۶ راه موثر برای تمرین بخش خواندن تافل

 برای تمرین، ممکن است فکر کنید که فقط نیاز به خواندن، خواندن و خواندن دارید. اما در حقیقت، برای بهبود بیشتر، شما باید به روش خاصی بخوانید و مهارت های دیگر را نیز تمرین کنید. این نوع تمرین ها شبیه تمرین یک دونده برای رقابت است که کارهای زیادی انجام می دهد. آن ها یک برنامه را دنبال می کنند و تمرین می کنند، سریع هستند، وزنه بلند می کنند، حرکات کششی انجام می دهند، زمان خود را ثبت می کنند، غذاهای سالم می خورند و غیره. بنابراین برای کمک به بخش خواندن آزمون تافل، مقاله ما دارای شش راهنمایی مهم است که چگونگی تمرین خواندن را نشان می دهد.

قبل از راهنمایی ها، ما اطلاعات اصلی در مورد بخش خواندن آزمون را بررسی می کنیم:

مهم نیست که چه فرمت هایی را انتخاب می کنید، تافل  مهارت های شما را دربخش خواندن انگلیسی را غیرتکنیکی تست می کند.این به این معنی است که شما برای دستیابی به نمره بالا در بخش خواندن، نیازی به دانش خاصی ندارید. هدف از امتحان این است که درک زبان انگلیسی و واژگان خود را ارزیابی کنید.اکنون ما می دانیم چه چیزی را باید مطالعه کنیم، بیایید این نکات عملی را بررسی کنیم. نقل قول های الهام بخش واقعا می تواند به شما کمک کند تا نمره ی بالا در بخش خواندن آزمون تافل دریافت کنید.

راه های موثر برای تمرین بخش خواندن تافل

۱- به طور فعال و همیشگی مطالب مختلفی را برای ۲۰ دقیقه در روز بخوانید.

 تنها راه بهبود عمل خواندن برای آزمون تافل  فعال کردن خواندن روزانه است. سعی کنید حداقل ۲۰ دقیقه در هر روز در طول زمان آماده سازی خود از مقالات، کتاب ها و داستان ها استفاده کنید. ترکیب انواع موارد مختلف مطالعاتی بسیار مناسب است، بنابراین در اینجا برخی از انواع موارد مورد مطالعه را ذکر می کنیم.

مقالات اخبار

حداقل سه بار در هفته، مقالات را به زبان انگلیسی بخوانید. این ممکن است به معنای یک یا دو مقاله در هر جلسه مطالعاتی باشد، بسته به طول مقاله، سطح دشواری و سرعت خواندن شما است.

 Breaking News English

Breaking News English  دارای مقالات عالی برای زبان آموزان انگلیسی است. شما می توانید مقالات را با توجه به سطح خود را انتخاب کنید.  پس از هر خواندن، سؤالات مختلفی را برای بررسی درک خود پیدا خواهید کرد.

به این سوالات با اشاره به متنی که خواندید پاسخ دهید و سپس پاسخ خود را بررسی کنید.

برای درک اشتباهات خود، متن را دوباره بخوانید تا پاسخ درست را پیدا کنید. برای مقالات خبری بیشتر، از شبکه سوادآموز CNN  داستان هایی که برای زبان آموزان انگلیسی مانند شما اصلاح شده است بازدید کنید. در وب سایت شان، یک طرح کلی برای هر مقاله خبری خواهید یافت. 

داستان های کوتاه

علاوه بر خواندن مقالات خبری، برخی از داستان های کوتاه را نیز بخوانید.  وبسایت Eserver’s Collection – The Fiction یک انتخاب خوب برای داستان کوتاه است که در سطح آسان انگلیسی برای کمک به زبان آموزان نوشته شده است. خواندن حداقل یک داستان کوتاه در هفته را به شما پیشنهاد می کنیم.  خلاصه ی هر داستان را بنویسید یا بعد از خواندن به طور شفاهی بازگو کنید. چند هفته بعد داستان کوتاه را مرور کنید, شما پیشرفت خودتان را متوجه خواهید شد.

کتاب های آسان

ایده خوبی است که یک کتاب عالی به زبان انگلیسی پیدا کنید که بتوانید آن را درک کنید. توصیه می کنیم با استفاده از این فهرست کتاب ها شروع کنید .

Goodreads

Goodreads نیز لیستی طولانی از توصیه های برای زبان آموزان ESL را انتخاب می کند. همچنین می توانید خلاصه کوتاهی از هر کتاب یا داستان را برای اولین بار ببینید که بسیار جالب است. اگر برای شما جالب نیست، چیز دیگری را پیدا کنید. اگر به داستانی علاقه مند هستید، تمرکز کردن بر روی آن  برای شما بسیار ساده تر است.

 هنگامی که شما در حال مطالعه یک کتاب هستید، سعی کنید در هفته یک یا دو فصل از آن را بخوانید.  خواندن را به چند صفحه در هر روز تقسیم کنید.  پس از هر صفحه توقف کنید و خلاصه آنچه را که  شما خواندید را بنویسید.

دایره ای از کلمات که شما معنی آن ها را نمی فهمید، و هنگامی که شما به محل توقف رسیدید، مانند پایان یک فصل، در فرهنگ لغت نگاه کنید. پس از هر فصل، فصل را به صورت کتبی یا به صورت صحبت کردن با صدای بلند خلاصه کنید. به یاد داشته باشید، اگر شما حرفی برای گفتن نداشته باشید، می توانید آن را با صحبت کردن با یک آینه برای خود خلاصه کنید. شما حتی می توانید صدای خود را ضبط کنید.

۲- وقت آزاد خود را به خواندن متن های منفعل اختصاص دهید.

مجلات سرگرم کننده، طنزها، پست های فیس بوک یا وبلاگ ها برای خواندن منفعل عالی هستند. خواندن غیرفعال یا منفعل زمانی است که شما چیزی را به زبان انگلیسی بدون اهداف یادگیری (هدف) در ذهن خود مطالعه می کنید.

 GoComics  یک وب سایت سرگرم کننده پر از طنزهای محبوب به روز است، از جمله گارفیلد Garfield، Snoopy، Dilbert

اگر شما عاشق سلامتی و تغذیه باشید،MindBodyGreen ، Little Buddha وCollective Evolution  منابع عالی هستند،این ها پر از مقالات کوتاه در مورد سلامتی و شفا هستند.

اگر دوست دارید سفر کنید، ممکن است بخواهید از مجله Travel ، Matador Network یا Travelettes دیدن کنید .

اگر شما عاشق تناسب اندام یا ورزش هستید. پیشنهاد می کنیم مجلات، نویسندگان، وبلاگ نویسان، ورزشکاران و بازیگران خود را از طریق فیس بوک به اشتراک بگذارید و روزنامه ها را به زبان انگلیسی بخوانید. شما همچنین باید این سایت ها را به نوار “مورد علاقه” یا “نشانک ها” خود اضافه کنید تا دسترسی به آن ها برای شما آسان باشد.

 درباره خلاصه کردن یا استفاده از فرهنگ لغت خود نگران نباشید. هدف خواندن غیرفعال این است که اجازه دهید مغز شما در حال  فکر کردن به زبان انگلیسی باشد. میزان حداقل یا حداکثر زمانی برای تمرین خواندن غیرفعال وجود ندارد فقط  سعی کنید وقت آزاد خود را با موارد انگلیسی پر کنید.

۳- ساخت واژگان

ساختن واژگان شما بسیار مهم  تر از درک کردن از آن چه که خواندید است. در اینجا مجموعه ای از راهنمایی ها و راه هایی برای تقویت واژگان شما در حین مطالعه آزمون تافل  وجود دارد.

 سرنخ های متن

هنگامی که یک کلمه جدید پیدا می کنید ابتدا سعی کنید حدس بزنید منظور آن چه چیزی است. به متنی که کلمه در آن استفاده می شود جملات اطراف آن را نگاه کنید. سعی کنید معنی کلمه را بر اساس آن چه که در متن وجود دارد، بفهمید. معنی آن را حدس بزنید،سپس معنی آن را در فرهنگ لغت خود بررسی کنید.

 لغات خاص تافل

 کلماتی که به طور منظم در آزمون های تافل  ظاهر می شوند . کلماتی هستند که اغلب در زندگی واقعی استفاده می شود. 

شما باید به طور جدی در حال مطالعه واژگانی باشید که در بخش خواندن تافل وجود دارد و با یک متخصص در تدریس زبان انگلیس در مورد نحوه آماده شدن برای این آزمون ملاقات کنید.

 بهترین مکان برای انجام این کار چیست؟ ما Magoosh  را توصیه می کنیم .Magoosh یک دوره تخصصی تافل  است که به شما کمک می کند به طور مستقل مطالعه کنید و بیشتر در مورد آن چه که در آزمون تافل وجود دارد یاد بگیرید، به وسیله آن می توانید واژگان و دستور زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید. شما می توانید بسیاری از راهنمایی ها، بازخورد شخصی و تمرینات مفهومی را برای ساخت لغات انگلیسی در مغز خود داشته باشید.

مترادف ها و متضاد ها

  مترادف کلمات هستند که معنی مساوی (یا مشابه) دارند. به عنوان مثال,  huge, jumbo, big. Large که همگی مترادف “بزرگ”  

large  هستند. در حالی  که کلمات tinyو little مخالف کلمه large  است.

شما می توانید از اصطلاح نامه را برای پیدا کردن مترادف ها و لغات هر کلمه استفاده کنید. این به شما کمک خواهد کرد که واژگان خود را سریع تر یاد بگیرید. به جای یادگیری فقط یک کلمه جدید، شما به راحتی می توانید پنج کلمه را یاد بگیرید، به عنوان مثال: سه کلمه ی هم معنی و دوکلمه ی متضاد.

برای یادآوری مترادف ها و لغات خود، ابتدا کلمه ی اصلی خود را در یک جمله استفاده کنید. سپس یک جمله با مترادف های چند گانه ایجاد کنید. در نهایت، جمله را با عبارتی تغییر دهید.

در اینجا یک مثال با صفت “dynamic” است که به معنی داشتن انرژی زیاد یا فعال بودن و پویایی است.

 جمله اصلی:

My dynamic choir teacher was jumping around while flailing his arms in class today. 

معلم  پویا امروز در حال پریدن است، در حالی که دستانش را در کلاس قرار می دهد.

جمله با کلمه مترادف:

My energetic choir teacher was jumping around while flailing his arms in class today. امروز، معلم کاپیتان پرانرژی ما در حال پریدن است. 

My lively choir teacher was jumping around while flailing his arms in class today. امروز، معلم کر پر جنب و جوش در حال پریدن است.

جمله با کلمه antonyms  

My lifeless choir teacher would never jump around in class.

 معلم کر  بی مادر من هرگز در کلاس درس نخواهد پرید.

My inactive choir teacher slept with his head on the desk in class today.

 امروزه معلم کر غیر فعال من با سر خود روی میز در کلاس نشسته است.

 یادداشت های مهم

برای تمرین دائمی، کلمات جدید تافل  را بر روی یادداشت های چسبناک بنویسید و آن ها را در اطراف خانه خود بچسپانید. بر روی آینه، درب یخچال و غیره شما، یک کلمه را در هر کجا که می روید ببینید.

اگر هنوز نیاز به تمرین واژگان انگلیسی زبان روزمره دارید، می توانید از لغات واژگان استفاده کنید تا بیش از ۱۳۰ لغت انگلیسی را شروع کنید.هر گاه یک یادداشت چسبناک مشاهده می کنید، کلمه را با صدای بلند بخوانید، معنای آن را بررسی کنید و سپس از کلمه در یک جمله استفاده کنید.

نوشتن

 اطمینان حاصل کنید که کلمات و جملات خود را هم در نوشتن و هم در صحبت کردن به کار می برید. چالش خود را برای نوشتن پنج جمله مختلف برای هر کلمه انجام دهید. حتی بهتر است، هر هفته یک داستان کوتاه یا سخنرانی بنویسید که در مورد استفاده از کلمات جدید آن هفته که یاد گرفته اید تشکیل شده باشد.

شما همچنین می توانید از پازل جدول کلمات متقاطع و جستجوی کلمه برای یادگیری برخی از کلمات استفاده کنید. 

در صورت تمایل به آموزش زبان انگلیسی، پیشنهاد ما به شما پکیج آموزشی نصرت می باشد.

آموزش زبان نصرت تصویری نسخه آیفون در ۹۰ روز

در صورت تمایل به خرید لطفا کلیک نمایید.

۴- پیگیری سرعت خواندن آزمون تافل

تافل یک آزمون زمانی است. شما حدود پنج دقیقه برای هر متن و یک دقیقه برای هر سوال وقت دارید. این به این معنی است که سرعت خواندن شما مهم است.

سرعت فعلی شما

برای خواندن سریع تر، ابتدا باید به جایی که هستید بروید. متن (یک پاراگراف یا یک صفحه) خود را بخوانید. صدای خود را ضبط کنید تامتوجه شوید به طور میانگین چه مدت زمانی طول می کشد تا یک متن را بخوانید. راه دیگری برای ضبط سرعت فعلی شما این است که تایمر را برای پنج دقیقه تنظیم کنید و شروع به خواندن کنید. ببینید شما چه مقدار از یک متن را می توانید در پنج دقیقه بخوانید و این اطلاعات را بنویسید. اغلب خواندن و پیگیری راهنمایی های در هر پست سرعت خواندن شما را افزایش می دهد. زمان خواندن خود را هر هفته با استفاده از همان کتاب یا منبع در نظر بگیرید. نتایج خود را بنویسید. با گذشت زمان، قادر خواهید بود خواندن خود را سریع تر کنید.

زمان تمرین تست

 شما همچنین می توانید در تمرین  بخش خواندن آزمون تافل زمان خود را در نظر بگیرید. چقدر طول می کشد تا بخش خواندن را تمام کنید؟

با توجه به چند ماهی که شما مطالعه  می کنید، تمرین بخش خواندن آزمون تافل را هر دو هفته یا هر ماه انجام دهید و ضبط کنید که چه مدت طول می کشد. برای برنامه ریزی دوره تحصیلی تافل از این اطلاعات استفاده کنید.

شما همچنین باید یک آزمون تمرینی کامل از یک منبع آمادگی تافل مانند ScoreNexus  را انجام دهید. ScoreNexus اجازه می دهد تا امتحان کامل خود را با تمام قوانین و محدودیت های زمانی که در آزمون واقعی تافل  اوجود داردپشت سر بگذارید، و سپس کار خود را توسط یک معلم انگلیسی حرفه ای بررسی کنید. یک نمره واقعی را به شما می دهد و در مورد چگونگی بهبود نمره شما به شما توصیه می کند.

حفظ آرامش خود

سرانجام، می توانید سریع تر بخوانید اگر آرامش خود را حفظ کنید، اگر شما عصبی باشید، ممکن است که خواندن یک پاراگراف طول بکشد یا سطح درک شما را پایین بیاورد.

اما اگر آرام باشید، راحت تر می توانید آرامش خود را حفظ کنید. بنابراین بدن خود را آرام کنید و قبل از خواندن، چند نفس عمیق بکشید.

۵- برای ایده های اصلی بخوانید.

شما ممکن است باور داشته باشید که شما باید هر کلمه را در هر متنی که خواندید درک کنید. خبر خوب این است که این گونه نیست.  مهم این است که شما درک مفاهیم اصلی و مهم ترین نکات را در هر پاراگراف یاد بگیرید.

 حداقل سه بار در هفته، برای ایده اصلی بخوانید، نه برای جزئیات. متن را معنی کنید و به دنبال کلمات کلیدی، افعال عملی، اسامی، کلمات پیوندی باشید. این چیزی است که شما باید در آزمون انجام دهید.

دایره ای از کلمات و ایده هایی که برجسته هستند را پیدا کنید. از نکات اصلی، شخصیت ها و واژگان یادداشت هایی را ایجاد کنید.در طول این نوع تمرین (و در آزمون)، اگر چیزی را درک نکردید، فقط حرکت کنید و روی آن کلمه توقف نکنید. همان طور که خواندن را ادامه می دهید وضوح بیشتری خواهید گرفت و ایده اصلی متن را درک خواهید کرد.

بعضی از قرائت های شما، مانند مقالاتی از Breaking News English است ، به عنوان مثال، ممکن است برخی از سوالات را در پایان متن بیان کنند. اگر شما پاسخ به یک سوال را نمی دانید، بهتراست حدس بزنید. پاسخ هایی را که قطعا اشتباه است حذف کنید و از گزینه های باقیمانده گزینه درست را انتخاب کنید.

گوش دادن به شهود (احساس، غریزه) و حل کردن آن چه که به نظر می رسد بهترین پاسخ است. بدون در نظر گرفتن پاسخ خودتان، به سوالات بعدی بروید. هنگامی که پاسخ خود را بررسی می کنید، می توانید متن را بخوانید و با فرهنگ لغت خود برای وضوح بیشتری بررسی کنید. این کار واقعا به شما در آمادگی برای تافل  کمک خواهد کرد، زمانی که زمان زیادی برای فکر کردن درباره پاسخ های خود ندارید.

۶- با یک معلم یا دوستان کار کنید.

کار کردن با یک معلم یا یک شریک مطالعاتی، مدت زمان لازم برای تحصیل شما را کمتر خواهد کرد. آنها می توانند به سؤالات شما پاسخ دهند، انگیزه های شما را حفظ کنند و شما را مورد پرسش قرار دهند.شما می توانید با استفاده از MeetUp  یاCouchsurfing  دوستان مطالعاتی محلی یا معلمان را بیابید. اگر آن ها در همان شهر زندگی نمی کنید، می توانید از طریق اسکایپ و ایمیل به اینترنت متصل شوید ومی توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید.

شما همچنین می توانید برای پیدا کردن یک شریک تبادل زبان آنلاین از italki استفاده کنید. اگر به دنبال یک معلم خصوصی خصوصی تافل هستید, پلت فرم italki میزبان  دارای بسیاری از مدرسان واجد شرایط حرفه ای انگلیسی می باشد ، برخی از آنها برای آمادگی آزمون تافل  اختصاص یافته است. این معلمان کار خود را آنلاین انجام می دهند، بنابراین شما می توانید با آن ها در هر نقطه از جهان کار کنید.

اگر شما در ایالات متحده زندگی می کنید، یک معلم محلی تافل را می توانید در وایزنت Wyzant پیدا کنید. اگر در اینجا یک معلم محلی پیدا کنید، می توانید به صورت شخصی برای جلسات آموزشی با او ملاقات کنید.

در اینجا چند ایده بیشتر در مورد نحوه استفاده از معلم یا مطالعه دوستی وجود دارد.

باشگاه کتاب

یک راه برای استفاده از یک شریک مطالعه، داشتن یک باشگاه کتاب است. دیدار دو هفته ای یا ماهانه برای بحث در مورد داستان با هم داشته باشد. اگر شما نمی توانید یک باشگاه کتاب را پیدا کنید، خودتان آن را ایجاد کنید. آگهی آن را در یک تابلو اعلانات در شهر خود، مدارس محلی یا در محل کار و یا در سایت های ذکر شده در بالا قرار دهید.

همان مواد خواندن را به عنوان شریک مطالعه یا معلم خود انتخاب کنید. سعی کنید آن را بخوانید و یا زمانی که نیاز به خواندن آن دارید، با تاریخ مورد نظر موافقت کنید.

سوالاتی را بپرسید، از جمله:

آیا شخصیت های اصلی را می توانید شرح دهید؟ ایده اصلی مقاله یا بند سوم  و غیره چیست؟ در مورد پایان چه  فکری می کنید؟ چگونه داستان را به صورت متفاوت به پایان برسانید؟ شخصیت مورد علاقه شما چه کسی بود و چرا؟ اگر شما می توانستید با یک شخصیت از کتاب ملاقات داشته باشید، چه کسی را انتخاب می کردید؟ چرا؟ از او چی می پرسید ؟

امتحان گرفتن ازهم دیگر  

  تست کردن یک دیگر با ایجاد آزمون های کوچک برای یک دیگر، هر کدام می تواند بر اساس یک متن کوتاه باشد. شما می توانید از گزینه های چند گانه برای این کار استفاده کنید، جواب ها را در فرم ها پاسخ دهید.

امتحان  کوتاه خود را که انجام دادید, سپس با شریک مطالعاتی خود مبادله نظر کنید. شما همچنین باید به آن ها یک کپی از مقاله یا متن مسابقه خود را بدهید. بعد از آن هر کدام مقاله شریک خود را بخوانید و مسابقه خود را انجام دهید، اشتباهات یکدیگر را تصحیح کنید، همچنین به دیگران یادآوری کنید. آن چه را که انجام می دهید درست است و از زمان آخرین جلسه مطالعه پیشرفت کرده اید. مهم تر از همه، فراموش نکنید که مشوق یکدیگر نیز باشد.اگر از این نکات برای تمرین خواندن به طور موثر (و اغلب) استفاده کنید، شکی نیست که شما تبدیل به  یک خواننده بهتر و سریع می شوید. 

برگشت به بالا
0