۹ ابزار مفید برای یادگیری زبان عربی

بهترین ابزار یا منابع موجود برای یادگیری زبان عربی چیست؟ سعی داریم در این مقاله ۹ ابزارمفید برای یادگیری زبان عربی را برایتان بیان کنیم.

اگر شما در حال یادگیری زبان عربی هستید ، احتمالا این سوال را بارها مطرح کرده اید. پاسخ به این سوال برای هر فرد متفاوت خواهد بود. بهترین ابزار برای یادگیری زبان عربی  منبعی است که بیشتر از آن استفاده می کنید. بنابراین ، سوال بهتر برای پرسیدن این است که کدام ابزار یادگیری زبان عربی بهترین منبع  برای نیازهای من و سبک یادگیری من است؟ در نهایت ، شما می خواهید چند منبع را که برای شما کاربردی است را انتخاب کنید: شاید یکی از اصلی ترین و شاید دو یا چند منبع تکمیلی باشد که شما را به بهترین وجه به نیازهایتان برسانند. با این حال ، برای پاسخ دادن به سوالی که منابع برای انتخاب وجود دارد ، باید بدانید که چه چیزی در آن وجود دارد. بیایید ۹ گزینه عالی را با هم در این مقاله بررسی کنیم.

منابع یا ابزار یادگیری عربی

Living Language
Living Language

Living Language

یک ابزار مفید برای یادگیری زبان عربی برنامه زبان زنده عربی است. این دوره یک رویکرد سنتی برای یادگیری زبان است. این  منبع تمرینات واژگان و دستور زبان را برای ایجاد مبانی برای خواندن و درک مطلب استفاده می کند.

رویکرد سیستماتیک: اول کلمات و  سپس دستور زبان را را یاد می گیرید. برای بیان جمله با آن کلمات ، جملات برای تشکیل یک پاراگراف ، و غیره به اندازه کافی ترکیب می شود.

محصول خود دارای چند گزینه است. شما می توانید Basic Essential Edition را دریافت کنید که با زبان عمومی مورد نیاز برای سفر آغاز می شود. شامل  مواردی از جمله :مواد غذایی ، فرودگاه ها ، هتل ها و …

جالب توجه است که Essential Edition حاوی یک منبع ارزشمند دیگر برای یادگیرندگان جدید است: علاوه بر کتاب کلی و همراه دیسک های صوتی ، این محصول شامل یک راهنمای خواندن و نوشتن برای رسم الخط عربی است. این منبع یکی از ابزارهای موجود در بازار امروز برای یادگیری رسم الخط عربی است. (به عنوان یک پاداش ، این ویدیوهای یوتیوب را نیز برای یادگیری رسم الخط عربی بررسی کنید. آن ها ابزار ارزشمند برای کمک به شروع الفبا هستند.)

راهنمای خواندن و نوشتن برای رسم الخط عربی
راهنمای خواندن و نوشتن برای رسم الخط عربی

زبان زنده عربی کامل شامل نسخه ضروری و دو کتاب اضافی با دیسک های صوتی برای توسعه مهارت های زبان خود فراتر از صرف نیاز برای سفر است. هر کس در مورد یادگیری زبان جدی باید در «نسخه کامل» سرمایه گذاری کند.

برای یادگیرنده های مشتاق ، نیز یک نسخه Platinum وجود دارد که شامل کل نسخه کامل و دسترسی آنلاین به زبان مادری است. این ممکن است مفید باشد ، اما بهتر است که به یاد داشته باشید شما قبل از صحبت کردن با یک فرد با زبان مادری ، اگر از رویکرد زبان زنده استفاده کنید ، زمان و تلاش بسیار زیادی را صرف خواهید کرد.

بسته به آنچه که دنبال می کنید ، ممکن است بهتر (و ارزان تر) باشد تا شما فقط Chatrooms عربی را به Google وارد کنید و گزینه های خود را از آنجا جستجو کنید. خوب ، جدی بودن ، فردی که از طریق این برنامه متصل می شود ، در واقع یک حرفه ای آموزش دیده است که قادر به پاسخ به سوالات زبان خاص شما خواهد بود. بنابراین ، اگر شما در مورد توسعه عربی خود به مراحل پیشرفته و تسلط جدی هستید سرمایه گذاری آن ارزش دارد.

 اگر شما معتقد باشید که روش گرامر سنتی و واژگان برای یادگیری زبان بهترین روش است ، پس زندگی با افراد عربی زبان احتمالا بهترین ابزار در بازار برای برای یادگیری زبان عربی است.

Pimsleur

آیا می توان  عربی را بدون درک عربی یاد گرفت؟

شاید شما احساس می کنید که یادگیری یک زبان بیشتر در ارتباط با مردم است ، نه در مورد سرمایه گذاری زمان با ارزش در گرامر خسته کننده ، دستور زبان و دستورالعمل های واژگان است .

ایده یادگیری یک زبان بسیار سخت است ، به ویژه در مواردی که چنین نوشته شده است: اللغه العربیه الفصحى. علاوه بر این ، شما لیستی از واژه های واژگان را مطالعه می کنند که نیازی به تلاش ندارند. یک ابزار یادگیری زبان عربی برای شما وجود دارد: این برنامه Pimsleur Arabic است.

این برنامه به شدت صوتی است. این برنامه سه سطح دارد که هر کدام شامل ۳۰ درس است. شما می توانید آن را در وسیله نقلیه خود در طول رفت و آمد یا حتی در سفر گوش کنید. شما ممکن است فرصتی برای رفتن به خارج از کشور نداشته باشید ، اما با Pimsleur شما می توانید حداقل در عرصه وسیله نقلیه خود عربی را احیا کنید. و یکی از موثرترین روش های یادگیری این است که خود را با زبان عربی محاصره کنید.

با Pimsleur، هیچ کتابی وجود ندارد ، بدون مطالعه و بدون تکالیف باشد.  Pimsleur به شما اجازه می دهد تا فورا یادگیری زبان عربی را شروع کنید. این دوره به شما خواندن یا نوشتن نمی آموزد ، اما از روز اول صحبت کردن و درک گفتار عربی را به شما آموزش خواهد داد.

هر درس حدود ۳۰ دقیقه است. پس از اینکه ۸۰٪ از محتوا را در یک دیسک ذخیره کردید ، به سمت درس بعدی بروید. درس بعدی ، آنچه را که در درس قبلی یاد گرفته اید ، بررسی می کند و موارد های جدیدی را اضافه می کند.

پس از اولین درس می توانید یک مکالمه عربی با یک زبان مادری داشته باشید. با این حال شما قادر خواهید بود مکالمه داشته باشید. و صحبت کردن با کسی که در زندگی واقعی پس از کار با برنامه Pimsleur Arabic اعتماد به نفس شما را حتی بیشتر افزایش می دهد. این باعث می شود که شما در مطالعات عربی خود پیشرفت داشته باشید.

بنابراین ، اگر شما با روش های سنتی برای یادگیری زبان ها خسته شده اید یا به سادگی وقت نشستن و مطالعه نداشته باشید ، به شرط اینکه اگر شما دوره ی کالج را می پذیرید ، Pimsleur Arabic فقط می تواند ابزار مناسب برای شما باشد.

FluentU
FluentU

یادگیری با فیلم های آنلاین  FluentU

FluentU فیلم های ویدئویی مانند ویدیوهای موسیقی واقعی ، تریلر فیلم ها ، اخبار و مذاکرات الهام بخش را می گیرد و آن ها را به درس های یادگیری زبان شخصی تبدیل می کند. در حال حاضر دارای برنامه عربی در آثار است و تبدیل به یک گزینه یادگیری عالی برای زبان آموزان عربی خواهد شد.

FluentU  یکی دیگر از منابع یادگیری است که شما را قادر می سازد در زمان کم با سرعت زیاد و با تاکید بر زبان عملی و سخنرانی را یاد بگیرند.

آنچه که از منابع مشابه از آن جدا شده است این است که از فیلم های معتبر استفاده می کند ، به همین معنی همان چیزی است که سخنرانان بومی هر روز تماشا می کنند و گوش می دهند. این زبان را به زندگی به ارمغان می آورد و به شما اجازه می دهد ارتباط فرهنگی نزدیک تر با آن را به عنوان یادگیری لغات و دستور زبان جدید داشته باشید.

با استفاده از ویدیوهای FluentU، می توانید زیرنویس های دقیق تعاملی را که شما کنترل می کنید ، با تعاریف فوری و تصاویر به یاد ماندنی برای کمک به لغات جدید استفاده می کنید. گزینه های اشتراک در دسترس هستند که شامل ابزار یادگیری اضافی مانند آزمون ها هستند که هنگام تماشای ویدیو FluentU تماشا می کنند و شما می توانید از یادگیری و تقویت تمام واژگان در آن ویدیو استفاده کنید.

در حالی که شما کنترل فیلم ها را برای تماشا و سرعت یادگیری خود انتخاب می کنید ، FluentU  با توجه به سطح و سابقه یادگیری قبلی شما توصیه بهترین فیلم ها برای شما انجام می دهد. همچنین یادآوری و نگهداری از تمام کلمات مفید برای شما را انجام می دهد ، و ۱۰۰٪ تجربه شخصی است.

یکی از بهترین قسمت های یادگیری با FluentU این است که به تمام سطوح زبان آموزان کمک می کند ، بدین معنی که شما می توانید با فرمت آشنا شوید و سپس از طریق آن از مبتدی تا بومی یاد بگیرید. این باعث می شود منبع اصلی یادگیری و روش های یادگیری سنتی بیشتری را تکمیل کند. می ت انید FluentU  را چک کنید و یا برنامه FluentU را برای دستگاه های iOS یا Android  دانلود کنید.

رزتا استون
رزتا استون

رزتا استون (Rosetta Stone) برای زبان آموزان

با استفاده از Rosetta Stone برگزاری رتبه اول برای اغلب تبلیغات ، باید در نظر بگیرید که آیا محصول برای استفاده مناسب است. برای شناختن این که برای شما مناسب است ، باید رویکرد خود را به یادگیری زبان را درک کنید .دوره ی رزتا استون ، یادگیری زبان را به صورت طبیعی خود انجام می دهد. به عبارت دیگر، یادگیری زبان دوم به گونه ای است که یادگیرنده به عنوان یک کودک یادگیری زبان اول خود را داشته باشد ، زیرا بچه ها زبان آموزان عالی زبان هستند. Rosetta Stone  از زبان مادری شما به عنوان پایه ای برای ساخت آن استفاده نمی کند. در عوض ، کلمات با تصاویر نمایان می شوند.

بنابراین ، برای مثال ، هنگامی که رزتا استون به شما کلمه سگ آموزش می دهد، ابتدا سگ را می گوید و سپس (الکلب) می گوید. این یک تصویر از یک سگ را نشان می دهد ، سپس آن را به زبان عربی می گویند. این به اندازه کافی ساده برای یادگیری سگ است. سپس وقتی که بیان چهره فردی را نشان می دهد و کلمه حزین را می شنوید ، باید حدس بزنید که آیا این کلمه به معنای غم ، افسرده، اضطراب و غیره است.

این ممکن است برای زبان هایی مانند فرانسوی یا آلمانی بسیار موثر باشد ، در حالی که بسیاری از کلمات به نظر می رسد که حداقل به برخی از همتایان انگلیسی خود شبیه هستند. بنابراین Rosetta Stone یک منبع بالقوه برای یادگیری عربی است.

رزتا استون یک برنامه فوق العاده است که به پیشرفت بسیاری در اهداف یادگیری زبان کمک کرده است. ممکن است برای شما مناسب باشد. فقط به خاطر داشته باشید که برای زبان عربی به طور خاص ، ممکن است گاهی اوقات باعث سردرگمی شود. اما اگر به چالش بپردازید و احساس کنید که یادگیری یک زبان خارجی باید همان طور که زبان مادری خود را آموخته اید ، انجام دهید ، ممکن است این ابزار مناسب برای اهداف یادگیری شما باشد. اگر هنوز مطمئن نیستید ، به وب سایت آن مراجعه کنید تا آزمایشی رایگان را امتحان کنید.

موسیقی عربی

عربی دارای صداهای متعددی است که کاملا با زبان انگلیسی متفاوت است.

به عنوان مثال ، سه حرف مختلف عربی وجود دارد که همه صداهای مختلفی دارند اما همه آن ها به زبان انگلیسی با حرف h ترجمه شده اند. شما چگونه می توانید h را تلفظ کنید؟ خوب ، این سه صدای کاملا متفاوت با زبان مادری عربی هستند.

بنابراین ، چگونه می توانید لهجه خود را کامل کنید و یاد بگیرید که زبان عربی را مانند یک  فرد بومی صحبت کنید.

اما چگونه به موسیقی گوش می دهید و زبان عربی را یاد می گیرید؟ این فقط یک صدای صداهای عجیب و غریب به بی نظیر است.

راز یادگیری زبان عربی در حالی که گوش دادن به  هنرمندان عربی زبان و جستجوی اشعار آنلاین است. اکثر وب سایت ها متن عربی آهنگ ها ، ترجمه های انگلیسی و ترجمه های کلمات عربی را به یک اسکریپت «انگلیسی» ارائه می دهند. گوش دادن به آهنگ ها در حالی که همراه با کلمات گوش خود را آموزش می دهد برای شنیدن صداهای مناسب که همراه با نامه های عربی است. این امر پس از آن تاثیر زیادی بر تلفظ شما خواهد داشت.

مهم است که توجه داشته باشید هیچ کسی در استاندارد مدرن عربی نمی خوانند ، که اکثر کتاب های شما و منابع سنتی تدریس می شود.

با این حال ، از همه گویش ها ، گویش مصری بیشتر شناخته شده است و در تمام نقاط خاورمیانه قابل درک است ؛ زیرا مصر بر صنعت فیلم و موسیقی منطقه تأثیر می گذارد. این در مورد گویش های دیگر نیست که در واقع از یکدیگر قابل فهم هستند. فقط مطمئن شوید که اشعار را دانلود کرده اید و اجازه دهید خانواده یا هم اتاقی های شما گوش دهند که این سه صدای مختلف h را از اتاق دیگر تلفظ کنید، در حالی که ترانه های عربی را می خوانید.

 سخت است که احساس زبان انگیزه هوشمند یا چند نفره پیشرفته را داشته باشید در حالی که برگزاری راهنمای کامل عربی برای  نوازندگان در دستان شما است.

کتاب عربی

 شما ممکن است در حال حاضردر مورد زبان عربی چیز های زیادی را ندانید ، اما این دو منبع منابع بسیار خوبی برای اطمینان از یادگیری زبان عربی است.

چیز جالب این است که مزیت بالقوه اصلی و ناسازگاری کتاب ها در مورد یک مسئله پیچیده است: این کتاب ها خیلی بیشتر از راهنماهای زبان عربی ارائه می دهند. بسیاری از یادداشت های فرهنگی و توضیحات طولانی وجود دارد که تا قبل از اینکه شما به مطالعه واقعی زبان دست پیدا کنید ، خواندن آن را مطالعه کنید.

بدین ترتیب ، نابرابری بالقوه این است که شما با این کتاب ها زمان زیادی را صرف خواندن چیزهایی می کنید که لزوما تاثیر مستقیمی روی یادگیری زبان ندارند. با این حال ، این اطلاعات در کتاب ها برای یادگیرنده که به دنبال یک تجربه کلی فرهنگی است ، بسیار مفید است.

به عبارت دیگر، اگر شما نمی خواهید فقط عربی را بشناسید ، بلکه می خواهید آن را در زمینه فرهنگی آن درک کنید ، این کتاب ها مناسب هستند. آن ها سرگرم کننده برای خواندن ، آسان برای درک و بسته بندی شده با طنز هستند.

با این حال ، آن ها پایه هستند وبه طورعمیق به گرامر، تاریخ و فرهنگ نمی پردازند. آن ها یک مرور کلی را ارائه می دهند. استثنا به واژگان است. هر دو کتاب منابع عالی برای ایجاد یک پایه قوی از کلمات است. آن ها واژگان را به صورت تکه ای از کلمات متمرکز در اطراف یک موضوع ، که یک راه عالی برای یادگیری کلمات واژگان است ارایه می دهند.

اگر شما در سطح متوسط ​​یا بالاتر هستید ، این کتاب ها برای شما مناسب نیست. اما اگر شما فقط شروع به کار کرده و می خواهید در حین یادگیری زبان عربی سرگرم شوید ، پس این دو منبع قطعا ارزش توجه شما را دارند.

برای شما نرم افزار Tell Me More عربی آموزش زبان را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش زبان عربی با نرم افزار تل می مور

آموزش از سطح مقدماتی تا پیشرفته

بهره‌گیری از فناوری نوین S.E.T.S

استفاده از سه روش آموزشی

آزاد، پویا و راهنما

نرم افزارهای کاربردی

آیا یک نرم افزار برای یادگیری عربی وجود دارد؟ در جامعه امروز، تقریبا یک برنامه برای همه چیز وجود دارد. و یادگیری زبان عربی متفاوت است. برنامه هایی بسیاری که برای یادگیری زبان عربی می توانید استفاده کنید ، وجود دارد. واقعیت آن است که بسیاری از آن ها مانند شمشیر دو لبه عمل می کنند: تعداد زیادی از آن ها وجود دارد که کاربردی نیستند ، اما کلید طلایی این است که بدانید که کدام برنامه خوب است و کدام یک از آن ها  مناسب نیست.

 ۶ برنامه برای یادگیری عربی موجود در این زمان وجود دارد. علاوه بر آن، یک برنامه واقعا عالی است که می توانید از آن لذت ببرید. برنامه Arabic Spy: Damascus Ops شما را در ماموریت های عملی در سراسر خاورمیانه می فرستد تا افراد را نجات دهد. شما می توانید مهارت های خود را در حین انفجار بمب ، رمزگشایی پیام های رمزگذاری شده ، تیراندازی اهداف و متوقف کردن قاتلان ایجاد کنید.

The Complete Idiot’s Guide to Arabic
The Complete Idiot’s Guide to Arabic

شما می توانید در حالی که این کار را انجام دهید ، عربی را یاد بگیرید. توجه داشته باشید که برنامه در یک جهان خیالی تنظیم شده است که هیچ ارتباطی با حوادث واقعی در جهان ندارد.

یکی دیگر از برنامه های بزرگ  برای در نظر گرفتن Learn Arabic – Salaam است. با توجه به اینکه این برنامه رایگان است ، این برنامه با منابع و ابزارهای یادگیری بسته شده است. این یک برنامه عالی برای توسعه تلفظ خوب است. علاوه بر داشتن هر دو سطح مبتدی و سطح متوسط ، آن را به مناطق آوایی نظیر همخوان های جداگانه و حتی اصلاح نامه ، تقسیم می شود. بنابراین مطمئنا یک پانچ بزرگ به مبلغ ۱۰۰ دلاری را باید پرداخت کنید تا آن را دانلود کنید.

Learn Arabic – Salaam
Learn Arabic – Salaam

به خاطر راحتی استفاده از برنامه ها ممکن است برای شما بهتر از سایر منابع پیشنهاد شده در این مقاله  باشد.

دوره های کالج

در نظر گرفتن یک دوره کالج برای یادگیری زبان عربی شما ممکن است بسیار مفید باشد. در واقع این گزینه چندین جوانب مثبت و منفی وجود دارد. اول ، بیایید به جوانب مثبت نگاه کنیم.

به استثنای اینکه در یک کشور عربی  زبان زندگی می کنید یا در منطقه ای زندگی کنید که در آن شما فرصتی برای ارتباط با زبان مادری عربی دارید ، احتمالا بهترین گزینه برای قرار گرفتن در معرض زبان از شخص دیگری است. شما زبان را برای چند ساعت در هفته صحبت خواهید کرد و قادر خواهید بود سوالات خود را بپرسید تا از صفحات بی پایان کتاب ها برای یافتن پاسخ های خود بیرون بیایند. علاوه بر این ، شما مسئولیت پذیری را در محیط کلاس در کلاس خواهید داشت. علاوه بر این ، یادگیری عربی به عنوان یک زبان خارجی بسیار دشوار است. یادگیری ایتالیایی ، که از همان الفبای لاتین به عنوان زبان انگلیسی استفاده می کند و یک زبان آوایی است ، به تنهایی قابل کنترل است. اما عربی یک بعد کاملا جدیدی از مشکل یادگیری زبان های خارجی را اضافه می کند. بنابراین ، داشتن یک استاد برای چند ساعت در هفته ، منافع زیادی برای پیشرفت در مطالعات عربی شما خواهد بود.

اگر به این رویکرد علاقه دارید ، در یک دانشگاه با یک برنامه معتبر برای یادگیری زبان عربی شرکت کنید. گزینه های زیادی وجود دارد.

این نوع برنامه ها در این دانشگاه ها باعث می شود برخی از بهترین گزینه ها برای کسانی که علاقه مند به این مسیر هستند در دسترس باشند.

یوتیوب

 چرا برای کلاس های کالج هزینه می کنید وقتی این رایگان است؟

YouTube راهی برای گوش دادن به کسی وجود دارد که زبان عربی را توضیح دهد و بدون رفتن به کالج به شما آن را آموزش دهد. در واقع ، اکثر فیلم ها به شما در روش های مدرن که بیشتر به شما نسبت به استاد نسبت داده می شود آموزش می دهند. و این آموزش رایگان است. دلایل خوبی برای استفاده از YouTube برای یادگیری زبان عربی وجود دارد.

اولین دلیل این گزینه فوق العاده است چرا که بسیاری از فیلم های یوتیوب سرگرم کننده ، جذاب و آسان برای درک است. علاوه بر این ، فیلم ها در گویش های مختلف عربی عرضه می شوند. اکثر منابع یادگیری عربی موجود در عربی مدرن استاندارد هستند. اما اگر می خواهید یک گویش خاص عربی بخرید ، YouTube پر از انتخاب است. می توانید  کانال های هوشمند YouTube که برای یادگیری زبان عربی عالی هستند ، بررسی کنید. 

یوتیوب دارای یک کانال واقعا عالی الفبای عربی ساخته شده آسان است. این یک روش واضح و ساده برای یادگیری الفبای است و پس از آن برای توسعه برخی عبارات اساسی و رایج می باشد.

علاوه بر این، کانال یادگیری زبان عربی ۵۰۰ عبارات برای یادگیری سریع برخی از مهم ترین عبارات عالی برای مبتدی است ، اگر شما نیاز به یادگیری سریع زبان عربی دارید. بسته به فیلم های YouTube که استفاده می کنید ، این روش ممکن است سیستماتیک باشد ، مگر اینکه شما یک کانال را که از یک روش بسیار سازمان یافته استفاده می کند دنبال کنید. اگر شما دوره ی کالج را می گیرید ، از نرم افزار غوطه وری استفاده کنید ، برنامه ها برای ایجاد یک چیز بر روی چیز قبلی طراحی شده اند. تکیه بر صرفا بر روی YouTube بیشتر رویکرد پراکنده است. شما چیزی در اینجا یاد خواهید گرفت و چیز دیگری وجود دارد. تنها مشکل این است که شما می توانید بدون هیچ گونه اتصالی به قطعات بزرگ تبدیل شوید تا آن ها را به طور کامل وصل کنید.

برای کار کردن در این مواقع ، احتمالا ایده خوبی است که از یوتیوب به عنوان مکمل یکی از گزینه های اصلی ذکر شده در این پست استفاده کنید.

کدام یک از منابع موجود در این لیست برای شما بهتر است؟ کسانی که به بهترین شکل مناسب شما هستند ، آن هایی هستند که شما  از آن ها مطالب بیشتر یاد می گیرید. بنابراین ، برخی از موارد مورد علاقه خود را انتخاب کنید و در سفر خود در حالی که یادگیری عربی است ، بسیار مشتاق باشید.

بالطوفیق (موفق باشید.)

برگشت به بالا
0