۱۰ استراتژی ساده برای بهبود بخشیدن بخش نوشتن تافل

شما فقط سی دقیقه وقت دارید تا مقاله ای را بنویسید که مهارت های عالی انگلیسی شما را نشان دهد. اما اضطراب کار شما را خراب می کند، با خود می گویید “اگر اشتباه بزرگی انجام دهم، چه می شود؟” آیا شما می دانید که مهم ترین چیز که شما باید بدانید تا از اشتباهات بزرگ اجتناب کنید چیست؟ دانستن بهترین راهنمایی ها، ترفندها و استراتژی های موفقیت بخش قسمت نوشتن تافل موفقیت شما را تضمین می کند. این یک کار چالش انگیز است حتی برای کسانی که زبان مادری آن ها انگلیسی است. نیازی به گفتن نیست، بسیاری از مبتدیان تافل احساس می کنند که این بخش مهیج ترین بخش امتحان است.

ما کاملا درک می کنیم که شما چه احساسی دارید و ما راهی برای کمک به شما داریم.امروز هدف ما این است که به شما تمام اطلاعاتی را که لازم است در بخش مستقل نوشتن تافل داشته باشید در اختیار شما قرار دهیم و به شما ارائه  دهیم. این که شما نمره بهتر می خواهید تنها راه انجام تمرین تافل نیست. اگر شما قبولی تافل را در نظر دارید، احتمالا به این دلیل است که می خواهید به یک دانشگاه در یک کشور دیگر بروید.

تافل بر اساس بسیاری از چیزهایی است که زبان آموزان خارجی با آن مبارزه می کنند. خواندن و مطالعه کردن تافل شما را برای تحصیل در خارج از کشور آماده خواهد کرد. اگر شما می توانید نمره بالا در تافل بدست بیاورید، به احتمال زیاد به این معنی است که شما بیشتر برای محیط دانشگاه آماده می شوید که در آن معلمان از شما می خواهند که در مورد موضوعات غیرمعمول صحبت کنید یا آن ها را بنویسید.

به یاد داشته باشید که بخش نوشتن تافل نیز به طور کامل متفاوت است. در این بخش، نظرات و ایده های شما نباید شامل آن شود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که به طور جداگانه برای این بخش مطالعه کنید.

برای شما مجموعه ای بی نظیر از آموزش گرامر انگلیسی نصرت تصویری پلیر خانگی را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.خرید پستی

۱۰ استراتژی ساده برای بهبود  بخشیدن بخش نوشتن تافل

در این مقاله بعضی از راه هایی که می توانید نمره خود را با استفاده از برخی از استراتژی های اساسی بهبود دهید وجود دارد. امروز، ما آن استراتژی ها و راه هایی که می توانید آن ها را تمرین کنید را با شما به اشتراک می گذاریم. بعضی از این چیزها احتمالا شما را متعجب خواهند کرد زیرا ممکن است  با آن چه که معلم انگلیسی شما در مدرسه به شما آموزش داده باشد متفاوت باشد ما مسیر اشتباهی را به شما معرفی نمی کنیم.

۱-تمرین زمان در بخش نوشتن قبل از روز آزمون.

 آماده سازی مقاله برای کلاس انگلیسی و  بخش نوشتن در روز آزمون تافل تجربه کاملا متفاوتی است. با یک مقاله برای کلاس، شما زمان زیادی برای فرموله کردن ایده های خود دارید و با دقت آن ها را می نویسید.

وقتی که زمان برای آزمون مهم است، چیزها تغییر می کنند. شما باید سریع فکر کنید، نوشتن تان سریع باشد و نوشتاری صحیح داشته باشید. شما باید این را تمرین کنید، به خصوص اگر در تایپ کردن بر روی صفحه کلید کامپیوتر ماهر نباشید. یک موضوع را انتخاب کنید و یک تایمر را برای سی دقیقه تنظیم کنید. سعی کنید تمام ۳۰ دقیقه نوشتن را بدون توقف انجام دهید.

 وقتی تایمر به پایان رسید، با دقت نوشته را بخوانید تا ببینید چگونه  آن را انجام دادید. دستور زبان شما چگونه بود؟  چند جمله را می توانید بنویسید؟

 این کار را چند بار در هفته انجام دهید. بسیاری از تمرینات واقعا می تواند شما را در بهبود بخش نوشتن آزمون تافل کمک کند. با تمرین، شما قادر خواهید بود در مورد ایده ها سریع تر فکر کنید و پاسخ های خود را سریع تر تایپ کنید.در نهایت، شما می خواهید یک امتحان کامل تافل را امتحان کنید. این تنها راهی است که شما را برای تافل کاملا آماده می کند. وقتی آماده هستید، امتحان تمرین تافل را در  BestMyTest  انجام دهید . به وسیله ی آن  شما نمره واقعی خود را می یابید و بررسی کامل از نوشتن خود را از یک معلم تایید شده تافل دریافت می کنید.

۲- به کیفیت فکر کنید ، نه مقدار.

پاسخ های کوتاه و واضح خوب است. بسیاری از پاسخ هایی که نمرات ۴ یا ۵ را دریافت می کنند تنها یک پاراگراف طولانی هستند. از سوی دیگر، بسیاری از پاسخ های طولانی فقط ۲ یا ۳ نمره را دریافت می کنند. اگر از انتقال و واضح زبان استفاده می کنید، می توانید تمام دلایل و جزئیات خود را در یک پاراگراف مشخص قرار دهید. با این کار خواننده واقعا تحت تاثیر قرار داده می شود.

 اگر پاسخ  تان خیلی طولانی باشد، شما عجله خواهید کرد و شما نمی توانید گرامر و لغات خود را به خوبی  بررسی کنید. شما همچنین ممکن است کلماتی  را تکرار کنید یا شامل جزئیات نامناسب باشد. البته، پاسخ خودتان را خیلی کوتاه نکنید که نتوانید توانایی خود را برای ایجاد یک استدلال خوب نشان دهید.

۳- برخی از الگوهای جمله های  اساسی که می توانید راحت استفاده کنید را بیاموزید.

 تصیح کنندگان تافل به توانایی شما برای ایجاد انواع مختلف جملات نگاه می کنند. جعبه ابزار خود را از انواع مختلف اتصالات انگلیسی مانند “اما”، “با این حال” و “اگر چه”پر کنید, یعنی به خوبی کابرد آن ها را در جملات یاد بگیرید. نوشتن جملات و استفاده از آن ها را در پاسخ سوالات تافل خود تمرین کنید. اگر فقط از جملات ساده استفاده کنید، پاسخ شما نمره بالا دریافت نمی کند. شما لازم نیست که متخصص گرامر باشید، اما لازم است در جمله های خود تنوع را نشان دهید.

۴- انواع رایج تافل را بیاموزید.

شما در امتحان تافل حق انتخاب موضوع خود را ندارید. با این حال، خدمات تست آموزشی یعنی سازندگان تافل موضوعات نمونه را در وب سایت خود منتشر می کنند. اگر شما این موضوعات را مطالعه کنید، می توانید آماده تر باشید.

به دنبال کلمات کلیدی باشید که بارها و بارها در دستورات تکرار شده اند، مانند “ترجیح” یا “مخالفت”، و اطمینان حاصل کنید که معنای آنها و نحوه پاسخ به سوالاتی که آنها می پرسند را درک می کنید. هنگامی که این الگوها را می بینید، در روز آزمون آن ها را آسان تر می توانید شناسایی کنید و به درستی پاسخ دهید.

۵- یک نظر داشته باشید.

نمی گوییم که شما نظر ندارید. این یک مقاله استدلالی است. در بسیاری از فرهنگ ها، مردم نظرات خود را به طور مستقیم بیان نمی کنند. اما شما باید آن را در مقاله تافل انجام دهید.

اگر برای شما یک نظر جدید داشته باشید و آن را قوی بیان کنید، تمرین کنید. وقتی چیزی بخوانید یا به چیزی گوش کنید، فکر کنید: آیا موافق یا مخالف هستم؟  آیا من این تصمیم را پشتیبانی می کنم یا مخالفم؟

یک ملاقات با یک دانش آموز دیگر ESL داشته باشید و در مورد رویداد های کنونی صحبت کنید. صحبت کردن در مورد نظرات شما باعث می شود که در مورد آن ها به خوبی بنویسید.  در روز تافل، بخشی را انتخاب کنید که می توانید بهترین آن را بیان کنید،حتی اگر نظر واقعی شما نیست. اگر موضوع در مورد تافل ندارید، آن را ابداع کنید.

در صورتی که تمایل دارید گرامر زبان انگلیسی را به صورت ویدیویی یاد بگیرید ما بسته زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

آموزش گرامر انگلیسی نصرت اندروید در ۹۰ روز

در صورت تمایل به خرید لطفا کلیک نمایید.

۶- قبل از شروع  به پاسخ دادن اعصاب خود را آرام کنید و تمرکز داشته باشید.

قبل از این که شما شروع به نوشتن پاسخ خود در تافل کنید، برنامه ریزی خوبی داشته باشید. فورا شروع نکنید. به طوری که ۱ تا ۳ دقیقه طول بکشد تا تصمیم بگیرید که چه چیزی را در مورد آن بنویسید و در مورد برخی دلایل و مثال ها فکر کنید. مجددا، معمولا شما باید بین دو استدلال مخالف یکی را انتخاب کنید. این بدان معنی است که برای تمرکز شما مفید است و ببینید که کدام یک از دلایل و جزئیات شما بیشتر مناسب است، حتی اگر واقعا فکر می کنید متفاوت هستند.

۷- یک بیانیه پایه برای پایان نامه بنویسید.

این اولین چیزی است که خواننده شما می بیند، بنابراین شما باید یک جمله صریح و قرائت صریح درست کنید که ایده اصلی پاسخ شما را بیان می کند. شما به مقدمه اولیه نیاز ندارید، اما قطعا باید بیانیه پایان نامه را بنویسید. این را می توان به سرعت دریافت کرد. به عنوان مثال، اگر سریعا می گویید، ” در برخی از کشورها، نوجوانان مشغول به کار هستند در حالی که هنوز دانشجو هستند. آیا به نظر شما این ایده خوبی است؟ ” من می توانم بنویسم” من فکر می کنم این که جوانان باید به شغل خود در حالی که هنوز دانشجو هستند، فکر کنند “یا” من فکر نمی کنم نوجوانان در حالی که هنوز دانشجو هستند، به شغل فکر کنند”به سادگی کلمات را با فرمت اصلی و در یک جمله ای قوی ایجاد کنید. همان طور که شما در جستجوی نمونه های آزمون تافل  می باشید، نوشتن یک جمله خلاصه ای مثل این را برای هر یک را تمرین کنید.

در روز امتحان، موضوع شما احتمالا متفاوت از هر موضوع نمونه ای است که به آن نگاه کرده اید. با این حال، موضوع ها احتمالا بسیار شبیه به هم هستند. شما لازم نیست دانش خاصی در مورد هر موضوع برای موفقیت داشته باشید. اگر شما قبلا مطالعه کرده و نحوه نوشتن آن را مطالعه کرده اید، باید به راحتی آن را بنویسید.

۸- دلایل خاص را بیابید و جزئیات را بگویید.

 یک دلیل پاسخ یک نمره بالاتر یا پایین تر را به دلیل تعدادی از دلایل و نمونه هایی که می توانید ارائه دهید، دریافت کنید. برای به دست آوردن بالاترین نمره، به دلایل مختلف و به خوبی همراه با جزئیات خاص نیاز دارید. هنگامی که اقدامات زمان بندی شده خود را در خانه انجام می دهید مطمئن باشید که این کار را انجام می دهید.

بسیاری از دانش آموزان در مورد نمونه های خاص فکر می کنند، اما بخش مهمی از نوشتن خوب است. شما همچنین می توانید تمرین ذهنی یا دلایل برنامه ریزی را تمرین کنید حتی اگر پاسخ کامل نکنید. شما نباید از آمار استفاده کنید چون نمی توانید در طول امتحان تحقیق کنید. در عوض، با استفاده از تجارب یا حقایق از دانش عمومی خود تمرین کنید تا از اظهارات پایان نامه خود حمایت کنید.

۹- اصل موضوع را حفظ کنید.

متاسفانه، شما نمی توانید موضوع خود را انتخاب کنید یا تغییر دهید. فقط درباره موضوعی که در امتحان به شما داده شده است، بنویسید.

به یاد داشته باشید: برگزارکنندگان تافل همیشه به دنبال مقالات پیش ساخته شده هستند. برخی از دانشجویان قبل از امتحان تافل مقاله های خود را حفظ می کنند و از آن ها به جای نوشته خود استفاده می کنند. بنابراین، دانشجویانی که در سطح پایینی هستند این کار را انجام می دهند می تواند این موضوع را از دست بدهد. نوشتن در مورد موضوع های مختلف یک راه آسان برای گرفتن نمره پایین است.  توصیه نمی کنیم مقاله را حفظ کنید.

اگر کلمات ناخوانا یا ناآشنا باشند،می توانید از عبارت استفاده کنید تا معانی آن ها را حدس بزنید. تمامی دانش خود را بکار ببرید و در مورد موضوع دقیق بنویسید. جملاتی را که با بیانیه ی پایان نامه شما ارتباطی ندارد، حذف کنید. این جملات بی اهمیت امتیاز شما را پایین می آورد.

۱۰-اگر وقت دارید، پاسخ خود را ویرایش کنید.

 حتی سخنرانان بومی در نوشتنشان اشتباهات کوچکی دارند، اما اگر ما مقالات خود را دوباره بخوانیم، می توانیم اشتباهاتمان را پیدا کنیم. برای اصلاح اشتباهات خود، ۱-۳ دقیقه وقت بگذارید. البته، اگر گرامر بیشتری را یاد بگیرید برایتان بهتر است و در هنگام اصلاح متن خود هنگام نوشتن موفق تر می شوید، اما هر کسی می تواند اشتباهات کوچک را در تایپ (اشتباهات) شناسایی کند که باعث می شود نمره را پایین بیاورد.

برگشت به بالا
0