نحوه تمرین رایتینگ برای آزمون تافل

آیا می خواهید بهترین قسمت های زندگی را دو بار تجربه کنید؟ شما می توانید با آماده شدن برای بخش نوشتن آزمون تافل این کار را انجام دهید. این کار با تمرین نگارش متمرکز امکان پذیر است. رمان نویس فرانسوی Anaïs Nin می گوید: ما به زندگی، در حال و گذشته نگاه می کنیم. این بدین معنی است که وقتی می نویسید، زندگی را دو بار تجربه می کنید. اول، در حال حاضر (هنگام نوشتن)، و دوم وقتی که به گذشته نگاه کنید (هنگام خواندن آنچه که نوشته اید). بنابراین، برای بهبود مهارت نوشتن خود برای آزمون تافل، می دانید که می توانید از مهارت های خود استفاده کنید. شما می توانید زندگی را دو بار در زبان انگلیسی تجربه کنید اگر در نوشتن فعالیت داشته باشید. برای به دست آوردن مهارت ها و کسب نمره خوب در تافل، مطمئن شوید که کار نوشتن شما مؤثر است. در اینجا هشت گام که می توانید تمرین نگارش تافل را دنبال کنیدبرای شما آمده است.

در صورت تمایل به آموزش زبان انگلیسی، پیشنهاد ما به شما پکیج آموزشی نصرت می باشد.

آموزش زبان نصرت تصویری نسخه آیفون در ۹۰ روز

در صورت تمایل به خرید لطفا کلیک نمایید.

۸ گام برای تمرین نوشتن برای آزمون تافل

ممکن است فکر کنید که کار نوشتن شما با یک تکه کاغذ و یک موضوع نوشتاری از یک کتاب آمادگی تافل آغاز می شود. اما قبل از نوشتن یک مقاله کامل، مهم است که ابتدا جملات و پاراگراف های کوتاه را بخوانید. همچنین مهم است که مفاهیم خاصی را که در مقالات خود استفاده می کنید را درک کنید.

۱- از مواد خواندن با استفاده از سوالات پیگیر استفاده کنید.

برای یادگیری نحوه ی نوشتن جملات، پاراگراف ها و پاسخ های کوتاه، برای برخی از کتاب های درسی کالج، کتاب های زبان یا مواد خواندن آنلاین با سوالات پیگیری بعد از هر داستان یا فصل، را دنبال کنیدد.

Breaking News English یک وب سایت فوق العاده فوق العاده برای این است زیرا دارای یک کتابخانه از مقالات خبری است که همه آن ها به دنبال سوالات هستند. اگر کتاب مورد علاقه شما سوالاتی را شامل نمی شود، همیشه می توانید از یک معلم یا یک دوست برای نوشتن برخی از آن ها کمک بخواهید.

داستان یا رمان را با دقت بخوانید. فقط به داستان و ایده های اصلی توجه نکنید، بلکه واژگان، ساختار جمله ها و ویژگی های دستوری مورد استفاده را بررسی کنید. با مشاهده و تجزیه و تحلیل زبان انگلیسی، شما درک خود را بهبود می بخشید و می توانید از آنچه که در نوشتن خود آموخته اید، استفاده کنید.

فراموش نکنید که هنگام خواندن یادداشت برداری کنید.این که شخصیت ها چه کسانی هستند؟ ایده اصلی چیست؟ سرانجام داستان به کجا می رسد؟ اینها همه سوالاتی هستند که می خواهید جواب هایش را بدانید. کلمات و عبارات مهم را برجسته کنید و دایره ای روی کلماتی که مهم هستند بکشید.

پس از خواندن متن، به سوالات پاسخ دهید. پاسخ های خود را قبل از تعیین کلید برای پاسخ صحیح بررسی کنید. در صورتی که سوالی در مورد هر یک از پاسخ ها دارید، از یک معلم یا دوست کمک بخواهید.

۲-یاد بگیرید چطور خلاصه کنید.

قادر بودن به خلاصه کردن برای عمل نوشتن شما بسیار مهم است،اما منظور از خلاصه چیست؟ چطور از نقل قول، تعبیر یا بیان ساده نظر خود به صورت متفاوت استفاده می کنید؟.

نقل قول به معنی این است که شما کلمات خود را دقیقا همان طور که در ابتدا گفته شده است به اشتراک بگذارید. شما باید از نقل قول ها استفاده کنید و نام نویسنده را ذکر کنید.

به نقل از Anaïs Nin در معرفی این پست به یاد داشته باشید؟ توجه داشته باشید که علامت نقل قول چگونه ما نام او را شامل می شود. اگر از علامت نقل قول استفاده نکنید، اما کار دیگری را در نوشتن خود داشته باشید، این ریاکاری است که کاملا غیرقابل قبول است.

 یک پاراگراف باید به منبع اصلی مرتبط شود، اما از آنجا که شما از کلمات دقیق کسی استفاده نمی کنید، نباید از علامت نقل قول استفاده کنید. این یک مثال از ترجمه است:

به گفته Anaïs Nin، هنگامی که ما می نویسیم، ما دو نفر هستیم: در لحظه ی نوشتن و بعد وقتی می خواهیم آنچه را نوشتیم بخوانیم.

خلاصه این است که زمانی که ایده اصلی یک داستان، کتاب یا مقاله را در کلمات خود به اشتراک می گذارید. خلاصه ها همیشه کوتاه تر از متن اصلی  داستان کوتاه هستند.

به عنوان مثال، خلاصه داستان کوتاه “سیندرلا”، می توانیم بنویسیم:

سیندرلا مجبور شد با مادربزرگ و دو خواهر حسودش کار کند. یک روز پری از سحر و جادو استفاده کرد تا سیندرلا بتواند با یک شاهزاده سلطنتی به عنوان یک شاهزاده خانم لباس بپوشد. او شاهزاده را ملاقات کرد، اما در نیمه شب فرار کرد، زیرا طلسم جادو به پایان رسید. یکی از کفش های شیشه ای او، وقتی که فرار کرد، افتاد. شاهزاده کفش را پیدا کرد و دختر را جستجو کرد. در نهایت، او سیندرلا را پیدا کرد زیرا پای او کاملا اندازه کفش بود. آن ها ازدواج کردند و با خوشحالی به زندگی ادامه دادند.

همان طور که می بینید، وقتی داستان ها، کتاب ها یا مقالات را خلاصه می کنید، تنها ایده های اصلی مهم هستند.

بیان دیدگاه شما بسیار متفاوت از نقل قول، تعبیر و خلاصه است. به این معنی که شما حقایق و داستان ها را به اشتراک می گذارید. با این حال، نظر شما، ذهنی است، به این معنا که ممکن است با نظرات دیگران متفاوت باشد.

به عنوان مثال: ممکن است فکر کنید سیندرلا و شاهزاده برای همیشه خوشحال خواهند شد و بچه های زیبا خواهند داشت، اما ممکن است باور داشته باشید که آنها خیلی زود ازدواج کرده و با هم خوشحال نمی شوند.

در آزمون تافل و در نوشتن آکادمیک یا حرفه ای شما از تمام این تکنیک ها استفاده خواهید کرد. بنابراین مطمئن شوید همیشه از تکنیک مناسب استفاده می کنید.

پس از اتمام خواندن این پست، سعی کنید از سه جمله استفاده کنید: نقل قول ، خلاصه کردن و بیان نظر خود. شما می توانید همان کار را با هر متن دیگر انجام دهید.

۳- فهرستی از موضوعات برای نوشتن ایجاد کنید.

اکنون که شما نوشتن کوتاه را انجام داده اید و برخی از تکنیک های مهم را درک کرده اید، آماده هستیم که مقالات تمرینی برای آزمون تافل را شروع کنیم.

اکنون لیستی از مضامین احتمالی ایجاد کنید تا بعدا از بین برود. درباره موضوعاتی که علاقه مند هستید فکر کنید و چیزهای زیادی بدانید. آیا شما در مورد محیط زیست پرشور هستید؟ آن را بنویسید آیا از سفر لذت می برید؟ مزایای سفر می تواند موضوع خوبی برای شما باشد.

از موضوعاتی که از آن لذت نمی برید و یا چیزی درباره آن نمی دانید عبور کنید. برای مثال، اگر چیز زیادی در مورد خودروها نمی دانید، صنعت خودرو را به عنوان یک موضوع بالقوه انتخاب نکنید.

سپس بحث و گفتگوها را انتخاب کنید. فکر می کنم در مورد مسائل بحث کنید و شروع به ساختن یک لیست کنید. یک موضوع نظر همیشه نباید عمیق باشد، مثل سقط جنین یا کنترل اسلحه. آن ها همچنین می توانند ساده تر باشند مانند داشتن فرزند در خانواده، داشتن یک حیوان خانگی یا تحصیل در خارج از کشور.

برای کمک به شما، نیویورک تایمز لیستی از ۲۰۰ دستورالعمل نوشتن نظر را منتشر کرده است، و انجمن آموزش بین المللی گفت و گو پر از ایده است. وب سایت های دیگر، از جمله TestMagic، تست آمادگی، ETS و موفقیت در تافل، منابع خوبی برای مثال سوالات هستند.

در اینجا چند نمونه از مباحث خوب نظر وجود دارد:

شما با این جمله موافقید یا مخالف؟ وب سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام ارتباط کمتری بین افراد شخصی ایجاد کرده اند. از دلایل و نمونه های خاصی برای حمایت از نظر خود استفاده کنید.

کدام یک را ترجیح می دهید: از موفقیت حرفه ای یا زندگی شخصی شاد از دلایل و نمونه های خاصی برای حمایت از اولویت خود استفاده کنید.

شما یک روز برای نشان دادن یک دوست خارجی در اطراف شهر خود زمان دارید. فرهنگ خود، مکان های تاریخی و غذاهای خود را  به او معرفی می کنید.

شما با این جمله موافقید یا مخالف؟ بهتر است که در نزدیکی محوطه دانشگاه زندگی کنید و یک اتاق با هم اتاقی داشته باشید تا خودتان از آن خارج شوید. از دلایل و نمونه های خاصی برای حمایت از نظر خود استفاده کنید.

۴-ایده های اندیشه گشا

لیست موضوعات خود را نگاه کنید و یکی را انتخاب کنید. این به این معنی است که موضوع را بخوانید و درباره آن فکر کنید. چه چیزی می توانید در مورد آن بنویسید؟ نظر شما در مورد موضوع چیست؟ آیا در مورد این موضوع تجربه شخصی دارید؟ آیا شما هر مقاله ای که اخیرا مربوط به آن است خواندید؟

ایده های خود را در یک ورق کاغذ بنویسید. شما می توانید از فلش برای اتصال آن ها استفاده کنید. نگران نباشید در حال نوشتن جملات کامل، علائم نقطه گذاری، دستور زبان یا املا در این مرحله نباشد فقط کلمات یا جملات شکسته ای را که به ذهن می آیند قرار دهید. هنگامی که شما به ایده های اندیشه گشا می پردازید، می توانید طرح خود را شروع کنید.

برای آمادگی هر چه بیشتر در آزمون آیلتس می توانید از مجموعه آموزش آیلتس آریانا

منطبق بر روش Ielts Complete دانشگاه کمبریج استفاده کنید.

این مجموعه به جرات کامل ترین نرم افزار آموزش آیلتس در ایران می باشد.

۵-یک طرح کلی ایجاد کنید.

ایجاد یک طرح کلی شاید یکی از مهمترین (مهم) بخشی از روند نوشتن شما باشد. طرح کلی یک سند است که به شما کمک می کند تا ایده های اصلی خود را سازماندهی کنید تا به صورت منطقی ارتباط برقرار کنند.

طرح شما به شما خواهد گفت اگر شواهد کافی برای حمایت از ایده های اصلی خود داشته باشید. یک طرح خوب می تواند از طریق مقاله شما را هدایت کند، به شما کمک می کند تا داستان و یا استدلال خود را در یک شیوه منطقی و جریان ایجاد کنید. نوشتن طرح شما باید حدود ۷-۹ دقیقه طول بکشد.

به عنوان یک لیست از سرفصل ها در مورد طرح خود فکر کنید. هنگام نوشتن طرح کلی، شروع به تفکر درباره املای خود کنید،  سپس کلمه و دستور زبان  را انتخاب کنید. با این حال، جملات کوتاه یا به سادگی چند کلمه بهتر از استدلال طولانی در خطوط هستند. به یاد داشته باشید، شما هر ایده ای را در حال توسعه نمی یابید، فقط آن ها را لیست کنید.

یک بیانیه قوی را بنویسید. بیانیه پایان نامه شما در طول تمام مقاله شما راهنمای شما خواهد بود. این در پایان پاراگراف معرفی شما آمده است. برای مثال، اگر موضوع برای به اشتراک گذاشتن نظر شما در مورد مزایای حیوانات خانگی است، بیانیه پایان نامه شما ممکن است به صورت زیر باشد:

من معتقدم که حیوان خانگی در خانه بسیار مفید است زیرا آن ها شما را همراهی می کنند، آن ها مسئولیت شما را آموزش می دهند و از عادت ورزش شما حمایت می کنند.

بیانیه قوی پایان نامه معمولا شامل ایده اصلی (به عنوان مثال حیوانات خانگی مفید هستند) و دلایل حمایت (به عنوان مثال ۱ – آن ها همراهی می کنند، ۲ – مسئولیت های شما را آموزش و ۳ – آن ها از عادت ورزش شما پشتیبانی می کنند). سعی کنید دو تا چهار ایده حمایت کننده داشته باشید.

لیست زیرمجموعه ها برای هر دلیل حمایتی را ایجاد کنید. فقط دلایل خود را فهرست نکنید، بلکه ایده های حقایق، عقاید، استدلال های قوی و  یا نمونه هایی را که هر کدام از آن ها را شامل می شود، درج کنید. هنگام تهیه ایده های حمایتی خود به پرسش های “چرا” و “چگونه” فکر کنید. این نکته را از بیانیه پایان نامه شما پشتیبانی می کند؟ سعی کنید حداقل سه نکته زیر برای هر یک از دلایل حمایت کننده داشته باشید.

در طرح شما، یک دلیل حمایتی ممکن است شبیه باشد:

۱- حیوانات خانگی دارای زمان تغذیه و بازی خاص هستند. (به دنبال برنامه روزانه)

۲-حیوانات خانگی نیاز به غذای حیوان خانگی مخصوص دارند (پشتیبانی پولی)

۳-حیوانات باید به طور منظم به دامپزشک منتقل شوند.

۴-داشتن یک گربه مسئولیت را به من آموخت.

برای بررسی، کلیه طرح شما باید چیزی شبیه به این باشد:

اول مقدمه

A -مقدمه: نقل قول، داستان کوتاه، شوخی و غیره

B -پایان نامه

دوم بدنه

A -اصل حمایت # ۱

۱- جزئیات حمایتی

۲- جزئیات حمایتی

۳- جزئیات حمایتی

B- دلیل حمایت # ۲

۱- جزئیات حمایتی

۲-جزئیات حمایتی

۳- جزئیات حمایتی

C -دلیل حمایت # ۳

۱- جزئیات حمایتی

۲- جزئیات حمایتی

۳- جزئیات حمایتی

C- نتیجه

A -خلاصه ای از طرح یا تجدید نظر در پایان نامه

B -درخواست عمل یا پیشنهاد

۶- در مورد موضوعات خود بنویسید.

هنگامی که طرح شما به پایان رسید، سخت ترین قسمت پایان یافته است. شما می توانید شروع به نوشتن کنید.

همان طور که مقاله خود را در حال توسعه می گذارید، فرمت رئوس مطالب خود را دنبال کنید.

با مقدمه ای شروع کنید. معرفی موضوع شما می تواند یک نقل قول، یک داستان کوتاه و یا حتی یک شوخی خنده دار مربوط به موضوع باشد. خلاق باشید. موضوع خود را با بیانیه پایان نامه خود پایان دهید.

در بدنه، شما در پشتیبانی جزئیات طرح خود را گسترش دهید.

در نهایت، مقاله را با نتیجه گیری به پایان برسانید. نتیجه گیری خلاصه ای از بیانیه پایان نامه شما و ایده های حمایتی است. مثلا:

با توجه به اینکه حیوانات خانگی ما را همراهی می کنند، به ما مسئولیت می دهند و از عادت ورزش ما حمایت می کنند، من معتقدم که داشتن حیوان خانگی برای همه مفید است.

شما حتی ممکن است یک پیشنهاد یا درخواست عمل ارائه دهید، از قبیل:

اگر تا به حال یک حیوان خانگی نداشته اید، پیشنهاد می کنم که یکی را انتخاب کنید. اگر علاقه مند هستید، به جامعه انسانی محلی خود بروید، جایی که سگ ها، گربه ها و دیگر حیوانات دوست داشتنی را که نیاز به یک خانه خوب دارند پیدا خواهید کرد.

هدف مقاله خود را در حدود ۷ تا ۱۰ دقیقه بنویسید و بعد ۵ دقیقه بازبینی کنید. این به این معنی است که شما در حدود ۲۵ دقیقه در هر مقاله صرف: ایده های اندیشه گشا ، ایجاد یک طرح کلی، نوشتن و بررسی می کنید.

در طول این مدت هدف نوشتن ۳۰۰-۳۵۰ کلمه است. توانایی نوشتن مقالات ۳۰۰ تا ۳۵۰ کلمه در عرض ۲۵ دقیقه در روز آزمون تافلتان مفید خواهد بود. اگر به زمان بیشتری نیاز دارید یا مقالات شما در ابتدا خیلی کوتاه هستند، نگران نباشید. شما با گذشت زمان بهبود می یابید. فقط متوجه شوید که در حال حاضر در اول راه هستید و جایی که باید بهتر شوید. در زمانی که شما به کمک نیاز دارید درخواست کمک کنید؛ معلم یا دوستان تحصیلتان از شما حمایت خواهد کرد.

۷- نوشتن خود را بررسی کنید.

همان طور که به طور خلاصه در بالا ذکر شد، هنگامی که شما مقاله خود را به پایان رساندید، به عقب برگردید و کار خود را بررسی کنید. سعی کنید فقط ۵ دقیقه برای بازبینی و ویرایش استفاده کنید. نوشتن خود را به آرامی بخوانید و با دقت با توجه به جزئیات آن را بررسی کنید. گرامر، املا و انتخاب کلمه خود را بررسی کنید. اگر متوجه اشتباه شوید، آن را اصلاح کنید. نگران نباشید یک کلمه یا کل جمله را برای اصلاح آن پاک کنید.

اگر متوجه کلمات تکراری شدید، سعی کنید آن ها را با مترادف جایگزین کنید. به عنوان مثال، اگر در مقاله خود چهار بار کلمه “قوی” را استفاده کنید، سه عنوان را با مترادف های مناسب مانند: “فعال”، “سخت”، “عضلانی” جایگزین کنید. اگر شما هیچ مترادف را نمی دانید، از فرهنگ لغت خود استفاده کنید.

در طی آزمون تافل شما گزینه ای برای بررسی فرهنگ لغت و اصطلاحنامه خود نخواهید داشت، اما در حالی که تمرین می کنید این ایده خوب است. با این حال، هنگامی که به تاریخ آزمون تان نزدیک تر می شوید، تمرین کردن چند مقاله ای را بدون یک فرهنگ لغت و اصطلاحنامه انجام دهید.

به موردی که گیج کننده بود توجه داشته باشید. دانستن مناطقی که نیاز دارید توجه بیشتری داشته باشید یا مجددا بررسی کنید، به پیشرفت شما کمک می کند.

۸-از یک سخنگوی انگلیسی بخواهید که کار شما را اصلاح کند.

هنگامی که شما پس از نوشتن، کار مرور و چک کردن را انجام داده اید، لازم است از یک سخنران انگلیسی یا هر کسی که تخصص ویژهای دارد بپرسید تا کار شما را بررسی کند. به یاد داشته باشید، آن ها به صورت روان انگلیسی صحبت می کنند و می توانند تمام اشتباهات کوچک شما را ذکر کنند.

شما می توانید از Lang-8 برای بررسی نوشتن خود استفاده کنید. سخنرانان بومی انگلیسی مقاله شما را به صورت رایگان ویرایش خواهند کرد. در عوض، برای کار خوب، شما می توانید نوشتن اعضای دیگر که زبان مادری شما را یاد می گیرند بازبینی کنید.

البته، کار با یک معلم انگلیسی رودررو به صورت شخصی یا آنلاین بهتر است، زیرا شما فرصت های بیشتری برای بحث در مورد نگرانی های خود خواهید داشت و کارهای خاصی را برای تقویت مناطق ضعیف تر خود انجام می دهید.

برگشت به بالا
0