نحوه آماده شدن برای آزمون تافل

آزمون تافل رایج ترین آزمون زبان انگلیسی در جهان است. اگر می خواهید به یک کالج بروید یا کار دیگری را انجام دهید که نیاز به مهارت زبان انگلیسی دارد، ممکن است از شما خواسته شود این آزمون را تکمیل کنید. برای این که  شما آزمون کاغذی یا آنلاین را انجام  دهید، شما باید توانایی خود را برای خواندن، گوش دادن و صحبت کردن  در زبان انگلیسی نشان دهید. برای لذت بردن در روند یادگیری از ترکیبی از یادگیری فعال، مانند آزمون های تمرین تست زنی، و یادگیری غیر فعال، مانند تماشای فیلم های زبان انگلیسی استفاده کنید. آرامش و لذت بردن از روند  باعث می شود تا زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرید، بنابراین زمانی که مشغول یادگیری هستید از آن لذت ببرید.

در صورت تمایل به آموزش زبان انگلیسی، پیشنهاد ما به شما پکیج آموزشی نصرت می باشد.

آموزش گرامر زبان انگلیسی نصرتدر صورت تمایل به خرید لطفا کلیک نمایید.

روش اول نحوه آماده شدن برای آزمون تافل : درک تست

شکل تست ها را یاد بگیرید.
شکل تست ها را یاد بگیرید.

۱-فرمت تست را بیاموزید. 

آزمون تافل بر خواندن، گوش دادن و نوشتن در زبان انگلیسی تمرکز دارد. هر کجا که امتحان بدهید، یک فرمت معمومی لازم دارد که دارای بخش هایی برای هر کدام از مهارت ها است. شما می توانید با رفتن به وب سایت تافل در مورد فرمت آن یاد بگیرید. یک فرمت برای آزمون مبتنی بر کاغذ و همچنین یک فرمت جداگانه برای آزمون مبتنی بر اینترنت وجود دارد: آزمون مبتنی بر اینترنت دارای بخش خواندن ۶۰ تا ۸۰ دقیقه است. بخش شنیداری ۶۰ تا ۹۰ دقیقه و ۱۰ دقیقه استراحت کردن است؛ بخش صحبت کردن ۲۰ دقیقه و بخش نوشتن ۵۰ دقیقه ای است.آزمون مبتنی بر کاغذ دارای بخش گوش دادن ۳۰ تا ۴۰ دقیقه و بخش نوشتن ۲۵ دقیقه ای  و بخش خواندن ۵۵دقیقه ای و یک آزمون  TWE30 دقیقه ای است.

هدف خود را تعیین کنید.
هدف خود را تعیین کنید.

۲-پایین ین ترین و بالا ترین نمره ها را برای خود در آزمون مشخص کنید.

به خودتان یادآوری کنید که چرا می خواهید در آزمون شرکت کنید. اگر می خواهید به دانشگاهی بروید که نیاز به نمره کمی  داشته باشد، آن رابه عنوان یک محرک در ذهن داشته باشید.پایین ترین و بالاترین نمره ای  را که می خواهید به دست آورید  را بنویسید.به عنوان مثال، اگر شما برای رسیدن به موفقیت نیاز به ۵۰۰ نمره دارید، ۵۰۰ را بنویسید.اگر شما مایل به دستیابی به پیشرفت هستید، نمره آزمون ایده آل خود را  بالاتر از آنچه که برای نیازهای اشتغال یا تحصیل، به آن نیاز دارید را به دست آورید.

راهنما را مطالعه کنید.
منابع راهنما را مطالعه کنید.

 

۳-از دوره های آنلاین استفاده کنید و کتاب های راهنما را مطالعه کنید.

طیف گسترده ای از دوره های آنلاین و کتاب های راهنما برای مطالعه ی آزمون تافل وجود دارد. در یک دوره تافل آنلاین، که آموزش درس، پشتیبانی معلم، و تمرین سوالات تستی برای آزمون در آن وجود داردثبت نام کنید. سپس، کتاب راهنمای تافل را با کیفیت بالا خریداری کنید. به دنبال مطالعه یک کتاب راهنما است که توضیحات کامل ،سوالات تمرین آزمون، و همچنین مشکلات ازمون، توضیحات پاسخ آزمون  مشخص می شود .آزمون آنلاین تافل بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار هزینه دارد. و مشاوره تحصیل بین ۲۰ تا ۵۰ دلار هزینه دارد.

روش دوم نحوه آماده شدن برای آزمون تافل : تمرین سوالات تستی

خلاصه ای از ایده اصلی را در خلاصه ی خود داشته باشید.
خلاصه ای از هدف اصلی را در خلاصه ی خود داشته باشید.

۱-درک خود را از آن چه می خوانید خلاصه وار بنویسید. 

پس از خواندن یک پاراگراف از کتاب راهنمای  خود و یا  یک کتاب زبان انگلیسی ، خلاصه ای کوتاه  بنویسید. شما باید بتوانید یک متن ۱۰۰۰ کلمه ای را در ۱۰۰ کلمه خلاصه کنید. بر ایده های اصلی و جزئیات مهم در متن تمرکز کنید. از بیان کردن نظر خودتان اجتناب کنید . آنها فقط می خواهند خلاصه ای از متن شما را بشنوند.کلمات و جملات را عینا  در متن تکرار نکنید.سعی کنید خلاصه ای از ایده اصلی را در خلاصه ی خود داشته باشید. لازم نیست شامل همه چیز شود.

تمرین کنید تا پاسخ های خود را در مدت زمان مشخص شده ای ارائه دهید.
تمرین کنید تا پاسخ های خود را در مدت زمان مشخص شده ای ارائه دهید.

۲-در جلسات نوشتن را به صورت همزمان انجام دهید. 

از آنجا که محدودیت زمانی برای نوشتن در آزمون تافل دارید، باید تمرین کنید تا پاسخ های خود را در مدت زمان مشخص شده ای ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر شما تست آنلاین را انجام  می دهید، برای بخش نوشتن ۵۰ دقیقه خواهید داشت. اگر آزمون مبتنی بر کاغذ را انجام می دهید، برای بخش نوشتن ۲۵ دقیقه زمان دارید.

به سخنرانی ها یا کنفرانس های تلویزیونی گوش دهید.
به سخنرانی ها یا کنفرانس های تلویزیونی گوش دهید.

۳-به دقت به درس گوش کنید. 

برای به دست آوردن نکته های کلیدی به سخنرانی ها  یا کنفرانس های تلویزیونی گوش دهید. پس از یک یا دو دقیقه گوش دادن به درس، ضبط صوت را متوقف کنید. یک لحظه از خود چند سوال  برای افزایش درک خود بپرسید: موضوع سخنرانی چیست؟آیا کلمات یا عبارات جدید وجود دارد؟آیا سخنران از طریق آهنگ یا مکث کوتاه به چه چیزی تاکید کرده است؟چه چیزی  انگیزه ی سخنران بوده است؟

سوالات آزمون را در کتاب راهنمای خود بیابید.
سوالات آزمون را در کتاب راهنمای خود بیابید.

۴-سوالات  آزمون های قبلی تافل  را تمرین کنید.

کتاب راهنمای  شما باید تمرین سوالات  آزمونهای قبلی تافل را داشته باشد. مکانی عالی برای تحصیل  انتخاب کنید. هر زمان که در یک مکان بی حوصله و یا بی پروا شدید، به  مکانی دیگر بروید. سوالاتی که باید شما در قسمت خواندن، گوش دادن و صحبت کردن  در آزمون  تمرین کنید. پس از اتمام مجموعه ای از  سوالات تمرینی، به آخر کتاب بروید و پاسخ ها را بیابید. زمانی که جواب هارا نگاه کردید، به اشتباهات خود پی می برید و می توانید جواب درست آن ها را یاد بگیرید. شما می توانید توضیحات لازم پاسخ سوالات آزمون را در کتاب راهنمای  خود بیابید. توضیحات را بخوانید، تا متوجه پاسخ دقیق سوال  شوید که چرا آن پاسخ درست است و همچنین در صورتی که پاسخ شما اشتباه بوده باشد، پاسخ خود را اصلاح کنید.

نمونه سوالات قبلی را بررسی کنید.
نمونه سوالات قبلی را بررسی کنید.

۵-آزمون های قبلی را جواب دهید. 

کتاب راهنمای  شما و یا دوره آنلاین باید آزمون های قبلی تافل را داشته باشد. شما همچنین می توانید ازتمرین آزمون  آنلاین مانند ScoreNexus استفاده کنید که شامل آزمون تمرینی و همچنین بهترین اظهار نظر یک مربی حرفه ای تافل می شود.پس از اتمام آزمون، نمره خود را بررسی کنید و مشخص کنید که در کدام بخش برای انجام کمال مطلوب یا بالا بردن پایین ترین نمره خود نیاز به تمرین بیشتر دارید.

برای شما آموزش زبان رزتااستون زبان روسی را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

rosetta-stone-english-american- (6)

روش سوم نحوه آماده شدن برای آزمون تافل : صحبت کردن در زبان انگلیسی

زمانی را برای انگلیسی صحبت کردن با دوستان
زمانی را برای انگلیسی صحبت کردن با دوستان اختصاص دهید.

۱-هر روز انگلیسی صحبت کنید. 

از آنجا که برای یادگیری یک زبان جدید،باید در همه ی موارد تمرین و تکرار داشته باشید ، زمانی را برای انگلیسی صحبت کردن با دوستان، اعضای خانواده، همکاران، معلمان و یا آشنایان روزانه به صورت آنلاین  به وجود بیاورید. اگر شما کسی را که زبان مادریش  انگلیسی است را می شناسید،ایده ای عالی برای تمرین با اوست . و اگر هیچ کس را که زبان مادریش  انگلیسی باشد نمی شناسید ، می توانید  یک معلم آنلاین پیدا کنید.همچنین شما می توانید یک تبادل زبانی را به وجود بیاورید که در آن افرادی که زبان بومیشان انگلیسی است برای شما تدریس  کنند .اگر شما اعضای خانواده ای دارید که زبان انگلیسی بیشتری نسبت به شما می دانند، ببینید آیا آن ها مایل به تمرین با شما هستند.

حرف های خودتان را ضبط کنید
حرف های خودتان را ضبط کنید.

۲-انگلیسی صحبت کردن خود را ضبط کنید. 

اگرچه صحبت کردن با کسی که  انگلیسی خوب حرف می زند بیشتر سرگرم کننده است، شما همچنین می توانید تلفظ خود را با به تنهایی حرف زدن و ضبط کردن صدای خودتان بهبود ببخشید. عبارات کلیدی را از کتاب راهنمای خود پیدا کنید و آنها را در گوشی موبایل ، رایانه یا دستگاه ضبط دیگری نگه دارید. عبارت ها را بیان کنید و به خودتان گوش کنید و سپس به ضبط شده های کتاب راهنما گوش دهید و ببینید که تلفظ شما چقدر نزدیک به عبارت صحیح است. به عنوان مثال، حرف های خودتان را ضبط کنید، “جان، آیا می توانی از سس داغ بگذری ؟”در بازار هیوستین چه نوع خانه ای را دوست داری؟”

از یک نفر برای تلفظ کلماتتان نظرخواهی کنید.
از یک نفر برای تلفظ کلماتتان نظرخواهی کنید.

۳-برای اظهار نظر در مورد تلفظ خود نظر دیگران را بپرسید. 

هنگامی که شما با کسی که انگلیسی حرف می زند یا یک معلم صحبت می کنید، از آنها بخواهید تا نظرات خود را در مورد تلفظ شما بگویند. اگر صدای خودتان را ضبط کرده اید یا با یک عبارت خاص مشکل دارید، از آنها بخواهید تا راهنمایی هایی در مورد چگونگی تلفظ درست آن را برای شما بیان کنند. نظر مربی خود برای  تلفظ کلماتی که با th  آغاز می شود، بخواهید.از یک دوست برای  تلفظ کلماتی با Z   شروع می شود نظر بخواهید.

روش چهارم نحوه آماده شدن برای آزمون تافل : یادگیری غیر فعال

وب سایت های خبری که به زبان انگلیسی نوشته شده اند، مرور کنید.
وب سایت های خبری که به زبان انگلیسی نوشته شده اند، مرور کنید.

۱-انگلیسی را به طور معمول در ارتباط با رسانه های آنلاین تمرین کنید. 

شما می توانید خواندن، گوش دادن و حتی صحبت کردن در اینترنت را تجربه کنید. وب سایت های خبری که به زبان انگلیسی نوشته شده اند، مرور کنید. به یوتیوب و یا سایر سایت های ویدئویی آنلاین بروید و از دیدن چند فیلم لذت ببرید.یک متن یا گفتگوی ویدیویی را با دوستان یا همکاران خود در رسانه های اجتماعی شروع کنید. 

ک فیلم مورد علاقه انگلیسی
یک فیلم که مورد علاقه تان است به زبان  انگلیسی ببینید.

۲-فیلم ها را به زبان انگلیسی تماشا کنید.

 فیلم های زیادی برای انتخاب در زبان انگلیسی وجود دارد. شما می توانید فیلم های زبان انگلیسی را در streaming services یا وب سایت ها پیدا کنید. اگر شما یک فیلم مورد علاقه  انگلیسی در دسترس دارید،آن را  ببینید. اگر تازه شروع کرده اید، سعی کنید فیلم های کودکان و تلویزیون را تماشا کنید.کمیته های زبان انگلیسی بسیار عالی هستند زیرا معمولا گفتگو های زیادی دارند.

مطالعه کتاب ها به زبان انگلیسی را در برنامه خود بگنجانید.
مطالعه کتاب ها به زبان انگلیسی را در برنامه خود بگنجانید.

۳-کتاب های پر فروش و محبوب را به زبان انگلیسی بخوانید. 

کتاب های محبوب معمولا به زبان ساده انگلیسی نوشته شده اند. به  یک ژانر یا مقوله از کتاب  نگاه کنید که شما  در زبان مادری خود از آن  لذت می برید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید فانتزی، علمی تخیلی، ترسناک یا کتاب کارآگاهی را انتخاب کنید. 

موقعیت های رادیویی را با استفاده از گفتگوها و صحبت رادیو جست و جو کنید.
موقعیت های رادیویی را با استفاده از گفتگوها و صحبت های رادیو جست و جو کنید.

۴-به ” صدای رادیو” در مسیرهای رادیویی زبان انگلیسی گوش دهید. 

شما می توانید مسیرهای رادیویی زیادی را در زبان انگلیسی  به صورت آنلاین پیدا کنید. و همچنین مسیر رادیویی خود را پیدا کنید. موقعیت های رادیویی را با استفاده از گفتگوها و صحبت  رادیو جست و جو کنید.

به عنوان مثال، رادیو CBC  در کانادا دارای بسیاری از رادیوهای گفتاری مانند “جریان”، “ایده ها” و “فصل بعدی” است.رادیوعمومی ملی  در ایالات متحده  گفتگوی رادیویی زیادی دارد، مانند «همه چیزهایی که در نظر گرفته شده» و «هوا تازه».

برگشت به بالا
0