود است. یکی از منابع YouTube که می توانید بررسی کنید ، مجموعه کوتاه تمرینات گوش دادن به نام “یادگیری اسپانیایی در ۲۰ روز” است.

اکنون می دانید که کمبود منابع در این بخش وجود ندارد. فقط همیشه به یاد داشته باشید که زمان لازم است.

حتی اگر بعضی افراد ابراز کنند که یادگیری زبان اسپانیایی سخت نیست ، بسیاری از آن ها که دو زبانه هستند ، از زمان مدرسه در حال یادگیری هستند. یادگیری و کامل کردن یک زبان می تواند ماه ها یا حتی سال ها به طول انجامد.

برای شما رزتا استون زبان اسپانیایی ROSETTA STONE SPANISH را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

موفق ترین نرم افزار آموزش زبان در سال ۲۰۱۵
آموزش زبان اسپانیایی از مبتدی تا پیشرفته
آموزش زبان به صورت زبان مادری
آموزش در قالب مکالمات کاربردی
آموزش زبان از طریق تصاویر واقعی
قابل استفاده روی کامپیوتر
قابل استفاده برای همه سنین

۳- با دستور زبان همراه شوید.

دستور زبان را یاد بگیرید.
دستور زبان را یاد بگیرید.

بعضی اوقات ممکن است بی اهمیت به نظر برسد ، اما قرار دادن یک کلمه از دستور یا از دست رفتن یک علامت نقطه گذاری می تواند معنی یک جمله را به کلی تغییر دهد.

فراتر از آن ، افراد بومی هر زبانی قوانین دستور زبان را در گفتار گاه به گاه تقلیل می دهند ، یا عمداً آن ها را به اطراف تغییر می دهند یا با آن ها بازی می کنند تا پیام های مختلفی را به دست آورند.

حتی اگر شما هزاران کلمه را در زبانی بدانید ، اگر نمی دانید چگونه به درستی  آن ها را کنار هم بگذارید ، درک زبان یک تلاش ناموفق خواهد بود.

خوشبختانه ، دستور زبان اسپانیایی خیلی دشوار نیست ، و از بعضی جهات حتی ساده نیز است.

در اینجا چند منبع وجود دارد که می توانید به آن ها نگاهی بیندازید:

FluentU
با FluentU دستور زبان را بیاموزید.

تماشای فیلم های مربوط به برنامه یادگیری FluentU به شما کمک می کند تا در هنگام صحبت و استفاده از دستور زبان به طور طبیعی از زبان مادری پیروی کنید. فیلم های مورد علاقه خود را در دنیای واقعی در وب سایت یا برنامه تماشا کنید و همراه با زیرنویس های تعاملی که جملات ، عبارات و واژگان را برای شما تجزیه می کند دنبال کنید. پس از آن ، دستور زبان را در حالت یادگیری برنامه تمرین کنید تا واقعاً گرامر را در ذهن خود مستحکم کنید.

یک کتاب دستور زبان اسپانیایی را پیدا کنید که متناسب با سطح فعلی گرامر و درک کلی شما باشد.

یک مدرس آنلاین دریافت کنید. همان طور که قبلاً اشاره کردیم ، مکان های بسیاری وجود دارد که می توانید معلمان اسپانیایی را پیدا کنید.

۴-مراقب غلط املایی باشید.

نحوه نوشتن کلمات املایی مهم است.
نحوه نوشتن کلمات املایی مهم است.

دانستن نحوه نوشتن کلمات املایی مهم است. کنار آمدن با صداهایی که هر یک از حروف اسپانیایی تولید می کند به تحکیم درک کلی شما کمک می کند.

خوشبختانه ، این یکی از ساده ترین قسمت ها برای یادگیری است که شما در حال حاضر به طور روان صحبت می کنید.

برای مبتدیان ، انگلیسی و اسپانیایی هر دو تقریباً دقیقاً از همان الفبای استفاده می کنند ، این بدان معنی است که اسپانیایی در حال حاضر به طور قابل توجهی آسان تر از بسیاری از زبان های دیگر است.

شاید باور کردن این امر را دشوار بدانید ، اما در واقع زبان هایی وجود دارد که املای آن بصری است و تقریباً همیشه با حدس می توانید موفق به تلفظ آن شوید. خوشبختانه اسپانیایی یکی از این موارد است. به همین دلیل این یک نکته فوق العاده خوب برای این زبان خاص است.

برای شروع کار خود ، اینترنت دارای منابع زیادی است که می توانید همین حالا بررسی کنید ، مانند این دوره مقدماتی مختصر که به صورت آنلاین به صورت رایگان در دسترس است. بنابراین ، این مرحله آسان خواهد بود.

۵- واژگان خود را توسعه دهید.

تلاش کنید تا واژگان را فرا بگیرید
تلاش کنید تا واژگان بیشتری را فرا بگیرید.

این ممکن است واضح به نظر برسد ، اما هزاران و هزاران کلمه به زبان اسپانیایی وجود دارد. هرچه بیشتر یاد بگیرید ، بیشتر درک خواهید کرد.

همیشه ایده خوبی است که اطمینان حاصل کنید که کلمات چگونه در متن تلفظ می شوند ، و چگونه در متن استفاده می شوند. این امر باعث می شود درک صحیح سریع تر اتفاق بیفتد و باعث شود که آن را در آینده به یاد داشته باشید.

هنگام یادگیری واژگان ، روش های مختلفی برای نزدیک شدن به آن وجود دارد. برخی بهتر از سایرین کار می کنند و نتیجه آن درک شخصاً برای شما خواهد بود. این همه به اهداف شخصی شما می رسد ، اما در حالی که شما باید تلاش کنید تا واژگان را فرا بگیرید که زمینه های متنوعی را پوشش می دهد ، فقط به خاطر دانش و درک عمومی ، می توانید در واژگانی که با زندگی خود بیشتر روبرو خواهید شد ، و تمرکز بیشتری داشته باشید شروع کنید.

 در اینجا چند نکته درباره توسعه واژگان آورده شده است:

واژگان را به صورت گروهی مطالعه کنید. کار با کلمات مرتبط با موضوعی زمینه یادآوری همه آن ها را به شما می دهد. شما بین آن ها ارتباط برقرار خواهید کرد ، که برای یادگیری و حفظ همه چیز عالی است. به عنوان مثال ، شما می توانید یک بار نام میوه ها را بیاموزید یا کلماتی را برای چیزهای رایج در خانه امتحان کنید.

برای سرگرم کردن خود از روش های متنوعی استفاده کنید. فقط به لیست های فرهنگ لغت نچسبید. برنامه های مختلف ، یادگیری بازی ها و موارد دیگر را امتحان کنید. آن را سرگرم کننده و تازه نگه دارید در این صورت مغز شما بهتر جواب می دهد.

روی کلماتی که اغلب استفاده می کنید ، و برای کارهایی که هر روز مشاهده می کنید و انجام می دهید تمرکز کنید. این باعث می شود که شما به سرعت صحبت کنید ، بنابراین تهیه لیست های خود ایده بدی نیست.

روی کلمات مرتبط با حرفه ، سرگرمی و علاقه خود تمرکز کنید. به عنوان مثال ، اگر شما یک پرستار هستید و می خواهید با بیماران اسپانیایی زبان ارتباط برقرار کنید ، ابتدا مجموعه کلمات را برای مواردی مانند قسمت های بدن ، دستورات (این کار را انجام دهید ، این کار را نکنید) و معالجه را یاد بگیرید.

هنگامی که به اندازه کافی کلمات صحبت کردید ، قطعاً شروع به مطالعه مترادف و کلمات مربوط به مواردی که قبلاً می شناسید ، بد نیست.

در کل ، دانستن واژگان بیشتر احتمالاً با توجه به تنوع کلماتی که در گفتار روزانه ما استفاده می کنیم ، در گفتگوهای روزمره برای شما واضح تر خواهد شد. اگر چه نکته مهم دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که بعضی از عبارات همیشه روشی را که فرض می کنید ترجمه نمی کنند.

نکاتی مهم درباره به یاد ماندن واژگان

نکته مهم اینکه در این مرحله مهم است این است که سخنان خود را فعال نگه دارید تا آن ها را فراموش نکنید. فکر کنید که بعد از اتمام دانشگاه ، سطح واژگان شما چقدر پایین آمده است ، یا تعطیلات طولانی را از کار و تحصیل گرفته اید ، و به طور مرتب چیزهای پیچیده نمی خوانید. در عرض چند هفته (حتی چند روز) واژگان شما می توانند از شما دور شوند ، بنابراین تمرین مداوم یک ضرورت است.

طبیعتاً اگر فقط یک بار کلمات را یاد بگیرید و هرگز از آن ها استفاده نکنید ، احتمالاً آن ها را فراموش خواهید کرد. فعال کردن برخی از اسپانیایی ها در روال مطالعه روزانه یا هفتگی شما یک روش عالی برای تازه و سریع نگه داشتن خود است.

چند روش برای انجام این کار که به سختی از زندگی شما زمان می برد (در صورت وجود) عبارتند از:

کتابخانه های شخصی خود را با مطالب گوش دادن و خواندن اسپانیایی به روز کنید. اگر از دنیای سرگرمی اسپانیایی به خوبی خبر ندارید ، آهنگ های اسپانیایی را برای موسیقی بررسی کنید.

کسی را پیدا کنید که با او تمرین کنید. اگر مکان زندگی شما دقیقاً آسان نباشد ، وب سایت های معدودی وجود دارند که در دسترس شما خواهند بود. در Exchange My Language ، می توانید یک ابزار یادگیری به همراه سایر ابزارهای مفید دیگر پیدا کنید.

ممکن است مدتی طول بکشد ، اما به یاد داشته باشید که اگر این کار را ادامه دهید ، هر هفته بهبود خواهید یافت. هر آنچه شما نیاز دارید درست در مقابل شماست.

 ¡buena suerte!  (موفق باشید.)

ویژگی های دشوار آزمون تافل
برگشت به بالا
0