۴عامل برای سرعت بخشیدن به روند یادگیری زبان آلمانی

۴عامل برای سرعت بخشیدن به روند یادگیری زبان آلمانی را هم اکنون در این مقاله بخوانید تا به طور کامل و اصولی آن را یاد بگیرید.

چه مدت طول می کشد تا زبان آلمانی را یاد بگیرید؟ زمانی که  زبان آلمانی را برای یادگیری انتخاب می کنید ، در مورد سخت بودن آن نگران نباشید ، یادگیری آن ممکن است کمی طول بکشد. شما به زمان برای جذب دستور زبان ، توسعه لهجه خود و ادغام شدن در فرهنگ آلمانی نیاز دارید.

با این وجود ، چه مدت طول می کشد تا شما  آلمانی را یاد بگیرید؟ این یک سوال کاملا سخت است و پاسخ های جامع زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا مطالعات زبان خود را برنامه ریزی کنید.

در این مقاله ، شما را با چهار عامل برتر که تاثیر می گذارند تا شما درمدت زمان کمی زبان آلمانی را یاد بگیرید آشنا می کنیم. بسته به اهداف شما ، سطح فعلی شما ، دسترسی شما به زبان مادری آلمانی و روش های مطالعه شما ، قادر خواهید بود تا یادگیری شما چند ماه یا سال طول بکشد تا این زبان باور نکردنی را بیاموزید و حتی چگونگی سرعت بخشیدن به آن را یاد بگیرید.

۴ عامل برای سرعت بخشیدن به روند یادگیری زبان آلمانی

۱- سطح آلمانی که شما می خواهید به آن برسید را تعیین کنید.

به طرز شگفت آوری ، هر چه بخواهید در زبان آلمانی روان تر باشید ، به همان اندازه طول می کشد تا اهداف خود را بدست آورید. اما چه مدت طول خواهد کشید تا زبان آلمانی را از سطح  ابتدایی تا پیشرفته یاد بگیرد؟

شما می توانید تحصیل در زبان آلمانی را در خانه ی خود انجام دهید ، برای به دست آوردن مدرک در سطح B1می توانید در موسسه های برگزار کننده ی این کلاس ها شرکت کنید. این مدرک ها توسط موسسه گوته پشتیبانی می شود که آزمون های رسمی آلمانی را در سطوح A1 مبتدی تا C2  پیشرفته ارائه می دهد. آن ها می گویند که شما باید حداقل ۳۵۰ جلسه ۴۵ دقیقه ای درس آلمانی و تمرین را برای رسیدن به سطح B1 کامل کنید ، که تقریبا یک سال و نیم طول می کشد زیرا اکثر مردم نمی توانند هر روز در جلسات شرکت کنند و درس بخوانند.

برای کسانی با روحیه ی پرشور برای یادگیری که احتمالا می خواهند زبان شناسانی درحد پیشرفته باشند  و می خواهند زبان آلمانی را در سطح  C2 درک کنند ، موسسه گوته جایی است که می توان جز فرهنگ و آداب و رسوم آلمان زبان آلمانی را در هر سطحی یاد گرفت. یادگیرندگان با نرخ های مختلف بر اساس عوامل دیگر که وجود دارد ، به C2 می رسند ، اما بیشتر از سه سال (و احتمالا چند سال) انتظار می رود.

موسسه گوته اعلام می دارد که برای دستیابی به این نکته لازم است که حداقل ۷۵۰ ساعت درس زبان آلمانی را بخوانید.

۲-تا اندازه ای که می توانید در زبان آلمانی غوطه ور شوید.

غوطه ور شدن در زبان یک روش یادگیری زبان است که در آن زبان شما توسط زبان مورد مطالعه شما احاطه شده است. در غوطه ور شدن در زبان ، کلمات خود را به طور طبیعی از طریق زمینه و تکرار یاد می گیرید. شما آلمانی و زبان مادری خود را به عقب و جلو ترجمه نخواهید کرد.

غوطه ور شدن در زبان به طور کلی یکی از سریع ترین راه های یادگیری زبان است ، به خصوص اگر بتوانید با زندگی در آلمان این کار را انجام دهید. معمولا پیشنهاد می شود که دانش آموزان در پایه ی متوسط به آلمان بروند و در کلاس های سبک آلمانی شرکت کنند. به این ترتیب آن ها ۲۴ ساعته در زبان آلمانی غوطه ور هستند و در عین حال کمی از مطالعه زبان متمرکز هستند. با استفاده از این روش ، اکثر آن ها به مدت شش ماه به صورت روان شناختی عمل می کنند.

البته این برای افراد مختلف متفاوت است ، زیرا هر فرد دارای توانایی های متفاوتی است و با انواع اطلاعات هوشمندانه برخورد می کند. اما در یک محیط کاملا غوطه ور ، می توانید انتظار داشته باشید که در این دوره زمانی ، زبان آلمانی را بهتر یاد می گیرید  و شاید تا چند سال ، بسته به اینکه چه تعداد از مبتدیانی که در هنگام ورود به آنجا بودند ، یاد بگیرید. البته ، برای این کار، شما باید واقعا غوطه ور شوید. اگر شما در حال حاضر در ناحیه ای که با زبان آلمانی صحبت می کنند زندگی نمی کنید و در حالی که از غوطه وری پایین تر برخوردار هستید ، با توجه به منابع آنلاین عالی موجود ، غوطه وری در منزل نیز یک گزینه مناسب است.

 FluentU یک ابزار باور نکردنی است که به وسیله ی آن می توانید هر زمان و هر کجا تمرین زبان آلمانی را به یاد بیاورید. FluentU فیلم های ویدیویی مانند تریلر فیلم ، ویدیوهای موسیقی ، گفتگوهای الهام بخش و … را فراهم می کند که به درس های شخصی تبدیل شده است.

هر ویدیو با زیرنویس های تعاملی همراه است. بر روی هر کلمه کلیک کنید و یک تعریف درون متن ، اطلاعات دستور زبان ، یک تلفظ بومی و یک عکس به یاد ماندنی خواهید گرفت. به این ترتیب ، به طور طبیعی کلمات خود را در حالی که ویدیوهایی را تماشا می کنید که سخنرانان آلمانی در واقع تماشا می کنند ، انتخاب می کنید.

از آنجا که فیلم ها توسط سبک و سطح یادگیری (پیشگام مطلق به پیشرفته) سازمان یافته است ، آسان است که آن هایی را پیدا کنید که برای شما مفید هستند. شما می توانید در هر کجا ودر هر زمانی با برنامه های FluentU iOS و آندروید به دنیای آلمانی بروید.

تبادل زبان های آنلاین یکی دیگر از روش های عالی برای به دست آوردن تمرین فراگیر زبان آلمانی است. در این برنامه چندین راهنمایی مفید برای پیدا کردن یک شریک تبادل زبان آلمانی وجود دارد.

برای شما بسته آموزشی رزتا استون زبان آلمانی  را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره روی تصویر زیر کلیک کنید.

۳- توانایی خود برای ارتباط با کلمات آلمانی را محک بزنید.

می توان این را معنای زبان بنامیم. ما به شدت بر این باور هستیم  که وقتی یک زبان جدید یاد می گیریم ، شهود ما باید در اوج خود باشد. ما باید ارتباطات (یا وابستگی) واژه هایی را که می شنویم به چیزی که قبلا می دانیم ، مرتبط کنیم.  این فرایند یادگیری را سریع تر می کند.

بگذارید برای شما مثالی بزنیم. اگر صدای کلمه sitzen را بشنویم ، بلافاصله آن را با کلمه انگلیسی نشستن مرتبط می کنیم. بعد از همه ، sitzen  و نشستن صدا نیست که متفاوت است. حتی اگر به طور رسمی کلمه sitzen را مطالعه نکینم ، می توانم از اصطلاح و زبان مان برای درک آنچه منظورش است استفاده کنیم.

به همان شیوه می توانید معنی زبان آلمانی خود را با درک اینکه پیشوند های مختلف به طور معنی داری هستند ، ایجاد کنید.

البته استثنائاتی وجود دارد. به عنوان مثال ، در مورد واژه پول هیچ وابستگی وجود ندارد. در چنین مواردی ، فقط باید کلمه آلمانی را حفظ کنید. اما امکان دارد که در ۷۰٪ موارد ،  به راحتی همکاری کرد.

سخت است که یک قاعده سخت و سریع برای اینکه میزان توانایی خود برای همبستگی و فرایند یادگیری زبان را سریع تر کنید. این نوعی از چیزهایی است که در طول زمان با کاهش تمرین های واژگان خود و ایجاد فضا برای مطالعه سایر مفاهیم آلمانی به دست می آورید.

۴- تمرکز خود بر ساختار گرامر آلمانی را بیشتر کنید.

گرچه همکاری مرتبط یک عنصر مهم در یادگیری زبان است ، اما ترجمه به طور مستقیم کلمات برای کلمه بین آلمانی و زبان مادری شما اتفاق نمی افتد. با تمرکز بر ساختارهای گرامری آلمانی ، شما شروع به ترجمه ی طبیعی تر و روان تر در راه آلمانی می کنید.

به عنوان مثال، در آلمان،  افعال محل بسیار ثابت در انواع مختلف سوالات و اظهارات به خوبی شناخته شده است. اگر شما شروع به معنی کردن لغات آلمانی به جملات با استفاده از همان ساختارهایی که در زبان انگلیسی استفاده می کنید ، بسیار حساس نخواهید بود.

بنابراین ، برای یادگیری سریع تر زبان آلمانی ، باید در همان ابتدا تمرکز خود را بر گرامر آلمانی آغاز کنید. یک دفتر یادداشت را برای نوشتن ساختار جملات آلمانی مورد نظرتان نگه دارید. سعی کنید تمرینات گرامری آلمانی را به صورت آنلاین در Deustch-Lernen یادگیری آلمانی یاد بگیرید.

Deustch-Lernen
Deustch-Lernen برای سرعت بخشیدن به روند یادگیری زبان آلمانی

شما واقعا می توانید روش غوطه وری که ما در بالا با عمل گرامر شما صحبت کردیم را ترکیب کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید طبق دستورالعمل های گرامری آلمانی را با گوش دادن به ستاره های پاپ آلمانی بومی به طور طبیعی جذب کنید.

در اینجا یکی از آخرین رازها را برای شما بیان می کنیم. یادگیری زبان یک فرآیند مداوم است حتی پس از اینکه شما شروع به خواندن متن های آلمانی خود می کنید.

اگرچه یک سخنران آلمانی C2 هستید ، از طریق تدریس ، خواندن اخبار آلمان و گوش دادن به رادیو آلمان با زبان آلمانی ارتباط برقرار کنید.

مهم این است که یاد بگیرید که یک زبان جدید یک هنر است ، نه یک علم. بنابراین به جای استفاده از رویکرد بسیار منطقی ، سعی کنید آلمانی را با ذهن باز مطالعه کنید. سعی کنید منطق خود را برای ارتباط با زبان خود بسازید.

یادگیری هر زبان جدید آسان نیست. این نیاز به زمان ، تلاش و فداکاری دارد. اما مهم تر از همه ، اشتیاق عنصر کلیدی است.

۱۰ روش برتر برای یادگیری زبان عربی
برگشت به بالا
0