چگونه می توان به زبان آلمانی شمارش کرد؟

آموزش نحوه شمارش اعداد در زبان آلمانی را به طور کامل هم اکنون در این مقاله بخوانید تا به طور اصولی و صحیح آن را یاد بگیرید.

این که آیا شما می خواهید آلمانی را برای رسیدن به رشد شخصیت خودتان یاد بگیرید یا اینکه قصد بازدید از این کشور را دارید ، دانستن اینکه چگونه شمارش یک مهارت مهم اولیه است. آلمانی زبان بسیار منطقی است ، بنابراین اگر شما یاد بگیرید که چگونه می توانید به زبان آلمانی شمارش کنید برایتان مفید خواهد بود.

در این مقاله آموزشی قصد داریم به آموزش شمارش اعداد در زبان آلمانی بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا این آموزش را به خوبی فرابگیرید.

قسمت اول شمارش به زبان آلمانی : شمارش از یک تا ده

 

ابتدا پنج عدد اول را یاد بگیرید
برای شمارش به زبان آلمانی ابتدا پنج عدد اول را یاد بگیرید.

۱- یاد بگیرید از یک تا پنج حساب کنید.

اگر می خواهید یاد بگیرید تا اعداد ۲۰ (و فراتر از آن) را در زبان آلمانی شمارش کنید ، ساده ترین راه برای شروع این است که اعداد را به تکه های کوچک تر تقسیم کنید. ابتدا پنج عدد اول را یاد بگیرید و بعد از آن پنج عدد را به پایین بکشید. در اینجا پنج شماره اول با تلفظ آن ها در پرانتز آمده است:

 عدد  یک eins (ighnss)  است.

عدد دو zwei (tsvigh) است. به خاطر داشته باشید که ts مانند tz را در کلمه انگلیسی quartz تلفظ کنید.

 عدد سه  drei (drigh) است.

عدد چهار vier (feer) است.

عدد پنج  fünf (fuunf) است. اکثر آلمانی ها آن را با صدای m بیشتر از n (مانند fuumf) تلفظ می کنند ، زیرا ترکیبی از mf راحت تر از nf تلفظ می شود. بنابراین اگر شما خودتان را همان کار را انجام می دهید ، خجالت نکشید.

 

تا پنج بار دیگر  تا زمانی که ملکه ذهن شود ، شمارش کنید.
برای شمارش به زبان آلمانی اعداد را تا پنج بار دیگر  تا زمانی که ملکه ذهن شوند ، شمارش کنید.

 

۲- شمارش را تا پنج بار ادامه دهید.

 بهترین روش برای یادگیری شمردن این است که از یک تا پنج بار دیگر  تا زمانی که ملکه ذهن شود ، شمارش کنید. هنگامی که همه چیز را در زندگی روزانه خود شمردید ، به جای زبان مادری به زبان آلمانی شمارش کنید.

شما همچنین می توانید کلمات را بر روی کارت ها بنویسید و آن ها را به یک آینه یا درب بچسبانید و به طور مرتب نگاه کنید. این کمک خواهد کرد تا حروف و کلمات در ذهن خود تقویت کنید.

  

پنج عدد دیگر را به ترکیب اضافه کنید.
برای شمارش به زبان آلمانی پنج عدد دیگر را به ترکیب اضافه کنید.

۳- یاد بگیرید از شش تا ده حساب کنید.

هنگامی که پنج بار شمارش می کنید ، آماده باشید که پنج عدد دیگر را به ترکیب اضافه کنید. در اینجا شماره های شش تا ده در آلمان ، با تلفظ در پرانتز پس از کلمه آلمانی آمده است:

 عدد شش sechs (zekhs) است. صدای ch صدایی سخت k است که از پشت گلو شما صحبت می شود.

عدد  هفت sieben (ZEE-ben) است. سرمایه گذاری یک هجا در تلفظ به شما می گوید که هجا برای استرس است.

عدد هشت acht (ahkht)است. به یاد داشته باشید آن را از پشت گلویتان بگویید.

عدد نه  neun (noyn) است.

عدد ده zehn (tsayn) است.

  

شروع به تمرین شمارش  از یک تا ده کنید.
شروع به تمرین شمارش  از یک تا ده کنید.

۴- شمارش از یک تا ده را تمرین کنید.

برای اولین بار اگر می خواهید ، می توانید از شش تا ده را تمرین کنید. بنابراین شما آن ها را خسته می کنید و همچنین شما یک تا پنج را حفظ می کنید. وقتی آماده باشید ، شروع به تمرین شمارش  از یک تا ده کنید.

شما می توانید از همان شیوه های تمرینی که برای شما کار می کند ، استفاده کنید.

شما همچنین می توانید آهنگ های شمارش برای کودکان آلمانی را در اینترنت پیدا کنید. شما ممکن است گوش دادن به موسیقی کودکان را احمقانه بدانید ، اما گوش دادن به این آهنگ ها می تواند به شما کمک کند که یاد بگیرید که به زبان آلمانی به همان اندازه که شما احتمالا به شمارش به زبان انگلیسی آموخته اید لازم باشد.

برای شما آموزش زبان آلمانی نصرت صوتی نسخه صادراتی را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

قسمت دوم شمارش به زبان آلمانی : شمارش به بیست و بعد

  

را به طور جداگانه یاد بگیرید.
برای شمارش به زبان آلمانی شماره های ۱۱ و ۱۲را به طور جداگانه یاد بگیرید.

۱- واژه ها را برای شماره های ۱۱ و ۱۲ یاد بگیرید.

 همانند زبان انگلیسی ، اعداد ۱۱ و ۱۲ در زبان آلمانی فراموش شدنی هستند. به همین دلیل ساده ترین آن ها این است که آن ها را به طور جداگانه یاد بگیرید.

عدد  یازده elf (elf) هستند.

عدد دوازده zwölf (tsvoolf) است. این یک کلمه فریبنده دشوار است که باید تلفظ شود.

عداد 13 تا 19
برای شمارش به زبان آلمانی اعداد ۱۳ تا ۱۹ را یاد بگیرید.

۲- ببینید که اعداد ۱۳ تا ۱۹ چطور شکل گرفته اند.

اعداد در زبان آلمانی به شکل مشابهی شکل می گیرند که این عبارات شما را به زبان انگلیسی شکل می دهند ، اگر چه در زبان انگلیسی کمی پیچیده تر می شود. در آلمان ، همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که کلمه را برای ده کلمه zehn بشنوید که قبلا می دانید.

 در مقابل zehn، کلمه را از یک تا نه کلمه قرار دهید که مربوط به رقم دوم عدد است.

بنابراین ، برای مثال، ۱۳ در آلمانی dreizehn (DRIGH-tsayn) است. به معنای واقعی کلمه ، شما می توانید آن را به عنوان سه و ده ، به ۱۳ اضافه کنید.

تمام شماره های دیگر به شکل یکسان شکل گرفته اند ، و همیشه با هم در اولین هجا قرار می گیرند.

  

تمرین شمارش تا نود را انجام دهید.
برای شمارش اعداد آلمانی تمرین شمارش تا نود را انجام دهید.

 ۳- تمرین شمارش تا نود را انجام دهید.

ساده ترین راه یادگیری ادامه شمارش در آلمان است که برای اولین بار کلمات برای ده ها  ۲۰، ۳۰، ۴۰، ۵۰، ۶۰، ۷۰، ۸۰، و ۹۰ را حفظ کنید. بسیاری از این کلمات با اضافه کردن zig به کلمه برای شماره اولیه درست می شوند ، همان طور که می بینید:

بیست zwanzig (TSVAHN-tsikh) است.

سی dreißig (DRIGH-sikh)است. ß، به نام Eszett یا scharfes S (S sharp)، یک حرف منحصر به فرد آلمانی است که عمدتا به عنوان S  بیان می شود.

چهل vierzig (FEER-tsikh) است.

پنجاه fünfzig (FUUNF-tsikh) است.

شصت sechzig (ZEKH-tsikh) است.

هفتاد siebzig (ZEEP-tsikh) است.

هشتاد achtzig (AHKH-tsikh) است.

نود neunzig (NOYN-tsikh) است.

  

تمام اعدادی که شما نیاز به ایجاد آن در آلمانی را دارید بدانید.
برای شمارش اعداد آلمانی تمام اعدادی که شما نیاز به ایجاد آن در آلمانی را دارید بدانید.

۴- با اعمال منطقی به فرمول اعداد دیگر را بسازید.

هنگامی که شما می دانید که چگونه ده ها را حساب کنید و چگونه از یک تا نه شمارش کنید ، شما باید تمام اعدادی که شما نیاز به ایجاد آن در آلمانی را دارید بدانید.

شروع به کوچک ترین تعداد کنید و از آنجا برای ایجاد کلمه استفاده کنید. به عنوان مثال ، ۲۱ در آلمانی einundzwanzig (IGN-oont-tsvahn-tsikh)  است. ترجمه ی ادبی یک و بیست است ، به عنوان und کلمه ی آلمانی برای و است.

تمام اعداد تا صد ، به این ترتیب ساخته شده اند ، با کلمه ۱۰۰ برای hundert (HOON-der). کلمه به معنای واقعی کلمه به معنی صد است ، بنابراین ۱۰۰ می شود einhundert.

همان طور که احتمالا حدس می زنید ، ساختار دوباره در اینجا باز می شود ، همان طور که با اعداد پایین تر انجام می شود.

به خاطر داشته باشید که بین صد و دیگر رقم und یا و وجود ندارد. از آنجایی که مردم اغلب سیصد و یازده را به زبان فارسی به معنای ۳۱۱ می گویند ، ممکن است وسوسه شوید آن را اضافه کنید.

از آنجا که شما می دانید که چگونه بلوک های ساختمان را تلفظ می کنید ، می دانید که چگونه برخی کلمات طولانی را ساخته و تلفظ می کنید. به عنوان مثال ، ۵۳۵ در آلمانی fünfhundertfünfunddreißig  است.

قسمت سوم شمارش به زبان آلمانی : تسلط بر تلفظ

زبان آلمانی یک منطق ذاتی در نحوه قرار دادن کلمات با هم دارد.
زبان آلمانی یک منطق ذاتی در نحوه قرار دادن کلمات با هم دارد.

۱- منطق ذاتی زبان آلمانی را درک کنید.

بر خلاف زبان انگلیسی یا فرانسوی ، زبان آلمانی یک منطق ذاتی در نحوه قرار دادن کلمات با هم دارد. این منطق می تواند به شما در درک چگونگی واژگان آلمانی و نیز نحوه بیان آن ها کمک کند.

شما می توانید این منطق را به راحتی در کلمات آلمانی مثلا برای اتاق ها در یک خانه ببینید. کلمه room در آلمانی zimmer است و بسیاری از واژگان آلمانی برای اتاق ها ترکیبی از کلمه zimmer با فعل است که شما می توانید برای توصیف آنچه که شما در آن اتاق انجام دادید.

به عنوان مثال ، کلمه آلمانی برای اتاق خواب Schlafzimmer است. از آنجا که schlaf به معنای خواب است ، یک ترجمه ی معنایی اتاق خواب است.

به همین ترتیب ، کلمه آلمانی برای اتاق غذاخوری Esszimmer است – ess به معنی خوردن و zimmer به معنای اتاق ، به معنای واقعی کلمه اتاق غذا خوردن است.

وقتی یاد می گیرید که در آلمان بخوانید ، این منطق را در کار خواهید دید.

  

تفاوت تلفظ  آلمانی و انگلیسی را ببینید.
برای شمارش اعداد آلمانی تفاوت تلفظ  آلمانی و انگلیسی را ببینید.

۲- تفاوت تلفظ  آلمانی و انگلیسی را ببینید.

در حالی که اکثر حروف آلمانی مانند حروف انگلیسی هستند ، ممکن است به صورت متفاوت تلفظ شوند. اگر انگلیسی زبان اول شما باشد ، شما باید بارها و بارها تمرین کنید تا اولین انگیزه خود را برای تلفظ این حرف ها به عنوان زبان انگلیسی خود بپذیرید.

تلفظ w همان طور که شما یک v را به زبان انگلیسی تلفظ می کنید.

  V در آلمانی به عنوان F به زبان انگلیسی تلفظ می شود.

شما می توانید این دو قواعد تلفظ را با هم ترکیب کنید تا عبارت مربوط به شمارش را بیان کنید. بپرسید چقدر؟ در آلمان ، شما می گویید Wie viel? این سوال به صورت  vee feel  بیان شده است.

  j در آلمانی به عنوان y تلفظ می شود. همان طور که در ja (yah)، کلمه آلمانی برای yes است.

آلمانی همچنین شامل بسیاری از همسانی ها در کنار یکدیگر است که ممکن است اگر شما به زبان انگلیسی صحبت می کنید دشوار یا غیرممکن به نظر برسد.

به طور کلی ، هنگامی که دو حرف همسان را با هم می بینید ، می خواهید برای هر دو صدا به سرعت تلفظ کنید. هیچ حرفی بی صدا نیست ، همان طور که در زبان انگلیسی معمول است. به عنوان مثال،  اگر شما TS را با هم ببینید ، شما آن را بسیار شبیه به TZ در کلمه انگلیسی  quartz  تلفظ کنید.

  

بارها و بارها کلمات را با آن صداها تمرین کنید.
برای شمارش اعداد آلمانی بارها و بارها کلمات را با آن صداها تمرین کنید.

۳- صداهای واکه منحصر به فرد را تمرین کنید.

زبان آلمانی دارای برخی از صداهای واکه است که در انگلیسی موجود نیستند یا حداقل شایع نیستند. این صداها را می توان دشوار ساخت زیرا آن ها کاملا به دهان و گوش شما خارجی هستند.

به عنوان مثال، صدای ö معادل انگلیسی ندارد. آن را به حرف  i  در کلمه  girl  نزدیک می کند ، اما آن را به معنای واقعی کلمه تعریف می کند که هنوز کاملا درست نیست. شما این صدای را در کلمه آلمانی برای شماره ۱۲ خواهید دید.

به همین ترتیب ، صدای ü در آلمانی هیچ معادل دقیقی در زبان انگلیسی ندارد. این تقریبا شبیه صدای واضح در کلمه due است ، اما کمی دورتر از آن است. اگر شما با فرانسه آشنا هستید ، به صدای  u  در کلمات مانند une یا etude فکر کنید که به صدای صحیح نزدیک تر است.

تنها راهی که می توانید آن ها را درست بیان کنید این است که بارها و بارها کلمات را با آن صداها تمرین کنید.

  

Diphthongs را به درستی تلفظ کنید.
Diphthongs را به درستی تلفظ کنید.

  ۴- Diphthongs را به درستی تلفظ کنید.

یک diphthongs  ترکیبی از دو حروف صدادار است که با یکدیگر ترکیب می شوند. با این حال ، اگر صدای هر صدای واضح را بشنوید ، می توانید صدای آن را بشنوید.

به عنوان مثال ، diphthongs های آلمانی eu و äu هر دو به نحوی تلفظ می شوند که o در کلمات انگلیسی boy یا happiness تلفظ می شود.

با این حال ، فقط به این دلیل که دو واکه در یک کلمه آلمانی وجود دارد ، به این معنی نیست که آن ها یک diphthongs  هستند.

به خاطر داشته باشید که اگر در انتهای یک کلمه e را مشاهده کنید ، معمولا سکوت نمی کند. e در آلمانی دارای صدایی مانند eh یا uh است. به همین ترتیب ،  treue ، کلمه آلمانی برای  true ، تلفظ  troy-uh می شود.

 

بهترین راه برای تلفظ درست شما این است که کلمات را بارها و بارها بشنوید
بهترین راه برای تلفظ درست شما این است که کلمات را بارها و بارها بشنوید

۵- گوش بدهید و تکرار کنید.

 بهترین راه برای تلفظ درست شما این است که کلمات را بارها و بارها بشنوید ، و همچنین به زبان مادری گوش کنید. جستجو در اینترنت برای فیلم های آلمانی و گوش دادن به کلمات نیز مفید خواهد بود.

در این مرحله مهم نیست که شما اصلا معنی کلمات را نمی فهمید. شما گوش دهید و به صدای زبان آلمانی عادت کنید.

شما همچنین باید توجه کنید که آلمانی ها هنگام صحبت کردن دهان خود را حرکت می دهند. به طور کلی ، زبان آلمانی زبان تنگ تر کردن دهان است و تنش در فک وجود دارد.

اگر شما سعی می کنید این را تقلید کنید و فک تان را محکم تر نگه دارید ، ممکن است زمان خواندن را بهتر کنید.

برگشت به بالا
0