نکات و ترفندهای یادگیری زبان عربی

آیا شما می خواهید بدانید که چگونه  می توان  زبان عربی را یاد گرفت؟ اما نمی دانید که از کجا شروع کنید؟ نکات و ترفندهای یادگیری زبان عربی را در این مقاله بخوانید.

ایده ی یادگیری یک زبان می تواند بسیار ازشمند باشد ، مخصوصا برای افرادی که تجربه یادگیری زبان قبلی ندارند. با این حال با داشتن  دانش ، انتظارات ، انگیزه و تعهد ، می توانید هر زبانی را که ذهن خود را با آن درگیر کرده اید به خوبی یاد بگیرید.

 نکات و ترفندهای زیر برای یادگیری زبان عربی به شما کمک خواهد کرد که فرایند یادگیری را شروع کنید.

۱- زبان جدید برای یادگیری را ، با دقت انتخاب کنید.

شما باید موارد بسیاری در انتخاب زبان مورد نظر خود در نظر بگیرید و باید  آن ها را همواره به یاد داشته باشید:

مواردی از قبیل ، چرا می خواهید زبان را یاد بگیرید؟ انگیزه شخصی شما برای موفقیت  در یادگیری زبان بسیار مهم است. به تمامی افراد توصیه می شود که زبانی را مطالعه کنید که انگیزه ای برای یادگیری آن داشته باشید یا اینکه به دلایل شخصی یا حرفه ای باشد.

سرچشمه ی زبان عربی از کجاست. این می تواند به شما در تشخیص بهترین استراتژی کمک کند تا شما بتوانید زبان عربی را با زبان مادری خود تمرین کنید به طوری که بتوانید زبان عربی را در زندگی خود تعریف کنید.

داشتن دانش در مورد  زبان می تواند زندگی شما را بهبود بخشد. یادگیری زبان بیشتر می تواند به بهبود زندگی شما کمک کند ، انگیزه بیشتری برای یادگیری آن خواهید داشت. همچنین داشتن انگیزه ی بیشتر باعث می شود یادگیری آن زبان ، ساده تر، سرگرم کننده تر و سریع تر شود.

اینکه چه منابعی برای شما در دسترس است ، بسیار مهم است. بعضی از زبان ها صرفا به دلیل  وجود منابع آموزشی یادگیری در محله ، شهر، کشور و یا به صورت  آنلاین به راحتی نسبت به سایر زبان ها مطالعه می شود. مطالعه زبان با منابع قابل دسترس آسان می تواند در زمان و پول شما صرفه جویی کند و به شما کمک کند مطالعات خود را متنوع تر، تعاملی و عملی انجام دهید.

۲-زبان عربی را با افراد دیگر یاد بگیریم.

اولین و مهم ترین مسئله این است که بدانید ، شما می توانید یک زبان جدید مانند عربی را بدون در نظر گرفتن سن ، تجربه قبلی ، جنسیت ، زبان مادری ، ملیت ، درآمد و برنامه یاد بگیرید. در حالی که انکار نمی کنیم که این موارد می توانند نقش مهمی در سرعت یادگیری زبان شما داشته باشند ، نمی توانند شما را از یادگیری محروم کنند. یادگیری زبان برای همه ، به ویژه شما امکان پذیر است.

پس چه چیزی برای شما مهم است، که چگونه یک زبان مانند عربی را یاد بگیرید؟

دانستن اینکه زبان و ریشه های آن از کجا می آید و دانستن اینکه چه زبان های دیگری در طول تاریخ با آن ارتباط برقرار کرده می تواند برای شما به عنوان یک یادگیرنده مفید باشد. به عنوان یک قاعده کلی، زبان هایی که بیشتر شبیه به هم هستند یادگیری آن آسان تر است.

کمی قبل از غوطه ور شدن در زبان عربی ریشه های زبان مقصد خود را بیابید و انتظارات واقع گرایانه ای نسبت به آنچه که از یادگیری در بر خواهد داشت، داشته باشید.

ریشه های زبان عربی و همچنین جنبه های زبان شناسی آوایی (تلفظ)، گرامر و فرهنگ را به یاد داشته باشید.
ریشه های زبان عربی و همچنین جنبه های زبان شناسی آوایی (تلفظ)، گرامر و فرهنگ را به یاد داشته باشید.

۳- مبانی زبان عربی را بدانید.

 یکی از اولین گام ها در یادگیری زبان عربی ، یادگیری در مورد چیزی است که زبان و جنبه های منحصر به فرد آن را تحلیل می کنید. برای انجام این کار، ریشه های زبان عربی و همچنین جنبه های زبان شناسی آوایی (تلفظ)، گرامر و فرهنگ را به یاد داشته باشید. در اینجا برای یادگیری زبان عربی سوالاتی پیش می آید. الفبای آن شبیه چه زبانی است؟ آیا مشابه زبان مادری شماست؟ افعال مختلف در زبان مادری شما چیست و آیا با زبان مقصد شما یکسان هستند؟ آیا زمان فعل بیشتری وجود دارد؟ آیا کلمات خاصی برای نشان دادن احترام وجود دارد؟

در حالی که شما زبان عربی را مطالعه می کنید، این ها چیزهایی هستند که شما بیشتر و بیشتر می آموزید البته ، بیشتر دانش شما در مورد نحوه کاربرد زبان عربی است ، برای یادگیری شما آسان تر خواهد بود. هنگامی که شما می دانید که یک زبان چگونه کار می کند ، این پازل ، لذت بخش و قابل پیش بینی می شود که فداکاری ، انگیزه و صبر و شکیبایی شما به حل این مشکل کمک می کند.

انگیزه هنگام یادگیری یک زبان جدید بسیار مهم است.
انگیزه هنگام یادگیری یک زبان جدید بسیار مهم است.

۴- چگونه زبان عربی را یاد بگیریم و در یادگیری آن با انگیزه بمانیم.

کاملا روشن است که انگیزه هنگام یادگیری یک زبان جدید بسیار مهم است. مطالعات بی شماری نشان می دهند که اهمیت انگیزه در یادگیری زبان امری ثابت است. انگیزه یکی از دلایل اصلی یادگیری زبان است ،  انگیزه مهم تر از هر یک از عذرهایی است که ممکن است برای یادگیری یک زبان داشته باشید.

انگیزه سبب تمرکز بر اینکه چرا شما می خواهید زبان را بیاموزید است ، وجود انگیزه زندگی شما را بهبود می بخشد و یادگیری یک زبان جدید مانند زبان عربی همیشه ارزشمند است.

برنامه خود را با توجه به منابع موجود تهیه کنید و به برنامه های خود نزدیک شوید.
برنامه خود را با توجه به منابع موجود تهیه کنید و به برنامه های خود نزدیک شوید.

۵- برای یادگیری زبان عربی اهداف خود را مشخص کنید.

اهداف واقعی را تعیین کنید و به آن ها بچسبید. اگر وقت آزاد بسیار کمی دارید ، اما هنوز می خواهید مطالعه کنید و زبان عربی را یاد بگیرید ، هر هفته یک یا دو ساعت را کنار بگذارید که به  زبان عربی اختصاص دهید. برنامه خود را با توجه به منابع موجود تهیه کنید و به برنامه های خود نزدیک شوید. به زمان یادگیری خود احترام بگذارید ، این منابع زمان یادگیری را یادآوری می کنند و به شما انگیزه می دهند. هنگامی که یک هدف را به انجام رساندید ،  به خود پاداش دهید.

در هر زمانی و هر کجا ممکن است زبان خود را در زندگی خود یادآوری کنید.
در هر زمانی و هر کجا ممکن است زبان خود را در زندگی خود یادآوری کنید.

۶- زبان عربی  را بخشی از زندگی روزانه خود قرار دهید.

اگرچه مهم است که زمان مشخصی را برای  مطالعه کنار بگذارید ، اینکه همیشه در معرض زبان مورد نظرتان باشید نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در هر زمانی و هر کجا ممکن است زبان خود را در زندگی خود یادآوری کنید. بر روی لوازم خانگی خود برچسب یا یادداشتی با زبان عربی نصب کنید تا همیشه پیش چشم تان باشد. پس زمینه ی کامپیوتر خود را با یک کلاژ از واژگان عربی که شما در حال مطالعه آن هستید نتظیم کنید. سعی کنید با زبان عربی صحبت کنید.

هر چقدر زبان مورد مطالعه شما بخشی از زندگی روزمره شما باشد ، یادگیری برای شما ساده تر خواهد بود و با تمرین آن بر زبان عربی مسلط خواهید بود.

۷- شما تنها فردی نیستید که زبان عربی را می آموزد.

بدانید که شما قطعا تنها فردی در جهان نیستید که مشتاق یادگیری زبان عربی است. شما با کمک اینترنت و تمام منابع زبان عربی برای یادگیری چیزهای جدید به ملاقات با افراد جدید دست پیدا خواهید کرد. جستجو برای پیدا کردن زبان آموزان دیگر و انجمن های یادگیری زبان ، مانند انجمن های زبان عربی با کمک شبکه های اجتماعی امکان پذیر است.

ملاقات و تعامل با دیگر افرادی که در زمینه ی زبان عربی مطالعه می کنند می توانند با سرگرم تر کردن یادگیری شما را ترغیب کنند ، انگیزه ی شما را حفظ کرده و داشتن دوستان زبان آموز در شبکه های اجتماعی باعث می شود چیزهایی را که نمی توانید درک کنید ، یاد بگیرید.

برای شما  رزتا استون زبان عربی ROSETTA STONE ARABIC را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

موفق ترین نرم افزار آموزش زبان در سال ۲۰۱۵

آموزش زبان عربی از مبتدی تا پیشرفته

آموزش زبان به صورت زبان مادری

آموزش در قالب مکالمات کاربردی

اموزش زبان از طریق تصاویر واقعی

قابل استفاده روی کامپیوتر

قابل استفاده برای همه سنین

از منابع موجود برای یادگیری زبان عربی استفاده کنید.
از منابع موجود برای یادگیری زبان عربی استفاده کنید.

۸- از منابع موجود برای یادگیری زبان عربی استفاده کنید.

خوشبختانه برای زبان آموزان ، آکادمی های زبان ، کالج یا دانشگاه محلی ، کتابخانه عمومی محلی ، کتابفروشی ، سایت های آنلاین یا تلفن همراه و هزاران منابع برای یادگیری زبان عربی وجود دارد. در هر مرحله از این منابع ، استفاده کنید.

بازنگری در بازی یا واژگان برای حمایت از چیزی که یاد گرفته اید وجود دارد  و شما باید آن ها را پیدا کنید و از آن ها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که قرن ۲۱ است ، جهان در نوک انگشتان شماست و شما تنها نیستید.

۹- منابعی برای دیدن ، خواندن و گوش دادن  که به یادگیری زبان عربی شما کمک می کند پیدا کنید.

آیا تماشا کردن فیلم ها را دوست دارید؟ در مرحله ی مقدماتی فیلم هایی با زبان عربی پیدا کنید و با زیرنویس زبان مادری خود نگاه کنید ، سپس با زیرنویس زبان عربی و در نهایت بدون زیرنویس تماشا کنید. در صورت امکان ، فیلم هایی را با زبان عربی در یک کتابخانه محلی و یا فروشگاه آنلاین پیدا کنید.

آیا به خواندن کتاب های عربی علاقه دارید؟ برای پیدا کردن کتاب هایی با زبان عربی ، به کتابخانه محلی، فروشگاه کتاب یا فروشگاه آنلاین بروید. برای مبتدی ها ، کتاب های سرگرم کننده کودکان را بررسی کنید. برای یادگیرندگان متوسط ، از رمان استفاده کنید و برای افراد پیشرفته از مقالات استفاده کنید. برای زبان آموزان پیشرفته ، رمان ها ، روزنامه ها و مجلات پیشنهاد می شود. شما همچنین می توانید به سطح بعدی بروید و به کتاب های صوتی گوش دهید.

آیا موسیقی را دوست دارید یا به رادیو گوش می دهید؟ سی دی ها ، کتاب های صوتی ، آهنگ ها ، ایستگاه های رادیویی و پادکست ها را در زبان عربی پیدا کنید و گوش دهید. موسیقی ، کتاب های صوتی و پادکست ها برای  زبان آموزان همه سطوح عالی است.

۱۰- سعی کنید کلمات کاربردی و مفید را یاد بگیرید.

بسیاری از افراد معتقدند که  به ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه برای صحبت کردن با یک زبان جدید نیاز است. اما آیا ما هر یک از این کلمات را به صورت روزانه یا حتی هفتگی یا ماهانه استفاده می کنیم؟ در حالی که این تعداد کلمات بحث انگیز است ، در منطق آن حقیقت وجود دارد: بهتر است  برای اولین بار از کلمات عملی تر و پر استفاده تر شروع کنید و آن ها را یاد بگیرید.

به عنوان یک مبتدی ، بر افعال ، اسم ها ، زمان ها و سازه هایی که می دانید در زندگی شما مفید خواهد بود تمرکز کنید. نمودارهای فرکانس به تعیین اینکه کدام کلمات بیشتر در زبان عربی  مورد استفاده قرار می گیرند ، کمک زیادی می کنند  و بسیاری از منابع یادگیری خوب زبان در هنگام برنامه ریزی ها ، این را در ذهن شما نگه می دارند.

در ابتدا بر یادگیری واژگانی که در زندگی اول نیاز دارید تمرکز کنید و سپس به سراغ بقیه ی کلمات بروید ، با این کار یادگیری زبان آسان تر ، سریع تر و ارزشمندتر خواهد بود.

شما باید اشتباهات خود را تصحیح کنید و از آن ها درس بگیرید.
شما باید اشتباهات خود را تصحیح کنید و از آن ها درس بگیرید.

۱۱- از اشتباهات خود درس بگیرید.

هنگام یادگیری یک زبان جدید ، شما اشتباه می کنید. اما آنچه که بیشتر مردم فراموش می کنند این است که شما باید اشتباهات خود را تصحیح کنید و از آن ها درس بگیرید.

هیچ کس کامل نیست ، مخصوصا در هنگام استفاده از  زبان عربی اگر اشتباه نکنید ، این بدان معنی است که شما تمرین نمی کنید و یا به اندازه کافی خود را  به چالش نکشیده اید.

۱۲- تمرین کردن زبان عربی فرآیند یادگیری را  کامل می کند.

تصور کنید که دو ساعت در هفته  را به مطالعه زبان عربی آنلاین اختصاص دهید و سپس کامپیوتر (مغز) خود را خاموش کنید و تا هفته آینده زبان عربی خود را کنار بگذارید. اگر شما مثل من (و افراد معمولی) هستید ، همه چیزهایی که هفته گذشته یاد گرفته اید ، را یا فراموش کرده اید یا نیاز به بررسی طولانی و مجدد آن دارید.

به این معنا نیست که شما برای تمرین زبان وقت ندارید ، فقط به این دلیل است که شما مدت زمان محدودی  را به یادگیری زبان اختصاص داده اید.

در مورد آنچه که بعد از کلاس یا دوره تحصیلی آموخته اید ، به خانواده یا دوستان خود بگویید. با دوست یا همکار محلی خود گفتگو کنید. وقتی در خارج از کشور هستید ، سعی کنید  واژگان و نشانه های عربی را در اتوبوس و یا در فروشگاه بخوانید. با زبان خود در مورد یادگیری صحبت کنید و کلمات ، صداها ، عبارات و جملات را در ذهن خود تکرار کنید. به اطراف خود نگاه کنید و واژگان را برای مواردی که شما را احاطه کرده اند ، بخوانید. راه های زیادی وجود دارد که می توانید در بخشی از زندگی روزانه خود زبان عربی را تمرین کنید.

با سفر کردن به کشوری عرب زبان یادگیری زبان آن ها بسیار راحت تر می شود.
با سفر کردن به کشوری عرب زبان یادگیری زبان آن ها بسیار راحت تر می شود.

۱۳-سعی کنید به کشورهای عربی زبان سفر کنید.

اگر شما در حال تحصیل یا مطالعه در مورد زبان عربی هستید ، احتمالا قبلا از مزایای سفر به کشوری که در آن با زبان عربی صحبت می شود شنیده اید. همه ما از مزایای غطه ور شدن در زبان عربی ، خواندن و گوش دادن به زبان عربی ، نیاز به مجبور کردن به گفتار، مزایای شناختن فرهنگ و ایجاد دوستانی که زبان مادری آن ها عربی است ، شنیده ایم. همه این موارد مفید هستند و برای یادگیری زبان عربی کاربردی هستند.

با این حال ، چیز دیگری که باید در ذهن داشته باشید این است که با سفر کردن به کشوری عرب زبان یادگیری زبان آن ها بسیار راحت تر می شود.

۱۴- یادگیری سرگرم کننده  داشته باشید.

مهم تر از همه ، هرگز فراموش نکنید که از یادگیری زبان عربی لذت ببرید.

یادگیری زبان نیازی به اذیت شدن ندارد و اگر به شکنجه شبیه باشد ، این یادگیری برایتان لذت بخش نخواهد بود. از منابع خود استفاده کنید. سفر کنید و با زبان آموزان دیگر صحبت کنید. درباره آنچه که یاد می گیرید به دوستان و خانواده خود بگویید. از این واقعیت که شما در یادگیری ییشرفت کرده اید ، افتخار کنید.

 شما چشم ها ، گوش ها و ذهن خود را به یک فرهنگ و جهان جدید باز می کنید ، و در مورد آن چیزهای فوق العاده هیجان انگیز وجود دارد. حتی اگر تمام قوانین و حفظ کردن در زمان ها خسته کننده باشند ، به یاد داشته باشید که روش های مختلفی برای یادگیری زبان عربی وجود دارد.

اگر آن را تازه نگه دارید شما انگیزه می گیرید و یادگیری زبان سریع تر، راحت تر و لذت بخش تر از همیشه خواهد بود.

آموزش زبان عربی نصرت
برگشت به بالا
0