نکاتی برای ساده کردن یادگیری زبان آلمانی

یادگیری صحبت کردن به یک زبان خارجی بدون توجه به سطح شما آسان نیست. در این مقاله نکاتی برای ساده کردن یادگیری زبان آلمانی برای مبتدیان را آورده ایم.

حتی سخنرانان پیشرفته آلمانی هم گاهی اوقات  وقتی که آن ها باید مهارت های صحبت کردن خود را نشان دهند عصبی می شوند. شما فقط باید لب خود را روی هم بگذارید ، آکورد های آوازی خود را درگیر کنید و سپس کلمات به درستی تلفظ خواهند شد.  بنابراین ، سخنرانان پیشرفته آلمانی هم هنگام شروع به صحبت کردن  با زبان آلمانی ، شروع به لرزش می کنند. راه های زیادی وجود دارد که شما مبتدیان می توانید صحبت کردن زبان آلمانی را بسیار ساده تر کنید. یکی از این راه ها را با خواندن این مقاله پیدا می کنید.

چرا ما زبان آلمانی را خیلی سخت می شناسیم؟

ممکن است صحبت کردن با زبان جدید دشوار باشد ، صحبت کردن طبیعی است و چیزی است که همه ما از ابتدای تولد یاد می گیریم. مطمئنا یادگیری زبان مادری آسان است. زمانی که شما به یادگیری یک زبان دوم در زمانی که شما سن تان بالا رفته  است سخت تر می شود .

ما هنگام یادگیری زبان جدید همیشه با واژگان و دستور زبان خارجی مقابله می کنیم ، یک زبان جدید می تواند برای ذهن ما کمی مبهم باشد و صحبت کردن به صورت روان سخت است. با داشتن دانش زیادی در مورد واژگان و دستور زبان آلمانی ، شما قادر خواهید بود به سرعت صحبت کنید و این باعث می شود بسیاری از فراگیران از کل ایده برای یادگیری سریع بهره ببرند. اما هنگامی که به طور کلی شما شروع به بهبود مهارت های زبان خود می کنید ، شما می توانید راه های ساده تر را برای صحبت کردن پیدا کنید .

بسیاری از افراد این را درک نمی کنند ، اما اگر بخواهید گوینده خوبی باشید ، باید یک شنونده خوب باشید. زمانی که شما در مورد آن فکر می کنید ، منطقی است. با گوش دادن ، شما می توانید متوجه شوید که چگونه در زبان مادری کلمات خاص و صداهای واضح تلفظ می شود. این نیز به شما یک ایده بهتر از این خواهد داد که چگونه زبان مادری کلمات را در زبان خود استفاده می کنند و برای شما آسان تر است تا کلمات را بیابید.

بسیاری از مبتدیان متوجه می شوند که سندرم متخلخل به سرعت شروع به یادگیری و صحبت کردن با یک زبان جدید می کند.  این ترس از قرار گرفتن در معرض آن است که کسی متوجه شود که شما در واقع به اندازه او فکر نمی کنید. بسیاری از افراد این احساس را هنگام شروع به یادگیری مهارت های جدید یا سرگرمی جدید می بینند.

اگر شما هرگز تجربه احساساتی مانند این را تجربه نمی کنید ، باید قبل از اینکه آن ها را با مطالعات زبان خود ادامه دهید ، سعی کنید آن ها را قبل از خواب بشویید. فقط در تمام مراحل یادگیری و در هنگام یادگیری زبان آلمانی توجه داشته باشید  به اینکه تا چه حد شما تا به حال آمده اید ، شما باید انگیزه ای برای ادامه دادن مهارت های زبان آلمانی خود داشته باشید.

نکات ساده کردن صحبت کردن زبان آلمانی برای مبتدیان

۱- همراه با کتاب های صوتی صحبت کنید.

کتاب های صوتی یک منبع عالی برای تمرین مهارت های گوش دادن شما هستند. با این حال ، اگر از آن ها استفاده می کنید ، باید با آن ها صحبت کنید. به این ترتیب ، مهارت های شنیداری و صحبت کردن را هم تمرین می کنید.

همراه با کتاب های صوتی صحبت کنید.
همراه با کتاب های صوتی صحبت کنید.

اگر کتاب کاغذی دارید ، می توانید از آن به عنوان یک اسکریپت استفاده کنید تا هیچ یک از خط ها را از دست ندهید. در حالت ایده آل ، می خواهید به نقطه ای بروید که نیازی به خواندن آن ندارید. یک راه برای تکمیل صحبت کردن این است که هر بخش را که مخصوصا دشوار است به عقب بر گردانید. با انجام این کار دوباره و دوباره ، خواهید دید که شما واقعا چه اندازه پیشرفت داشته اید.

۲- یک شریک برای صحبت کردن آلمانی را پیدا کنید.

البته ، هیچ راهی بهتر برای تمرین کردن صحبت کردن از آنچه که واقعا استفاده از آن را ندارید ، وجود ندارد. شما  اگر شما یک شریک آلمانی زبان را پیدا کنید می توانید این کار را انجام دهید. ایده با مشارکت های دو طرفه این است که شما با همسرتان نیز با زبان آلمانی صحبت کنید.

یک شریک برای صحبت کردن آلمانی را پیدا کنید.
یک شریک برای صحبت کردن آلمانی را پیدا کنید.

بسیاری از مدارس و برنامه های زبان می توانند به شما در پیدا کردن یک شریک دو زبانه کمک کنند اما وب سایت هایی وجود دارند که می توانید از طریق آن شریک های صحبت کردن را پیدا کنید. در بسیاری از موارد  ایده این است که به صورت چهره به چهره ملاقات کنید ، اما شما همچنین می توانید از طریق سرویس هایی مانند اسکایپ با دوستان جدید آلمانی خود صحبت کنید.

۳- کسانی که به زبان آلمانی صحبت می کنند را ببینید.

تماشای افراد دیگر به زبان آلمانی به نظر نمی رسد که احمقانه باشد. این به شما فرصتی می دهد تا واقعا روی دهان سخنران تمرکز کنید و ببینید چگونه از لب ها و زبان خودشان برای ایجاد هر صدایی استفاده می کنند ، که یک راه عالی برای تقویت کردن تلفظ است.

کسانی که به زبان آلمانی صحبت می کنند را ببینید.
کسانی که به زبان آلمانی صحبت می کنند را ببینید.

راه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید به وسیله ی آن ها صحبت به زبان آلمانی را تماشای کنید. یکی از راه های واضح این است که یکی از فیلم های فوق العاده ای از آلمان ، اتریش و سوئیس را انتخاب کنید و بر روی Netflix که شما می توانید به صورت رایگان جریان دهید.

شما همچنین باید از FluentU برای تماشای فیلم های جالب و سرگرم کننده آلمانی استفاده کنید. FluentU فیلم های ویدئویی مانند ویدیوهای موسیقی واقعی ، تریلر فیلم ها ، اخبار و مذاکرات الهام بخش را می گیرد و آن ها را به درس های یادگیری زبان شخصی تبدیل می کند.  FluentU نه تنها ویدئو را ارائه می دهد ، بلکه قسمت هایی را ارائه می دهد که در هیچ جای دیگری قابل دسترسی نیستند.

هر کلمه ای در فیلم های FluentU همراه با یک تعریف درونی ، یک تصویر و جملات نمونه است. حتی می توانید بر روی یک کلمه کلیک کنید تا ببینید که چگونه در سایر ویدیوهای سایت استفاده می شود. بنابراین ، این نیز یک راه عالی برای ساخت واژگان شما است ، در حالی که مهارت های شنیداری و صحبت کردن  شما را هم بهبود می بخشد.

برای شما آموزش زبان آلمانی نصرت تصویری نسخه اندروید را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش زبان آلمانی نصرت اندروید در ۹۰ روز

قابل استفاده در دستگاه های اندروید

آموزش از سطح مقدماتی تا پیشرفته

استفاده بدون محدودیت سنی

با فرمت صوتی و تصویری

۴- تمرین گوش دادن را شروع کنید.

اگر شما خودتان را در معرض بسیاری از صداهای مختلف که معمولا در زبان آلمانی استفاده می شود قرار دهید ، آن ها را خیلی سریع تر انتخاب می کنید و می توانید از آن ها استفاده کنید.

تمرین گوش دادن را شروع کنید.
تمرین گوش دادن را شروع کنید.

برای تبدیل آن به یک فعالیت فعال ، شما باید هر کلمه یا عبارتی که واقعا نمی فهمید یادداشت کنید. یک لیست واژگان را از این کلمات نگه دارید و همچنان آن ها را مرور کنید تا آن ها را آموخته و بتوانید آن ها را درست تلفظ کنید. شما می توانید در تماشای فیلم های مورد نظر خود از طریق گوش دادن به کار خود مشغول شوید ، اما شما باید به موسیقی های آلمانی گوش فرا دهید و فیلم های آلمانی را نیز تماشا کنید.

۵- با خودتان صحبت کنید.

اگر هیچ کس یا شریک دیگری را برای صحبت با خودتان ندارید ، باید سعی کنید با خودتان صحبت کنید. تنها نکته این است که شما باید هر دو طرف گفتگو را حفظ کنید. این روش زمانی مفید است که شما برخی از لغات یا عبارات جدید را آموخته باشید. با تکرار آن ها با خودتان در زمینه جملات طولانی تر ، آن ها در ذهن شما برای مدت طولانی تازه تر می شوند. در نهایت ، باعث می شود شما آن ها را به خوبی به یاد داشته باشید.

با خودتان صحبت کنید.
با خودتان صحبت کنید.

۶- خجالتی نباشید.

در نهایت ، مهم است که توجه داشته باشید که هنگام تمرین آلمانی خود نباید خجالتی باشید. شما باید مطمئن باشید که می توانید یک سخنران عالی در زبان آلمانی باشید. این بسیار مهم است که با استفاده از گفتار آلمانی خود اعتماد به نفس را در خود ایجاد کنید؛ هنگامی که شما شروع به صحبت می کنید ، به طور طبیعی در شما اعتماد به نفس بیشتر رشد می کند و می توانید خود را با هر اندازه از آنچه می دانید شگفت زده کنید.

خجالتی نباشید.
خجالتی نباشید.

بهترین راه برای ایجاد اعتماد به نفس در مهارت های گفتاری شما این است که آن ها را به طور مرتب استفاده کنید. اگر شروع به پیروی از برخی نکات ذکر شده در این مقاله کنید ، داشتن اعتماد به نفس طبیعی خواهد بود. نه تنها این ، بلکه شما همواره بیشتر و بیشتر به زبان آلمانی علاقه مند می شوید. این به این معنی است که مهارت های زبان شما نیز شکوفا خواهد شد.

هنگامی که شما شروع به تمرین با تمام نکات و ایده های موجود دراین مقاله می کنید ، متوجه خواهید شد که هیچ مشکلی وجود ندارد. شما می خواهید مهارت های گفتاری درخشان خود را به هر کسی و هر کس که ملاقات می کنید را نشان دهید.

راهنمای یادگیری زبان آلمانی برای مبتدیان
برگشت به بالا
0