نحوه شروع به کار یادگیری زبان اسپانیایی

در این مقاله درباره نحوه شروع به کار یادگیری زبان اسپانیایی بحث می کنیم برای یادگیری اصولی پیشنهاد می کنیم آن را با دقت بخوانید.

با تصمیم گیری برای یادگیری زبان اسپانیایی ، شما یک پروژه جدید جالب و بلند پروازانه را راه اندازی کرده اید. با انتخاب یادگیری زبان اسپانیایی ، جهان کاملاً جدیدی از امکانات را باز کرده اید.

اسپانیایی یکی از آسانترین زبان ها برای یادگیری است. این زبان همچنین یکی از بهترین زبان ها برای یادگیری است. این زبان سومین زبان مکالمه در این سیاره است.

در حقیقت ، برای بسیاری از افراد ، شروع کار سخت ترین قسمت یادگیری یک زبان جدید است. بعد از خاموش شدن هیجان اولیه ، دشوار است که  با این اوضاع روبرو شوید. برای یادگیری زبان اسپانیایی در واقع باید کارهایی را انجام دهید.

اما نگران نباشید ، زیرا این پست در مورد کارهایی است که برای شروع یادگیری زبان اسپانیایی باید انجام دهید. ما با شروع چند کار با ایده ها و مفاهیم مختلفی که باید در خاطر داشته باشید شروع خواهیم کرد. در این بخش برخی از ابزارها و پیشنهادات سازمانی وجود دارد که می توانید برای برنامه ریزی مسیر خود به سمت تسلط اسپانیایی استفاده کنید.

در این مقاله ، ما ایده های بخش اول را در چهار مرحله عملی ، که باید دنبال کنید برای شروع فرآیند یادگیری ، آورده ایم.

 چگونه شروع به یادگیری زبان اسپانیایی کنیم؟

سبک یادگیری زبان اسپانیایی

این بخش در مورد سازماندهی امور است. مانند هر کاری ، اگر در یادگیری زبان رویکردی ناامیدانه داشته باشید ، خود را برای سردرگمی و حتی به طور بالقوه حتی نارسایی آماده کنید.

ما با بررسی چند موضوع عملی شروع خواهیم کرد ، از جمله اینکه سبک یادگیری شخصی شما چگونه می تواند بر نحوه یادگیری زبان اسپانیایی تأثیر بگذارد.

در ابتدای یادگیری زبان اسپانیایی چه انتظاری را باید داشت؟

شما احتمالاً نمی توانید آن را به خاطر بسپارید اما وقتی یاد گرفتید که به زبان مادری خود صحبت کنید ، به همان شکلی که همه ما فرض می کنیم ، طبیعی نبود. زمانی که کودک بودید و زبان مادری خود را یاد می گرفتید ، متوجه شده اید که همه انواع دستور زبان و واژگان عجیب و غریب در جریان هستند. و بیایید با آن روبرو شویم: حتی وقتی بزرگ تر شدیم ، همه ما بعضی اوقات گاهی در زبان خودمان گیر می کردیم.

با این حال ، اشکالی ندارد اشتباهات در ابتدا اتفاق می افتد. و در وسط و حتی وقتی ما به یک زبان مسلط هستیم اشتباهاتی اتفاق می افتد. بنابراین انتظار نداشته باشید که اسپانیایی متفاوت باشد.

دوباره در مورد کودکی فکر کنید. هنگامی که یاد می گیرفتید صحبت کنید ، برای به دست آوردن واژگان عزم ، تکرار ، وقت و تلاش زیادی  لازم است. و بخش های سخت تر ، مانند درک دقیق و تفاوت های ظریف دیگر گرامر ، نیاز به تلاش بیشتری دارد.

کاملاً طبیعی است که در یادگیری یک زبان ناآشنا مشکلاتی داشته باشید. این به احتمال زیاد بیش از چند تلاش برای  درک اینکه چه موقع از علائم لهجه استفاده می کند ، انجام می شود ، و این چیزی نیست که حتی از مسائل پیچیده تری هم بگوید .

به عبارت دیگر ، در ابتدای سفر به یادگیری زبان اسپانیایی ، ممکن است بعضی اوقات احساس غرق شدن کنید.

چرا آموزش خودتان بهترین راه برای شروع یادگیری زبان اسپانیایی است؟

از آنجا که همه متفاوت هستند و هیچ برنامه زبانی متناسب با همه نیست ما طرفدار یادگیری انفرادی مخصوصاً برای زبان ها هستیم.

اگر این مطلب را می خوانید ، این احتمال وجود دارد که شما هم به فکر یادگیری زبان اسپانیایی باشید. این یک واقعیت است که برخی از افراد یادگیری یک زبان سخت دارند ، بنابراین اگر با تدوین برنامه یادگیری خود ، مرحله موفقیت در یادگیری اسپانیایی را تعیین کنید ، احتمالاً خیلی خوب عمل خواهید کرد.

به خودتان آموزش دهید و می توانید برنامه ای تنظیم کنید که متناسب با سبک زندگی شما باشد. شما موادی را انتخاب می کنید که برای شما جذاب باشد. و حتی بهتر ، برنامه شما متناسب با سبک یادگیری شما تنظیم می شود.

اسپانیایی را با دانستن سبک یادگیری خود آسانتر کنید.

آیا می دانید انواع مختلفی از زبان آموزان وجود دارند؟ این درست است ، و هنگامی که شما تعیین می کنید نوع یادگیرنده شما هستند ، برنامه ریزی تبدیل به یک ضربه محکم و ناگهانی می شود. بنابراین قبل از اینکه خیلی چیزها را یاد بگیرید ، باید تصمیم بگیریم که شما چه نوع یادگیرنده ای هستید: شنوایی ، بصری یا حسی.

انواع سبک های یادگیری زبان اسپانیایی

زبان آموزان شنوایی وقتی می شنوند و اطلاعات را می شنوند بهتر یاد می گیرند. آن ها غالباً با خود صحبت می کنند تا به یادگیری و درونی کردن آنچه که آموزش داده می شود کمک کنند. زبان آموزان شنوایی از تکنیک های یادگیری تعاملی بهره می گیرند که شامل فیلم ، موسیقی و هر چیز دیگری است که شامل درس هایی است که با صدای بلند صحبت می شود.

یادگیرندگان بصری از دیدن آنچه در حال تدریس است بهره مند می شوند. آن ها از طریق تمرین های خواندن و نوشتن یاد می گیرند ، بنابراین کتاب های درسی مفید هستند. علاوه بر این ، تماشای فیلم و سخنرانی می تواند روند یادگیری را بهبود ببخشد ، همان طور که می تواند نمودارها و کارت ها را به همراه آورد.

زبان آموزان حسی زبان آموزان لمسی هستند. که شامل یادگیری آسان لمسی و حرکات می باشد. ما در اینجا در مورد موسیقی و فعالیت های مفید مانند رویدادهای فرهنگی مانند نمایش ها یا آموزش آشپزی که به زبان اسپانیایی انجام می شود صحبت می کنیم.

هنگامی که می دانید چه نوع یادگیری برای شما مناسب است ، باید طرحی را ترسیم کنید که با سبک یادگیری شما همگام باشد.

چگونه می توان اهداف هوشمندانه را قبل از شروع اسپانیایی تنظیم کرد؟

اولین قدم برای تنظیم یک برنامه موفق یادگیری زبان ، تعیین اهداف هوشمندانه است.

اهداف هوشمندانه خاص ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، مرتبط و به موقع هستند. بیایید آن را به اختصار کمی تفکیک کنیم تا بتوانیم آن را در ماجراجویی یادگیری اسپانیایی خود اعمال کنیم.

اهداف خاص همان طور که از نامش پیداست دقیقاً خاص است. هیچ منطقه خاکستری وجود ندارد. ممکن است فکر کنید این گفته که می خواهید اسپانیایی یاد بگیرید این را پوشش می دهد ، اما این گونه نیست. یک هدف خاص این است: “من می خواهم یاد بگیرم که به زبان اسپانیایی صحبت کنم و بتوانم هنگام بازدید از بوینوس آیرس در زمستان آینده یک گفتگوی مناسب و معقول برگزار کنم.” این خاص است.

اهداف یادگیری زبان اسپانیایی

اهداف قابل اندازه گیری برنامه رسیدن به هدف نهایی را مشخص می کند ، یعنی آن گفتگوی کوچک شگفت انگیز در آرژانتین ، را به یاد دارید؟ بنابراین نمونه ای از یک هدف قابل اندازه گیری این است: “من اسپانیایی را به مدت سه ساعت در روز ، چهار روز در هفته مطالعه خواهم کرد.” تعیین اینکه آیا شما به هدف خود رسیده اید ، آسان است.

اهداف قابل دستیابی بخشی از این تمرین هدفگذاری است که کاملاً به اختیار یادگیرنده است. تنها کسی که می تواند در مورد توانایی شما برای دستیابی به چیزی تصمیم بگیرد شما هستید.

به موقع جنبه قابل اندازه گیری روش تعیین هدف هوشمندانه است. یک فریم زمانی برای یادگیری تنظیم کنید ، سپس به آن بچسبانید.

اگر اهداف یادگیری خود را از ابتدا تنظیم کنید ، تمام سوالات مربوط به سرمایه گذاری را چک می کنید. شما می دانید که برای یادگیری چه کاری باید انجام دهید ، چرا این کار را انجام می دهید ، وقتی می خواهید دروس زبان را بخوانید ، چگونه پیشرفت می کنید و حتی به کجا می خواهید پایان دهید. اهداف نمی توانند واضح تر باشند – و اهداف روشن معمولاً نتیجه مثبت را پیش بینی می کنند.

در صورتی که قصد دارید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید آموزش زبان اسپانیایی نصرت نسخه صادراتی را تهیه کنید.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش زبان اسپانیایی نصرت در ۹۰ روز

استفاده بدون محدودیت سنی

قابل استفاده در کامپیوتر  و دیگر دستگاه های پخش

مراحل شروع به کار یادگیری زبان اسپانیایی

حالا ما در قسمت جالب مساله هستیم شما نوع یادگیری خود را می دانید ، اهداف خود را تعیین کرده اید و اکنون آماده شده اید که برای برنامه زبان اسپانیایی خود جمع آوری کنید. این ابزار یادگیری شما خواهد بود.

مرحله ۱: شروع به یادگیری یک دوره زبان اسپانیایی کنید.

شما باید دوره ای را پیدا کنید که متناسب با سبک یادگیری شما باشد. چندین سبک محبوب وجود دارد که ترس از یادگیری را برای یادگیرندگان شنوایی، بصری و حسی به وجود می آورند. علاوه بر این ، دوره ای برای هر شخص وجود دارد.

بیایید جزئیات را در چند مورد بررسی کنیم:

FluentU از فیلم های واقعی استفاده می کند تا همه چیز اسپانیایی را برای شما درست کند. غوطه وری معتبر اسپانیایی را به صورت آنلاین فکر کنید – فرهنگ، اخبار، سرگرمی های رایج با استفاده از بلندگوهای بومی – و یک برنامه وجود دارد ، بنابراین این یک منبع تدریس در هر مکانی است و در هر زمان استفاده از آن امکان پذیر است.

دوره های بابل با سطح یادگیری و با هدف علاقه های مختلف برگزار می شود. از مبتدی تا پیشرفته ، روشی آسان و سرگرم کننده برای پیشرفت سریع است. این برنامه همچنین دارای یک برنامه و همچنین دوره های اختصاص داده شده به گرامر ، تلفظ و سایر موضوعات مرتبط است.

زبانهای بی بی سی اسپانیایی یک سایت بایگانی شده است ، اما این بدان معنی نیست که مطالب موجود مفید نیستند. به خصوص با توجه به دسترسی رایگان ، قطعاً باید آن را بررسی کنید. دروس ، بازی ها و حتی یک فیلم درام یادگیری تعاملی ، وجود دارد که منابع خوبی برای شروع زبان آموزان است. این فیلم ها ضمن فراهم کردن فرصتی برای شنیدن تعامل با زبان مادری ، جنبه های فرهنگی را برجسته می کند. مطمئناً این یک نقطه شروع عالی برای زبان آموزان اسپانیایی است.

Coursera شرکتی است که دسترسی آنلاین به دوره هایی که در کالج ها و دانشگاه های سراسر جهان تدریس می شوند فراهم می کند. سخنرانی های ویدئویی و تالار گفتمان دانشجویی ، یادگیری زبان اسپانیایی را به یک تجربه تعاملی آموزشی تبدیل می کند.

مرحله ۲: کتاب بخرید.

 هرگز بدون در نظر گرفتن یک یا چند کتاب به سراغ یادگیری زبان اسپانیایی نروید. آن ها احساس دوستانه ای به شما می دهند و تقریباً غیرممکن است که وقتی در کنار خود یک دوست پیدا کردید ، از چیزی بترسید.

می دانیم ، شما فکر می کنید که تازه شروع به یادگیری کرده اید ، بنابراین چگونه می توانید در این مرحله به خواندن فکر کنید؟ اکثر ما زبان های مادری خود را با کمک کتاب ها آموخته ایم. فکر کنید کتاب ها و جزوه هایی که به راحتی قابل درک هستند و به سمت خوانندگان اسپانیایی شروع شده اند. این بهترین راه ها برای جذب برخی مطالب خواندن در برنامه دوره شما هستند.

اول ، ابتدایی ترین کتاب های موجود مانند کتاب های کودکان را پیدا کنید. آن ها روشی شگفت انگیز برای یادگیری واژگان اصلی هستند و از آنجا که معمولاً در این کتاب ها عکس وجود دارد ، آن ها به یادگیری پایه و اساس کلمات و عبارات برای یادگیری در ابتدا کمک می کنند.

کتاب های اسپانیایی یک ابزار یادگیری عالی است. آن ها درجه بندی می شوند بنابراین پیشرفت از یک سطح به مرحله دیگر یک فرایند ساده است که براساس دستیابی به واژگان انجام می شود. با کسی شروع کنید که به دانش اسپانیایی قبلی نیازی نداشته باشد ، سپس راه خود را ادامه دهید. استفاده از متن فارسی موازی در کنار متن اسپانیایی نیز ایده خوبی است زیرا اگر می خواهید معنای یک کلمه یا عبارت را بررسی کنید ، می توانید به جای جستجو در فرهنگ لغت ، به سمت دیگر صفحه نگاه کنید.

مرحله ۳: یک برنامه تنظیم کنید.

طبیعی است که از یک تجربه یادگیری جدید هیجان زده شوید ، واقعاً ، اگر خود را با یک بار مطالعه غیر منطقی غرق کنید ، می توانید زمان سختی را پشت سر بگذارید. به اهداف هوشمندانه خود مراجعه کنید و به آن ها بچسبانید.

یک استراتژی مفید تهیه نمودار از کارهایی است که شما انجام می دهید است.

یک برنامه نمونه ممکن است به شرح زیر باشد:

هفته اول: یک ساعت دروس و ۳۰ دقیقه تمرین واژگان؛ پنج بار در هفته

هفته ۲: یک ساعت کار ، ۳۰ دقیقه تمرین واژگان ، ۳۰ دقیقه فیلم اسپانیایی؛ پنج بار در هفته

هفته ۳: ۹۰ دقیقه کار ، ۴۵ دقیقه تمرین واژگان ، ۱۵ دقیقه تمرین نوشتن ، ۳۰ دقیقه فیلم یا بازی؛ پنج بار در هفته

ایده این است که دروس بر اساس برنامه هفته گذشته بنا شود. و البته ، وقتی صحبت از یادگیری زبان می شود ، بهتر است.

مرحله ۴: یادگیری همه جانبه را شروع کنید.

به یاد داشته باشید که چگونه در مورد چگونگی یادگیری زبان های مادری خود صحبت کردیم؟ برای اینکه سرمان را به یک زبان معطوف کنیم ، ما به طور طبیعی در زبان و فرهنگ آن غوطه ور بودیم. یادگیری زبان با آن نوع مواجهه بدون توقف تسهیل می شود. وقتی با اسپانیایی مقابله می کنید ، باید سعی کنید یک محیط همه جانبه را نیز تنظیم کنید.

اکثر ما نمی توانیم فردا به یک کشور اسپانیایی زبان سفر کنیم ، اما مطمئناً می توانیم بخش هایی از فرهنگ و بارهای زبان را به خانه های خودمان بیاوریم.

بنابراین چگونه می توانید بدون ترک خانه ، محیطی همه جانبه را تنظیم کنید؟ آن قدرها که فکر می کنید سخت نیست.

اول از همه ، شما به معنای واقعی کلمه می توانید با برچسب زدن وسایل در اطراف خانه یا محل کار خود ، اسپانیایی را احاطه کنید. این روش یادگیری چندساله بسیار ساده است.

در حالی که هسته اصلی خود را کار می کنید ، به زبان اسپانیایی تمرین کنید و عضلات ذهنی بسازید. ساختار جمله را تمرین کنید.

استفاده از دستگاه ها و فناوری نیز گزینهای مناسب است که به ما امکان می دهد انواع زبان و فرهنگ اسپانیایی را درک کنیم- این واقعاً جهان را در نوک انگشتان ما قرار می دهد.

روش های دیگر برای شروع به یادگیری زبان اسپانیایی

یادگیری زبان اسپانیایی لازم نیست زیاد سخت باشد. اگر تمرکز خود را پیدا کردید ، بدانید که چگونه یاد می گیرید و خود را برای موفقیت تنظیم می کنید ، ممکن است این یکی از بهترین تصمیمی باشد که تاکنون گرفته اید. بیش از ۴۰۰ میلیون نفر به زبان اسپانیایی صحبت می کنند. خوب نیست وقتی یکی از آن ها باشید؟

احتمالاً بهترین کار برای یادگیری انجام کارهایی مانند محاسبات ریاضی نیست ، اما بیشتر ما وقت زیادی را صرف تماشای فیلم های YouTube کرده ایم. فیلم های YouTube باورنکردنی اسپانیایی بسیاری وجود دارد که می توانید انتخاب کنید که تقریباً بسیار مفید است.

موسیقی را فراموش نکنید. موسیقی با کمک به ساختار جمله مناسب (اصولاً نسخه سرگرم کننده دروس گرامر است.)  زبان را زنده می کند تا تکرار آن دشوار باشد. موسیقی مملو از احساسات است و شنیدن یک آهنگ ، بسیاری از راه های دیگر برای شنیدن حرف و اصطلاحات اسپانیایی را فراهم می کند.

راهنمای مفید برای شروع یادگیری زبان اسپانیایی برای مبتدیان
برگشت به بالا
0