حقایقی که شما درباره زبان اسپانیایی نمی دانید

در این مقاله قصد داریم حقایقی را که شما درباره زبان اسپانیایی نمی دانید مورد بررسی قرار دهیم در صورتی که تمایل دارید با این حقایق آشنا شوید این مطلب را بخوانید.

شما ممکن است فکر کنید که همه چیزهایی که در مورد زبان اسپانیایی وجود دارد را می دانید اما اینطور نیست. اسپانیایی زبانی است که تعداد افرادی که با آن تکلم می کنند رو به افزایش است. این یک زبان زیبا با تأثیر گسترده جهانی بر تجارت و فرهنگ است.

در بسیاری از مناطق مختلف جهان صحبت می شود ، بنابراین گویندگان اسپانیایی از ارتباط برقرار کردن با همه افراد در انواع شرایط در کشورهای اسپانیایی زبان و فراتر از آن سود می برند.

با این حال ، با وجود همه جا بودن آن ، شما هنوز هم ممکن است از برخی جزئیات جالب در مورد زبان اسپانیایی شگفت زده شوید. در اینجا چند واقعیت جالب در مورد زبان اسپانیایی وجود دارد که کنجکاوی شما را برمی انگیزد.

واقعیت های جالب در مورد زبان اسپانیایی

۱-  بیش از ۴۰۰ میلیون نفر به زبان اسپانیایی صحبت می کنند.

تخمین زده شده است که اسپانیایی زبان مادری ۴۰۰-۴۵۰ میلیون نفر است و آن را به دومین زبان دنیا تبدیل کرده است.

اسپانیایی در جایگاه دوم پس از زبان چینی قرار دارد که توسط بیش از یک میلیارد نفر صحبت می شود و از هر زبان دیگری دور مانده است.

اسپانیایی در تعداد افراد خود از انگلیسی فراتر رفته است ، زیرا انگلیسی با ۳۳۵ میلیون زبان مادری در سرتاسر جهان در جایگاه سوم قرار دارد.

۲-  ۲۱ کشور وجود دارد که زبان رسمی اسپانیایی را دارند.

زبان اسپانیایی در ۲۱ کشور
زبان اسپانیایی در ۲۱ کشور صحبت می شود.

زبان اسپانیایی در ۲۱ کشور در سراسر اروپا ، آفریقا ، آمریکای مرکزی ، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی زبان رسمی است و آن را به یک زبان بسیار مهم جهانی تبدیل کرده است.

این زبان در ۲۱ کشور مستقل نه تنها زبان اصلی است بلکه در تعداد معدودی از سرزمین های وابسته به عنوان زبان اصلی نیز فعالیت می کند.

برای بسیاری از افراد در این مکان ها ، تنها راه ارتباط است و همه مکاتبات و اسناد رسمی به زبان اسپانیایی است. همچنین اسپانیایی در مدارس برای آموزش برنامه درسی استفاده می شود.

از آنجا که انگلیسی در ۱۱۲ کشور جهان صحبت می شود ، زبان انگلیسی از نظر تعداد کشورهایی که در آن صحبت می کنند گسترده ترین است. فرانسوی با ۶۰ کشور که به زبان صحبت می کنند در مقام دوم قرار دارد و عربی با ۵۷ کشور که به زبان عربی ارتباط برقرار می کنند در رده سوم است.

مطمئناً ، اسپانیایی از این جنبه تنها در جایگاه چهارم قرار دارد ، اما هنوز هم می توان آن را به یکی از مهم ترین زبان های دنیا تبدیل کرد. بسیاری از شرکت ها و سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل متحد اسپانیایی را به عنوان یکی از زبان های رسمی خود پذیرفته اند.

۳- اسپانیایی یک زبان عاشقانه است.

زبان اسپانیایی بعنوان یک زبان عاشقانه
زبان اسپانیایی بعنوان یک زبان عاشقانه دسته بندی می شود.

اسپانیایی متعلق به زبان های هند و اروپایی است که شامل زبان های فرانسوی ، انگلیسی ، روسی ، آلمانی ، اسلاویایی و اسکاندیناوی و همچنین زبان های مختلف در هندوستان است. زبان های هند و اروپایی ابتدا قبل از رسیدن به سایر مناطق جهان از طریق استعمار ، در سراسر اروپا و بسیاری از مناطق جنوب آسیا پخش شده اند.

نام “هند و اروپایی” دارای معنای جغرافیایی در رابطه با زبان هایی است که به راحتی در شبه قاره هند به دست می آید و به شدیدترین حالت آن ها به سراسر اروپا می رسد.

زبان اسپانیایی به عنوان یک زبان عاشقانه به همراه کاتالان ، ایتالیایی ، فرانسوی ، پرتغالی و رومانیایی طبقه بندی می شود.

 اهمیت این موضوع از آنچه انتظار دارید بیشتر است. تمام این اتصالات بین قاره ای یک مزیت مشخص به اسپانیایی می دهد. دانستن ریشه های آن و روابط با سایر زبان ها می تواند به شما در درک بهتر اسپانیایی از لحاظ زبانی ، تاریخی و فرهنگی کمک کند.

۴- اسپانیایی منشأ لاتین دارد.

زبان اسپانیایی از نوع خاصی از زبان لاتین گفتاری ناشی می شود. این گویش در منطقه مرکزی-شمالی شبه جزیره ایبری پس از سقوط قرن ۵ امپراتوری روم غربی توسعه یافت.

از قرن سیزدهم تا شانزدهم ، تولدو استاندارد زبان مکتوب را تدوین کرد و مادرید از سال ۱۵۰۰ به بعد از آن پیروی کرد. در طول ۱۰۰۰ سال گذشته ، این زبان گسترده تر شده است و از جنوب به سمت دریای مدیترانه حرکت می کند.

متعاقباً توسط امپراتوری اسپانیا و به همان اندازه  در مستعمرات اسپانیا مستقر در قاره های آمریکا پذیرفته شد.

۵- اسپانیایی دارای دو نام است: Castellano و Español

گویندگان اسپانیایی اغلب از زبان خود به عنوان اسپانیایی و همچنین Castilian یاد می کنند که این کلمه اسپانیایی “Castilian” است.

اصطلاحات اعمال شده می تواند از منطقه به منطقه دیگر متفاوت باشد ، و همچنین می تواند منعکس کننده دیدگاه های سیاسی و اجتماعی باشد. در انگلیسی اصطلاح “Castilian Spanish” می تواند برای گویش های فردی اسپانیایی که در قسمت های شمالی و مرکزی اسپانیا صحبت می شود ، مورد استفاده قرار گیرد. گاهی اوقات ، این اصطلاح با استفاده از اسپانیایی آمریکای لاتین ، آزادانه تر برای اشاره به اسپانیایی هایی که در اسپانیا صحبت می شوند ، استفاده می شود.

۶- اسپانیایی یک زبان آوایی است.

بیشتر مردم چند کلمه اسپانیایی مانند tapas ، siesta ، cava و tortilla را می دانند.

تفاوت های بزرگی بین انگلیسی و اسپانیایی وجود دارد. به عنوان مثال ، این واقعیت وجود دارد که اسپانیایی یک زبان آوایی است. این بدان معنی است که شما حروف را به طور مداوم تلفظ می کنید و هر حرف یک صدای خاص را نشان می دهد. این همچنین بدان معنی است که اسپانیایی یک زبان نسبتاً ساده برای یادگیری افراد تازه کار است ، به خصوص وقتی صحبت از هجی کردن و صحبت کردن است.

پیوندها بین اصوات و حروف بدان معنی است که معمولاً هیچ گونه تغییر املایی وجود ندارد. از آنجا که اسپانیایی از زبان لاتین سرچشمه می گیرد ، دارای زبان جنسیتی – کلمات و مقالات مردانه و زنانه است. جنس صفت ها باید با اسم همراه آن ها و همچنین مقالات آن اسم ها موافق باشند. اسپانیایی از تنش بیشتر و تغییرات بیشتر در قسمت فعل نسبت به انگلیسی برخوردار است.

برای شما رزتا استون زبان اسپانیایی ROSETTA STONE SPANISH را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

موفق ترین نرم افزار آموزش زبان در سال ۲۰۱۵

آموزش زبان اسپانیایی از مبتدی تا پیشرفته

آموزش زبان به صورت زبان مادری

آموزش در قالب مکالمات کاربردی

اموزش زبان از طریق تصاویر واقعی

قابل استفاده روی کامپیوتر

قابل استفاده برای همه سنین

 ۷- آکادمی سلطنتی اسپانیا متولی این زبان است.

آکادمی سلطنتی اسپانیا به طور رسمی وظیفه دارد متولی زبان اسپانیایی باشد. این خانه در مادرید واقع شده است و از طریق انجمن آکادمی های زبان اسپانیایی در ۲۱ کشور دیگر که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند ، آکادمی های زبان زیادی را اداره می کند.

آکادمی زندگی خود را از قرن ۱۸ آغاز کرد و از آن زمان تا کنون فرهنگ لغات و کتاب های دستور زبان زیادی را منتشر کرده است ، که به طور رسمی در اسپانیا و دیگر کشورهای اسپانیایی زبان پذیرفته شده اند.

آکادمی برای اختراع استفاده از علائم معکوس و علامت تعجب ، که منحصر به زبان اسپانیایی است ، افتخار دارد. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد که مسئولیت آن را دارد نامه ñ است که در قرن ۱۸ به الفبای اسپانیایی اضافه شده است.

۸- بسیاری از تفاوت های منطقه ای اسپانیایی وجود دارد.

می دانیم که اسپانیایی از لاتین سرچشمه گرفته و از طریق شبه جزیره ایبری به آمریکای لاتین سرایت کرده است.

جالب است بدانید که بیش از چند اختلاف بین اسپانیایی اسپانیا و آمریکای لاتین وجود دارد. در زبان اسپانیایی نیز در آمریکای لاتین تفاوت های بی شماری وجود دارد.

گفته می شود ، تفاوت واژگان ، گرامر و نگارشی نسبتاً جزئی کاملاً شدید نیست و ارتباطات هنوز هم بسیار آسان است.

اختلافات اندک اندک به وجود آمد زیرا مستعمرات تا حدودی مستقل از یکدیگر و حتی خود اسپانیا توسعه یافتند.

از آنجا که ارتباطات محدود بود ، بدون تلفن ، هواپیما ، ایمیل ، واتس اپ یا اسکایپ ، برخی از عناصر قدیمی اسپانیایی حفظ شدند و برخی دیگر رها شدند. به علاوه ، خواهید فهمید که بسیاری از مناطق در طول زمان واژگان ، زبان های عامیانه ، لهجه ها و کلمات کاربرد زبان را منحصر به فرد خود اختراع کرده اند.

مثال خوب روش استفاده vos در پاراگوئه ، اروگوئه و آرژانتین است. این مورد در اسپانیایی از اسپانیا استفاده می شود ، و به همین ترتیب به قاره آمریکا منتقل شد. همان طور که قبلاً به آن اشاره شد ، منظور vosotros “شما” یا “همه شما” است ، و بنابراین جمع دوم شخص در اسپانیا است ، همان طور که در ابتدا قرار بود مورد استفاده قرار گیرد. با این حال ، شما اکنون در سه کشور فوق به عنوان ضمیر مفرد مودب ، شخص دوم استفاده می کنید.

اسپانیا مدتهاست که از این طریق استفاده از آن را متوقف کرده است ، اما اگر به بوینس آیرس مراجعه کنید ، احتمالاً از شما سؤال می شود “شما اهل کجایید؟¿de dónde sos?” مخالف “کجایی هستید؟”¿de dónde eres?

۹- عربی اسپانیایی را تحت تأثیر قرار داده است.

عربی بزرگترین کمک به اسپانیایی است.
عربی کمک بزرگی به زبان اسپانیایی کرده است.

 ارتش مسلمانان درسال  ۷۱۱ میلادی شروع به تسخیر شبه جزیره ایبری کردند و هنر ، معماری و زبان عربی را به منطقه آوردند. عربی به تدریج با اسپانیایی قدیمی مخلوط شد تا به زبانی که امروزه صحبت می شود تبدیل شود.

وقتی اسپانیا اعراب را در سال ۱۴۹۲ اخراج کرد ، این زبان حدود ۸۰۰۰ کلمه عربی را حفظ کرد. به غیر از لاتین ، عربی بزرگ ترین کمک را به اسپانیایی کرده است. کلمات بسیاری که شما قبلاً به زبان اسپانیایی می دانید از زبان عربی آمده است ، مانند el alfombra(فرش) ، la almendra (بادام) و la almohada(بالش).

هنگامی که از طریق اسپانیا سفر می کنید ، به مکان های بسیاری از مکان ها ، منطقه ها و نام های مکان های تاریخی که از زبان عربی آمده است ، مانند ال الحمرا ، برخورد می کنید.

۱۰- اولین متون اسپانیایی بیش از ۱۰۰۰ سال پیش نوشته شده است.

اسپانیایی قدمت زیادی دارد.
اسپانیایی قدمت زیادی دارد.

Las Glosas Emilianenses (ورقه های امیلیانوس) ، که در سال ۹۶۴ نوشته شده است ، مدت ها تصور می شد که نخستین متون نوشته شده اسپانیایی هستند که امروزه زنده مانده اند. آن ها شامل یادداشت های اسپانیایی و باسک است که روی یک نسخه خطی مذهبی لاتین ساخته شده است.

تصور می شود که نویسنده ناشناخته راهب در صومعه سوسو بوده است. در سال ۲۰۱۰ ، با این وجود ، آکادمی سلطنتی اسپانیا اعلام کرد که اولین نمونه از نوشته های اسپانیایی مکتوب در اسناد قرون وسطایی قرن نهم  از استان بورگوس وجود دارد.

۱۱- اسپانیایی زبانی شاعرانه است و جملاتی طولانی دارد.

اسپانیایی زبانی شاعرانه است
اسپانیایی زبانی شاعرانه است.

وقتی از انگلیسی به اسپانیایی ترجمه می کنید ، متن شما به احتمال زیاد ۱۵-۲۵٪ گسترش می یابد. این بدان دلیل نیست که کلمات اسپانیایی طولانی تر از کلمات انگلیسی است.

دلیل این گسترش در این واقعیت نهفته است که اسپانیایی با جزئیات ، شعر و بیان بیشتری دارد. بنابراین از کلمات بیشتری برای توصیف چیزی استفاده می کند که احتمالاً در زبان انگلیسی فقط با یک کلمه خلاصه می شود.

۱۲- تقاضای یادگیری زبان اسپانیایی رو به افزایش است.

اسپانیا همیشه یک مقصد مسافرتی و تحصیلی خارجی بوده است. تحصیل اسپانیایی در مدارس و دانشگاه ها نیز محبوبیت زیادی یافته است. این روزها این زبان در آسیا بسیار رواج یافته و نشان از اهمیت آن در بازارهای جهانی اقتصادی دارد.

استفاده از اسپانیایی آنلاین در سال های اخیر با ۸۰۰٪ باورنکردنی رو به افزایش بوده است و این بدان معنی است که این سومین زبان محبوب ، با فاصله نزدیک از مانداریایی و انگلیسی در اینترنت است.

تخمین زده می شود ۱۸ میلیون دانش آموز در حال حاضر اسپانیایی را به عنوان یک زبان خارجی تحصیل می کنند. پیش بینی ها نشان می دهد که از چند نسل از این پس ، ۱۰٪ از جمعیت جهان اسپانیایی را درک می کنند – در حالی که این تعداد در حال حاضر ۶٪ است.

این حقایق جالب درباره زبان اسپانیایی میراث دیرینه زبان و همچنین اهمیت و رشد آن را در جهان امروز را نشان می دهد.

امیدوارم این امر انگیزه خوبی برای افراد در هر سنی و از هر نوع زمینه برای یادگیری زبان اسپانیایی باشد و از مزایای زیادی که در صحبت کردن به زبان اسپانیایی می تواند لذت ببرد.

نحوه گرفتن نمره ۷ در آیلتس
برگشت به بالا
0