۹ منبع برای بخش گوش دادن تافل

چگونه برای بخش گوش دادن تافل شروع به تمرین کنید؟ برای شروع  حداقل چند ماه قبل از آزمون تافل مطالعه آن توصیه می شود.حتی بیشتر از آن نیز بهتر است، زیرا زمان زیادی برای ایجاد فهم و کار بر روی واژگان نیاز است. اگر شما کمی دیر شروع به خواندن کردید وحشت زده نباشید. شما هنوز هم می توانید با استفاده درست از زمان خود به خوبی برای امتحان اماده شوید.

گوش دادن بخش دوم در تافل است که شما می توانید پس از بخش خواندن روی آن کار کنید. وظایف شنیداری تافل شامل کلیپ های صوتی کوتاه و متوسط ​​می باشد که از سخنرانی ها، مذاکرات آکادمیک و مکالمات و گفتگو های گاه به گاه تشکیل شده است. این بخش ممکن است از ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول بکشد و دارای ۳۴ تا ۵۱ سوال باشد. این یک بخش بسیار فشرده از آزمون است و بسیاری از مردم آن را سخت ترین قسمت آزمون می دانند.

گوش دادن قطعا می تواند چالش برانگیز باشد: درک زبان گفتاری نیاز به استفاده از تن و سرعت گفتار دارد. حتی ممکن است عامیانه مورد استفاده قرار گیرد. همچنین اکثر کلیپ های صوتی فقط یک بار پخش می شوند. این به این معنی است که فرصت دیگری برای گوش دادن و درک محتوا وجود ندارد، اما در بخش خواندن یا نوشتن این امکان وجود دارد.

بخش گوش دادن آزمون تافل نیاز به داشتن دانش کامل و طیف وسیعی از واژگان خوب است. خبر خوب این است که عمل گوش دادن می تواند سرگرم کننده باشد. لازم نیست همیشه در مورد یک موضوع جدی یا علمی باشد و لازم نیست که به خودتان استرس بدهید. شما می توانید تمرین گوش دادن تافل را به فعالیت های روزمره و حتی اوقات فراغت خود اضافه کنید. در این مقاله، ما به برخی از منابع بخش گوش دادن که می توانید برای آماده سازی خود برای روز آزمون از آن  استفاده کنید آورده ایم.

در صورت تمایل به آموزش زبان انگلیسی، پیشنهاد ما به شما پکیج آموزشی نصرت می باشد.

آموزش زبان نصرت تصویری نسخه آیفون در ۹۰ روز

در صورت تمایل به خرید لطفا کلیک نمایید.

قبل از شروع به گوش دادن، بیایید به مهارت های پایه ای که باید تمرکز داشته باشید نگاه کنیم. 

مهارت های مورد نیاز برای قسمت گوش دادن تافل

 برای اولین بار در ابتدا، شما باید در هنگام آماده شدن برای بخش گوش دادن تافل بدانید که چه کاری باید انجام دهید. این ها مهارت هایی هستند که به شما کمک می کند تا موفق شوید:

۱-توانایی درک آنچه که گفته یا بحث شده است.

 ۲-آگاهی از کلمات و عبارات تک (واژگان خوب).

۳- توانایی درک معنای عمومی به سرعت بدون درگیری در قسمت هایی که نمی فهمید.

۴-گوش دادن به لهجه های مختلف(آمریکایی، انگلیسی، استرالیا، نیوزیلند)

۵-دانستن چگونگی یادداشت های موثر (از آنجا که اکثر وظایف گوش دادن فقط یک بار دیالوگ را انجام می دهند).

 چگونگی آمادگی برای تمرین گوش دادن تافل

قبل از شروع به سرگرم کردن خود با تمرین گوش دادن، باید مطالعات رسمی خود را انجام دهید، یا خودتان تنهایی یا به صورت گروهی مطالعه کنید. برای انجام تست ، باید فرمت خاصی از موضوع ها را بدانید و از آنها استفاده کنید.

برای بررسی انواع سوالاتی که در تافل از شما خواسته می شود، از نمونه سؤال های رسمی و گفتگو استفاده کنید.

همچنین برای گسترش واژگان خود، به ویژه واژگان مورد استفاده در مکالمه های روزانه ی خود در مورد زندگی و دانشگاه کار کنید. مطمئن باشید که خودتان را با آن تست می کنید .

به یاد داشته باشید که تافل بر روی گزیده های سخنرانی، بحث های سیاسی و علمی و گفتگو های رسمی تمرکز می کند. بنابراین بهترین راه برای تمرین این است که  گفتگو و پادکست سخنرانی را ضبط کرده، و به آنها را چندین بار گوش کنید.

منابع زیادی برای کمک به شما در این زمینه وجود دارد.

۹ منبع هوشمند برای تمرین بخش گوش دادن تافل

هنگامی که شما با نحوه عملکرد بخش گوش دادن تافل آشنا هستید، می توانید برخی از روش های سرگرم کننده برای آن را تمرین کنید.

چیزهای زیادی برای بهبود مهارت های شنیداری به طور کلی (مانند تماشای فیلم به زبان انگلیسی، گوش دادن به موسیقی انگلیسی و صحبت کردن با زبان مادری) وجود دارد که می توانید انجام دهید، تا بتوانید در تافل پیشرفت کنید تا دانش تست زدن خود را در این بخش بهبود ببخشید. با این حال، این به این معنی نیست که تمام تحصیلات و مطالعات شما باید خسته کننده و رسمی باشد.

رادیو جایگزین عالی برای مطالعات رسمی است. این می تواند چالش خوبی برای گوش دادن به صدا در موضوعات خاص باشد در حالی که همچنین سرگرم کننده و جالب است. یکی از مزایای بزرگ رادیو در دسترس بودن آن است همچنین دارای چندین کانال از کشورهای مختلف است که برای شما یک ابزار عالی برای کار بر روی درک شما از لهجه های مختلف است.

همچنین ویدئو می تواند به شما انگیزه بدهد. ویدئو می تواند توجه شما را جلب کند. سخنرانی های رسمی که به صورت ویدئو می تواند سرگرم کننده تر باشد و جذابیت بیشتری برای ببیننده دارد.

 در اینجا برخی از منابع را اورده ایم برای شروع که شما را در بخش  گوش دادن تافل کمک خواهد کرد.

۱- ExamEnglish TOEFL Listening

مطالعه این راهنما شما را با نمونه تمرینات بیشتر (علاوه بر کسانی که در وب سایت رسمی ETS پیدا می کنید) آشنا می کند می کند. 

. در این صفحه، شما معمولا می توانید یک ایده خوب از نحوه بخشی از گوش دادن به تافل دریافت کنید. کار کردن با این تمرین ها به شما کمک خواهد کرد تا درک کنید که شما باید چگونه برای آماده سازی بخش گوش دادن تمرکز کنید. برای مثال، ممکن است لازم باشد که به درک کلی بیشتر توجه کنید، یا به جزئیات توجه بیشتر کنید.

ExamEnglish TOEFL Listening
ExamEnglish TOEFL Listening

۲- دوره های آنلاین OpenCulture (OpenCulture Online Courses)

این یک فروشگاه عظیم از دوره های آنلاین، سخنرانی ها و مذاکرات است.  بعضی از آن ها شامل  لینک ها و ویدیو هستند، اما اکثر آن ها فایل های صوتی هستند. شما  می توانید هر موضوع علمی که به آن علاقه مند هستید را انتخاب کنید و به ساعت ها مطالب سخنرانی دسترسی پیدا کنید.این سخنرانی شامل  سخنرانی های دانشگاه های معتبر مانند هاروارد، دانشگاه برکلی، ام آی تی و بسیاری دیگر است. این سایت شما را در معرض محیط کلاس درس واقعی قرار می دهد و شما را برای انجام آزمون تافل آماده می کند که شما بتوانید همانند افراد واقعی صحبت  کنید.

OpenCulture Online Courses
OpenCulture Online Courses

۳- استنفورد در iTunes( Stanford on iTunes)

دانشگاه استنفورد در iTunes  می تواند بسیار مفید باشد .شما می توانید به وسیله ی  آن به مجموعه سخنرانی ها یی از یکی از بهترین دانشگاه های جهان بروید. در دانشگاه استنفورد سخنرانی های بسیاری را انجام می دهد که از استادان برتر آن سخن می گوید، برای قبولی حتمی تافل مناسب است و برای صدور مدرک تافل کافی است. همه دوره ها ی آن رایگان هستند و به طور منظم به روز می شوند.

- استنفورد در iTunes
– استنفورد در iTunes

۴- FluentU 

بهترین شرط بندی برای فیلم های انگلیسی دست دوم از سراسر اینترنت این که آیا شما به دنبال یک کلیپ آموزشی، اخبار، یک بحث الهام بخش و یا برخی از گفتگو هستید، شما می توانید آن را در اینجا پیدا کنید. با FluentU، شما می توانید به موضوعات مختلف گوش دهید و از انواع لهجه ها استفاده کنید. بخش های تعاملی آن باعث می شود که شما بتوانید کلماتی را که نمی دانید متوقف کنید و معنی آن ها پیدا کنید، به این معنی که شما می توانید بر روی مهارت های شنیداری خود کار کنید و واژگان خود را هم زمان بسازید.  فیلم کوتاه برای تلاش برای درک یک ایده کلی  یک مهارت بسیار ضروری برای تافل عالی است.Fluent U برای تمام سطوح انگلیسی مناسب است و به درستی در وب سایت و یا به عنوان یک برنامه در دسترس است .

FluentU
FluentU

در صورت تمایل به یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز ما بسته زیر را به شما پیشنهاد می دهیم:

کتاب خود آموز انگلیسی در ۹۰ روز به شیوه نصرت

۱۶ کتاب مفید برای آماده شدن در تافل

۵-  ManyThings.org

دانشجویان تمام سطوح انگلیسی تصمیم به گرفتن تافل می گیرند.این آزمون فقط مختص  تست گیرنده ویک سخنران پیشرفته نیست.

ManyThings با ارائه کلیپ های صوتی در موضوعات مختلف همراه با رونویسی، دانش آموزان را در سطح مبتدی تا سطوح متوسط ​​تدریس می کند. شما می توانید با ضبط کردن صدا به آن گوش دهید. یا شما می توانید اول گوش کنید و پس از آن آن چه را که درک کرده اید را بررسی کنید. این یک منبع عالی برای تمرین بخش گوش دادن تافل است که برای دانش آموزانی که سطح متوسط وبالای ​​زبان انگلیسی را دارند مناسب  است.

ManyThings.org
ManyThings.org

۶-iHeartRadio

این وب سایت دارای تعداد زیادی ایستگاه رادیویی برای شما می باشد و به صورت آنلاین انتخاب می شود. شما می توانید یک پادکست یا یک برنامه رادیویی بر اساس سرگرمی و منافع خود پیدا کنید.شما می توانید  مرور دسته های مختلف و یا انتخاب یک ژانر رادیویی: کمدی، ورزش، اخبار، صحبت و حتی رادیو کالج را پیدا کنید. ایستگاه ها عمدتا مبتنی بر ایالات متحده هستند، بنابراین آن ها برای تمرین و درک زبان انگلیسی آمریکایی از زبان عامیانه مفید هستند.

iHeartRadio
iHeartRadio

۷- سرویس جهانی بی بی سی

بی بی سی یک ابزار عالی برای تسلط برزبان انگلیسی وبرای درک شما از انگلیسی مناسب است. رادیو بی بی سی برای شنوندگان در سراسر جهان در دسترس قرار گرفته شده است (در مقایسه با برنامه های تلویزیونی آن، که فقط برای بینندگان با آدرس های آی پاد انگلیس قابل دسترسی است). این ایستگاه رادیویی با کیفیت بالا برای اخبار و بحث در مورد امور روزمره  است. و برای گوش دادن به لهجه بریتانیایی بسیار مناسب است.

سرویس جهانی بی بی سی
سرویس جهانی بی بی سی

۸-  بی بی سی رادیو ۴

اگر احساس می کنید که سرگرم هستید، رادیو بی بی سی ۴ منبع مهمی برای نمایش، کمدی و برنامه های آموزشی است. گوش دادن به هر یک از آن ها به شما در درک کلی مطالب  کمک می کند، معنای کلی گفت و گو ها را برای شما راحت می کند و واژگان مناسب برای شما را ایجاد می کند، مخصوصا اگر بخواهید به یکی از نمایش های آموزشی گوش دهید. سعی کنید یادداشت برداری کنید و ببینید که چقدر برای یادآوری محتویات برنامه موثر است.

  1. بی بی سی رادیو 4

۹- مذاکرات و گفت وگو های  TED

مذاکرات TED در مورد موضوعات متنوع و گاهی عجیب و غریب سخنرانی می کنند که توسط حرفه ای ها و علاقه مندان در حوزه های مختلف آن ها ارائه می شود. گفتگوهای TED در فرمت های صوتی و تصویری در دسترس هستند. آن ها برای تمرین تافل مفید هستند، زیرا شما واقعا می توانید جستجوی خود را به یک منطقه خاص محدود کنید.  یک زبان را انتخاب کنید (البته انگلیسی) یک موضوع را انتخاب کنید .یک سخن کوتاه را انتخاب کنید، البته فقط  یک گفتوگوی بیست دقیقه برای صرفه جویی انتخاب کنید، و یا یک سخنرانی یک ساعته را انتخاب کنید. شما حتی می توانید بلندگو را انتخاب کنید.

مذاکرات و گفت وگو های TED
مذاکرات و گفت وگو های TED

گفتگوهای TED تا حد امکان به گوش دادن به سخنرانی در محیط غیر دانشگاهی نزدیک می شود.

اکنون که شما این منابع را دارید برای تمرین بخش گوش دادن تافل شما نه تنها موثراست، بلکه سرگرم کننده است پس شروع به مطالعه کنید.

برگشت به بالا
0