راهنمای یادگیری دستور زبان آلمانی

چگونه می توانیم دستور زبان آلمانی را یاد بگیریم؟ راهنمای یادگیری دستور زبان آلمانی را هم اکنون در این مقاله بخوانید تا به طور کامل آن را یاد بگیرید.

همه ما شنیده ایم که دستور زبان آلمانی به نظر سخت و پیچیده است. ما قصد داریم این پست را با یک پیام دلگرم کننده شروع کنیم که زبان آلمانی واقعا این قدر بد نیست ، اما فکر می کنیم شما قبلا این را می دانستید. البته ، هر زبان دارای عناصری است که به نظر می رسد عجیب و غریب ، دشوار و پیچیده است – حتی در مورد درک فرهنگی – اما ما حدس می زنیم که از آنجایی که شما در حال خواندن یک پست در مورد آلمانی هستید ، شما قبلا این واقعیت ها را قبول کرده اید و اکنون آماده هستید که به یادگیری واقعی برسید. 

اگر انگلیسی زبان مادری شما نیست ، برای اهداف ما حتی بهتر است. به این معنی است که شما باید یاد بگیرید چگونه زبان انگلیسی را با زبان مادری خودتان صحبت کنید ، و احتمالا درک بیشتری از آنچه برای یادگیری یک زبان جدید نیاز دارید داشته باشید. در هر صورت ، اگر بتوانید انگلیسی را یاد بگیرید ، می توانید آلمانی را نیز یاد بگیرید.

این مقاله درباره چیست؟

شما ممکن است گرامر زبان آلمانی را تصور کنید که کلمات مرکب هستند. پس از همه ، ما در مورد فرهنگی صحبت می کنیم که در توضیح جوک ها صحبت می کند و با عبارت های باید وجود داشته باشد و چرا آن را آسان می کند ، زمانی که آن نیز پیچیده می شود قصد داریم این کار را به شیوه ای کمی غیر آلمانی انجام دهیم.

در اینجا ما به شباهت ها و تفاوت های بین آلمانی و انگلیسی ، به ویژه از نظر دستور زبان نگاه می کنیم. ملاحظات دیگری نیز در مورد یادگیری واژگان آلمانی و همچنین تلفظ آلمانی وجود دارد ، بنابراین ما امروزه به این جنبه های زبان توجه زیادی نخواهیم کرد.

در نهایت ، ما چند نکته کلی را که شما می توانید در رویکرد خود برای یادگیری بیشتر در مورد گرامر آلمانی و آلمانی استفاده کنید ، بررسی خواهیم کرد. در آن بخش ، اگر شما فقط شروع به یادگیری آلمانی کنید ، بررسی سریعی از آنچه باید تمرکز کنید ، به شما کمک می کند تا بعدا در فرایند یادگیری خود ، مشکلات را برطرف کنید.

خبرهای خوب درباره دستور زبان آلمانی

من می دانم که بعضی از مردم به ابتکار خبر بد اعتقاد دارند ، اما ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که شما خواندن را ادامه می دهید و گرامر آلمانی را در یک فرصت مناسبی بدست می آورید ، بنابراین ما می خواهیم به موضوعات مثبت تمرکز کنیم. بیایید نگاهی به عناصر گرامر آلمانی که شبیه به انگلیسی هستند و همچنین چند جنبه ای که حتی ساده تر از زبان انگلیسی هستند بیاندازیم.

راهنمای گرامر عمومی زبان آلمانی
راهنمای گرامر عمومی زبان آلمانی

عناصر گرامر آلمانی که شبیه به زبان انگلیسی هستند.

ترتیب کلمات

در بسیاری از موارد ، آلمانی ، مانند زبان انگلیسی از ترتیب کلمه subject-verb-object استفاده می کند. برخی از این استثناء در هر دو زبان استثنایی وجود دارد ، اما هنوز هم بسیار آشنا تر از آن است که شما سعی کنید یک زبان را با دستورالعمل کاملا متفاوت مانند زبان(فاعل فعل مفعول) Verb-Subject-Object یاد بگیرید.

 افعال نامنظم

 از آنجایی که انگلیسی ها و آلمانی ها دارای تعداد زیادی افعال نامنظم هستند افعال نامنظم در واقع یک نشانه خوب است.

به زبان انگلیسی ، افعال منظم یک -ed را در فرم های گذشته از پیش فرض ها به پایان می رسانند. واژه هایی مانند  cook/cooked/cooked و  push/pushed/pushed افعال منظم هستند.

فعل نامنظم در زبان انگلیسی الگوی متفاوتی در قالب های گذشته دارد. بسیاری از فعل های رایج در زبان انگلیسی نامنظم هستند ، از جمله  eat/ate/eaten و  see/saw/seen.

در زبان آلمانی ، ایده مشابهی با افعال ضعیف و قوی وجود دارد.

ما می توانیم تصور کنیم که افعال ضعیف به اندازه کافی قوی نیستند تا قالب های پیش فرض را تغییر دهند ، به طوری که پسوند -t در فرم ساده گذشته مانند -ed در انگلیسی و همچنین ge- پیشوند در فرم وجه وصفی است. بعضی از نمونه های افعال آلمانی عبارتند از machen/macht-/gemacht برای فعل   make  یا do و sagen / sagt- / gesagt برای فعل  say.

از سوی دیگر ، فعل های قوی آلمانی نامنظم هستند ، زیرا ریشه های افعال را کاملا در فرم های گذشته تغییر می دهند. مثال هایی از افعال قوی آلمانی عبارتند از kommen/kam-/gekommen  برای فعل « come» و gehen/ging-/gegangenبرای فعل «go».

آیا می خواهید بگویید که افعال در هر دو زبان گیج کننده هستند؟

خوب ، آن ها در همان روش اغلب گیج کننده هستند. از آنجایی که انگلیسی ها و آلمانی ها دارای نابرابری های زبانشناختی مشترک هستند ، افعال برای هر دو زبان در قالب الگوهای مشابه گسترش یافته است. بنابراین اگر یک فعل در آلمان ضعیف باشد ،  در زبان انگلیسی به طور منظم به نظر می رسد و اگر در زبان آلمانی قوی باشد ، آن معمولا در زبان انگلیسی نامنظم است.

این به این معنا نیست که هیچ استثنائی وجود ندارد ، زیرا اغلب به نظر می رسد که زبان آلمانی موارد استثنایی بیشتری نسبت به قوانین داشته باشد ، اما این یک راهنمای کلی عمومی است. همچنین ، به سادگی دانستن اینکه انواع مختلف افعال در هر دو زبان وجود دارد ، می تواند به شما کمک کند گرامر زبان آلمانی را بهتر درک کنید.

عناصر گرامری که در زبان آلمانی به آسانی زبان انگلیسی است.

اگر به این مقاله نگاه کنید ، احتمالا متوجه خواهید شد که این بخش کوتاه است.

اگر شما دنبال اخبار خوب در مورد یادگیری زبان آلمانی هستید ، اما تلفظ آلمانی را بررسی می کنید ، متوجه می شوید که زبان آلمانی خیلی ساده تر از زبان انگلیسی است.

متاسفانه ، دستور زبان آلمانی کمی پیچیده تر از زبان دستور زبان انگلیسی است. فقط تمایل به نکات پیچیده ای وجود دارد که زبان آموزان آلمانی به خصوص انگلیسی هایی که زبان انگلیسی را استفاده می کنند اشتباه می گیرند.

هیچ دوره پیشرفته ای نیست.

جملات من می خورم و من در حال خوردن هستم در زبان آلمانی مشابه هستند: Ich esse.  ممکن است فکر کنید که این گیج کننده است. پس از همه ، اگر کسی می گوید Ich esse Fisch، آیا معنای آن ها من ماهی می خورم  و یا من در حال خوردن ماهی هستم ، است؟ در حقیقت ، شما اساسا همیشه می توانید معنی سخنران را از محتوا بیرون بکشید.

به عنوان مثال ، اگر شما به کافه تریا می روید و دوست شما می گوید  Heute esse ich Fisch ، سپس او heute  (امروز) را اضافه کرد ، که نشان می دهد که این فقط یک بار است و یک اقدام مکرر نیست. به همین ترتیب ، اگر فردی که شما را به شام ​​دعوت کرده است ، از شما بخواهد Isst du Fisch، پس می توانید مطمئن باشید که آن ها از شما می پرسند که آیا شما به طور ماهیانه غذا می خورید.

این موضوع در واقع می تواند مشکلاتی را برای سخنرانان آلمانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند ، ایجاد کند ، اما از آنجایی که شما آلمانی نیستید ، ما به آن ها اجازه می دهیم نگران باشند.

اظهار نظرها اساسا همان صفت ها است.

به این دو جمله نگاه کنید:

Der Mann ist gut. (مرد خوب است.)

Der Mann singt gut. (مرد به خوبی می خواند.)

همان طور که می بینید ، در اینجا زبان انگلیسی است که کمی عجیب به نظر می رسد ، از آنجایی که انگلیسی ها آن را خوب می نامند. به بسیاری از -ly دیگر اضافه می کنند ، در حالی که آلمانی ها نمی کنند.

متأسفانه ، این پوشش در حقیقت یک ابر بزرگ و تاریک را دربر می گیرد: مهم ترین نکات جالب در اینجا این است که صفت ها اساسا همان قاعده هستند ، اما فقط برای صفت های پایه ، مانند مثال های بالا ، به شمار می رود.

با این حال ، اگر شما قبل از اسم صفت ها را قرار داده اید ، باید انتهای صفت ها را اضافه کنید. این پایان دادن به این معنی است که یک کلمه ساده مانند gut  نیز می تواند بسته به نوع متن را به gute, guter, gutes,  یا guten تبدیل کند. اما این موضوع برای بخش بعدی ماست.

برای شما آموزش زبان آلمانی نصرت صوتی نسخه صادراتی را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

آموزش زبان آلمانی رایگان تصویری درس ۶۱ تا ۷۰

خبرهای کمتر خوب درباره دستور زبان آلمانی

ما نمی خواهیم این بخش را «اخبار بد» بخوانیم. چون ، هیچ زبانی ذاتا بد یا خوب نیست. به هر حال ، این نیمی از مقاله راجع به نحوه تلفظ گرامر آلمانی یا سخت تر از گرامر انگلیسی ، به معنی  بد یا کمتر خوب است.

همچنین ، لطفا توجه داشته باشید که عنوان این مقاله به گرامر اساسی آلمانی مربوط می شود ، بنابراین ما در اینجا به بحث درباره چیزهایی مانند Plusquamperfekt، Subjunctive، conjunctive یا conjunctivitis از این موضوع نمی توانیم کنار بیاییم.

البته ، شما می توانید به این عناصر گرامر آلمانی دسترسی پیدا کنید و چیزهایی را که حتی بیشتر گیج کننده هستند پیدا کنید ، اما اگر به سختی نگاه کنید ، در بیشتر زبان ها صادق است.

نکته این است: این چیزها در زبان انگلیسی متفاوت است ، اما به هیچ وجه نباید آن ها را به ناامیدی یا فرار از زبان آلمانی تبدیل کرد. فقط خوب است بدانید که با چه چیزی روبرو هستید ، بنابراین می توانید بدانید که چگونه بر آن غلبه کنید و دستاوردهای گرامری آلمانی را بدست آورید.

عناصر گرامر آلمانی که از زبان انگلیسی متفاوت هستند.

کلمات پیوندی

دراین قسمت ، شما شروع به یادگیری کلماتی مانند dass (آن) و یا weil (زیرا) کنید. این کلمات و سایر موارد مشابه آن ها را تابع پیوندی نامیده اند و هنگامی که از آن ها استفاده می کنید ، فعل (ها) را به انتهای جمله یا بند فوری ارسال کنید.

به عنوان مثال ، بیایید مثال Ich esse را توضیح دهیم. شما به یک دلیل می خورید (یا دارید می خورید) ، درست است؟ اگر به این دلیل است که من گرسنه هستم ، سپس می توانید به زبان انگلیسی بگویید من غذا می خورم چون گرسنه هستم. در آلمان ، بسیار شبیه است ، به جز کلمه به خاطر( because) فعل به پایان می رسد:

Ich esse, weil ich Hunger habe. (من غذا می خورم ، چون گرسنه هستم.)

بنابراین ، ، زمانی که شما شروع به یادگیری زبان آلمانی می کنید ، به نظر می رسد کمی سخت است ، اما شما به آن عادت خواهید کرد و قادر خواهید بود به زودی آن را حفظ کنید. (استفاده از جمله امر آلمانی).

اسم های ترکیبی بزرگ

به زبان انگلیسی ، می توانیم ، با علامت پس از اسم بگوییم درخت کریسمس. به زبان های دیگر مانند اسپانیایی ، شما می توانید چیزی شبیه به   árbol de Navidad  را به معنای واقعی کلمه درخت کریسمس بنویسید. اما در آلمانی ، شما این را همه را به یک کلمه شگفت انگیز تبدیل کنید: Weihnachtsbaum ، به معنای واقعی کلمه Christmastree و اگر شما فضاها را شمارش می کنید ، نسخه آلمانی در واقع مانند اسپانیایی نیست.

اصلی ترین چیزی که باید در مورد این کلمات بزرگ بدانید ، یادگیری واژگان کوچک تر است که نشان می دهد چگونه آن ها را به راحتی تلفظ می کنند. همان طور که واژگان شما رشد می کند ، کار ساده تر انجام می شود.

مفاهیم فعل

اگر شما می گوئید  she don’t  به زبان انگلیسی ، مردم می گویند این دستور زبان نادرست است. برای آن ، شما باید بگویید  she doesn’t.

با تغییر دادن انجام با اضافه کردن پایان -es، conjugation  نامیده می شود. ما آن را خیلی به زبان انگلیسی انجام نمی دهیم؛ اساسا ما فقط باید -s یا -es را به انتهای افعال بعد از او یا آن اضافه کنیم و همچنین اصطلاح باید را تغییر دهیم ، زیرا همیشه عجیب است.

آلمانی دارای هماهنگی است ، اما شما معمولا باید هر فرم فعل را با توجه به فاعل تغییر دهید. به عنوان مثال از kommen (to come) در مقایسه با انگلیسی استفاده کنید.

آلمانی:

ch komme

du kommst

er/sie/es kommt

wir kommen

ihr kommt

sie/Sie kommen

انگلیسی:

I come

you come

he/she/it comes

we come

you come

they come

یکی دیگر  از اخبار خوب این است که: شما باید افعال را در زمان گذشته متصل کنید. در حالی که در انگلیسی شما می توانید بگویید  I came, باقی می ماند برای هر موضوع مشابه ، آن را به آلمانی تغییر می کند. با همان فعل در Präteritum (ساده معادل گذشته)، این خواهد بود:

ich kam

du kamst

er/sie/es kam

wir kamen

ihr kamt

sie/Sie kamen

در حالی که در انگلیسی ، فقط باید جملات زیر را به کار برد:

I came

you came

he/she/it came

we came

you came

they came

با این حال ، خبر خوب این است که این ترکیب ها معمولا تا حدودی قابل پیش بینی هستند و شما می توانید عناصر عجیب و غریب را در مجموعه ها یاد بگیرید.

عناصر دستور زبان که در زبان آلمانی نسبت به انگلیسی مشکل تر است.

خوب ، ما دیگر نمی توانیم از آن اجتناب کنیم: برخی از چیزهایی که برای اکثر ما سخت تر است ، زمانی است که ما آلمانی را یاد بگیریم. با استفاده از این بخش ، بهتر است با روش ذهنی  به آن نزدیک شوید. همان طور که همه ما دوست داریم برای یک Rechtschreibreform جدید (اصلاح املایی) برای تغییر بعضی از این جنبه های گرامری ناراحت کننده ، روبرو شویم.

اسم های جنسیتی

همان طور که گفتیم ، اسم های آلمانی جنسیت دارند. و در مورد آلمانی ، در واقع سه جنس وجود دارد.

اگر شما با اسپانیایی یا فرانسوی آشنا هستید ، احتمالا می دانید که این زبان ها دارای اسم های مذکر و مونث هستند. آلمانی نیز این دو را دارد ، اما جنس خنثی یا بی روح نیز اضافه می شود. متاسفانه ، جنسیت یک اسم به ندرت مربوط به اینکه آیا آن ویژگی های مذکر، مونث یا خنثی دارد.

به عنوان مثال ، Mädchen  (دختر) ، خنثی است ، نه مونث ، با وجود اینکه آشکارا یک زن را توصیف می کند. اما در این مورد خاص ، کلمه خنثی است ، زیرا انتهای آن –chenاست و تمام اسم هایی با انتهای مختلط در زبان آلمانی خنثی هستند مانند (Mädchen) که عمدتا به خدمتکار کوچولو ترجمه می شود .

بنابراین اگر شما این را بدانید ، با این و هر کلمه دیگری که کوچک تر می شود ، به خوبی خواهید بود ، اما مسائل دیگری نیز وجود دارد.

به عنوان مثال ، در زبان اسپانیایی ، اگر کلمه به o پایان یابد ، معمولا مذکر است و اگر به a پایان یابد ، معمولا مونث است. اسم های آلمانی می تواند در هر صورت با هر حروفی به پایان برسند ، و این واقعا بر جنس تاثیر نمی گذارد.

در عوض ، گاهی اوقات ممکن است برخی از ترکیبی از حروف را در انتهای یک کلمه پیدا کنید که نشان می دهد که آیا آن مذکر ، مونث یا خنثی است. متأسفانه به نظر می رسد که چند استثنا نیز وجود دارد.

درس گرفتن

اگر اسم جدیدی را در آلمان یاد بگیرید ، بلافاصله جنسیت آن را یاد بگیرید. این مهم است ، به خصوص به عنوان اینکه بیشتر و بیشتر یاد می گیرید ، حتی اگر فکر می کنید در ابتدا به نظر بی فایده می رسد.

حروف مشخص و نامحدود

در آلمانی چگونه می گویند the   آیا das ، مانند عنوان فیلم Das Boot نیست؟ خوب ، این یک کلمه است که به معنای آن (به عنوان حروف قطعی نامیده می شود). اما شما می توانید بگویید ، der, die, den, dem – آن ها همه به معنای ، the  بسته به شرایط هستند.

به طور مشابه،a  یا an حروف نامحدود می تواند ein، eine، einen، einem   و eines باشد. این دو نوع حرف بسته به اینکه آیا کلمه مورد نظر به موضوع ، یک هدف مستقیم ، یک شیء غیرمستقیم یا یک واژه مالکیت متصل است ، تغییر می کند.

این موضوع در مورد دستور زبان است ، اما این پست در موارد می تواند به شما کمک کند که همه چیز را مرتب کنید.

به یک مثال بسیار اساسی توجه کنید.

ما می توانیم بگوییم Der Mann ist gut (مرد خوب است)، که der آن ، مقاله مشخص مذکر است (همچنین یکی از آن موارد نادر است که موجودی با جنس نیز همان جنس گرامری دارد). در این مثال ، der Mann موضوع جمله است.

اما اگر مفعولی را در جمله قرار دهیم ، باید آن را به den تغییر دهم:

Ich sehe den Mann. (من این مرد را می بینم).

در این مورد ، همه چیز همان است ، به جز اینکه انسان از موقعیت فاعل به موقعیت مفعول منتقل شده است ، بنابراین ما باید با استفاده از متغیر der به den، آن را در گرامر منعکس کنیم. ما باید تغییرات مشابهی داشته باشیم .

جنسیت واژگان

خوب، این یکی دیگر از عناصر است که کمی بیشتر از گرامر زبان اصلی آلمانی است ، اما هنوز هم احتمالا بهتر است که به آن یک  صدا بدهید.

اگر شما کمی با اسپانیایی آشنا هستید ، احتمالا می دانید که می توانید چیزی شبیه به la casa blanca (خانه سفید)  بگویید ، اما نمی توانید la casa blanco را بگویید. دلیل اینکه شما نمی توانید دلیل این باشد که casa یک اسم مونث است و آن ها نیاز به یک الگوی مونث دارند که در این مورد a است.

آلمانی در این زمینه بسیار شبیه است . از آنجا که آلمانی دارای سه جنس است ، شما فکر می کنید که به سه پایان نیاز دارد. البته ساده نیست ، زیرا بسیار زیاد به عنوان مقاصد غیر مستقیم و مستقیم (در بالا) تحت تاثیر موقعیت خود در جمله قرار می گیرند ، شما همچنین باید انتهای صفت ها را بسته به اینکه آیا اسم هایی که آن ها را دنبال می کنند ، موضوع ، قاعده غیرمستقیم یا کلمه اداری در جمله تغییر دهید.

برای صادق بودن ، حداقل برای من ، این است که در آن یادگیری زبان آلمانی می تواند کمی ناراحت کننده و به شما برخی از مسیرهای تاریک زبان زایی منجر شود ، اما خوشبختانه فرهنگ آلمانی دارای بسیاری موارد برای تقویت روحیه  و زبان شما است.

برای شما رزتا استون زبان آلمانی  را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

 ۳ چیز که برای یادگیری دستور زبان آلمانی باید انجام دهید.

ما نمی خواهیم این تصور را بپذیریم که آلمانی سخت است ، اما نباید فکر کنیم که خیلی ساده است. مانند هر زبان ، زمان و تلاش زیادی را لازم دارد.

با توجه به همه موارد فوق ، در اینجا چند مکان وجود دارد که پیشنهاد می کنیم این تلاش را در هنگام یادگیری آلمانی متمرکز کنید.

۱- جنسیت هر اسم جدید یاد بگیرید.

ما در بخش قبلی ذکر کردیم ، اما دوباره آن را خواهیم گفت چون بسیار مهم است. متاسفانه ، اگر به این مفاهیم فکر نکنید ، دشوار است.

اما همان طور که احتمالا متوجه شده اید ، بیشتر ساختار دستور زبان آلمانی بر اساس این است که آیا یک کلمه خاص مذکر، مونث یا خنثی است. این واقعیت بر صفت ها، حروف و اطلاعات عمومی شما تاثیر می گذارد. پس از اینکه کلمات را یاد گرفتید ، مطمئن شوید که جنس ها را ذکر می کنید.

شما می توانید از رنگ های مختلف برای جنس های مختلف استفاده کنید ، و یا می توانید آن ها را در نمودار قرار دهید ، شما می توانید دستگاه های حفظی و یا هر چیز دیگری که برای شما کار می کند را درست کنید – فقط مطمئن شوید که آن را انجام می دهید.

۲- قسمت های اساسی گفتار را بیاموزید.

هرچند که شروع به یادگیری در مورد آلمانی ، بسیار مهم است و یادگیری آن ها در مورد آلمانی ها به شما کمک می کند تا بیشتر به زبان مادری خود صحبت کنید.

هر چند لازم نیست همه چیز را بدانید. اگر شما در مورد تفاوت بین یک وابستگی تابع و یک پیوند هماهنگ کننده مطمئن نیستید ، احتمالا بدون مشکل خواهید بود ، مگر اینکه یک معلم یا نویسنده کتاب درسی گرامر باشید.

اما حداقل باید بهترین ایده را در این موارد برداریم:

اسم

ضمایر

صفت

فعل

حرف اضافه

صفت مفعولی   

شما همچنین باید خود را با ایده ای از یک فعل کمکی  و مفهوم زمان آشنا کنید.

۳- نظارت بر پیشرفت و سازگاری داشته باشید.

این در واقع به بسیاری از جنبه های یادگیری زبان اشاره می کند ، اما برای یادگیری پیچیدگی های زبان ، می تواند بسیار مهم باشد.

اگر می خواهید چیز جدیدی یاد بگیرید ، مجبور خواهید بود زمان بیشتری را برای آن اختصاص دهید. اما اگر شما فقط ۲۰ دقیقه در روز ، چهار روز در هفته این کار را انجام دهید ، کافی نیست. مغز شما نیاز به زمان دارد تا آنچه را آموخته اید را جذب کند.

یکی از منابع خوب برای یادگیری گرامر زبان آلمانی ، آموزش زبان آلمانی است. این به شما یک مرور کلی از زبان آلمانی ، از جمله دستور زبان ، تصاویر و صداهای زبان مادری می دهد که به مفاهیم داده شده کمک می کند.

در همان زمان ، واژگان جدید ، سوالات جدید و افکار جدید را به نوعی ثبت کنید. اگر دوست دارید به موسیقی گوش کنید یا فیلم های کلاسی را تماشا کنید ، ممکن است خوب یاد بگیرید ، اما اکثر مردم آن را با نوشتن کلمات واژگان جدید پیدا می کنند ، به عنوان مثال ، آن ها واژگان جدیدی را که یاد گرفته اند حفظ می کنند.

شما می توانید این کار را انجام دهید. ممکن است بعضی ها درباره زبان آلمانی دچار مشکل شده اند. اما به این ترتیب نگاه کنید:  حدود ۱۰۰ میلیون نفر به زبان آلمانی صحبت می کنند ، علاوه بر آن ۱۲۰ میلیون نفر دیگر نیز که به عنوان زبان دوم یا سوم صحبت می کنند وجود دارند و هیچ کدام از آن ها ۱۰۰٪ کاملا نمی توانند با آن صحبت کنند.

بنابراین بیرون بیایید و در حالی که یاد می گیرید نترسید. اگر آن ها بتوانند این کار را بکنند ، بقیه  هم می توانند.

برگشت به بالا
0