چقدر طول می کشد تا زبان عربی را یاد بگیریم؟

چقدر طول می کشد تا زبان عربی را یاد بگیریم؟این یکی از اولین سؤالات متداول هر شخص علاقه مند به یادگیری زبان است.جهت یافتن پاسخ این سوال این مقاله را دنبال کنید.

یادگیری یک زبان جدید مانند زبان عربی فرایندی زمان بر است و هر مرحله از آن می تواند بسیار به سختی تحقق یابد. زمان با ارزش است و اگر چه همه ما دوست داریم زمان بی حد و حصر برای بهبود مهارت های زبان را داشته باشیم، حقیقت این است که زندگی شخصی و حرفه ای ما  ایجاب می کند که وقت کمی برای یادگیری زبان داشته باشیم.

اگر به دنبال راهی برای پیشرفت سریع هستید ، می توانید در دوره های آنلاین عربی ثبت نام کنید. بعضی از این دوره ها  کاملا رایگان و قابل قبول هستند.

یادگیری زبان یک فرایند پیچیده است که برای هر یک از افراد مبتنی بر چندین عامل مختلف متفاوت است.

عوامل مختلف و نحوه تأثیر آن بر سرعت یادگیری زبان عربی

یادگیری یک زبان جدید فقط تلاش و پشتکار می خواهد.
یادگیری یک زبان جدید فقط تلاش و پشتکار می خواهد.

۱- تجارب یادگیری زبان قبلی

اگر شما قبلا یک زبان خارجی را یاد گرفته اید  و با دو زبان صحبت می کنید ، ممکن است بخواهید زبان عربی را نیز یاد بگیرید. همان طور که چندین مطالعۀ ثابت کرده است ، یادگیری زبان سوم برای افراد دو زبانه آسان تر می شود. این به این دلیل است که آن ها به طور طبیعی بیشتر در معرض زبان های مختلف هستند و مهارت یادگیری آن ها بیشتر است.

اگر شما دو زبانه یا چند زبانه نیستید ، نگران نباشید یادگیری یک زبان جدید فقط تلاش و پشتکار می خواهد.

یکی از اولین گام های یادگیری زبان جدید ، یادگیری در مورد آنچه که زبان و جنبه های زبانی منحصر به فرد زبان مورد نظر شما را می سازد ، می باشد. اگر در حال مطالعه گرامر خارجی هستید ، یادآوری واژگان ، گوش دادن به صداهای مختلف و نگاه کردن به حرف های مختلف ، ذهن شما را آماده می کند که در یادگیری زبان جدید با چیزهای جدید روبرو شوید. با این حال شگفتی های زیادی وجود ندارد و یادگیری زبان ساده تر و سریع تر می شود.

وقتی در معرض زبان های مختلف قرار می گیرید ، به ویژه هنگامی که یکی از آن زبان ها زبان مورد نظر شماست ، می تواند سریع تر یادگیری زبان را انجام دهد.

گاهی اوقات از طریق زبان های دیگر نیز وارد زبان ما می شوند.
گاهی اوقات واژگان از طریق زبان های دیگر وارد زبان ما می شوند.

۲- واژگان مشترک زبان شما با زبان عربی

حتی اگر عربی به عنوان یکی از سخت ترین زبان ها برای یادگیری  افراد زبان شناخته شود ، این زبان واقعا جذاب چند کلمه از زبان های دیگر را قرض می گیرد. این کلمات می تواند یادگیری برخی از واژگان عربی را آسان تر کند.

بیایید به برخی از آن ها نگاه کنیم:

کومبیوتر – (kombiouter): کامپیوتر

تلیفون – (telifone): تلفن

میکرویف – (maycrowayf): میکروویو

میکانیکی – (mikaniky): مکانیک

ملیون – (milyoon): میلیون

همچنین برخی از کلمات وجود دارد که به نظر می رسد همانند کلمات زبان های دیگر است ، اما معنی یکسانی ندارند. با این وجود این شباهت ، می تواند آن ها را برای حفظ کردن ساده تر کند:

 أنا – (ana) – به معنای من است.

 فی – (fi) – مانند (هزینه)به معنی در است.

 ألف – (alf) – به معنی هزار است.

 ارض – (ard) – به معنی زمین است.

آیا می دانستید که بسیاری از کلمات وجود دارد که در واقع از زبان عربی آمده است؟ این کلمات که دارای ریشه های عربی هستند ، گاهی اوقات از طریق زبان های دیگر نیز وارد زبان ما می شوند. با کمک این کلمات قطعا می توانید واژگان عربی را بسیار ساده تر و سریع تر یاد بگیرید.

۳-  روش های یادگیری زبان عربی

روش های یادگیری شما نیز نقش مهمی در یادگیری زبان عربی شما دارد. اگر یادگیری زبان شما محدود به یک محیط کلاس باشد ، احتمالا شما کمی طولانی تر آن را یاد می گیرید.

با این حال ، اگر شما کارهایی دیگری خارج از کلاس های عربی انجام می دهید ، می توانید زمان لازم برای یادگیری را کاهش دهید. خواندن متون عربی ، گوش دادن به رادیو یا کتاب ها، نوشتن با زبان عربی ، صحبت کردن ، تماشای فیلم و سفر به کشورهای عربی زبان ، می تواند در سرعت بخشیدن به روند یادگیری کمک کند.

مدت زمان اختصاص داده شده به یادگیری زبان
مدت زمان اختصاص داده شده با یادگیری زبان ارتباط مستقیم دارد.

۴- مدت زمان اختصاص داده شده به یادگیری زبان

هرچه مدت زمان بیشتری از وقت روزانه ی خود را به یادگیری زبان عربی اختصاص دهید به طور مستقیم یادگیری زبان عربی برای شما ساده تر می شود.

برای شما  رزتا استون زبان عربی ROSETTA STONE ARABIC را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

موفق ترین نرم افزار آموزش زبان در سال ۲۰۱۵

آموزش زبان عربی از مبتدی تا پیشرفته

آموزش زبان به صورت زبان مادری

آموزش در قالب مکالمات کاربردی

اموزش زبان از طریق تصاویر واقعی

قابل استفاده روی کامپیوتر

قابل استفاده برای همه سنین

 

آموزش زبان ژاپنی نصرت

 

نگرش شما نیز نقش مهمی در سرعت یادگیری زبان عربی شما ایفا می کند.
نگرش شما نیز نقش مهمی در سرعت یادگیری زبان عربی شما ایفا می کند.

۵- نگرش شما برای یادگیری زبان عربی

نگرش شما نیز نقش مهمی در سرعت یادگیری زبان عربی شما ایفا می کند. اگر به یادگیری زبان با نگرش مثبت دست پیدا کنید و آن را به عنوان یک فرصت جالب و جذاب برای گسترش افق های خود در نظر بگیرید ، افکار شما بیشتر برای یادگیری گسترده است. با این وجود شما انگیزه بیشتری برای مطالعه و یادگیری خواهید داشت تا آنجا که ممکن است ، کل روند لذت بخش تر باشد و در نتیجه سریع تر خواهد بود.

۶- انگیزه شما برای یادگیری زبان عربی

داشتن انگیزه برای هر فردی کلید یادگیری زبان جدید است. مطالعات بسیاری در مورد اهمیت انگیزه در یادگیری زبان وجود دارد. انگیزه یکی از دلایلی موفقیت بسیاری از مردم در یادگیری زبان است و همچنین یکی از دلایلی که چرا برخی از آن ها در یادگیری زبان شکست خورده اند ، نبود انگیزه است.

به یاد داشته باشید که به چه دلیل شما می خواهید عربی را یاد بگیرید ، چگونه  می توانید با یادگیری یک زبان جدید زندگی خود را بهبود ببخشید ، داشتن انگیزه برای یادگیری یک زبان جدید هر چند که سخت باشد ، زمان یادگیری را سرعت می بخشد.

تعامل پیچیده بین همه این عوامل تعیین می کند که شما چه مدت زمان  را برای یادگیری زبان عربی لازم دارید.

خوشبختانه مطالعات متعددی وجود دارد که به دنبال آن است که به ما بگوید چه مدت زمان طول می کشد که زبان عربی را بیاموزید.

در بسیاری از این مطالعات ، مهارت زبان یا روان شناسی ، تعیین می کند که آیا زبان جدید به درستی آموخته شده است یا نه. همان طور که می دانید ، لزوما نباید به راحتی زبان اصلی خود صحبت کنید. یادگیری در سطح متوسط  زبان عربی به گونه ای است که شما می توانید در کشورهای عربی زبان به راحتی صحبت کنید.

۷- زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان عربی

برآوردهای واقع گرایانه در زمینه زبان شناسی ، تعداد ساعت های مورد نیاز برای یادگیری یک زبان مانند زبان عربی را مطالعه کرده است. برای مثال ، چارچوب کلی اروپایی به عنوان مرجع برای زبان ها از چارچوب (ساعت یادگیری هدایت شده) برای اندازه گیری میزان کل زمان کلاس مورد نیاز برای رسیدن به سطح B2 یا متوسط  به بالا استفاده می کند. فرض بر این است که برای هر یک ساعت کلاس درس ، دانش آموزان دو ساعت زمان مطالعه مستقل را صرف خواهند کرد. در پایان ، این زمان به طور کلی بین ۱۰۰۰ تا۱۲۰۰ ساعت است.

بیایید نگاهی به این موضوع در چندین سناریوی مختلف بیاندازیم:

زمان لازم برای داشتن سطح متوسط ​​عربی:

۱- یک دوره ۳ ساعته عربی در هر هفته به مدت ۸ هفته ، به علاوه یک جلسه تکلیف هفتگی (۱ ساعت) و همچنین کار مستقل از هر نوع (۲ ساعت). ۳ دوره درسال. شما بین ۲۵-۳۰ دوره نیاز دارید. در ۳ دوره در سال ، ممکن است شما بین ۸-۳ سال برای رسیدن به سطح متوسط ​​لازم داشته باشید.

۲- یک سال آموزش زبان عربی در مدرسه که شامل ۴ساعت در هفته می باشد که  ۲ ساعت مباحثه و۲ ساعت کار مستقل را شامل می شود. بین ۵تا ۶  سال برای رسیدن به سطح متوسط وقت لازم است.

۳- مطالعه مستقل (۱ ساعت در روز). تقریبا ۳ سال برای رسیدن به سطح متوسط ​​عربی وقت لازم است.

۴- روش غوطه وری فعال (۸ ساعت در روز). تقریبا ۳ ماه به سطح متوسطی از عربی دست پیدا می کنید.

تعیین مدت زمان یادگیری عربی

با این وجود این محاسبات ، بسیاری از عواملی را نادیده می گیرد و هنوز هم روش بسیار دقیقی برای تعیین اینکه چه مدت  زمان لازم است تا شما به یادگیری زبان عربی بپردازید مشخص نیست.

به منظور یادگیری زبان عربی ، یک مؤسسه گروهی از سخنرانان بومی انگلیسی را بین ۳۰ تا ۴۰ ساله که در مؤسسه خود در رشته زبان های خارجی مطالعه می کردند ، مورد بررسی قرار دادند. سطوح حاصل از دانش آموزان با استفاده از مقیاس Roundtable Language Interagency Language Round اندازه گیری شد و هدف این بود که محاسبه کنند که درچه مدت زمان دانش آموزان به «مهارت حرفه ای عمومی» یا بالاتر می رسند.

با توجه به FSI، زبانی که نزدیک تر به زبان مادری شماست ، سریع تر آن زبان را یاد خواهید گرفت. آن ها یافته های خود را به پنج دسته بندی اساسی زبان بر اساس شباهت زبان جدید به زبان مادری تقسیم کرده اند. بنابراین ، با توجه به یافته های FSI، زبان عربی در گروهی قرار می گیرد که یادگیری آن، حدود ۱۵۰۰ ساعت ، طول خواهد کشید.

این مطالعه می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا به شما کمک کند تخمین بزنید که چند ساعت از وقت خود را به یادگیری زبان عربی و چند هفته یا چند ماه یا چند سال را اختصاص دهید.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که کیفیت مطالعه شما مهم تر از مقدار است. تجارب غوطه وری یا تمرین روزانه می تواند به میزان قابل توجهی برای مدت زمان طولانی برای یادگیری زبان عربی مفید باشد.

نترسید شما می توانید  عربی را سریع تر از آنچه که انتظار دارید یاد بگیرید. حتی مواردی وجود دارد که آن را در کمتر از یک سال یاد می گیرند.

جمع بندی کلی

اکنون که می دانید چقدر وقت برای یادگیری زبان عربی لازم است و کدام عوامل می توانند به شما در رسیدن به اهداف شما کمک کنند ، مهم است که توجه داشته باشید یادگیری زبان ، به معنای تمرین با برنامه است. این بدان معنی است که رسیدن به یک سطح خاص تضمین نمی کند که شما آن را برای بقیه زندگی خود نگه دارید. شما باید به طور همیشگی درحال تمرین زبان جدید باشید.

مراقبت از زبان عربی شما مانند مراقبت از یک بچه ی کوچک  است ، که شما باید همیشه از او مراقبت کنید.

در نهایت ، شما تصمیم می گیرید که چگونه به سرعت زبان عربی را تغییر دهید و مهارت های خود را با هم حفظ کنید. با نگرش ، عزت ، موقعیت و انگیزه ، هر زبان در دسترس شماست.

برگشت به بالا
0