۷ پادکست بسیار معروف که هر زبان آموز عربی باید گوش دهد.

زبان عربی قطعا یکی از زیبا ترین و جالب ترین زبان ها روی زمین است. در این مقاله سعی داریم ،۷  پادکست بسیار معروف که هر زبان آموز عربی باید گوش دهد ، را معرفی کنیم.

خوشبختانه برای ادامه حرکت به سمت یادگیری زبان عربی ، شما می توانید بخشی از سفر فراموش نشدنی خود را با گوش دادن به پادکست ها و صداهای منحصر به فرد و یا زبان عربی در هر کجا که هستید ادامه دهید. پادکست ها نه تنها با صداها و ساختار عربی آشنا هستند ، بلکه شما را در مواقع ضروری به زبان مادریتان می رسانند. آن ها همچنین به شما یک عنصر فرهنگی مهم را می دهند که می تواند انگیزه یادگیری تان را بیشتر تقویت کند. اما پادکست های عربی چه هستند؟ آن ها  را از کجا می توان پیدا کرد؟ درمقاله ی زیر ما هفت منبع از بهترین منابع را برای پیدا کردن و گوش دادن به پادکست های عربی را برایتان قرار داده ایم.

یکی از اجزای مهم یادگیری زبان جدید گوش دادن است و به همین دلیل پادکست ها بسیار مهم هستند. گوش دادن به معلم عربی در مدرسه یا کالج یا دنبال کردن آهنگ های صوتی از کتاب درسی کلاس ، مشابه گوش دادن به افراد واقعی عربی زبان در خیابان های ابوظبی ، مکه و قاهره است.

ویژگی های پادکست های عربی

پادکست های عربی یک راه عالی برای یادگیری بیشتر در مورد فرهنگ عربی و درک تفاوت های زبان هستند.

شما نه تنها تمرین گوش دادن به زبان های مختلف و لهجه های مختلف عربی را انجام می دهید ، بلکه شما در مورد نحوه برخورد مردم در مورد امور جاری ،  آشپزی ، مسافرت ، نوشتن ، علم و هر چیز دیگری که مورد علاقه شما است ، یاد می گیرید.

گوش دادن به سخنرانان عربی که در مورد رویدادهای سیاسی صحبت می کنند، مبادله سخنرانی ها یا بحث در مورد تعطیلات آخر هفته ، یک راه عالی برای تقویت زبان عربی شما است. قبل از شروع آماده باشید و رشد کنید. لازم به ذکر است ، امکان دارد شما در مورد بسیاری از موضوعات دیگر نیز بتوانید یاد بگیرید.

یکی دیگر از ویژگی های خاص پادکست ها به طور خاص این است که لزوما نیازی به متوقف کردن کاری که شما انجام می دهید ، نیست. نیازی به نشستن و تماشا و توجه کامل به صورت بصری ، همان طور که با یک فیلم یا یک کتاب انجام می دهید ، نیست. شما می توانید در زمان مناسب به پادکست ها گوش دهید ، مثلا در حال رانندگی ، سوار شدن در مترو و یا موقع ورزش کردن در باشگاه می توانید به پادکست ها گوش دهید.

 

۷  منبع بزرگ برای یافتن پادکست های عربی به صورت آنلاین

شما می توانید سطح دشواری را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید و موضوعاتی را که با  سطح شما مطابقت دارند ، انتخاب کنید. با داشتن آشنایی تا حدودی یا علاقه مندی به موضوع ، شما زمینه های مورد علاقه خود را می دانید به طوری که می توانید پیش بینی کنید ، مردم چه می گویند. تشخیص کلمات و اصطلاحات جدید از طریق سرنخ های زمینه بسیار بیشتری برای  یادگیری از یک فرهنگ لغت است.

اگر شما یک جستجو در گوگل انجام دهید ، خواهید دید که پادکست ها در زبان عربی فراوان هستند ، اما همه آن ها بهترین کیفیت را ندارند یا چیزی برای ارائه هر کاربر فراهم نمی کنند. همه آن ها هم رایگان نیستند. برای دیدن آنچه که باید شروع کنید ، از منابع برتر ما برای پادکست های عالی عربی استفاده کنید.

منبع عالی برای سطح مبتدی است.
عربیک پد یک پادکست عالی برای سطح مبتدی است.

۱-  ArabicPod

اربیک پد ادعا می کند سریع ترین و ساده ترین راه برای یادگیری عربی شما است. با استفاده از برنامه ها و بازی ها ، بحث های کاربردی، انجمن ها ، یک فرهنگ لغت صوتی و پادکست صوتی و تصویری در اختیار شما قرار می دهد ، این قطعا یک منبع عالی برای سطح مبتدی است.

شما می توانید عربیک پد را به صورت رایگان از Apple iPhone یا Android خود دانلود کنید و دسترسی به پادکست ها را با توجه به سطح خود به دست آورید. شما می توانید در کلاس هایی که احتیاج به پرداخت دارند ثبت نام کنید ، بنابراین شما دسترسی بیشتری به تمام سطوح یا یادگیری عربی و کلاس های فردی دارید.

SBS Arabic منبع خوبی از اخبار و رویدادهای کنونی در زبان عربی است
SBS Arabic منبع خوبی از اخبار و رویدادهای کنونی در زبان عربی است.

۲- SBS Arabic

SBS Arabic منبع خوبی از اخبار و رویدادهای کنونی در زبان عربی است ، اما احتمالا بیشتر به سطح متوسط ​​و بالاتر اختصاص دارد. شما می توانید موضوعاتی را که برای شما جالب هستند از غذا تا فوتبال انتخاب کنید یا با آخرین رویدادهای جهان و نظرات طرفداران برجسته زبان عربی ارتباط برقرار کنید.

 استفاده از SBS Arabic  به عنوان یک منبع برای گوش دادن به پادکست های عربی به طور چشمگیری افزایش یافته است و به شما امکان می دهد که به صداهای مردانه و زنانه ، مصاحبه با شخصیت های مهم و داستان های الهام بخش گوش فرا دهید.

شما می توانید به مصاحبه ها و نظرات یا گوش دادن به برنامه هایی که قبلا برنامه ریزی شده اند، گوش کنید. چیز جالبی در مورد SBS این است که به شما فرصتی برای گوش دادن به طیف عظیمی از لهجه های مختلف در مورد محتوای جالبی می دهد که به یادگیری شما کمک زیادی می کند.

در حال حاضر کانال عربی برای استفاده در کامپیوتر است و  و به طور مستقیم برای گوشی شما  قابل استفاده نیست ، بنابراین شما باید به پادکست SBS از کامپیوتر خود گوش دهید.

برای شما  رزتا استون زبان عربیROSETTA STONE ARABIC را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

موفق ترین نرم افزار آموزش زبان در سال ۲۰۱۵

آموزش زبان عربی از مبتدی تا پیشرفته

آموزش زبان به صورت زبان مادری

آموزش در قالب مکالمات کاربردی

اموزش زبان از طریق تصاویر واقعی

قابل استفاده روی کامپیوتر

قابل استفاده برای همه سنین

بهترین چیز در مورد AiringPods این است که آن ها شامل راهنمایی های یادگیری اطلاعات زبان هستند.
AiringPods  شامل راهنمایی های یادگیری اطلاعات زبان است.

۳-  AiringPods

در حالی که احتمالا از این انتخاب نسبتا سریع استفاده می کنید ، بهترین چیز در مورد AiringPods این است که آن ها شامل راهنمایی های یادگیری اطلاعات زبان هستند. فراتر از گوش دادن به اخبار منظوم ، نمایش رادیو و یا موسیقی ، شما می توانید از پادکست های ویژه ، از جمله عبارات خروجی عربی ، یک دقیقه عربی و گرامر عربی ۲۰۱۰ را بررسی کنید. اگر شما یک گوشی هوشمند اندرویدی دارید ، می توانید AiringPod ها را مستقیما به گوشی خود بفرستید و گوش دهید.

بسیاری از این پادکست ها مذهبی هستند و به یاد داشته باشید ، بیشتر گوش دادن و شنیدن تنوع بیشتری از صداها و نظرات برای شما بهتر است. هرچه بیشتر به سفر یادگیری عربی خود بپردازید ، بیشتر متوجه خواهید شد که مذهب بخش اصلی بسیاری از سخنرانان عربی است.

برای یادگیرندگان سطح متوسط ​​و بالاتر است
BBC Xtra برای یادگیرندگان سطح متوسط ​​و بالا است.

۴-  BBC Xtra

هر لیست با کیفیت از پادکست های زبان بدون ذکر نام بی بی سی ایکسترا ناقص خواهد بود. این برنامه به عنوان برنامه پادکست پرطرفدار عربی ، روزانه با یک نمایش دو ساعته به روز می شود که شما می توانید به موضوعاتی که در رسانه های اجتماعی مورد توجه قرار می گیرند ، بر اخبار سراسر بخش عربی زبان دنیا غلبه کنید. این پادکست های عالی برای یادگیرندگان سطح متوسط ​​و بالاتر است، چرا که همیشه نمی توانید متن را درک کنید (این یک نمایش دو ساعته است که تمام موضوعات مختلف را پوشش می دهد) و سرعت گفتار برای مبتدیان کمی سریع می شود.

برای یادگیری عربی فوق العاده مفید هستند.
Alarabiya برای یادگیری عربی فوق العاده مفید است.

۵- Alarabiya.net

Alarabiya مجموعه ای از موضوعات جالب و آموزنده از پادکست ها را ارائه می دهد که این پادکست های عربی سرگرم کننده برای یادگیری عربی فوق العاده مفید هستند. اکثر آن ها صوتی و تصویری هستند ، بنابراین این امکان وجود دارد که بتوانید بیشتر این پادکست ها را تماشا کنید. شما می توانید لهجه های مختلف عربی را بشنوید و به مصاحبه با هنرمندان و گروه های محبوب گوش کنید.

این مجموعه برنامه ای را نشان می دهد که تصویری کوتاه است که شما می توانید در هنگام ترجمه زبان عربی مکث کنید.

Ar-Podcast یک منبع عالی برای
Ar-Podcast یک منبع عالی برای یادگیری عربی است.

۶- Ar-Podcast

Ar-Podcast یک منبع عالی برای تمام کودکان و یا پادکست های مختلف عربی در مورد هر موضوعی که می توانید تصور کنید است. به سادگی از سایت بازدید کنید و موضوعات را مرور کنید ، شما می توانید در iTunes به این پادکست ها گوش دهید. شما می توانید فقط با نگاه کردن به تصویری که در کنار آن است ، بدانید که  موضوع پادکست چیست.

اگر شما یک مبتدی هستید ، مطمئنا می توانید به موضوعی که خود انتخاب کرده اید گوش کنید ، اما سرعت پادکست ها و ماهیت عمیق یا موضوعات به این معنی است که این افراد برای یادگیرندگان سطح متوسط ​​و بالاتر بهتر هستند. در این منبع موضوعات مختلفی از جمله فوتبال و فن آوری و کسب و کار، فیلم و اخبار ، بسیاری از موضوعات جالب برای سرگرمی و آموزش وجود دارد.

بنیاد هنر شارجه دارای یک سری پادکست عالی و جامع است.
بنیاد هنر شارجه دارای یک سری پادکست عالی و جامع است.

۷- بنیاد هنر شارجه

اگر علاقه مند به یادگیری موسیقی و هنر کلاسیک عربی هستید ، بنیاد هنر شارجه دارای یک سری پادکست عالی و جامع است. با ۱۶۸ قسمت جداگانه ، شما می توانید متن پادکست را برای خواندن  و مرور متن  قبل از اینکه شما به آن گوش دهید دریافت کنید.

بنیاد هنر شارجه در سال ۲۰۰۹ برای حمایت از جامعه هنری شکوفا در خلیج فارس و ایجاد فرصت های هنری در منطقه تأسیس شد. این پادکست ها به شدت مورد تحقیق و آموزش عالی قرار می گیرند و بینش عمیقی در دنیای فرهنگ و هنر عربی ارائه می کنند.

نحوه استفاده از حالت امری در زبان فرانسه
برگشت به بالا
0