۹ اصل ضروری برای یادگیری زبان فرانسه به صورت خودآموز

ما در این مقاله ۹ اصل ضروری برای یادگیری زبان فرانسه را به صورت خود آموز به شما معرفی می کنیم تا بتوانید این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. اگر شما تصمیم گرفته اید بسته های آموزشی را رها کنید و زبان فرانسه را به صورت خود آموز یاد بگیرید این مقاله را به خوبی مطالعه نمایید.

با این حال ، ایده آموزش فرانسه به شما ، تصمیم گیری درباره جواب به سوالات و اینکه چه زمانی و چگونه می توانیم یاد بگیریم بسیار جذاب است.

این مقاله دارای مطالبی برای مبتدیان خجالتی یا خودآگاه فرانسوی است که می خواهند اعتماد به نفس بیشتری را پیش از صحبت کردن در مقابل دیگران داشته باشند. یک دیدگاه اشتباه وجود دارد که تنها راه برای برای یادگیری زبان فرانسه  آموزشی است که توسط آموزش و پرورش در کلاس درس و یا آموزش همراه با صرف وقت در یک کشور فرانسه زبان وجود دارد.

در حالی که این فرآیند ممکن است برای برخی افراد ایده آل باشد ، راه های دیگری برای دستیابی به تجربه ی همه جانبه تحت قدرت خود وجود دارد.

اگر بخواهید زبان فرانسه را به صورت خودآموز بیاموزید تا زمانی که در مورد یادگیری به نحوه ی صحیح اطلاعاتی نداشته باشید که برای شما مفید باشد ، هیچ دلیلی وجود ندارد که فعالیت شما موفقیت آمیز باشد. در اینجا چند نکته ضروری برای پیدا کردن استراتژی یادگیری کامل برای شما وجود دارد.

۹ اصل ضروری برای یادگیری زبان فرانسه به صورت خود آموز

با خود صحبت کردن به معنای این است که شما احتمالا فرصتی برای صحبت کردن با دیگر فرانسوی ها ندارید.
با خود صحبت کردن به معنای این است که شما احتمالا فرصتی برای صحبت کردن با دیگر فرانسوی ها ندارید.

۱- با خودتان فرانسوی صحبت کنید.

با خود صحبت کردن به معنای این است که شما احتمالا فرصتی برای صحبت کردن با دیگر فرانسوی ها ندارید. بنابراین فرصت های را برای خود ایجاد کنید. در مورد آنچه در ذهن شما است بحث کنید.

صحبت کردن با خودتان با زبان  فرانسوی دو هدف دارد. اولین تجربه ، کسب تجربه در صحبت کردن با زبان فرانسه و یادگیری برای درک احساس کلمات در دهان شما است.

دوم این است که افکار شما را در زبان فرانسه تنظیم می کند. این باعث استفاده عملی از دانش شما می شود و به شما نشان می دهد که شما در چه زمینه ای مشکل دارید و باید آن شکاف را پر کنید.

۲- به یک ریتم طبیعی دست پیدا کنید.

با تدریس زبان فرانسه به صورت خودآموز ، خیلی بیشتر به نیازها و خواسته هایتان نزدیک می شوید. در کلاس ، شما ممکن است با یک بسته محدود رو به رو شوید.

از آنجا که شما به تنهایی این کار را انجام می دهید ، این شانس برای شما وجود دارد که تکنیک های مختلف و مفید برای یاد گیری بهتر خود داشته باشید.

داشتن یک روال آموزشی بسیار مهم است ، پس ارزش آن بسته به زمان و تلاش برای ایجاد روشی است که کار می کند.

همیشه اولین قدم برای شما مهم است ، اما هرگز به اندازه ی زمانی که شما آن را به صبح فرانسوی خود می کنید مهم نیست. شما هر روز صبح  زمانی که آماده می شوید یا صبحانه می خورید یا حتی زمانی که جلوی کامپیوتر نشسته اید به یک پادکست گوش بدهید. پادکست هایی که گوش می دهید باید اغلب به موارد خبری وابسته باشند.

فقط مدت محدودی از زمان  خود را برای یادگیری فرانسه انتخاب نکنید ،  همه ی زمان خود را فرانسوی کنید.

اگر شما مایل به رفتن سینما هستید ، یک فیلم فرانسوی را برای تماشا انتخاب کنید. اگر در هنگام کار رادیو گوش می کنید ، به یک ایستگاه فرانسوی گوش کنید. حتی اشکال سنتی مطالعه مانند بررسی متداوم ، می تواند با چیزی که شما از آن لذت می برید ترکیب شود. به پارک ، کافه یا جایی که می توانید استراحت کنید بروید در آنجا هم مطالب فرانسویی را گوش دهید. در حالی که در حال کار کردن هستید ، به درس یا پادکست با زبان فرانسه گوش دهید.

شما نیاز به اهداف خاص دارید که به شما انگیزه بدهد.
شما نیاز به اهداف خاص دارید که به شما انگیزه بدهد.

۳- اهداف خاص خود را  تعیین کنید.

شما نیاز به اهداف خاص دارید که به شما انگیزه بدهد. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید یک کتاب خاص را در فرانسه بخوانید که در حال حاضر امکان پذیر نیست. شما ممکن است یک فیلم خاص بدون زیرنویس را تماشا کنید. این کمک می کند تا به طور دقیق تر وقت خود را صرف یادگیری زبان فرانسه کنید و فهرستی از چیزهایی که شما از آن  لذت می برید را تهیه کنید. بهتر است بتوانید نقاط عطف خود را برای خود تعیین کنید و راه های رسیدن به آن را تشخیص دهید.

یکی از بزرگترین خطر مطالعه زبان به تنهایی و روش خود آموز این است که عادت های بد خود را تقویت کنید.
یکی از بزرگ ترین خطرهای مطالعه زبان این است که عادت های بد خود را تقویت کنید.

۴- خودتان را بررسی و تصحیح کنید.

یکی از بزرگ ترین خطرات مطالعه زبان این است که عادت های بد خود را تقویت کنید.

به عنوان مثال ، اگر شما در حال خواندن تلفظ کلمات با صدای بلند باشید ممکن است صدای خود را ساکت کنید. مجله های مختلف را نگه دارید (یک ایده خوب است) ، با این کار احتمالا برخی از غلط ها و اشتباهات دستوری خود را از دست خواهید داد ، این یکی از بهترین کارها برای یادگیری زبان جدید با دانش خود است. بدون اینکه یک معلم یا شریک کاری را داشته باشید ، بدانید که ممکن است این روش دشوار باشد ، اما غیر ممکن نیست. در اینجا برخی از منابع و تکنیک هایی که به شما کمک می کنند ، وجود دارد.

الف : شما باید از گرامر مطلع شوید و املا را اصلاح کنید.

داشتن یک شریک تبادل زبان برای اصلاح خطاهای شما یک ایده خوب است. اگر شخصی را پیدا کنید که قابل اعتماد باشد و مایل باشد به شما کمک کند ، این عالی است. با این حال ، اگر شما در پیدا کردن کسی مشکل دارید یا اگر بخواهید بیشتر نوشتن خود را اصلاح کنید با توجه به زمانی که فرصت دارید ، Lang-8  بسیار عالی است. شما می توانید ثبت نام کنید ، یک مجله را وارد کنید و با زبان مادری خود آن را اصلاح کنید. چندین مجموعه از ناظران بر روی کار شما نظاره گر هستند و اصلاح متناسب تر را برای شما انجام می دهند  و حتی بیشتر از زمانی که شما با افرادی که در واقع با زبان اصلی فرانسوی  صحبت می کنند برخورد می کنید.

ب : شما باید تمرکز خود را کنترل کنید.

گوش دادن به زبان مادری در ویدیو یا صدا برای تلفظ و لهجه شما خوب است ، اما ممکن است کافی نباشد. اگر قبلا برنامه های صوتی دارید که در آن گوینده یک عبارت را نشان می دهند و در هنگام تکرار مکث می کنند ، استفاده از آن ها احتمالا به مقدار زیادی به شما کمک خواهد کرد. اما در اینجا بهترین راه حل این است که  به محض این که شخص شروع به صحبت کردن می کند ، شما هم همراه با آن ها شروع به صحبت کردن بکنید. در حالت ایده آل ، شما می توانید تقریبا همزمان صحبت کنید ، اما واقعیت این است که احتمالا کمی عقب تر از آن خواهید بود.

ج : شما باید پس از گوینده جملات را تکرار کنید.

تکرار پس از گوینده مانند این که اجازه می دهد تا شما لهجه خود را بیشتر درک کنید و قادر به تقلید آن باشید. از آنجا ، به راحتی می توان به نقطه ای رسید که تقلید اتوماتیک می شود. این ممکن است هنگامی که شما برای اولین بار آن را امتحان کنید عجیب و غریب باشد ، اما یک مهارت است که می تواند آموخته شود. این تمرین بخشی از روش سایه زنی الکساندر آرگوئلس است. در سایه ، همان روش در هنگام راه رفتن به عقب و جلو در خارج اعمال می شود.  هدف پایان دادن به شروع به صحبت کردن به زبان فرانسوی به طور طبیعی و به طور خودکار است که ، با تفکر کمتر و زمان بندی مناسب تشکیل شده است.

برای شما  رزتا استون زبان فرانسه را آماده کرده ایم.

جهت تهیه این دوره آموزشی روی تصویر زیر کلیک کنید.

پرفروش ترین نرم افزار آموزشی در دنیا

محیطی کاملا فارسی

دارای تکنولوژی تشخیص صدا

نرم افزار اندروید و ویندوز در یک پکیج

 

۱۱ کانال بزرگ برای یادگیری رایگان زبان فرانسه در یوتیوب

۵-  در مواد آموزشی با کیفیت سرمایه گذاری کنید.

همان طور که مهم است در تحصیلات فرانسوی خود زمان و هزینه را سرمایه گذاری کنید ، مهم است که مایل باشید پول کمی را هزینه کنید. با این حال ، بهترین منابع همیشه گران نیستند.

بهترین منابع برای شما به روش های یادگیری فردی شما و آنچه در دسترس شماست ، بستگی دارد. به طور کلی، Berlitz  قابل اعتماد است ، و انواع رویکرد و موضوعات را پوشش می دهد. همچنین مک کراول هیل تمرین کتاب های کامل را ارائه می دهد و همچنین دارای تمرین ساده ، هدایت شده است. این ها ارزان هستند ، به راحتی در دسترس هستند و محصول انتشارات دانشگاهی است.

مکان عالی برای پیدا کردن این منابع و منابع بیشتر ، کتاب فروشی محلی مورد استفاده شما است. کتاب های نیمه قیمت به طور خاص برای همگی ارزشمند بوده است ، با انتخاب متداول ادبیات فرانسه و مواد مرجع قابل اعتماد می توانید منابع مفید را پیدا کنید. هزینه آن چیزی است که شما برای کتاب های جدید می پردازید. سایت های آنلاین نیز گزینه های مشابهی را ارائه می دهند ، اما ممکن است نتوانید حدس بزنید که چه چیزی  برای شما مفید خواهد بود.

یکی دیگر از گزینه های عالی برای یادگیری خودآموز FluentU است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این است که همیشه نمونه های بسیار خوبی از هر کلمه استفاده می شود. اغلب این نمونه ها از فیلم های واقعی در جهان است. هیچ راهی بهتر از آن برای یادگیری کلمات فرانسوی به طور کامل نیست.

۶- خودتان را در فرهنگ فرانکوفون غوطه ور کنید.

از لحاظ ساختن قسمتی از محیط اطراف خود به عنوان فرانسوی ممکن است به غوطه ور شدن فکر کنید. شما می توانید فیلم های فرانسوی را تماشا کنید ، به موسیقی و رادیو فرانسه گوش دهید ، کتاب ها و مقالات  فرانسوی بخوانید ، غذاهای فرانسوی بخورید و غیره. این رویکرد واضح است و هیچ چیز اشتباهی در آن وجود ندارد.

در حال حاضر ، بدترین سناریو در اینجا این است که شما از مردم فرانسوی و فرهنگ فرانسوی متنفر باشید و فقط زبان را فقط برای ضرورت یاد بگیرید. به یاد داشته باشید ، یک مطالعه نشان داد که ۴۴ درصد از مردم فرانسوی بیش از حد علاقه مند به فرانسوی نیستند. صرف نظر از این ، به یاد داشته باشید که زبان فرانسه دارای تاریخ غنی در جای دیگری است. جستجوی شما برای فرهنگ فرانسوی فقط مختص به مرز سوئیس یا ساحل لاروشل نیست. زبان فرانسه سال ها در هائیتی ، پلینزی ، بخش بزرگی از آفریقا و جاهای دیگر صحبت می شود. نمونه هایی از سخنرانی فرانسوی را به عنوان سخنرانی خارج از شهر پیدا کنید. مطالعه فرهنگ فرانسوی در سایر نقاط جهان پذیرفته شده و سازگاری خواهد داشت که تغییرناپذیری را از قانون به ارمغان خواهد آورد و همچنین بینش جدیدی را به میهن شما به ارمغان می آورد.

فعالیت های خود با یادگیری زبان فرانسه را ترکیب کنید.
فعالیت های خود با یادگیری زبان فرانسه را ترکیب کنید.

۷- فعالیت های خود با یادگیری زبان فرانسه ترکیب کنید.

بگذارید بگوییم شما در تعطیلات آخر هفته خود هستید و گرسنه می شوید. این یک فرصت یادگیری است. پیدا کردن یک ویدیو آنلاین از کسی که توضیح می دهد که چگونه یک ظرف خاص را در فرانسه بخورد به طور شگفت آوری آسان است. فراموش نکنید که یادداشت برداری کنید چندین بار به عنوان یک متن مورد نیاز خود تماشا کنید و سپس تلاش کنید که ظرف خود را بسازید و در هر مرحله  به زبان  فرانسه صحبت کنید. اگر همه چیز خوب پیش برود ، شما یک دستور جدید را آموخته اید و بعضی کلمات را به دایره ی لغات خود اضافه کرده اید. اما اگر شما نیاز به سفارش پیتزا دارید ، هنوز می توانید اطمینان حاصل کنید که برخی از موارد یادگیری جدی فرانسوی را انجام داده اید.

همان رویکرد را می توان برای پروژه های دیگر ، خلاق و یا عملی استفاده کرد. هنر و صنایع دستی ، تعمیرات خانه ، آموزش موسیقی و موارد بیشتر را می توانید به زبان فرانسه پیدا کنید. باز هم  اهداف خاص ، به اطلاعات شما متکی هستند. شما می توانید فعالیت های خود را از دست بدهید ، اجازه دهید غرایز زبانی خود را در حالی که شما در حال انجام چیزی ملموس هستید تقویت کنید. برخی از بهترین راه های یادگیری زمانی انجام می شود که حتی متوجه نمی شوید که این کار را انجام می دهید.

از طریق پیام رسان ها می توانید به غیر از ایجاد دوستان ، راه های جدیدی را برای مطالعه پیدا کنید.
از طریق پیام رسان ها می توانید به غیر از ایجاد دوستان ، راه های جدیدی را برای مطالعه پیدا کنید.

۸- در انجمن های آنلاین عضو شوید.

روش یادگیری شما همیشه برای شما مشخص است ، اما شما هرگز به تنهایی قادر به یادگیری نخواهید بود. گرچه روش ها ممکن است متفاوت باشند ، بسیاری از زبان آموزان با موانعی مشابه مواجه می شوند و خودشان دقیقا از همان سوالات می پرسند.

گسترش روزافزون پیام رسان ها به این معنی است که شما همیشه می توانید یک گروه همکار پیدا کنید تا  در سفر یادگیری خود به زبان فرانسوی به همراه داشته باشید. این لزوما در مورد منابع نیست. ما قبلا در مورد جامعه مفید در Lang-8 برای مثال بحث کرده ایم. این نیز در مورد غوطه وری است. شما سعی کنید خود را در فرهنگ فرانسوی غوطه ور کنید ، اما در انجام این کار شما در حال حاضر در فرهنگ مطالعات زبان غرق شوید.

هزاران نفر از مردم هر روز به زبان فرانسوی به صورت خود آموز زبان فرانسه را یاد می گیرند و برای شناخت این راه ها بسیار مفید است. شما از طریق این پیام رسان ها می توانید به غیر از ایجاد دوستان ، راه های جدیدی را برای مطالعه پیدا کنید ، استرس را کاهش دهید و چشم انداز تازه ای را برای یادگیری ماجراجویانه ای که شروع کرده اید ، به دست آورید.

۹- به غریزه ی فطری خود اعتقاد داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که زبان در مورد معنی است. بسیاری از آنچه که در اینجا پیشنهاد می شود راهی به منظور فراهم آوردن زمینه برای دانش شما است. مهم نیست که تا چه حد لهجه یا گرامر شما مناسب باشد. نکته اینجا این است که به جای کلمات به اندیشه فکر کنیم. واژه ها برای بیان ایده ها وجود ندارد.

وقتی فرانسوی یاد می گیرید ، آنچه که واقعا یاد می گیرید این است که چگونه ایده ها توسط افراد فرانسوی بیان می شوند. با توجه به این موضوع ، ایده هایی که می خواهید بیان کنید ، بسیار مهم است. این به این معنی است که شما در مورد موفقیت خودتان در حال تجدید نظر هستید .این در مورد چند کلمه ای که شما می دانید و چندین کتاب که خوانده اید نیست. این در مورد اینکه آیا شما می توانید صحبت کنید ، بنویسید و درک ایده هایی شما مهم است. هنگامی که شما در حال تلاش برای برآوردن پیشرفت خود و برنامه ریزی مراحل بعدی خود هستید آن را به یاد داشته باشید.

برگشت به بالا
0