نکات مهم در بخش خواندن تافل برای موفقیت در تافل

آزمون تافل دارای چهار بخش است و هر بخش می تواند شما را ناامید کند.اما دیگر نیازی به سرخوردگی نیست. قصد داریم بهترین راهنمایی های تافل را در اختیار شما قرار دهیم .اگر آمادگی پذیرش آزمون تافل را دارید، احتمالا به خوبی می دانید که این چهار بخش شامل خواندن ، گوش دادن ، صحبت کردن و نوشتن است. آن ها همه توانایی شما را برای برقراری ارتباط با زبان انگلیسی به طور موثر تست می کنند.

 بخش خواندن بخش اول آزمون است. این شامل خواندن یک متن طولانی (حداقل ۶ پاراگراف) در یک موضوع خاص است. این موضوعات اغلب بسیار فنی هستند و همیشه در سبک دانشگاهی (سطح بالا) نوشته می شوند.

بخش خواندن در مجموع سه یا چهار بخش مانند این است، که هر کدام از آن دو مجموعه سوالات متداول را با دوازده متن دنبال می کند. این سوالات ممکن است دانش واژگان، درک عمومی از اجزای جمله را با درک واژگان مورد آزمون قرار دهند. توانایی به دست آوردن و خلاصه کردن اطلاعات ارائه شده در متن نیز برای بخش خواندن بسیار مهم است.به نظر می رسد این بخش پیچیده است، و این بخش از آزمون است که شما را بیشتر نگران کرده است، با این وجود مشکل نیست. بعد از آن ی سه بخش دیگر تافل برای مطالعه قرار می گیرد. هنگامی که مطالعه بخش خواندن را شروع می کنید متوجه می شوید که آسان است. تمام اطلاعات درست در مقابل شما است. می توانید به متن بروید، و چند بار آن را بخوانید.

 از سوی دیگر بخش گوش دادن و صحبت کردن شما را خیلی بیشتر تهدید می کند. بخش نوشتن حتی بدتر از آن است که شما باید ایده های خود را بر روی کاغذ قرار دهید.  بخش خواندن چقدر سخت می تواند باشد؟ به حقیقت گفته می شود،که شما در بخش خواندن تافل  برخی از سوالات سخت را در آزمون خواهد دید. 

 بخش خواندن به همان اندازه ی بخش های دیگر ارزش دارد (۳۰ امتیاز، دقیق). اگر وقت خودتان را با نوشتن یا گوش دادن سپری می کنید، باید از خواندن به عنوان یک فرصت برای به دست آوردن امتیاز بسیار بالایی استفاده کنید و نتایج امتحان خود را حتی بهتر کنید. از آنجا که بخش خواندن تافل بخش اول آزمون است، نحوه عملکرد شما ریتم را برای بقیه آزمون تعیین می کند. اگر از همان ابتدا دارای استرس هستید، گروه بندی و تمرکز بیشتر در بخش های دیگر برای شما دشوار خواهد بود. 

نکات خواندن تافل و استراتژی های تست زدن برای موفقیت های کلیدی

مطالعه برای بخش خواندن تافل حیاتی است. اما چگونه این کار را انجام دهیم؟ استراتژی های مختلف مطالعه و زمینه های بهبود بخش خواندن وجود دارد که شما ممکن است در نظر داشته باشید که نمره بالاتر را در قسمت خواندن آزمون بدست آورید. در این قسمت استراتژی های مختلف مطالعه و زمینه های بهبود بخش قسمت خواندن را برای شما آورده ایم.

۱-سرعت خواندن خود را بهبود بخشید.

 زمانی که صحبت از آزمون تافل  می شود زمان بسیار مهم است. در حقیقت،می توان با زمان بندی خوب و بالا بردن توانایی خود در سرعت  نمره تافل خود را بهبود ببخشید.

در بخش های دیگر، زمان به طور خاص مد نظر نیست.  به عنوان مثال، هنگامی که شما صحبت می کنید، شما ۱۵ ثانیه برای آماده شدن پاسخ و ۴۵ ثانیه برای ضبط آن وقت خواهید داشت. در بخش گوش دادن، زمانی که آن را برای شما پخش می کنند شما فقط می توانید گفت و گو را گوش دهید.

 قسمت خواندن تنها جایی است که زمان و سرعت مهم می باشد. شما باید قضاوت کنید که چقدر زمان را برای تکمیل قرائت ها سپری کرده اید و پاسخ های تان را می دهید.

این بسیار پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد، زیرا شما با یک متن دشوار مواجه هستید ، اما با چند (سه یا چهار) درک مختلف مواجه خواهید شد.

بخش خواندن می تواند تا ۵۶ سوال برای ۳ یا ۴ متن داشته باشد و حداکثر زمان اختصاص داده شده برای بخش ۸۰ دقیقه باشد. این بدان معنی است که شما فقط ۵ دقیقه برای خواندن هر متن و حدود ۱ دقیقه برای پاسخ به هر سوال در بخش خواندن دارید.

اگر می خواهید وقت بیشتری برای پاسخ به سوالات داشته باشید،هر متن را فقط هر ۳ یا ۴ دقیقه باید بخوانید. اگر احتمالا بخواهید هر قسمت را بیش از یک بار بخوانید این کار سخت است.

برای موفقیت، شما باید شروع به بهبود سرعت خواندن خود کنید.

برای مطالعه تان وقت بگذارید و یادداشت کنید که چه مدت طول می کشد تا از یک متن  مشخص استفاده کنید. شما احتمالا متوجه خواهید شد که زمانی که سطح درک شما پایین می آید، آن را کاهش دهید و این طبیعی است. 

هنگامی که شما کمتر درک می کنید، نیاز به کم کردن سرعت و خواندن بیشتر و با دقت بیشتردارید.

هر کسی با سرعت متفاوت می خواند. وظیفه شما این است که سرعت خواندن خود را کمی سریع تر برای وضعیت بسیار خاص آزمون تست کنید، و اگر نیاز به رفتن به حالت تمام عیار وخاص خود را داشته باشید. بنابراین شما می توانید سرعت خود را تغییر دهید .

به غیر از مطالعه تکالیف دانشگاهی سبک تافل، مطمئن شوید که دیگر مطالب انگلیسی زبان نیز بخوانید. خواندن ادبیات انگلیسی، روزنامه ها و مجلات و خواندن انواع سبک های نوشتاری انگلیسی کمک می کند سرعت خواندن خود را بهبود ببخشید.

۲- بر روی سرعت درک خود کار کنید.

هنگامی که شما بر روی سرعت خواندن خود کار کرده اید و به راحتی در زمان کمتری از متن پیچیده انگلیسی استفاده می کنید (در کمتر از ۴ دقیقه دقیق است)، شما برای مرحله بعدی آماده هستید.

در حال حاضر شما باید خودتان را به آرامش دعوت کنید و زمانی که با یک کلمه ناآشنا مواجه می شوید، تمرکز کنید. بخش خواندن پر از کلمات چالش برانگیز است که قبلا دیده اید. آن ها کلمات چالش برانگیزی را که احتمالا به طور خاص نمی دانید قرار می دهند.

 بخش خواندن از شما می خواهد که معنی و مفهوم را از واژه هایی که نمی فهمید، به دست آورید.

این چیزی است که بخش خواندن در واقع شما را مورد امتحان قرار می دهد. توانایی شما در حفظ اصطلاح نامه قبل از آزمون و مهارت شما در برخورد با کلمات واژگانی که شما نمی دانید مورد امتحان قرار می گیرد. ندانستن معنی یک کلمه نه تنها نرمال است، بلکه از سخنرانان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی نیز انتظار می رود این گونه باشند.

هنگامی که شما یک کلمه را درک نمی کنید، و معنی آن را متوجه نمی شوید، اولین واکنش شما ممکن است بررسی یا مشورت با یک فرهنگ لغت باشد.اما هنگامی که این ابزار در دسترس نباشد، شما ممکن است با گذاشتن استرس در تلاش برای درک کلمه باشید، این اتلاف وقت است در حالی  که در امتحان تافل زمان بسیار ارزشمند است.

آرام باشید و نیروی خود را برای جست و جوی کلمه ناشناخته و ادامه خواندن اختصاص دهید. گاهی اوقات شما متوجه خواهید شد که معنای کل متن آسان است، حتی اگر چند کلمه را درک نکردید. درست است؟

در صورت تمایل به آموزش زبان انگلیسی، پیشنهاد ما به شما پکیج آموزشی نصرت می باشد.

آموزش زبان نصرت تصویری نسخه آیفون در ۹۰ روز

در صورت تمایل به خرید لطفا کلیک نمایید.

۳-واژگان خاص را یاد بگیرید.

 حتی اگر شما با کلمات ناشناخته روبرو می شود، ایجاد واژگان خوب و گسترده هرگز به کسی آسیب نمی رساند. هنگامی که برای بخش خواندن آزمون تافل مطالعه می کنید، هنگامی که  در خانه یا در کلاس هستید، پیش بروید و کلمات را که نمی فهمید پیدا کنید.

از آنجا که شما برای بخش خواندن تافل تمرین می کنید، سعی کنید هر متن را به طور کامل بخوانید بدون این که معنی هر کلمه ای را جستجو کنید.  پس از این که تمام متن را خواندید و سعی کردید همه چیز را با توجه به دانش خودتان درک کنید، می توانید کلمات را جستجو کنید. این بسیار شبیه به موقعیت تست واقعی است.

 لیستی از کلمات ناآشنا را ایجاد کنید و آن ها را با استفاده از فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی ترجمه کنید. این بسیارمهم است. شما نباید از یک فرهنگ لغت استفاده کنید که کلمات را از زبان انگلیسی به زبان مادری خود ترجمه می کند. 

 فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی برای شما بسیار مفید خواهد بود.  شما نه تنها به توضیح انگلیسی روشن برای کلمه ای که شما نمی فهمید آشنا می شوید حتی  می توانید با مترادف (کلمات مشابه و مخالف کلمات) آشنا شوید. این تا حد زیادی مفید و بسیار کاربردی برای تافل است.

دایره ی واژگان شما رشد خواهند کرد و اعتماد به نفس شما نیز افزایش خواهد یافت. تا زمانی که به روز آزمون تان برسید، واژگان انگلیسی بسیار مهمی برای کمک به خودتان خواهید داشت.

۴- حرکت را ادامه دهید.

 زمان بندی بخش مهمی  در تافل است. هنگامی که بخش خواندن می آید، به یاد داشته باشید که در هر متن بیش از ۴ دقیقه وقت نخواهید داشت، بنابراین در هرمتن مجبور نباشید زیاد توقف کنید باید توجه داشته باشید که چندین متن دیگر در آزمون وجود دارد و امکان دارد که احساس راحتی بیشتری با یک یا چند متن دیگر داشته باشید. بعضی ها سخت تر می شوند و بعضی ها ساده تر می شوند. در صورت تمایل می توانید عبارت، کلمات کلیدی را در جملات یادداشت کنید، اصطلاحات ناآشنا را کنار بگذارید و در نظر داشته باشید که اصطلاحات موجود در آزمون تافل ممکن است شامل کلمات هایی باشند که حتی کسانی با  زبان مادری انگلیسی آن را نمی دانند.به یاد داشته باشید که تافل بسیار خاص است.

شما ممکن است یک سوال مانند: “کلمه X در خط Y نزدیکترین به معنای به …” با یکی ازچهار گزینه از کلمات زیر پر کنید. استراحت کنید مطمئن باشید اکثر انتخاب ها به صورت مشابه یا معانی مشابهی دارند، بنابراین شما باید متن را با دقت بخوانید تا پاسخ صحیح را بیابید.

۵- از شماره خط استفاده کنید.

پیشگام تافل شماره هر خط پنجم در متن به منظور کمک به حرکت به کلمات یا جملات اشاره شده در سوالات است. تمرین قرار دادن خطوط خاص با اعداد ارائه شده است که شما ممکن است شگفت زده شده شوید که چقدر زمان شما می تواند به دنبال گشتن خط ۲۹ یا ۴۷ گرفته شود.

 گفته می شود که هنگام شروع تافل واقعی خود، وقتی قسمت خواندن را به شما تحویل می دهند یک نفس عمیق بکشید. شما به اندازه کافی تمرین کرده اید و مطالعه کرده اید، و اکنون هم زمان برای نشان دادن مهارت های عالی خواندن انگلیسی شما است. 

اگر به دنبال روش های بیشتری برای تمرین تافل هستید، FluentU را امتحان کنید. این یک ابزار مطالعه واقعا مفید است، اما همچنین بسیار سرگرم کننده است. FluentU  به شما اجازه می دهد زبان انگلیسی واقعی را بیاموزید. شما را با نمایش های بحث های محبوب، فیلم های موسیقی جذاب و آگهی های خنده دار آموزش می دهد.

اگر می خواهید آن را تماشا کنید، FluentU احتمالا آن را دریافت کرده است. FluentU برای تماشای فیلم های مادری انگلیسی بسیار آسان است. دارای زیرنویس های مفهومی است.  برای دیدن یک تصویر، تعریف و مثال های مفید بر روی هر کلمه ضربه بزنید.FluentU به شما امکان می دهد محتوا جذاب را با مشهورات معروف دنیا شنا کنید.

FluentU به شما امکان می دهد تا هر کلمه ای را جستجو کنید. با سوالات FluentU، شما همیشه می توانید نمونه های بیشتری را برای کلمه ای که یاد می گیرید ببینید. به این ترتیب، شما فقط در حال  تمرین گوش دادن نیستید. شما همچنین در فیلم ها گرامر و واژگان یاد می گیرید. سوالات نیز به شما در آمادگی برای آزمون مانند تافل کمک خواهد کرد.FluentU به شما کمک می کند سریع با سوالات مفید و نمونه های متعدد برسید و بیشتر بدانید.

جالب ترین بخش این است که FluentU می داند که واژگان را یاد می گیرید. این به شما نمونه ها و فیلم ها را بر اساس آن کلمات توصیه می کند.  شما تجربه ۱۰۰٪ شخصی دارید.  این بدان معنی است که شما دقیقا می دانید که چه کاری باید بکنید و بتوانید کارآمدتر مطالعه کنید.

در صورت تمایل به یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز ما بسته زیر را به شما پیشنهاد می دهیم:

کتاب خود آموز انگلیسی در ۹۰ روز به شیوه نصرت

برگشت به بالا
0