همه چیزهایی که برای شروع یاد گرفتن زبان آلمانی باید بدانید.

همه چیزهایی که برای شروع یاد گرفتن زبان آلمانی باید بدانید را همراه با برخی از نکته هایی که در این مقاله معرفی می شود مطالعه کنید.

بیشتر از آنچه که می توانید گاز بزنید نخورید. بسیاری از ما این هشدار را وقتی بچه بوده ایم شنیده ایم. زیرا اگر شما بیش از آنچه که می توانید بخورید ، ممکن است برایتان مضر باشد. این مشاوره خوبی برای خوردن است ، همچنین این توصیه خوبی برای زندگی به طور کلی است ، از جمله اینکه چگونه باید زبان آلمانی را یاد بگیریم. ما فقط برای موفقیت خود تلاش می کنیم تا اهدافی را که آماده نیست آماده کنیم . شما ممکن است وظایف را به قطعه کوچک تر  تقسیم کنید ، ما فرصت شانس بیشتری برای موفقیت می دهیم. با شکستن اهداف بزرگ مانند یادگیری زبان آلمانی ، به عنوان مثال ، به کارهای کوچک تر و در یک زمان کمی نزدیک شدن به آن ها ، ما بر آنچه که قبلا آموخته ایم ، به راحتی می توانیم یادگیری را به یک روال تبدیل کنیم.

امروز ما در مورد ۲۰ نکته ی مختلف برای کمک به یادگیری زبان آلمانی نگاه خواهیم کرد. بنابراین بر روی صندلی خود قرار بگیرید و شروع به یادگیری کنید.

نکات یادگیری
نکات یادگیری زبان آلمانی

۲۰نکته برای یاد گرفتن زبان آلمانی

نکته ۱: به یاد داشته باشید و واقعا انگیزه خود را درک کنید.

چرا می خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید؟

آیا شما در حال برنامه ریزی برای یک سفر در آینده هستید؟ آیا شما اخیرا دوستانی را پیدا کرده اید و می خواهید قادر به صحبت با آن ها در زبان مادری خود باشید؟ آیا شما علاقه مند به یک کار به عنوان یک معلم چند زبانه هستید؟ در مورد پیدا کردن یک شغل به عنوان مترجم چطور؟

تقریبا دلایل بسیاری برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد ، زیرا افرادی هستند که آلمانی را یاد می گیرند. به سختی فکر کنید که چرا می خواهید آلمانی را بیاموزید.

اگر پاسخ شما چیزی ساده است چون من به آلمان می روم فکر کنید که چرا به آلمان می روید.

به ریشه دلیل برسید. آن چه شما می خواهید در آنجا انجام دهید؟ موفقیت شما برای چیست؟ شاید شما قصد رفتن به مدرسه را داشته باشید ، در این صورت شما احتمالا می خواهید به یادگیری آلمانی برای درک آموزنده خود شروع کنید. این دلیل خوبی است ، اما به سوالات خودتان ادامه دهید تا زمانی که به پاسخی که واقعا شما را هدایت می کند ، برسید.

من نمی توانم از افرادی که از گوش دادن به مدرسان هیجان زده شده اند فکر کنم. چرا می خواهید آن ها را درک کنید؟  چرا می خواهید فارغ التحصیل شوید؟ برای رسیدن به یک شغل خوب ، برای موفقیت حرفه ای ، برای دستیابی به موفقیت شخصی و موفقیت مالی.

و این انگیزه اصلی یعنی  تحقق فردی و موفقیت مالی  چیزی است که واقعا می تواند کسی را مشتاق کند ، خیلی بیشتر از صرفا درک هر حرفی است که معلم می گوید.

دلایلی در مورد خط مشی خود و استدلال خود را زمانی که احساس انگیزه شما را کاهش می دهد در ذهن داشته باشید.

بسیاری از دلایل برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد
بسیاری از دلایل برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد.

نکته ۲: هنگامی که انگیزه خود را یافتید ، آن را تغذیه کنید.

وقتی انگیزه ای پیدا کردید که شما را هیجان زده می کند و شما را در حقیقت صحبت کردن با زبان و حرکت به سمت روحیه خوب می کند ، باید به این انگیزه بپردازید. از آن استفاده کنید و آن را تغذیه کنید.

اگر دلیل شما این است که یک تعطیلات تابستانی شگفت انگیز در آلمان داشته باشید ، با تهیه واژگان خود آن را تهیه کنید.

شما احتمالا نمی خواهید در مورد Weihnachten (کریسمس) و یا Schneemanner (آدم برفی) صحبت کنید. در عوض ، می خواهید خواندن کلمات مانند Wiese (علفزار)، که اغلب به عنوان یک منطقه پاتوق یخی یا پیک نیک ، به ویژه در کنار رودخانه ها استفاده می شود و  Sonnenbrand (آفتاب سوختگی) برای زمانی که شما نیاز به رفتن بهApotheke  (داروخانه) برای درخواست Sonnenschutzmittel  (کرم ضد آفتاب) دارید استفاده می شود.

نکته ۳: بخشی از زبان آلمانی را با حفظ مبانی آسان نگهدارید.

تنها چیزی که در اطراف آن وجود دارد این است که شما باید بخشی از زبان آلمانی را حفظ کنید و شامل برخی از جنبه های دستور زبان آلمانی است.

در بعضی موارد ، هیچ قاعده یا روندی برای کمک به شما وجود ندارد. شما فقط با استفاده مکرر و قرار گرفتن در معرض آن یاد می گیرید. با این حال ، با شروع کردن سریع آن و با استفاده از ترفندهای حفظ ، شما می توانید این چیزها را به راحتی خودتان یاد بگیرید.

در اینجا می خواهیم درباره ی حفظ جنبه های مختلف آلمانی بدانیم:

اسم ها

با یادآوری اینکه هر زمان که یک اسم یاد می گیرید ، با جنسیت شروع می شود. جنس را در همان زمان یاد بگیرید و خودتان را در مسیر قرار دهید.

هر گاه شما یک اسم می بینید ، بررسی کنید که آیا شما جنسیت را دریافت می کنید. قبل از اینکه طول بکشد ، جنسیت صحیح با هر اسم خاص فقط درست صحیح است. و شما می دانید که شما واقعا آن را آموخته اید ، زمانی که مجبور نیستید در مورد آن فکر کنید. همچنین برخی نکات سریع برای تسلط بر اسامی ترکیبی آلمانی را بررسی کنید.

ساختار جمله

آلمانی، مانند انگلیسی ، به ساختار عبارات اساسی به فاعل-فعل-مفعول متکی است. مثلا:

Ich will das (من آن را می خواهم.)

متاسفانه ، برخی از مفاهیم ، ​​ساختار جمله را به صورت چسبیده بازتاب می دهند و شما در انتها به افعال می رسید.

بنابراین ساختار جمله اساسی و نحوه اداره افعال مدون را یاد می گیرید. سپس هنگامی که شما به آن مفاهیم تبدیل می شوید ، فقط به یاد داشته باشید که آن ها ساختارهای عامیانه عجیب و غریب را ایجاد می کنند.

در اینجا یک مثال آمده است:

(Ich bin müde, weil ich krank bin) من خسته هستم چون بیمار هستم.

ببینید چطور bin (هستم) در انتهای جمله است؟ یک ترجمه واقعی می تواند من خسته هستم باشد: زیرا من بیمار هستم. اما شما می توانید از یک پیوند دیگر استفاده کنید و فعل دوم را استفاده کنید:

Ich bin müde denn ich bin krank (من خسته هستم چون بیمار هستم.)

قاعده کلی را به یاد داشته باشید ، پس آن را به خاطر بسپارید که کدام اصول با قاعده بازی نمی کند. این بسیار ساده تر از یادآوری هر پیوند و نحوه عملکرد هر جمله است. اگر قواعد را یاد بگیرید ، در آینده فقط نیاز به توجه به شواهد دارید.

فعل ها و مفاهیم رایج مشترک

از روش مشابهی در اینجا استفاده کنید تا برای یادگیری ساختار جمله استفاده کنید: اصول اولیه فعل و صرف فعل  و همچنین بعضی از اجزاء قبلی را یاد بگیرید.

انتصاب واژگان

از شباهت های بین پایان حرف های قطعی  و انتهای صفت ها استفاده کنید. یک بار دیگر ، هنگامی که اصول اولیه حفظ شده است ، فقط باید مواردی را که در خارج از الگوی منظم قرار دارند به خاطر بسپارید.

برای شما آموزش زبان آلمانی نصرت صوتی نسخه صادراتی را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

استراتژی های مهم برای خواندن آیلتس

نکته ۴: از تکنیک هایی برای حفظ هر چیزی استفاده کنید.

مطمئنا ، آسان است وقتی می گویند ، تمام چیزهای آلمانی را حفظ کنید. اما چگونه می توانید در واقع تمام جنس اسم ها ، انتساب صفت ها و صرف کردن افعال نامنظم را حفظ کنید؟ چند روش وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

لیست هایی را ایجاد کنید.

من می دانم که همه مثل من نیستند ، اما بعضی افراد لیست ها را دوست دارند.

خیلی افراد سازمان یافته هستند. وقتی تلاش می کنند کلمات آلمانی را به خاطر آوردن واژگان خود افزایش دهند ، برای مرتب کردن یادآوری ، مرتبا نقشه هایی را می نویسند.

زمانی که مرتبا آن را می سازند ، متوجه می شوند که دیگر به آن ها نیازی ندارند ، چون وقت آن است که همه چیز را بنویسند ، بیشتر آن ها را با ساخت کارت ها آموخته اند.

حتی اگر شما نمی خواهید بر روی کارت های شاخص بنویسید ، فقط سعی کنید لیستی از کلمات جدید که می خواهید یاد بگیرید. در طرف دیگر ، ترجمه را بنویسید. شما می توانید پاسخ های خود را بررسی کنید ، اما احتمالا می توانید پیدا کنید که تا آن زمان که این فهرست را ساخته اید ، شما قبلا بیشترین چیزی را که در آن هستید آموخته اید.

برنامه گوشی های هوشمند بهترین دوست شماست.

گوشی های هوشمند چیزهای شگفت انگیزی هستند. در میان این ابزارهای کوچک تکنولوژیکی ، قدرت محاسباتی بیش از پنجاه سال پیش در کل اتاق می تواند باشد. و این چیزها می توانند در جیب شما قرار بگیرند.

برای تعداد زیادی از چیزهایی که ممکن است بخواهید انجام دهید ، احتمالا یک برنامه برای آن وجود دارد. و این به ویژه هنگامی که به برنامه برای یادگیری آلمانی می آید درست است. این که آیا شما یک فرهنگ لغت آلمانی ، یک برنامه مترجم آلمانی ، مجموعه ای از لغت نامه های آلمانی یا یک راه برای چک کردن فعل خود را می خواهید ، برنامه ها بهترین دوستان جدید شما خواهند بود.

اگر می خواهید لیستی از موارد را به خاطر بسپارید، Quizlet  یک برنامه شگفت آور مفید است که از جمع آوری منابع استفاده می کند. افراد می توانند لیست های مرتب سازی خود را آپلود کنند و آن ها را در دسترس عموم قرار دهند. بسیاری از مردم در حال حاضر لیست واژگان آلمانی و پشته های کارت را برای حفظ دستورالعمل های دستور زبان ایجاد کرده اند.

از آنجا که این برنامه در گوشی شما است ، می توانید خود را در حالی که منتظر اتوبوس هستید یا درحال نوشیدن قهوه هستید ، آزمایش کنید. به یاد داشته باشید که فرکانس مطالعه شما مهم تر از مقدار کل زمان صرف شده است.

 بر مونونیک تکیه کنید.

دستگاه های مونونیک مانند این می توانند به ما دستورات چیزها یا لیست های کوتاهی از چیزها را به یاد داشته باشند. این دستگاه مونونیک خاص به شما کمک می کند به یاد بیاورید که گونه ها نامگذاری شوند (ملک ، تمدن ، طبقه ، مبدأ ، خانواده ، جنس و گونه).

از روش پیوسته استفاده کنید.

شما می توانید فضای حافظه خود را مانند یک منطقه فیزیکی که شامل چیزهایی است طبقه بندی کنید. بعضی از مردم این را قصر حافظه می نامند. اگر از اطلاعاتی که در حال حاضر از آن استفاده می کنید (مانند مواردی که در حال حاضر در کاخ قصر حافظه شما هستند) استفاده کنید ، اطلاعات جدید را محکم کنید ، ارتباط بین آن ها باعث می شود که چیزهای جدید را به یاد بیاورید.

دلیل این که روش پیوسته نامیده می شود این است که اطلاعاتی که شما در حال حاضر دارید شبیه به گیره است که در آن اطلاعات جدیدی را می بینید. اگر ترجیح می دهید از قصر حافظه استفاده کنید ، آن را مانند قرار دادن اشیاء مشابه (قطعات اطلاعات) کنار یکدیگر قرار دهید.

نکته ۵: آن را سرگرم کننده کنید.

یک نقل قول شناخته شده با ریشه های مبهم به ما می گوید  کاری که شما دوست دارید را  پیدا کنید و شما هرگز نباید یک روز در زندگی خود کاری را که دوست ندارید انجام دهید.

این نقل قول در مورد هر کاری که انجام می شود ، درست است: هنگامی که شما در آن کار احساس شادی پیدا می کنید ، هرگز کار ناخوشایندی را احساس نمی کنید. اگر می خواهید آلمانی را بیاموزید و فرایند یادگیری را سرگرم کننده بدانید ، به هیچ وجه به عنوان یک وظیفه آن را احساس نکنید. یک روش مطمئن برای یادگیری سرگرم کننده آلمانی در هنگام استفاده از تکنولوژی ، یادگیری با FluentU است. FluentU فیلم های تلوزیونی مانند فیلم های ویدئویی ، اخبار موسیقی و گفتگوهای الهام بخش را در خود دارد و آن ها را به درس های یادگیری زبان شخصی تبدیل می کند.

نکته ۶: مبانی زبان آلمانی را به سرعت برای افزایش فوری یاد بگیرید.

اگر با فرزندانتان ارتباط برقرار کنید یا دوران کودکی خود را یادآوری کنید ، متوجه خواهید شد که مردم قطعا دوست دارند از آن لذت ببرند. توانایی به تأخیر انداختن رضایت یک مهارت است که باید یاد بگیرد.

اما هنگام یادگیری یک زبان جدید نیازی به پاداش دادن ندارید. چرا می خواهید آلمانی را یاد بگیرید که کمتر سرگرم کننده باشد؟ اگر ابتدا زبان آلمانی ها را به همراه چند عبارات رایج یاد بگیرید ، می توانید از آن ها استفاده کنید و تلفظ کلمات را شروع کنید و در واقع این زبان را که می خواهید یاد بگیرید ، شروع کنید.

مهم ترین عبارات رایج عبارتند از: سلام ، تقاضای جایی که همه چیز هست ، عذر خواهی و نظر در مورد توانایی آلمانی شما و یا سوال در مورد اینکه آیا شنونده بومی آلمانی شما را درک می کند یا خیر.

سعی کنید چیزی شبیه به این موارد را بیان کنید:

 Guten Morgen, mein Name ist Peter. (صبح به خیر، نام من پیتر است.)

Entschuldigung, aber mein Deutsch ist schlecht.  (متاسفم اما آلمانی من بد است.)

Ich bin nur Anfänger. (من فقط یک مبتدی هستم)

نکته ۷: سخنرانان آلمانی بومی یا افراد دیگر را برای یادگیری پیدا کنید.

چه کسانی می خواهند دوستانی جدید پیدا کنند؟ در حالی که ممکن است یک هدف مشترک برای یادگیری یک زبان جدید به اشتراک بگذارید ، ممکن است کشف کنید که افراد جدیدی که با شما سهم بیشتری دارند فقط یک علاقه دارند و این را با صحبت کردن با آن ها می توانند یاد بگیرند.

پیدا کردن افراد جدید برای صحبت کردن با زبان برای تمرین ممکن است یک چالش باشد ، بنابراین سعی کنید از منابع مانند meetup.com برای پیدا کردن افراد در منطقه خود که علاقه مند به آلمانی هستند کمک بگیرید. شما ممکن است آن ها را نیز مانند microbrews یا skydiving یا  knitting بنویسید ، که البته می تواند تمام دنیاهای جدید را برای صحبت در مورد آلمانی ها باز کند.

سخنران بومی
سخنران بومی برای تمرین پیدا کنید.

نکته ۸: مزایای نکات و ترفندها را بیابید.

انجام جستجوی سریع آنلاین ،  شما  را  یاری می دهد. هر چند این پیشنهادات برای یک دلیل در دسترس هستند.

همه از تمام تکنیک های یادگیری سود نمی برند ، بلکه با تمیز کردن منابع موجود برای ترفندهایی که برای شما کار می کنند ، به کاهش تلاش و بهبود بهره وری یادگیری کمک می کند. به عنوان مثال ، علاوه بر این پست ، FluentU بارهای بیشتری را برای روش های کارآمد برای یادگیری زبان آلمانی بارگیری می کند.

نکته ۹: به طور کامل یاد بگیرید.

یکی از بهترین راه های تبدیل شدن به زبان ساده در زبان جدید این است که خودتان را کاملا در آن غرق کنید. متاسفانه بسیاری از ما بیش از یک هفته (یا یک سال) مشغول به یادگیری و رفتن به یک برنامه غوطه وری زبان خارجی و یا عقب نشینی که در آن ما تنها زبان که ما در حال تلاش برای یادگیری صحبت می کنند نمی شویم.

اما این نیازی نیست که شما را از غوطه ور شدن به آلمان بدون وابستگی به زبان انگلیسی متوقف کند. شما می توانید کلمات جدید و اصلاحاتی با استفاده از زمینه و با ایجاد یک احساس شهودی برای نحوه نوشته شدن و یا صحبت کردن آلمانی را بیاموزید.

غوطه وری بیشتر در مورد یک ذهنیت است تا اینکه در مکان فیزیکی قرار بگیرید. شما واقعا می توانید خود را در هر موضوع ، از جمله آلمانی ،  با اختصاص زمان و تلاش کافی نسبت به غوطه ور شدن غافلگیر کنید. این ممکن است شامل غرق شدن در اینترنت در زبان آلمانی یا تنظیم زندگی روزمره برای ترکیب بیشتر آلمانی ها باشد. اما غوطه وری ممکن است ، صرف نظر از جایی که هستید باشد.

البته اگر شما ابزار و توانایی برای انجام این کار را داشته باشید ، می توانید همیشه به آلمان ، اتریش یا سوئیس سفر کنید و از طریق غوطه ور شدن به عنوان توریست به تحصیل در آلمان بپردازید. همچنین برنامه های غرق شدن آلمانی در سراسر جهان ، از جمله در ایران وجود دارد.

نکته ۱۰: از زبان پلاگین برای مرورگرها استفاده کنید.

بسته به مرورگر اینترنتی که شما استفاده می کنید ، پلاگین های مختلفی در دسترس خواهید داشت که صفحات وب را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه می کنند. برخی از این پلاگین ها به شما اجازه می دهند که درصدی از کلمات را ترجمه کنید و به شما اجازه می دهد بر زبان مادری خود تکیه کنید. با این وجود شما آن ها را پیکربندی می کنید ، این پلاگین ها می توانند به طور کلی آلمانی شما را بهبود ببخشند.

به عنوان مثال ، پلاگین غوطه وری زبان برای Chrome بسیار مفید است. در حالی که شما ممکن است وسوسه شوید فقط چند کلمه را در هر صفحه وب ترجمه کنید ، باید از این ابزارها در قدرت کامل خود استفاده کنید.

از زبان پلاگین برای مرورگرها استفاده کنید.
از زبان پلاگین برای مرورگرها استفاده کنید.

برای شما  آموزش مکالمات روزمره آلمانی I SPEAK GERMAN را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

آموزش مکالمات روزمره آلمانی

قابل استفاده در دستگاه پخش

قابل استفاده در موبایل

دارای فایل های صوتی

 

نکته ۱۱: به پادکست های آلمانی یا کتاب های صوتی گوش دهید.

از منابع خبری زبان آلمانی و زبان های پادکست و کتاب های خواندنی تا زبان آلمانی ، شما می توانید آن ها را به راحتی در هدفون قرار دهید و خود را در زبان گفتاری آلمانی غوطه ور کنید.

زمانی که شما چیزی را با دست های خود انجام می دهید که نیاز به تفکر زیادی ندارد یا در حالی که شما در حال اجرا هستید عالی است. گوش دادن به اخبار در آلمان می تواند چشم انداز بین المللی بیشتری را ارائه دهد و افق های فکری شما را گسترش دهد.

یک نمونه عالی برای زبان آموزان آلمانی ، Langsam gesprochene Nachrichten  (اخبار آرام سخنرانی) است که خدمات ارائه شده توسط Deutsche Welle به طور خاص برای سخنرانان غیر زبان آلمانی برای تمرین گوش دادن است.

به پادکست های آلمانی یا کتاب های صوتی گوش دهید.
به پادکست های آلمانی یا کتاب های صوتی گوش دهید.

نکته ۱۲: در روزنامه ها یا مجلات آلمانی اشتراک بگیرید.

اگر بخواهید پول کمی برای صرفه جویی در مورد رویدادهای کنونی در آلمان صرف کنید ، در نظر بگیرید که یک روزنامه یا مجله آلمانی بخوانید. برخی از گزینه های خوب Der Spiegel، Die Welt و Die Zeit هستند که همه آن ها نیز برخی از مقادیر خواندن آنلاین را ارائه می دهند.

اگر بخواهید پولی را صرف سریال آلمانی نکنید ، اما همچنان از مکانی برای متن لذت ببرید ، همیشه می توانید اخبار را مستقیما از این وب سایت ها بخوانید ، یا می توانید چندین بلاگ آلمانی را برای بررسی به طور مرتب کاوش کنید.

نکته ۱۳: فیلم های آلمانی را تماشا کنید.

به زیرنویس آلمانی و یا زبان گفتاری آلمانی زمانی که شما صرف تماشای فیلم های آلمانی هستید عادت کنید. اگر شما علاقه خاصی به فیلم های آلمانی نداشته باشید ، به هیچ وجه آن را توصیه نمی کنیم. شما در نهایت خسته می شوید و بی حوصله می شوید و اگر بدون توجه آن را تماشا کنید ، به پایان رسیده اید.

فیلم های آلمانی را تماشا کنید.
فیلم های آلمانی را تماشا کنید.

نکته ۱۴: یادگیری زبان آلمانی را عادی کنید.

شکستن عادت ها سخت است. فقط از هر کسی که تا به حال به صورت عادی می خواست بر آن غلبه کند بپرسید. خوشبختانه ،  می توانید از عادت موجود به نفع خود استفاده کنید.

با انجام کارهای معمول ، شما آن ها را به طور خودکار بدون فکر کردن در مورد آن ها انجام می دهید. اگر می خواهید آلمانی را بیاموزید ، روش هایی را برای ترکیب یک جلسه یادگیری منظم در برنامه خود پیدا کنید. کلاس ها ، درس ها و یا جلسات منظم یک راه عالی برای یادگیری بخشی از روال یادگیری شما است.

منابع آنلاین برای یادگیری زبان آلمانی بسیار رایج هستند که شما ممکن است دچار مشکلاتی در پیدا کردن مواردی که برای شما مفید باشند ، شوید. با توجه به سبک یادگیری خاص خود و تدریس موضوع در سطح خود ، شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که منابعی را پیدا خواهید کرد که به سطح یادگیری و سبک یادگیری شما کمک می کند.

نکته ۱۵: از درس های رایگان استفاده کنید.

مردم سخاوتمند در همه جا هستند و خوشبختانه برای هر کسی که در تلاش برای یادگیری چیزی است ، افراد سخاوتمند نیز ویدیوها را به صورت آنلاین ارسال می کنند. چرا وقتی می توانید چیزی را به صورت رایگان دریافت کنید پرداخت می کنید؟

اگر می خواهید آلمانی را بیاموزید ، برخی از فیلم های YouTube را که آلمانی تدریس می کنند ، را بررسی کنید. شما فقط می توانید مجموعه ای پیدا کنید که به اندازه کافی برای بازگشت به آن لذت می برید ، مطمئن شوید که به آن کانال مشترک شوید. پیش از آن که بدانید ، یک برنامه یادگیری زبان آلمانی ایجاد کرده اید.

برای شما رزتا استون زبان آلمانی  را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

نکته ۱۶: دوره های آنلاین آلمانی را در نظر بگیرید.

دوره های آنلاین عالی هستند ، زیرا آن ها نیاز به هماهنگی با یک برنامه دارند و اگر توجه نکنید ، به خوبی کار نخواهند کرد.

گزینه های خوب پیدا کردن یک کلاس زبان آلمانی ارائه شده توسط یک دانشگاه آنلاین و یا به سادگی تبدیل کردن زیرنویس آلمانی برای یک کلاس در مورد موضوع دیگری است. در هر صورت ، شما می توانید آلمانی را یاد بگیرید و تمرین کنید.

به عنوان مثال ، Coursera دوره های آنلاین آلمانی را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد که دوره های دیگری را در مورد موضوعات دیگری که در آلمان تدریس می کنید جستجو کنید. و اگر زمان و توانایی برای گرفتن یک دوره کامل آنلاین نداشته باشید ، وب سایت هایی وجود دارد که کلاس ها و درس های کوتاه مدت آلمانی را ارائه می دهند.

دوره های آنلاین آلمانی را در نظر بگیرید.
دوره های آنلاین آلمانی را در نظر بگیرید.

نکته ۱۷: اهداف دقیق را مشخص کنید.

یادگیری چیزی جدید نیاز به صبر زیادی دارد.

هر کس که آموخته است که به نواختن یک ساز موسیقی بپردازد احتمالا در بعضی موارد گفته شده است که بهترین راه یادگیری این است که ابتدا به آرامی حرکت کنیم و هر مورد را ، قبل از سرعت بخشیدن به چیزهای معمولی به درستی بدست آوریم.

همین امر برای یادگیری زبان آلمانی صادق است. بهتر است به آرامی با تمرکز بر استفاده دقیق و تلفظ ، از تلاش برای یادگیری سریع صحبت کنید. وقتی شروع کردید ، اشتباه کردن عادی است. اما رفتن به سرعت و تکرار اشتباهات باعث می شود کار بیشتری برای شما در مسیر یادگیری انجام شود ، زیرا نه تنها شما هنوز مجبور به یادگیری این مطالب هستید ، بلکه ابتدا باید به روش غلطی که عادت کرده اید را یاد بگیرید.

اهداف دقیق را مشخص کنید.
اهداف دقیق را مشخص کنید.

نکته ۱۸: کار بر روی تلفظ صحیح را انجام دهید.

سختی تلفظ آلمانی دارای شهرت زیادی است ، اما حقیقت این است که  واقعا اینطور نیست. اگر شما برای تسلط بر تلفظ در ابتدا کمی تلاش کنید ، بعدا شما  مشکلی ننخواهید داشت.

برای کار در مورد یادگیری راه مناسب برای گفتن کلمات آلمانی صداهای مشکل ساز آلمانی و نحوه تلفظ آن ها را به درستی یاد بگیرید.

نکته ۱۹: به صداهای درست به عنوان یک آلمانی بومی برسید.

رسیدن به صدای درست در زبان آلمانی نقطه عطفی در روند یادگیری زبان است. با این حال ، بخشی از روانشناسی ، فقط حرف هایی است که به سرعت از دهان شما خارج می شود و یادگیری استفاده از کلمات مناسب است.

نکته ۲۰: به دنبال واژه های مشترک باشید.

گاهی اوقات شما ممکن است به ترجمه کلمات به طور مستقیم از انگلیسی به آلمانی وسوسه شوید و گاهی اوقات آن را حتی خوب انجام دهید. واژه هایی که در بین دو زبان یکسان یا تقریبا یکسان هستند ،  cognate نامیده می شوند و بسیاری از واژه های آلمانی و انگلیسی وجود دارد: به عنوان مثال  Technologie  (تکنولوژی) و Literatur  (ادبیات) را در نظر بگیرید.

اما مراقب باشید زیرا کلمات همیشه به این معنی نیست که شما تصور می کنید که ممکن است.

به دنبال واژه های مشترک باشید.
به دنبال واژه های مشترک باشید.

در زبان انگلیسی ، اگر چیزی در نهایت اتفاق می افتد ، تقریبا به این معنی است که در برخی موارد اتفاق می افتد. اما در آلمانی ، eventuell  (شاید) به این معنی است که شانس خوبی وجود دارد که حتی اتفاق نخواهد افتاد. بنابراین مراقب باشید.

بعضی اوقات یادگیری زبان آلمانی می تواند غرورآمیز به نظر برسد ، اما فقط به یاد داشته باشید که اهداف بزرگ را به موارد کوچک تر تقسیم کنید ، بیش از حد نخورید و از آن لذت ببرید. سپس ، قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید ، آنچه را آموخته اید کاملا هضم کنید.

این به شما کمک می کند از سوء هاضمه زبان جلوگیری کنید در حالی که شما برای یادگیری آلمانی بیشتر گرسنه خواهید بود.

Guten Appetit نوش جان

برگشت به بالا
0