چگونگی یاد گرفتن واژگان تافل در ۵ مرحله

کسی که آهسته و پیوسته می رود مسابقه را می برد.”این گفتگوی کلاسیک به این معنی است که بهتر است حرکت به سمت اهداف خود را با یک سرعت راحت، اما مداوم (به طور منظم) انجام دهید. این ایده ساده می تواند به شما در بالا بردن امتیاز تافل و زبان انگلیسی سطح بالا کمک کند.اما چطور؟ خوب، برای انجام هر یک از این موارد، شما نیاز به ساخت واژگان انگلیسی خود دارید. مطمئنا، فقط چند کلمه ساده همراه با عبارات ساده و واضح می توانید در یک کشور انگلیسی زبان درک کنید. شما می توانید با اتوبوس به جایی که می خواهید بروید و یا یک کیک یا نان بخرید. اما دانستن تنها چند کلمه و استفاده از انگشت اشاره به شما اجازه ارتباط برقرار کردن با اصطلاح های پیچیده را نمی دهد، و قطعا برای گرفتن نمره عالی در تافل کافی نیست. هرچه کلمات بیشتری بدانید بهتر است و بهترین راه برای یادگیری کلمات بیشتر یادگیری سریع و یادگیری آرام است.

بهبود واژگان شما به شما کمک می کند تا خودتان را بیان کنید، ایده های خود را به اشتراک بگذارید و دیگران را درک کنید. این نیز به شما کمک خواهد کرد که به آرزوهای علمی و حرفه ای خود با استفاده از زبان انگلیسی دسترسی پیدا کنید. یادگیری کلمات جدید در یک زبان خارجی می تواند چالش برانگیز باشد، اما لازم نیست خسته کننده باشد. با در نظر گرفتن همه چیز به آرامی و با استفاده از تکنیک های اثبات شده و مراحل زیر، حفظ کلمات ضروری برای تافل آسان و سرگرم کننده خواهد بود. بیایید شروع کنیم.

در صورتی که تمایل دارید گرامر زبان انگلیسی را به صورت ویدیویی یاد بگیرید ما بسته زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

آموزش گرامر انگلیسی نصرت اندروید در ۹۰ روز

در صورت تمایل به خرید لطفا کلیک نمایید.

چگونه به طور موثر واژگان تافل را در ۵ مرحله ساده یاد بگیریم؟

به راحتی تمام کلمات انگلیسی شما فراموش می شود. فرهنگ لغت ضعیف شما دارای هزاران کلمه است و حتی لیست های اساسی ضروری تافل دارای ده ها لغات هستند. آیا شما قصد دارید تمام آن ها را در یک زمان یاد بگیرید؟ البته که نه. مهم است که به آرامی، اما به طور پیوسته و با سرعت پیشرفت کنید.

به منظور یادگیری پنج کلمه جدید در روز، پنج روز در هفته، یک استراتژی اثبات شده است که به دانش آموزان توصیه می کنیم.۵  کلمه در روز، یا ۲۵ کلمه در هفته، ممکن است بسیار سخت به نظر برسد. اما اگر شما در مورد آن فکر کنید، این حدود ۱۰۰ کلمه جدید در ماه یا ۱۲۰۰ کلمه در سال است. از آنجایی که کلمات کلیدی ضروری تافل و کتاب ها شامل ۵۰۴ کلمه است، این بدان معنی است که شما می توانید تمام آن ها را در ۴-۵ ماه یاد بگیرید. در حقیقت، احتمالا خیلی از شما آن ها را می شناسید و زمان کمتری برای به یاد آوردن آن ها لازم دارید. همچنین، یادگیری پنج کلمه در روز نوعی یادگیری فعال است. به سادگی با استفاده از زبان انگلیسی برای سرگرمی (از طریق خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن) به شما امکان می دهد تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

با خواندن مجلات و کتاب ها، تماشای فیلم ها یا فیلم های یوتیوب و چت با دیگران به صورت آنلاین، شما کلمات جدیدی را خواهید دید.اما چگونه می تواند به طور موثر پنج واژه جدید تافل ضروری را در روز یاد بگیرید؟در اینجا پنج مرحله اثبات شده وجود دارد.

۱- دسته ها را ایجاد کنید.

ایجاد مقوله ها مهم است زیرا اجازه می دهد تا کلمات خود را در زمینه ای تصور کنید. کلمات در زندگی واقعی خود را نشان نمی دهند. شما همیشه افکار خود را در اطراف دسته های مختلف سازماندهی می کنید. برای مثال، شما درباره ایده ها یا در مورد موضوعات مختلف صحبت می کنید. بنابراین مفید است که واژگان خود را به دسته هایی مرتبط کنید.

این رویکرد به طور کلی برای مطالعه برای تافل مفید است، به عنوان بخش خواندن، نوشتن و گوش دادن همه مربوط به دسته خاص است.

ایجاد برخی از دسته های اساسی

لیستی از دسته های خاصی را که مربوط به زندگی شما و آزمون تافل هستند، تهیه کنید. شما ممکن است بخواهید با یک راهنمای مطالعه تافل برای دسته های ظاهر شده در آزمون بررسی کنید.

دسته های شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تحصیلات

حرفه

کسب و کار

روابط

خانواده

ورزش ها

دین

سیاست

محیط

سلامتی

غذا

فرهنگ

مسافرت رفتن

اوقات فراغت

به یاد داشته باشید، اینها فقط نمونه هستند شما می توانید از هر دسته دیگر که می توانید از آن استفاده کنید استفاده کنید و شما مجبور نیستید روی تمام مثال های بالا تمرکز کنید. این دسته بندی هایی است که با آن شروع می کنید، اما ایده خوبی برای تمرکز بر آن دسته از افرادی است که حداقل آشنا هستید.

با استفاده از موضوعات مشترک تافل با  امتحانات تافل آشنا می شوید و می توانید به شناسایی مناطق مورد نیاز برای کار بیشتر کمک کنید.

تنها مشکل این است که اگر یک امتحان تمرین طبیعی را انجام دهید نمی توانید نمره یا بازخورد دریافت کنید. در عوض، آزمون تافل را از Score Nexus انجام دهید و نمره واقعی و بازخورد حرفه ای را دریافت خواهید کرد.

یکی دیگر از گزینه ها BestMyTest است که امتحانات تافل را انجام می دهد و نمرات و بازخورد شما را از مربیان گواهی تافل می دهد. فراتر از آن، این سایت همچنین دارای ابزارهای واژگان و انواع تمرینات تعاملی برای آماده سازی تافل است. در هر صورت، قبل از گرفتن امتحان واقعی تافل، شما یک ایده واقعا واضح از آنچه شما نیاز به تمرین بیشتر می کنید.

دسته بندی های خود را به بخش ها تقسیم کنید.

پس از دسته بندی های خود، بخش زیر هر گروه را ایجاد کنید. این بخش ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

مردم

گروه ها

اماکن

اقدامات

اشیا

احساسات

تجربیات

شخصیت ها

واژه های توصیفی

روابط

باز هم این ها تنها نمونه هایی هستند. شما مجبور نیستید از تمام این بخش ها استفاده کنید و به راحتی بتوانید موارد دیگری را که مرتبط با آن هستند اضافه کنید. کدام بخش هایی که در نهایت استفاده می کنید به دسته های شما و واژگان خاصی که یاد می گیرید بستگی دارد.

دسته های خود را با واژگان موجود پر کنید.هنگامی که یک جدول برای یک دسته با بخش های مربوطه ایجاد می کنید، هر بخش از هر دسته را با کلمات (و عبارات) که قبلا می دانید پر کنید.

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما رده “آموزش” را دارید.

در قسمت “مردم” در بخش “آموزش”، شما می توانید این کلمات را اضافه کنید:

معلم

استاد

دانشجو

در زیر “گروه ها” در همان رده “آموزش”، شما ممکن است بنویسید:

کلاس

گروه کر

کلوپ شطرنج

بیایید نگاهی به کلمات دیگر که ممکن است در چند بخش دیگر در “آموزش” بنویسید.

“مکان”:

مدرسه

دانشگاه

کلاس درس

“اقدامات”:

آموزش دادن

برای یادگیری

امتحان دادن

“اشیا”:

نوت بوک

لپ تاپ

خودکار

“احساسات”:

هیجان

پیش بینی

اضطراب

“تجربیات”:

سفر کلاس

فارغ التحصیلی

رقص مدرسه

“شخصیت”:

تنبل

مستعد

ساکت

“واژه های توصیفی”:

هوشمندانه

خلاق یا مبتکر

چالش برانگیز

“روابط”:

دوستی

همکلاسی ها

حالا وقت آن است که کلمات جدیدی اضافه کنید و آنها را یاد بگیرید.

۲-کلمات خود را انتخاب کنید.

یک دسته را برای هفته انتخاب کنید برای مثال، برای این هفته “روابط” را انتخاب کنید. دسته بندی های خود را بچرخانید هر هفته یا هر دو هفته یک دسته جدید را انتخاب کنید. این امر به اجتناب از خستگی و ایجاد واژگان متنوع کمک خواهد کرد.

پنج کلمه را در روز انتخاب کنید.

برای هر روز، پنج کلمه مرتبط با دسته خود را انتخاب کنید که شما نمی دانید. شما می توانید تمام ۲۵ کلمه را برای یک هفته قبل از زمان انتخاب کنید، پنج کلمه برای هر روز برنامه ریزی کنید. شما همچنین می توانید کلمات خود را هر روز انتخاب کنید. این انتخاب شماست، اما سعی نکنید بیش از پنج کلمه در روز را حفظ کنید. همچنین، در آخر هفته کلمات جدید را به لیست خود اضافه کنید. روزهای آخر هفته را برای بررسی و استراحت خالی کنید.

چگونه کلمات جدید خود را انتخاب کنید؟ راه های مختلفی وجود دارد که می توانید کلمات خود را انتخاب کنید.شما می توانید کلمات را از لیست لغت ضروری تافل یا کتاب پیدا کنید. این یک روش عالی است، زیرا شما شانس خود را افزایش می دهید که این کلمات در آزمون تافل شما ظاهر شوند. مفید است که از یک لیست استفاده کنید که کلمات را به دسته ها تقسیم می کند. کتاب خود را باز کنید یا در صفحه وب به رده مربوطه خود بروید. اگر طبقه بندی دقیق خود را پیدا نکردید، ممکن است چیزی را پیدا کنید که مربوط به آن است. به عنوان مثال، اگر در این هفته روی «روابط» تمرکز کنید اما این دسته در لیست شما نیست، ممکن است بخواهید به «خانواده»، «دوستی» یا «مردم» نگاه کنید.

هنگامی که رده خود را داشته باشید، کلمات را که قبلا می دانید از بین ببرید. از آنهایی که باقی مانده اند، پنج کلمه را انتخاب کنید. شما می توانید این حروف الفبا یا به طور تصادفی انجام دهید.

شما می توانید کلمات را از مواد تمرین خواندن و گوش دادن انتخاب کنید.

مطالب تمرینی مربوط به دسته خود را پیدا کنید. اگر “دسته بندی ها” را به عنوان دسته خود انتخاب کرده باشید، به خواندن نگاه کنید که روی روابط تمرکز دارد. این می تواند در مورد خانواده، دوستی، روابط عاشقانه، روابط با همکاران یا هر چیز دیگری باشد که مرتبط است باشد.

اگر شما چیزی را در یک کتاب تمرین تافل پیدا نکنید، ممکن است به یک مقاله خبری در Breaking News English نگاه کنید. شما همچنین ممکن است یک فصل در یک کتاب در رابطه با روابط انگلیسی بخوانید. به عنوان مثال، “Anne of Green Gables” یک داستان شگفت انگیز از زندگی یک یتیم است که درباره روابطش با والدین، دوستان و علاقه اش در مورد آن ها صحبت می کند.

هنگام خواندن مقاله یا داستان خود، کلمات ناشناخته را علامت گذاری کنید. پنج مورد را انتخاب کنید که مربوط به موضوع شما هستند.

برای انتخاب کلمات خود در بخش گوش دادن، می توانید از همان ایده استفاده کنید. شما می توانید سی دی های کتاب های تمرین تافل یا سایر مطالب مربوطه را استفاده کنید. برای دسته “روابط”، شما می توانید یک قسمت از نمایش “دوستان” را برای پیدا کردن کلمات مربوط به دوستی و عشق تماشا کنید.

شما همچنین می توانید کلمات را با استفاده از FluentU پیدا کنید. FluentU  فیلم های ویدئویی مانند ویدیوهای موسیقی واقعی، تریلر فیلم ها، اخبار و مذاکرات الهام بخش را می گیرد و آن ها را به درس های یادگیری زبان شخصی تبدیل می کند. FluentU برای پیدا کردن یک ویدیو مربوط به یک دسته که در حال تحصیل هستید آسان می شود. برای مثال برای “روابط” می توانستید به راحتی “روابط” (یا به طور متداول “دوستی”، “خانواده” یا “عشق”) را در نوار جستجو وارد کنید تا ویدیوها را تماشا کنید. شما به راحتی می توانید ویدیوهایی را انتخاب کنید که برای سطح شما مناسب است، مانند متوسط ​​یا پیشرفته.

به عنوان مثال، “چرا ما ادعا می کنیم؟” یک ویدیوی بالا متوسط ​​است که در مورد علمی ارتباط انسان صحبت می کند. در این ویدئو، شما کلمات مرتبط مانند پیوند و عزت را پیدا خواهید کرد.

هنگامی که برای FluentU ثبت نام کرده اید، می توانید از زیرنویس استفاده کنید تا بلافاصله تعاریف مربوط به هر کلمه ای را در ویدیو که شما نمی دانید دریافت کنید.

اگر شما “روابط” را به عنوان رده خود انتخاب کرده باشید، هفته شما ممکن است چنین شبیه باشد:

روز ۱: خواهر و برادر، پیوند، پیچیده، پدر، ارث

روز دوم: مهربانی، شور، عزت، متقابل، تعهد

روز ۳: مشتری، همکارآقا، همکار خانم، آشنایی، منحصر به فرد

روز ۴: همبستگی، مشترک، وفادار، وعده، پذیرش

روز ۵: تمایل، ناراحتی، تحقیر، ملایم، مشغول

سازماندهی واژگان خود به بخش ها ممکن است شبیه به این باشد:

رده: “روابط”

بخش ها:

مردم: خواهر و برادر

گروه: کلاسیک

رابطه: خواهر و برادر، پیوند، پدر، همسر، همکار، آشنایی، منحصر به فرد، مشترک، مشغول

احساس: محبت، شور، عزت، تقوا، تحقیر

شخصیت: وفادار، ملایم، ناراحت کننده

تجربه: همبستگی

واژه های توصیفی: پیچیده، منحصر به فرد، وفادار، ملایم، ناراحت کننده، مایل

چیزها: وراثت، وعده، پذیرش، تعهد

در صورت تمایل به آموزش زبان انگلیسی، پیشنهاد ما به شما پکیج آموزشی نصرت می باشد.

آموزش انگلیسی حرفه ای نصرت تصویری برای کامپیوتر

در صورت تمایل به خرید لطفا کلیک نمایید.

۳- کلمات خود را تعریف کنید.

هنگامی که کلمات خود را برای روز انتخاب کرده اید، گام بعدی شما این است که آن ها را تعریف کنید. با تلاش برای حدس زدن معنی هر کلمه شروع کنید. سپس به فرهنگ لغت خود مراجعه کنید. از یک فرهنگ لغت انگلیسی (فقط انگلیسی) استفاده کنید تا به انگلیسی فکر کنید. هرگز از یک فرهنگ لغت دو زبانه (برای بررسی معنی در زبان مادری خود) استفاده نکنید.

تعریف خود را ایجاد کنید.

هنگامی که تعاریف فرهنگ لغت را پیدا کرده اید، تعریف خود را ایجاد کنید. شما می توانید یک جمله کامل را به عنوان تعریف خود بنویسید یا برای کمک به خود آن را رسم کنید. در زمینه روابط، یک تعریف فرهنگی برای مشغولیت ممکن است عبارت باشد از: “متعهد به ازدواج؛ متعهد. “

خودتان ممکن است بخواهید تعریف کنید که مشغول چنین کاری هستید:

“هنگامی که یک شخص درگیر می شود، او وعده داده است که شخصی با دیگری ازدواج کند و در آینده قابل پیش بینی است.”

شما حتی ممکن است یک عکس از یک زن و شوهر را بکشید.

از اصطلاحنامه خود استفاده کنید. پس از اینکه کلمه خود را تعریف کردید، به اصطلاحنامه خود مراجعه کنید تا مترادف ها و متضاد ها را بررسی کنید. مترادف کلماتی با معنای مشابه به کلمه اصلی خود دارند در حالی که متضاد به معنای مخالف هستند.

مترادف ملایم عبارتند از:

نرم

آرام

بی رحم

تام

متضاد عبارتند از:

خشن

سخت

خشن

توجه داشته باشید که همه کلمات مترادف و یا متضاد ندارند.

مثالهای روز ۱

بیایید نگاهی به روز اول لیست “ارتباطات” خود ببریم:

روز ۱: خواهر و برادر، پیوند، پیچیده، پدر، ارث

خواهر و برادر:

تعریف: یک برادر یا خواهر

مترادف: برادر، خواهر

متضاد: هیچکدام

رابطه:

تعریف: چیزی است که متصل است، نگه می دارد؛ تضمین شرکت؛ توافق دوستی یا رابطه

مترادف: رابطه، اتحاد،اتصال

متضاد: هیچکدام

مجتمع:

تعریف: با نظم بسیار پیچیده مشخص می شود؛ متشکل از بسیاری از قطعات متصل شده؛ فهمیدنش مشکل است.

مترادف: پیچیده

متضاد: آسان، روشن، ساده

پدر:

تعریف: مربوط به طرف پدر است؛ مربوط به یک پدر؛ مشخصه یک پدر؛ پدرانه

مترادف: پدر، پدر مانند، پدرسالار

متضاد: مادر

وراثت:

تعریف: چیزی به ارث برده؛ چیزی که در مرگ مالک می گذرد؛ میراث

مترادف ها: میراث، املاک، دارایی، هدیه، ادی، حق نسخ

متضاد: هیچکدام

۴- کلمات خود را در طول هفته مرور کنید.

کلمات خود را به یاد داشته باشید. در طول هفته شما بهتر است که جلسات بررسی سریع را هر ۳ تا ۱۰ دقیقه در نظر بگیرید. در اینجا چند راه مختلفی وجود دارد که ممکن است برای مرور کلمات خود انتخاب کنید.

کلمات خود را بررسی کنید. مرتبا از آن ها استفاده کنید. کلمه ی خود را در یک طرف کارت و تعریف آن را در طرف دیگر کارت قرار دهید. آن ها را در حمل و نقل عمومی و یا هنگام انتظار در صف بخوانید. در طول نهار و یا هر وقت اضافه دیگری که دارید آن را مرور کنید. آن را حداقل سه مرتبه در روز مرور کنید.

از یادداشت های چسبنده در اطراف خانه استفاده کنید.

یادداشت های چسبنده را بر روی آینه حمام، کمد، یخچال، درب و غیره بچسبانید. وقتی یک کلمه را می بینید، آن را تعریف کنید، آن را سه بار تکرار کنید و از آن در جمله استفاده کنید. البته، اگر شما یک یادداشت چسبنده خاص را ۵۰ بار در روز می بینید، لازم نیست که هر بار با آن جمله بسازید. فقط مطمئن شوید که هر کلمه حداقل سه بار در روز تمرین می شود.

چندین بار در روز یادآورها را روی تلفن خود تنظیم کنید.

هنگامی که زنگ هشدار به صدا درمی آید، تعریف های خود را مرتبا اجرا کنید یا جملات را با کلمات خود بنویسید. هر یک ساعت یک یادآور برای یک کلمه جدید تنظیم کنید. هدف دو یا سه هشدار در هر کلمه در روز است.

کلمات خود را در طول روز استفاده کنید.

هنگام صحبت با رسانه های اجتماعی، صحبت با سخنرانان انگلیسی یا حضور در کلاس انگلیسی، از کلمات خود استفاده کنید. این تعداد چند بار نباید کم یا زیاد باشد. از هر فرصت استفاده کنید و خودتان را به چالش بکشید.

از کلمات خود در عمل نوشتن و صحبت کردن خود استفاده کنید.

هنگامی که شما تمرینات نوشتن و صحبت کردن خاصی را در تافل انجام می دهید، مطمئن شوید که برخی از کلمات جدید خود را در مقالات خود یا پاسخ های گفتاری ذکر می کنید. شما مجبور نیستید از همه آن ها استفاده کنید.

از کسی بپرسید تا به شما کمک کند.

بهتر است آن ها انگلیسی زبان یا زبان آموز انگلیسی باشند، اما سخنرانان غیر انگلیسی می توانند دانش خود را نیز آزمایش کنند. اگر هر روز می توانید از کسی بپرسید، این عالی است. اگر نمی توانید، سعی کنید آن را ۲-۳ بار در هفته انجام دهید و یا برای آخر هفته خود از آن استفاده کنید.

تمرین با مگوش(Magoosh)

Magoosh دوره کامل آمادگی تافل است که شما می توانید به صورت آنلاین، برای یک هفته یا برای یک سال از آن استفاده کنید. این دوره طوری طراحی شده است که هر مرحله از تافل را با تمرینات و فیلم ها توضیح دهد. در طول تعطیلات آخر هفته برای Magoosh وقت بگذارید و هر بار که یکی از واژگان جدید واژگان جدید شما می آید آن را یادداشت کنید.

اگر شما احساس اعتماد به نفس می کنید که یک کلمه را می شناسید و نتایج آزمون شما آن را اثبات می کند، ممکن است کلمه را کنار بگذارید و یادداشت های چسبان آن را حذف کنید. به این ترتیب شما می توانید پیشرفت خود را بررسی کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. اما اگر هنوز ۲۵ کلمه در یادداشت های چسبانده تا انتهای هفته داشته باشید نگران نباشید. در واقع یک مسابقه نیست فقط وقت خود را حفظ کنید و با سرعت خودتان بروید.

از کلمات خود در جملات استفاده کنید.

استفاده از کلمات در یک جمله احتمالا بهترین راه برای بررسی آن ها است. به خاطر داشته باشید که کلمات تنها نیستند. آن ها در متن جملات، متون، فایل های صوتی، فیلم ها و مکالمات استفاده می شوند.

هدف از آزمون تافل این است که توانایی شما برای استفاده از زبان انگلیسی در یک محیط واقعی را اندازه گیری کند. بنابراین اجازه دهید نگاهی به نمونه هایی از چگونگی قرار دادن کلمات تافل در جمله ها داشته باشیم.

برخی از نمونه های استفاده از پیوند با آن عبارتند از:

من با برادرم ارتباط ویژه دارم، زیرا ما با هم بزرگ شده ایم، خاطرات زیادی داریم و اسرار بسیاری را به اشتراک می گذاریم.

لیدیا مادر ناتنی من است. او از طریق مراقبت از فرزندش با فرزندش ارتباط برقرار می کند، او را در آغوش خود نگه می دارد و به آرامی با او صحبت می کند.

هنگام نوشتن جملات، از تخیل خود استفاده کنید. شخصیت فیلم مورد علاقه شما، رئیس جمهور، مادربزرگ شما، میکی موس یا هر کس دیگری که می توانید استفاده کنید.

با توجه به کلمه خواهر و برادر، من پاسخ های زیر را مطرح کردم:

پس از دسته بندی و تعریف کلمات خود، می توانید از تمرین استفاده کنید. شما همچنین می توانید از آن استفاده کنید، همان طور که در حال اجرا از طریق کارت های خود و یا توجه کلمات در یادداشت های چسبنده در اطراف خانه.

۵-کلمات خود را در آخر هفته مرور کنید.

آخر هفته وقت خوبی است تا دانش خود را بهبود ببخشید. همچنین زمان مناسب برای برنامه ریزی برخی از راه های عملی و سرگرم کننده برای تمرین است. در اینجا چند روش برای تمرین آخر هفته استفاده می شود.

از کلمات خود در حوزه زندگی واقعی استفاده کنید.

اگر یک معلم، یک دوست تحصیل کرده، یک دوست انگلیسی زبان یا افرادی که به صورت آنلاین انگلیسی صحبت می کنند دارید، خودتان را به چالش بکشید که با استفاده از کلمات جدید خود به طور مرتب با آن ها رقابت کنید.

شما ممکن است بخواهید در مورد موضوع هفته خود با آن ها چت کنید، این کار به شما اجازه می دهد که واژگان جدید خود را تمرین کنید. حداقل نیم ساعت با یک دوست یا یک معلم برای تمرین انگلیسی برنامه ریزی کنید و سعی کنید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صرف صحبت در مورد موضوع هفتگی خود بکنید.

به خودتان یک چالش نوین خلاق بدهید.

یک داستان کوتاه و یا شعر که شامل تمام ۲۵ کلمه از هفته شما می باشد بنویسید. شما همچنین می توانید خود را با نوشتن یک شعر یا داستان که از هر کلمه چندین بار استفاده می کنید، به چالش بکشید.

بازی هایی را با دوستان خود سازماندهی کنید.

“بازی ریشخند ” نمایش طولانی مدت بازی محبوب در ایالات متحده است که در طول سال ها محبوبیت بین المللی به دست آورده است. این بازی اغلب در یک کلاس درس توسط معلمان زبان استفاده می شود، اما شما به راحتی می توانید بازی خود را با دوستان خود سازماندهی کنید.

اگر دوست یا همکلاسی  برای بازی کردن ندارید، می توانید یک رویداد را با ارسال آن در Meetup یا قرار دادن آگهی در انجمن خود سازماندهی کنید. شما حتی می توانید ایده خود را در یک گروه آنلاین پیشنهاد دهید و از طریق Google Hangout آنلاین بازی کنید.

چگونگی انجام بازی ریشخند

در “ریشخند”، شش دسته و پنج سوال در هر رده وجود دارد. با این حال، من پیشنهاد می کنم که شما با ۵ دسته با ۵ سوال برای هر کدام بازی کنید، و از همه ۲۵ کلمه در بازی استفاده کنید.

سوالات مشکل تر می شود، چون آن ها پایین می آیند. شما همچنین امتیاز بیشتری برای آن ها کسب خواهید کرد. به عنوان مثال، سوال بالا برای هر دسته ساده ترین است، و شرکت کنندگان ۱۰۰ امتیاز برای پاسخ صحیح کسب می کنند. همان طور که پرسش ها دشوار تر می شوند، امتیاز احتمالی ۱۰۰ برابر می شود. سوال پنجم سخت ترین و با ۵۰۰ امتیازی است. اگر به سؤال صحیح پاسخ دهید، امتیاز کسب می کنید. اگر اشتباه پاسخ بدهید، هیچ امتیازی به دست نمی آورید. در پایان، زمانی که هیچ سوالی باقی نمی ماند، بازیکن با بیشترین امتیاز برنده می شود. شما نیاز به حداقل سه نفر برای بازی دارید: دو بازیکن و یک “میزبان نمایش بازی”. میزبان ایجاد کرده و سوالاتی را مطرح می کند. تعداد ایده ای از بازیکنان به ترتیب سه است. اگر در یک گروه بزرگ بازی می کنید، می توانید خود را به گروه هایی تقسیم کنید (با ۲ تا ۵ عضو برای هر گروه).

بین افرادی که سوالات را ایجاد می کنند و کسی که بازی می کند چرخش ایجاد کنید. اگر یک هفته یک سوال بپرسید و از آن ها بپرسید، هفته آینده شما باید یک بازیکن باشید و یکی از دوستانتان باید مسئول بازی باشد.

می توان سوالاتی را مطرح کرد.

با نگاهی به برخی از امتحانات تافل تمرین کنید. به انواع سوالات پرسیده شده در بخش خواندن و بخش گوش دادن توجه داشته باشید. سعی کنید سؤالات مختلفی را مطرح کنید که می توانید در مورد تافل انتظار داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که سؤالات و دسته های مختلفی را شامل موارد زیر ایجاد کنید:

جمله را کامل کنید.

درست یا غلط.

یک کلمه را تعریف کنید.

برای مترجمین یا مترجمین یک کلمه بگذارید.

از یک کلمه در جمله استفاده کنید.

برگشت به بالا
0