آموزش زبان انگلیسی به کودکان به صورت موزیکال

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش موزیکال زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی به کودکان با شعر

آموزش زبان انگلیسی به کودکان ( آموزش موزیکال زبان انگلیسی ) یکی از جذاب ترین کارهایی است که والدین برای فرزندان خود انجام می دهند و برای موفقیت در این کار باید با تکنیک جلو رفت و علاوه بر اشتیاق والدین برای یادگیری زبان دوم توسط فرزندشان باید این انگیزه و اشتیاق نیز در کودک ایجاد شود بنابراین والدین برای پشتیبانی از روند یادگیری زبان کودک خود در خانه باید راه مناسبی را انتخاب کنند. از جمله راههایی که برای یادگیری زبان انگلیسی توسط کودکان وجود دارد استفاده از شعر و ترانه انگلیسی ،بازی های متنوع آموزشی زبان ،کتاب های تصویردار جذاب ،تماشای انیمیشن ها و آهنگ های کودکانه است که این روش ها از بهترین راههای آموزشی زبان به کودکان است . از این رو سایت زبان نصرت جهت آموزش زبان انگلیسی به کودکان به ارائه فیلم های آموزشی همراه با شعر و موسیقی پرداخته است. جهت مشاهده این آموزشی ها با ما همراه باشید.

روش تدریس آموزش زبان انگلیسی به کودکان

تدریس زبان انگلیسی به کودکان کار بسیار جذاب و فوق العاده ای است که در عین حال نیازمند انرژی و خلاقیت زیادی می باشد از این رو روش های مختلفی برای آموزش زبان به کودکان وجود دارد که بدیهی است هر چقدر روش های تدریس به کودکان متنوع تر و جذاب تر باشد در عین حال سرعت یادگیری کودک و علاقه یادگیری زبان در او تقویت می شود. از جمله روش های تدریس زبان به کودکان می توان به روش  آموزش انگلیسی موزیکال ، بازی و انیمیشن های جذاب همراه با شخصیت های کارتونی اشاره کرد پس در کل می توان گفت بهترین راه برای تدریس انگلیسی به کودکان استفاده از روش های متنوع تدریس ( استفاده از انیمیشن ، بازی ، روش موزیکال و آموزش با رقص) است.

بهترین زمان آموزش زبان به کودکان

والدین باید توجه داشته باشند که توانایی و میزان تمرکز کردن کودکان برای یادگیری نسبت به بزرگسالان پایین است پس از نظر زمان برای آموزش کودک خود این چند مورد را حتما رعایت کنید :اول اینکه جلسات آموزشی کوتاهی برگزار کنید تا از خسته شدن کودک جلوگیری شود ، دوم اینکه آموزش را به صورت غیر جدی و به صورت بازی گوشی برگزار کنید تا علاقه و اشتیاق فرزندتان به یادگیری افزایش یابد. یک برنامه ریزی زمان آموزشی داشته باشید مثلا هر روز در یک زمان مشخص مثلا صبح یا عصر یا هر زمانی که می دانید مناسب است آموزش را شروع کنید و هیچ گاه به صورت دل به خواهی جلسات آموختن را برگزار نکنید یعنی یک روز صبح یک روز بعدازظهر یا هر چند روز یک بار که این راه کاملا غلط است و بر یادگیری کودک تاثیر می گذارد پس حتما زمان مشخص شده ای را برای آموزش انتخاب کنید و بر اساس این زمان پیش بروید.

 سن آموزش زبان دوم به کودکان

براساس تحقیقات صورت گرفته متاسفانه امروزه در جامعه ایرانی یاد دادن زبان دوم به کودکان دچار نوعی جوگیری شده است به طوری که اهمیت یادگیری زبان دوم بهانه ای برای فخرفروشی خانواده ها شده است. از این رو والدین بدون آگاهی از سن مناسب برای آموزش زبان دوم اقدام به آموزش کودکان و فرستادن آنها به کلاس های آموزشی می کنند که با این کار نه تنها کمکی در یادگیری زبان دوم توسط کودکانشان نمی کنند بلکه آنها را از آموختن اصولی و به موقع دور می کنند و آموزش بی موقع زبان دوم باعث می شود هم آموزش زبان اول با تاخیر همراه باشد و هم آموزش زبان دوم طولانی تر شده و دیرآموزی اتفاق بیفتد.

 بهترین سن آموزش زبان دوم به کودکان

حال این سوال پیش می آید که واقعا سن مناسب برای یادگیری زبان دوم چه سنی است؟ در این باره روانشناسان و زبان شناسان نظرات متفاوتی دارند و هر کدام سنی را برای یادگیری زبان دوم در نظر گرفته اند که ما براساس مطالعه تمام این نظریات به این نتیجه رسیده ایم که بهترین سن برای یادگیری زبان دوم زمانی است که کودک زبان مادری خود را آموخته باشد به گونه ای که در تلفظ تمامی حروف و ادای کلمات به زبان مادری مشکلی نداشته باشد یعنی کودکانی که هنوز برخی حروف را به جای هم استفاده می کنند و یا حرف خاصی را نمی توانند تلفظ کنند و برخی کلمات را جا به جا ادا می کنند برای آموزش زبان دوم آماده نیستند. در کل می توان گفت بهترین سن برای آموزش زبان دوم به کودکان سنین زیر ۱۰ سال است که در این سنین کودک هم زبان مادری خود را کامل اموخته است و هم توانایی و قدرت بالایی در یادگیری دارد.

یک پیشنهاد رد نشدنی!!!

 
آموزش خلاقیت کودکان با مجموعه آموزشی میخک

آموزش خلاقیت کودکان

جهت تهیه این محصول بر روی دکمه زیر کلیک کنید

نکات مهم آموزش زبان انگلیسی به کودکان

والدین گرامی علاوه بر نکات و مطالبی که در بالا بیان کردیم بهتر است برای یادگیری فرزندتان در امر آموزش زبان دوم به این نکات که در زیر بیان می شود نیز توجه داشته باشید .

۱- در صورت امکان به باغ وحش بروید و نام حیوانات را علاوه بر فارسی به انگلیسی نیز برای فرزندتان بیان کنید.

۲- حتما حتما از روش های موزیکال و سرگرم کننده و جذاب برای آموزش زبان به فرزند خود استفاده کنید.

۳- از عروسک های مورد علاقه فرزندتان برای یاددادن حروف و کلمات و بیان شعر و ترانه استفاده کنید.

۴- به پخش ترانه های انگلیسی بپردازید و در صورت یادگرفتن به کودک خود پاداش دهید.

۵- جهت یاددان و شمارش حروف انگلیسی به بازی قایم باشک بپردازید

۶-  از یک دیکشنری تصویری برای شروع آموزش استفاده کنید.

۷- از فلش کارت ها برای یادگیری بهتر کلمات استفاده کنید.

کلمات و عباراتی که در ابتدا باید به کودکان خود آموزش دهید؟

اولین سوالی که برای والدینی که می خواهند در خانه به آموزش زبان دوم به فرزندان خود بپردازند این است که به آموزش چه موضوعاتی باید پرداخته شود و از کجا باید شروع کنند. در این مورد بهتر است ابتدا به علایق و شخصیت کودک تان توجه کنید و اجازه دهید موضوع را خودشان انتخاب کنند اما در کل می توان گفت بهترین موضوعات برای شروع آموزش موارد زیر است:

اعداد (۱ تا ۱۰، ۱۰ تا ۲۰، ۲۰ تا ۱۰۰)

رنگ‌ها ( آبی ، زرد ، قرمز و …)

صفات (مثلا بزرگ، کوچک، بلند، شاد، ناراحت، خسته)

بدن (اعضای مختلف بدن )

اسباب‌بازی‌ها

لباس‌ها ( بچه گانه ، زنانه ، مردانه)

حیوانات (مثلا حیوانات خانگی، حیوانات اهلی، حیوانات وحشی)

غذا ( غذاهای ساده ، غذاهای دریایی و …)

مجموعه آلفا بلاک آموزش الفبای انگلیسی به کودکان

سایت زبان نصرت در ابتدا جهت آشنایی کودکان با زبان انگلیسی در این پست به ارائه آموزش الفبای انگلیسی پرداخته است که پلی لیست این مجموعه را در بالا مشاهده کردید و اکنون توضیحی درباره این مجموعه جهت آشنایی بیشتر برایتان بیان می شود. مجموعه آلفابلاک یک برنامه ویدئویی مناسب برای کودکان در سنین ۲ تا ۶ سال است که کودکان در طول این مجموعه الفبای زبان انگلیسی ، کلمات و واژه های کاربردی و نام اشیاء ، رنگ ها و حیوانات و … را می آموزند. شیوه آموزشی این مجموعه بسیار ساده و جذاب است به نحوی که کودکان فارسی زبان به راحتی می توانند با استفاده از این مجموعه زبان انگلیسی را در سطح خود یاد بگیرند .از آنجایی که کودکان به کارتونهای آموزش انگلیسی علاقه بیشتری دارند ،آموزش الفبای انگلیسی با شعر و آهنگ می تواند بهترین گزینه برای کودکان باشد.در این مجموعه هر حرف الفبای انگلیسی دارای یک شخصیت کارتونی است که در ابتدا تمام حروف الفبای انگلیسی با شکل و صدا آموزش داده می شوند سپس هر قسمت از این مجموعه دارای یک تم و موضوع خاص است. جهت آشنایی و مشاهده کامل این مجموعه می توانید به ابتدای صفحه و مشاهده آموزشی ها در پلی لیست بپردازید.

معرفی محصولات آموزش زبان کودکان

والدین و همراهان عزیزی که به مشاهده و مطالعه این پست پرداخته اید امیدواریم توانسته باشیم با ارائه این مطالب به شما هدف آموزش زبان به کودکتان را یادآور شده باشیم و شما را در این امر یاری رسانده باشیم حال که با پایان این پست آموزشی رسیده ایم می خواهیم با معرفی چند محصول در زمینه آموزش زبان کودکان این بحث را خاتمه دهیم. به دلیل زیاد بودن محصولات آموزشی شما می توانید برای نمونه تعدادی از محصولات آموزشی را در زیر ببنید و برای مشاهده کامل تمامی پکیج های آموزشی و توضیحات مربوط به آنها به لینک آموزش زبان کودکان مراجعه فرمایید.

برگشت به بالا
0