روش های تمرین عملی روزانه تافل برای موفقیت آزمون

شما باید تمرین کنید تا آماده باشید.هیچ کس یاد نمی گیرد بر روی مسیر مسابقه رانندگی کند.هیچ کس یاد نمی گیرد که از طریق غواصی مستقیما در اقیانوس شنا کند. همین امر برای آزمون های انگلیسی مثل تافل درست است. بهترین راه برای آماده شدن برای این آزمون، مطالعه روزانه استراتژیک است. اما چگونه می توانید وقت خود را برای مطالعه روزانه تافل در کنار کار، خانواده، مدرسه و تمام تعهدات دیگر خود پیدا کنید؟ نگران نباشید ما آن را برای شما آسان ساخته ایم. در اینجا  روش های عملی و موثر برای مطالعه برای هر بخش تافل به صورت روزانه را برای شما آورده ایم.

در صورت تمایل به آموزش زبان انگلیسی، پیشنهاد ما به شما پکیج آموزشی نصرت می باشد.

آموزش انگلیسی حرفه ای نصرت تصویری برای کامپیوتر

در صورت تمایل به خرید لطفا کلیک نمایید.

پکیج گیتار کلاسیک مقدماتی تا پیشرفته

چرا تمرین روزانه تافل مطالعه بسیار مهم است؟

تحصیل برای تافل زیاد طول می کشد. اگر سعی می کنید همه کارها را در یک زمان انجام دهید، ممکن است در مباحث غرق شوید. شکستن این وظیفه به هر بخش کوچک تر و قابل کنترل تر هر روز تمام روند را ساده تر می کند و کمتر باعث ترس می شود.

مطالعه هر روز منجر به رشد سازگارتر می شود. اگر یک روز زیاد مطالعه کنید، اگر بعد از یک هفته دوباره مطالعه کنید، برخی یا همه چیزهایی را که آموخته اید فراموش خواهید کرد. شما باید از اول مطالعه کنید و همان موارد را مطالعه کنید. با این حال، اگر هر روز مطالعه می کنید، بهتر است آنچه را که روز قبل یاد گرفتید تقویت کنید و همواره به سمت بهبود نمره تافل به پیش بروید.

اگر هر روز در اسرع وقت شروع به مطالعه کنید، مجبور نیستید در شب قبل از آزمون، مطالعه کنید. این روش نه تنها یک روش مطالعه بی اثر است، بلکه می تواند خواب شما را در روز آزمون نیز خراب کند. اگر پیش از هر زمان آمادگی خود را آماده کنید، می توانید قبل از تاریخ تافل یک خواب خوب داشته باشید، از خواب بیدار شوید و احساس خوبی داشته باشید.

روش های عملی تمرین روزانه تافل تافل برای موفقیت آزمون تست

تافل دارای چهار بخش است: خواندن(reading)، گوش دادن(listening)، صحبت کردن(speaking) و نوشتن(writing). در زیر، ما تکنیک های تمرین روزانه تافل را برای کمک به شما در هر بخش ارائه می کنیم. ما همچنین فعالیت هایی را برای کمک به واژگان شما برای تست آماده می کنیم.

نگران نباشید این تمرینات تافل روزانه را با هم ترکیب کنید, به طوری که با هم مطابقت داشته باشند. شما می توانید یک فعالیت از هر بخش را هر روز انجام دهید، یا بر روی یک بخش تافل در روز تمرکز کنید.

1-مطالعه روزانه خواندن(reading) تافل

بخش خواندن تافل بین 60 تا 80 دقیقه طول می کشد. این بخش  شامل 36 تا 56 سوال در سه یا چهار متن آموزشی است.

خواندن یک مقاله پژوهشی

خلاصه ای از یک مقاله پژوهشی بخوانید. خلاصه ها کوتاه هستند، بنابراین آن ها زمان زیادی را از شما نمی گیرند. اما آن ها را با نوع زبان دانشگاهی که شما در تافل می خوانید مطالعه کنید.

Google Scholar جای خوبی برای جستجوی خلاصه تحقیق است. در اینجا برخی از موضوعات مشترک آزمون خواندن تافل را می توان جستجو کرد:

باستان شناسی

ستاره شناسی

تاریخ

زیست شناسی

National Geographic  یکی دیگر از منابع مهم دیگر برای مقاله های طولانی است که شبیه به پاس های آزمون تافل است. از آنجا که National Geographic  طبیعت، فرهنگ و علم را پوشش می دهد، موضوعاتی که در مورد آن ها می خوانید احتمالا شبیه آنچه شما در تافل با آن مواجه خواهید بود است.

خود را بیازمایید.سوالات آزمون خواندن(reading) تافل

برای مطالعه موثر تر خواندن تافل، فقط خواندن را مد نظر قرار ندهید. شما باید از خودتان سوالاتی همانند تافل از خودتان بپرسید، تا اطمینان حاصل کنید که شما آن را درک کرده اید. در اینجا برخی از روش های درک مطلب که شما می توانید به عنوان خوانده شده خلاصه یا هر گونه منبع دیگر خواندن تافل مواد مطالعه برای آماده سازی برای سوالات شما در روز امتحان خواسته می شود استفاده کنید:

خلاصه آنچه را که در یک جمله خوانده اید خلاصه کنید.

جمله (ها) که فرضیه پژوهش یا هدف تحقیق را توضیح می دهد علامت گذاری کنید. یک استنتاج (یک واقعیت که می توانید بر اساس آنچه که می خوانید) را در مورد محققان، آزمایش یا شرکت کنندگان آن بنویسید. تافل انتظار دارد که بر اساس گذرهای خواندن نتیجه های منطقی را بیاموزید. کلمات کلیدی در بخش ها را شناسایی کنید. تافل اغلب کلمات مترادف خواندن ارائه می دهد و شما کلمات دیگری را که در معنی نزدیک هستند انتخاب می کنید.

2- گوش دادن(listening) روزانه تافل

بخش شنیداری آزمون تافل 60 تا 90 دقیقه طول می کشد. این شامل 34 تا 51 سوال در مورد کلیپ های صوتی است که ممکن است شامل مکالمات در محیط دانشگاهی، سخنرانی ها و یا بحث های کلاس درس باشد. شما ممکن است لهجه های آمریکایی، لهجه های انگلیسی، لهجه های استرالیا و یا لهجه های نیوزیلندی را بشنوید.

سخنرانی MOOC را به زبان انگلیسی تماشا کنید.

MOOC (Massive Open Course Online) یک کلاس است که برای هر کسی برای مشاهده آنلاین در دسترس است. این به این معنی است که شما به راحتی می توانید به سخنرانی های آکادمیک انگلیسی زبان گوش دهید. درست مثل اینکه در بخش گوش دادن تافل خواهید بود.

شما می توانید MOOC آنلاین رایگان را از طریق دانشگاه هایی مانند MIT (در ایالات متحده آمریکا)، دانشگاه ملی استرالیا (در استرالیا) یا دانشگاه لندن در(انگلستان) پیدا کنید. سعی کنید سخنرانی هایی را از مدارس انتخاب کنید که در آن شما لهجه های مختلف را می شنوید.

کلیپ های گوش دادن تافل فقط حدود 3 تا 5 دقیقه طول می کشد، بنابراین شما نیازی به گوش دادن به یک سخنرانی کامل در هر روز ندارید.

خود را بیازمایید. سوالات پاسخگویی گوش دادن (Listening)تافل

درست همانند بخش خواندن، هدف از بخش گوش دادن این است که مطمئن شوید که در واقع آنچه را که گوش کرده اید را درک کرده اید. به طور حتم آماده باشید از سوالات درک مطلب در مطالعه گوش دادن روزانه خود استفاده کنید.

هدف از سخنراني استاد چیست؟ نکات اصلی استاد که او هر کدام از این نکات را رد کرد شناسایی کنید. اگر هر یک از دانشجویان یک سوال بپرسند، این سوال را با کلمات خود بازنویسی کنید. تافل ممکن است از شما بخواهد توضیح دهید که چرا دانش آموزان در حین سخنرانی سوالات خود را مطرح کردند یا نظر دادند.

پادکست را در پس زمینه پخش کنید.

پادکست ها راحت هستند زیرا شما می توانید آن ها را در هنگام انجام کارهای دیگر گوش دهید، به شما این امکان را می دهد که تمرین Listening تافل را بدون اجازه کار اضافی در روز خود انجام دهید. بنابراین هنگامی که به کلاس رفته اید، یا حتی هنگام شام، سعی کنید گوش دادن به پادکست ها را داشته باشید.

تعداد زیادی از پادکست های زبان انگلیسی وجود دارد. دانش آموزان تافل باید بر روی کسانی که از زبان رسمی و سبک کلاس درس استفاده می کنند تمرکز کنند. PBS News Hour یک پادکست راحت آمریکایی است که بر رویدادهای جاری تمرکز دارد. پرسش از بی بی سی می تواند به شما کمک کند. برای لهجه استرالیا، Check The Signal را ببینید.

این یک روش عالی مطالعه مکمل است که به شما کمک می کند تا زبان انگلیسی را با لهجه های مختلفی جذب کنید.

در صورتی که تمایل دارید گرامر زبان انگلیسی را به صورت ویدیویی یاد بگیرید ما بسته زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

آموزش گرامر انگلیسی نصرت اندروید در 90 روز

در صورت تمایل به خرید لطفا کلیک نمایید.

پکیج گیتار کلاسیک مقدماتی تا پیشرفته

3- سخنرانی (speaking) روزانه تافل

بخش سخنرانی تافل 20 دقیقه طول می کشد. این شامل شش فعالیت سخنرانی است که در آن شما نظر خود را در مورد موضوع و یا پاسخ به خواندن و گوش دادن مطرح می کنید.

صحبت کردن با صدای بلند برای 1 دقیقه

این کار را می توانید در حمام و یا در حالی که آشپزی می کنید و یا در رختخواب قبل از خوابیدن انجام دهید. این نوع از تمرین روزانه شما باعث می شود که شما  در ابراز ایده های خود به انگلیسی راحت باشید، که دقیقا همان چیزی است که بخش صحبت تافل روی آن تمرکز دارد.

در بخش گفتگو تافل، شما برای 45 تا 60 ثانیه در هر کار صحبت می کنید. به همین دلیل است که می خواهید تمرین کنید. نخست از شما می خواهد که درباره نظرات و تجربه های خود در مورد یک موضوع کلی بحث کنید. سپس از شما می خواهد که به یک موضوع سریع پاسخ دهید.

اگر مطمئن نیستید در مورد چه چیزی صحبت کنید؟ در اینجا ایده هایی برای شروع وجود دارد:

در مورد خاطراتی که از مدرسه داشته اید صحبت کنید، مانند دستاوردهای که به آن افتخار می کنید، تعاملات با استادان و غیره.

در مورد راه هایی که زندگی در مدرسه  منطقه شما بهبود یافته است صحبت کنید.

بحث کنید آیا با سیاست دولت کشور خود موافق هستید یا نه و چرا ؟

سعی کنید این فعالیت را تا زمانی که در آن کار می کنید تکرار کنید تا زمانی که شش بار (به دلیل شش کار تافل) انجام دهید.

تلفظ لغات پیشرفته

با استفاده از کلمات پیشرفته با اطمینان و درست می توانید مهارت های کلی زبان خود را به پیشرفت بیشتر تبدیل کنید. این به ویژه در مورد وظایف سه تا شش در بخش سخنرانی به دلیل تمرکز آکادمیک آن ها بیشتر است.

سعی کنید کلمات بیشتری را به تمرین تلفظ روزانه خود اضافه کنید، همان طور که به تاریخ آزمون تان نزدیک تر می شوید.

با این وجود، کلید این است که با مشاوره یک فرهنگ لغت، تلفظ درست را بدست آورید. یک فرهنگ لغت چاپ هر کلمه ای را برای هر کلمه تلفظ می کند، در حالی که فرهنگ لغت آنلاین اغلب کلیپ های صوتی را ارائه می دهد، بنابراین شما واقعا می توانید کلمات را بشنوید و آن ها را تقلید کنید.

تلفظ برخی از واژگان پیشرفته ای که به سختی تلفظ می شوند، بدون در نظر گرفتن موضوع صحبت تمرین کنید.

4- مطالعه روزانه نوشتن(writing) تافل

بخش نوشتن 50 دقیقه طول می کشد. این متشکل از دو وظیفه است که در آن شما مقالات را بر اساس گوش دادن و خواندن می نویسید.

مقاله را شرح دهید.

هر دو وظیفه در بخش نوشتن نیازمند یک مقاله ساختاری است. مطالعه در مورد چگونگی سریع مقاله یک مقاله موثر، یکی از مهمترین راه های شما برای موفقیت در روز آزمون است.

طرح های قوی می تواند مقاله شما را متقاعد کننده تر کند. این به شما کمک خواهد کرد که از نوشتن تکراری جلوگیری کنید و از نوشتن چیزی که به طور مستقیم به موضوع مقاله ارتباط ندارد، جلوگیری کنید. این نیز نشان می دهد که شما فرمت مقاله ها را به عنوان آن ها در دنیای آکادمیک انگلیسی زبان استفاده می کنید.

دانشگاه تورنتو راهنمایی برای سازماندهی مقاله علمی ارائه می دهد، اما در اینجا برخی از نکات کلیدی برای شما آورده شده است که باید در ذهن داشته باشید:

با مقدمه ای شروع کنید. این مقدمه می تواند برخی زمینه های مربوطه را در مورد موضوع ارائه دهد و پایان نامه اصلی شما را به پایان برساند.

نکات اصلی خود را برای حمایت از بیانیه پایان نامه خود تعیین کنید و هر یک از پاراگراف خود را به آن بدهید. هر پاراگراف باید با یک جمله موضوع شروع شود که تمرکز پاراگراف را روشن می کند. در قسمت پاراگراف، به عمق بیشتری بروید و یا نمونه هایی برای نشان دادن نقطه خود ارائه دهید.

مقاله خود را با نتیجه گیری پایان دهید. در اینجا می توانید پایان نامه خود را دوباره تغییر دهید و خوانندگان را از یادداشت هایی که برای تأیید پایان نامه های خود ساخته اید یادآوری کنید.

بیانیه پایان نامه را بنویسید.

طرح شما اسکلت مقاله شما است. پایان نامه شما قلب مقاله است.یک بیانیه قوی نشان می دهد که توانایی شما برای پردازش اطلاعات پیچیده به زبان انگلیسی چقدر است. نوشتن به شما کمک خواهد کرد که به سرعت مطالعه کنید تا بتوانید بیانیه های پایان نامه خود را برای مقالات تافل خود بیفزایید. این بسیار مهم است، زیرا در روز آزمون، شما فقط 20 تا 30 دقیقه برای برنامه ریزی و نوشتن مقاله خود وقت دارید.

بیانیه های پایان نامه لازم نیست که بیش از حد پیچیده باشد. نکته اصلی این است که شما چه چیزی را در مقاله خود بحث خواهید کرد. برای مثال، اگر از شما برای نوشتن یک مقاله در مورد نظرات شما در جهانی شدن اظهار نظری خواسته شد ، پایان نامه خود را می توانید به صورت های زیر بنویسید، “جهان تا حد زیادی از جهانی شدن بهره برده است.” یا “جهانی شدن جهان لطمه زده است.”

اگر می خواهید، شما همچنین می توانید نکات اصلی خود را در بیانیه تز خود برای ساختن ساختار حتی بیشتر پیش بینی کنید. برای مثال:

“جهان تا حد زیادی از جهانی سازی سود برده است به دلیل این که فرصت های بیشتر فراهم کرده است، اجازه می دهد تا برای فرهنگ به ایده های بزرگ از فرهنگ های دیگر قبول کنند و منجر به جهان متحد تر شده است.”

“جهانی شدن جهان با جایگزین کردن فرهنگ منحصر به فرد با یک فرهنگ واحد، شیوع بیماری های مسری افزایش داده است و اجازه می دهد کشورها وضع اقتصادی مناسب با خفه کردن دیگر کشورها داشته باشند و این به بعضی کشورها لطمه زده است.”

5- مطالعه روزانه واژگان تافل

داشتن واژگان بزرگ می تواند در هر بخش از تافل کمک کند. داشتن واژگان بزرگ نه تنها شما را در بخش های خواندن و گوش دادن بیشتر درک می کند، بلکه همچنین شما را قادر می سازد تا ایده های خود را به روشنی بیان کنید و در بخش های صحبت کردن  و نوشتن ارتباط برقرار کنید.

ترجمه یک متن از زبان بومی به زبان انگلیسی

هنگام خواندن یا گوش دادن به چیزی در زبان مادری خود، سعی کنید آن را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. اگر شما با یک کلمه که نمی توانید ترجمه کنید روبرو می شوید، آن را بنویسید و آن را نگاه کنید.

این یک روش بسیار ساده و کارآمد برای شناسایی کلمات انگلیسی است که شما نمی دانید. این همچنین کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل کنید که شما در حال یادگیری لغات انگلیسی پیشرفته هستید، از آنجا که شما از متون محلی در سطح زبان خودتان در زبان خودتان ترجمه می کنید.

برای این که واقعا تمرکز دانشگاهی داشته باشید، سعی کنید صفحات را از مواد آموزشی مانند کتاب های درسی بخوانید. اگر شما قبلا یک دانش آموز در منطقه خود هستید، تکلیف و خواندن خود را ترجمه کنید. به این ترتیب، در صورت انجام کارهایی که باید انجام دهید، تمرین واژگان روزانه انگلیسی را انجام دهید.

مرور لغات واژگان

بازبینی کدهای تافل هر روز یکی از بهترین راه های ایجاد واژگان جامع است. سعی کنید با حداقل پنج کلمه در روز شروع کنید، اما تعداد را تا آنجا که ممکن است افزایش دهید.

یکی دیگر از تکنیک های هوشمند این است که فلش کارت ها را که نمی توانید به بخش بازبینی خود بازگردانید، قرار دهید و مواردی را که می شناسید حذف کنید. به این ترتیب، شما خود را مجبور خواهید بود که این کلمات سخت را به خاطر بسپارید.

همیشه در جستجوی کلمات جدید برای اضافه کردن به بخش فلش کارت خود باشید. به عنوان مثال، به احتمال زیاد با بسیاری از لغات انگلیسی جدید دانشگاهی مواجه خواهید شد، زیرا از فعالیت های تمرینی که ما در بالا صحبت کرده ایم استفاده می کنید. از تحصیل بیشتر با تبدیل آن ها به لغت نامه های واژگانی بیشتر بیاموزید.

برگشت به بالا
0