چگونه زبان اسپانیایی را به دیگران آموزش دهیم؟

در این مقاله قصد داریم روش هایی که می توانیم زبان اسپانیایی را به دیگران آموزش دهیم بررسی کنیم پس با دقت آن را مطالعه کنید.

هر مدرس زبان خارجی ، راه و روش خود را برای کمک به دانش آموزان خاص برای رو به رو شدن با یک زبان جدید دارد ، اما بعضی راهنمایی های ضروری برای کسانی که می خواهند به اسپانیایی صحبت کنند وجود دارد. به طریقی که بیشترین فرصت را برای دانش آموزان خود فراهم می کنند ، تا مفید باشد. همانند هر زبان دیگر ، تدریس اسپانیایی می تواند تا حدی شبیه سازی شود ، هرچند روش های متنوعی در این زمینه وجود دارد. معلمان ابتدایی  وقتی که آن ها درس های اسپانیایی و یا یک برنامه دوره ای را برای دانش آموزان جوان تا بزرگسال تدریس می کنند می توانند برخی از نکات رایج از مربیان با تجربه را یاد بگیرند.

بخش اول نحوه آموزش اسپانیایی : پوشش مبانی

۱- اول تلفظ را آموزش دهید.

بسیاری از تلفظ اسپانیایی آوایی هستند
بسیاری از تلفظ های اسپانیایی آوایی هستند.

یکی از مبانی که معلمان نباید فراموش کنند تلفظ است. دانش آموزان اغلب با تلفظ مشکل دارند که می تواند در بقیه پروسه ی یادگیری آن ها دخالت کند. قبل از رفتن به درس های پیشرفته تر ، زمانی برای مقابله با صداهای مختلف اسپانیایی کنار بگذارید.

دانش آموزان زبان نباید از تلفظ اسپانیایی ها بترسند؛ زیرا آن ها از یک سیستم بسیار پیچیده به یک سیستم بسیار ساده تر می روند.

حروف صدادار در اسپانیایی متفاوت نیستند و هنگامی که یک تغییر رخ می دهد ، معنادار نیست.

بسیاری از تلفظ های اسپانیایی آوایی هستند (چیزهایی که به نظر می رسد تلفظ می شوند)، هرچند دانش آموزان ممکن است تلاش کنند که با صدای اسپانیایی “r” آشنا شوند (جمع کردن قسمت جلویی زبان در داخل دهان) و این واقعیت که “ll” صدا”y” تلفظ می شود.

  ۲- بر تلفظ لهجه ها و نشانه های تکیه در کلمات تمرکز کنید.

اسپانیایی یک زبان نسبتا آسان برای یادگیری است
اسپانیایی یک زبان نسبتا آسان برای یادگیری است.

 تکیه از اهمیت اساسی برخوردار است ، زیرا تکیه های متفاوت می توانند کل کلمه را تغییر دهند. تکیه با ، فرم های ضعیف ، (سطح زبان) و ریتم (سطح جمله)در ارتباط است. کسانی که انگلیسی را می دانند در یادگیری زبان اسپانیایی موفق تر هستند ، زیرا سیستم اسپانیایی ساده تر از سیستم انگلیسی است.

اگر کلمات به درستی  تلفظ نشوند منجر به سوء تفاهم در هر زبانی می شود .

هنگامی که تکیه را تغییر می دهید ، واژه های انگلیسی “فرمان” و “انتقال” را مقایسه کنید تا دانش آموزان تفاوت بین استدلال دوم هجا یا اولین هجا را نشان دهند.

اسپانیایی یک زبان نسبتا آسان برای یادگیری است مخصوصا وقتی که در مقایسه با زبان های دیگر مقایسه شود.

۳- ادغام فعل را کنترل کنید.

اکثر افعال اسپانیایی به طور منظم ، دارای یک شکل -er، -ar، or- هستند.

یکی از مهم ترین مفاهیم در تدریس اسپانیایی ، افعال و ادغام افعال و کمک به دانش آموزان برای درک چگونگی تغییر این کلمات با زمان و هنگام استفاده است. اکثر افعال اسپانیایی به طور منظم ، دارای یک شکل -er، -ar، or- هستند. اطمینان حاصل کنید که دانش آموزان بر اشکال شبه مشترک تسلط دارند و آن ها در درک بهتر زبان به راه خود ادامه خواهند داد.

به دانشجویان منابع آنلاین و وب سایت هایی که نمودارهای هماهنگی را نشان می دهند معرفی کنید و نشان دهید. برای دانشجویان روشن کنید که این ها پایه و اساس هستند و نیاز به حفظ افعال منظم و همچنین افعال نامنظم دارند.

۴- فعل های نامنظم مانند “ir” را یاد بگیرید.

فعل های نامنظم مانند "ir
فعل های نامنظم مانند ir را حفظ کنید.

زبان  اسپانیایی دارای فرم فعلی غالبا نامنظم ، مانند”ir” می باشد . که این شامل تغییر کلمه از “ir” به “va” و “fue”  و غیره است. این یک فعل حیاتی است که دانش آموزان صرفا نیاز به حفظ آن دارند.

بخش دوم نحوه آموزش اسپانیایی :  توسعه کلمات و واژگان

۱- در صورت لزوم ضمیرهای غیر رسمی و رسمی را آموزش دهید.

ضمیرهای غیر رسمی و رسمی
ضمیرهای غیر رسمی و رسمی را تشخیص دهید.

 یکی دیگر از بخش های بزرگی از آموزش پایه زبان اسپانیایی ضمایر است. دانش آموزان ممکن است بخواهند فقط عبارات رسمی یا غیر رسمی را بدانند. با استفاده از اختیار در نحوه برخورد ضمایر ، اطمینان حاصل کنید دانش آموزان در هر صورت از آن ها استفاده می کنند.

اسپانیایی ، در هنگام صحبت با همسالان خود از “تو” غیر رسمی یعنی(TU)  استفاده می کنند و هنگام صحبت با بزرگان  از فرم (usted)، استفاده می کنند.

شما همچنین باید به دانشجویان  جنسیت را هم تدریس کنید ، زیرا اسم های اسپانیایی دارای جنسیت مردانه یا زنانه هستند.

۲- واژگان کاربردی را برای موقعیت های معمول ارائه دهید.

واژگان کاربردی را
واژگان کاربردی را آموزش دهید.

مهم است که یادگیری واژگان دانش آموزان خود را از طریق سال ها درس خویش مهار کنید. به جای اینکه آن ها را به کلمات و واژگان تدریجی تعلیم دهید ، بر واژه هایی که به راحتی قابل اجرا هستند و مربوط به زندگی آن ها است ،  تمرکز کنید. در مورد نیازهای خاص یک گروه دانشجویی فکر کنید.

 زبان اسپانیایی دارای بسیاری از واژه ها (کلمات با صدا و معنی مشابه) با زبان انگلیسی است.

هنگام تدریس واژگان اسپانیایی بهتر است کلماتی را آموزش دهید که در زندگی روزمره آن ها کاربردی تر باشد مثلا در مورد اسپانیایی برای گردشگری ، اسپانیایی برای کار یا واژگان خاص رشته ای صحبت می کنند.

از آنجا که شما به دانشجویان زبان اسپانیایی تدریس می کنید ، ممکن است مفید باشد که واژگان مربوط به وسایل مدرسه و مطالعات علمی را آموزش دهید.

همچنین واژگانی مانند: غذا ، فن آوری ، رسانه های محبوب موسیقی (تلویزیون و فیلم) و غیره را آموزش دهید.

۳-در کلاس درس در هنگام صحبت کردن اسپانیایی تمرکز کنید.

را ترغیب کنید
دانش آموزان را ترغیب کنید.

 در حالی که دانش آموزان باید بتوانند متن های  اسپانیایی را بخوانند و به زبان اسپانیایی بنویسند ، اگر آن ها به طور منظم در کلاس درس صحبت کنند یادگیری برای آن ها بسیار جذاب خواهد بود.

دانش آموزان خود را تشویق کنید اگر اشتباهی را مرتکب شدند آن ها را با هم حل کنید و آن ها را ترغیب کنید تا عبارات و ایده های پیچیده تر را امتحان کنید. اگر اشتباهات جدی یا مکرر را مرتکب شوند ،  اشتباه دانش آموزان خود را تصحیح کنید اما به طور کلی ، نقش شما باید برای تشویق دانشجویان باشد و آن ها را به جلو برانید ، نه اینکه از آن ها انتقاد کنید.

۴- قواعد کامل و عبارات رایج را آموزش دهید.

به دانش آموزان تان عبارات رایج را بیاموزید
به دانش آموزان عبارات رایج را بیاموزید.

معلمان باید به تعلیم به تدریس قواعد کامل بپردازند ، زیرا دانش آموزان قادر به برقراری ارتباط (در هر سطح) نخواهند بود ، اگر آن ها فقط با کلمات و لغت نامه های ساده آشنا هستند. به دانش آموزان تان عبارات رایج را بیاموزید مانند:

¿Quién va repartir los cuadernos de trabajo hoy? (چه کسی امروز کتاب های درسی را توزیع می کند؟)

¿Alguien ha visto un texto en Español de camino al Colegio? (آیا کسی در  راه مدرسه  متنی به زبان اسپانیایی خوانده است؟)

¡Venga, que tenemos mucho trabajo! (بیا، ما کارهای زیادی داریم!)

¡Vaya trabajo chapucero, lo siento pero vas a tener que repetirlo!   (شما نامرتب این کار راانجام داده اید ، من متاسفم ، اما شما باید آن را تکرار کنید! )

¡Muy bien, cada día trabajas mejor!  (بسیار خوب است ، هر روز شما کارهای بهتر انجام می دهید.)

در صورتی که قصد دارید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید آموزش زبان اسپانیایی نصرت نسخه صادراتی را تهیه کنید.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش زبان اسپانیایی نصرت در ۹۰ روز

استفاده بدون محدودیت سنی

قابل استفاده در کامپیوتر  و دیگر دستگاه های پخش

بخش سوم آموزش زبان اسپانیایی : گسترش روش های تدریس

۱- فعالیت های متفاوتی در کلاس انجام دهید.

دانش آموزان را به جفت یا گروه های کوچک تقسیم کنید
دانش آموزان را به گروه های کوچک تقسیم کنید.

 برای کارآمد ترین آموزش اسپانیایی ، متخصصان توصیه می کنند از فعالیت های “بسته” تا “باز” ​​استفاده کنند. دانش آموزان را به گروه ها مختلف تقسیم کنید و به آن ها اجازه دهید از واژگان در عمل استفاده کنند . کتاب های “بازی های آموزشی” و “بازیگری” مفید هستند.

به عنوان مثال ، “Who’s Who” یک بازی است که فعالیت زیادی را فراهم می کند. این نوع رویکرد اغلب وعده داده است تا دانش آموزان بسیاری از مهارت های زبان یا فرهنگ اسپانیایی را ارائه دهد.

دانش آموزان را به  گروه های کوچک تقسیم کنید و از آن ها بخواهید تا یک گفتگوی کوتاه داشته باشند. دانش آموزان با تجربه تر ممکن است قادر به انجام یک نقش کوتاه ، خنده دار در زبان اسپانیایی  باشند.

۲-فرهنگ اسپانیایی یا مکزیکی را در کلاس درس مورد استفاده قرار دهید.

تفاوت تلفظ بین مکزیک و آمریکای لاتین و اسپانیا صحبت کنید.
در مورد تفاوت تلفظ بین مکزیک و آمریکای لاتین و اسپانیا صحبت کنید.

 اگر شما در حال آموزش دادن به دانش آموزانی هستید که ممکن است یک روز به کشور اسپانیایی سفر کنند ، برای دانش آموزان آشنایی با زبان مکزیکی ، آمریکای لاتین و فرهنگ اسپانیایی ارزشمند است. (این کار همچنین یک فرصت عالی برای ارائه واژگان جدید فراهم می کند.) شما همچنین می توانید رسانه های اسپانیایی را مانند فیلم های محبوب یا موسیقی در کلاس استفاده کنید. با دانش آموزان خود را در مورد:غذاهای مشترک مکزیک و اسپانیا و در مورد تعطیلات مکزیک ،  و تفاوت تلفظ بین مکزیک و آمریکای لاتین و اسپانیا صحبت کنید.

۳- تدریس با توجه به سطح مهارت یک گروه دانشجویی باشد.

با توجه به سطح مهارت
با توجه به سطح مهارت دانش آموزان آموزش دهید.

 دانش آموزان پایه می خواهند از موارد بسیار اساسی مانند افعال ، ضمایر و واژگان مقدماتی بدانند. دانش آموزان پیشرفته تر می خواهند به نحوه استفاده از زبان اسپانیایی در شرایط مختلف و حتی برخی از زبان های اسپانیایی  با توجه به سطح آن ها آموزش داده شود.

آیتم هایی مانند اعداد ، روزهای هفته و رنگ ها را از پیش آموزش دهید. این تک کلمات مفید در موقعیت های گسترده ای استفاده می شود و زمانی که دانش آموزان این لیست ها را در ذهن خود دارند ، بیشتر قادر به تشکیل جملات اسپانیایی هستند. قافیه ها و آهنگ ها ابزار قدرتمند برای انتقال آن ها هستند.

۴- دانش آموزان را تشویق کنید که در کلاس درس اسپانیایی صحبت کنند.

دانش آموزان در کلاس خود فقط اسپانیایی صحبت کنند.
دانش آموزان در کلاس باید فقط اسپانیایی صحبت کنند.

 به خصوص در سطوح بالاتر در زبان اسپانیایی ، شما نیاز به معرفی مفاهیم جدید ، واژگان و زمان ها  دارید. با این حال ، سعی کنید با دانش آموزان خود به زبان اسپانیایی صحبت کنید که این کار زبان و تلفظ آن ها را بهبود می بخشد.

هنگامی که دانش آموزان می توانند به اندازه کافی اسپانیایی صحبت کنند ، معمولا در می توانید اجازه دهید که دانش آموزان در کلاس خود فقط اسپانیایی صحبت کنند. در این مرحله ، دانش آموزان شما زبان را به اندازه کافی درک خواهند کرد که به هیچ وجه نیازی به استفاده از زبان مادری در تدریس  به آن ها نخواهید داشت.

فرصتی برای یادگیری مداوم فراهم کنید. دانش آموزان را تشویق کنید تا فیلم های با زیر نویس اسپانیایی را تماشا کنند. دانشجویان زبان اسپانیایی را تشویق کنید به اینکه تا جایی که امکان دارد به کشور های اسپانیایی زبان  سفر کنند و یا به دنبال فرصت هایی برای استفاده از زبان اسپانیایی باشند.

خلاصه مقاله

برای تدریس اسپانیایی ، قبل از اینکه به مقوله های سخت تر مانند قواعد و افعال بروید ، از موضوعاتی مانند عبارات تلفظ و لهجه استفاده کنید. بعد ، ضمایر غیر رسمی و رسمی را نشان دهید و سعی کنید درس های خود را تغییر دهید تا تکنیک های تدریس مانند بازی ها و نقش های مختلف را شامل شوند. سپس ، دانش آموزان خود را به کلمات واژگان مشترک و جملات کامل آموزش دهید تا بتوانند به طور صحیح  با زبان اسپانیایی ارتباط برقرار کنند. دانش آموزان را تشویق کنید که فقط با زبان اسپانیایی صحبت کنند.

تفاوت بین Por qué وPorque در زبان اسپانیایی چیست؟
برگشت به بالا
0